Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Zdrowie i medycyna

Debatowali o służbie zdrowia

2019-02-19 01:04
 

W piątek, 15 lutego w Strzelnie odbyło się spotkanie dotyczące powiatowej służby zdrowia, głównie na terenie Strzelna.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władzy powiatowej i gminnej, a także mieszkańcy. Jednym z poruszanych problemów była zbyt mała obsada lekarska w strzeleńskim ośrodku zdrowia. Jak zaznaczano - zdarzają się przy tym dni, gdzie żaden z lekarzy nie przyjmuje chorych osób. Jednocześnie zmorą pacjentów jest problem w działalności rejestracji. Mieszkańcy chcący udać się na wizytę muszą od wczesnych godzin rannych ustawiać się w kolejce. Sporym uniedogodnieniem ma być również utrudniona rejestracja telefoniczna. Uczestnicy spotkania wskazywali również częste przypadki lekceważących i niegrzecznych zachowań ze strony lekarzy zarówno w przychodni, jak i szpitalu. Największą bolączką dla korzystających z usług medycznych ma być również brak nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Biorący udział w spotkaniu starosta mogileński, Bartosz Nowacki podkreślał, że problemy nie pojawiły się teraz, jednak są zauważalne od wielu lat. Dotyczą one Mogilna i Strzelna. Według rządzących powiatem, nowej władzy trudno porozumieć się z obecnym dyrektorem SPZOZ-u, Markiem Gotowałą. Jak relacjonowali członkowie zarządu powiatu, z dyrektorem Gotowałą został przeprowadzony szereg rozmów w zakresie m.in. poprawy funkcjonowania obsługi osób korzystających z powiatowej służby zdrowia. Dyrektor Gotowała ma przy tym czas do 1 marca, by wprowadzić m.in. elektroniczną i poprawić telefoniczną rejestrację pacjentów. W przypadku braku wyraźnej poprawy, mają zostać poczynione odpowiednie kroki w kierunku zmiany dyrekcji szpitala. Włodarze powiatu oczekują widocznych rezultatów w okresie do 3 miesięcy.

Co ważne, brak lekarzy to problem ogólnopolski. Mniejsze ośrodki, jak Mogilno czy Strzelno nie są atrakcyjne dla lekarzy przede wszystkim ze względów ekonomicznych i zawodowych. Jednak czynione są starania, aby pozyskać nowych medyków, a także odpowiednio rozłożyć pracę obecnych pracowników. Z wyliczeń starosty wynika również, że około 1/3 pacjentów odchodzi do prywatnych przychodni ze względu na lepsze warunki obsługi.

Radny powiatowy Paweł Jankowski zwracał także uwagę na trudności w utworzeniu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Strzelnie z uwagi na brak środków finansowych. Jak zauważał, by móc to zrealizować, pieniądze musiałby zostać wówczas "zabrane" z innych zadań.

Piątkowe spotkanie było również okazją do zebrania skarg od mieszkańców, skierowanych na ręce Rzecznika Praw Pacjenta.

Warto również zauważyć, że władze powiatu oczekują spokoju i czasu około 6 miesięcy, by móc wprowadzić w życie istotne zmiany. (AS)REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [10]

 
   » KOMENTARZE [34]» dodaj komentarz   

 » Leczmy się w INOWROCŁAWIU (Pacjent ze STRZELNA | 24-02-2019, 21:04:13)

Po złamaniu ręki i założeniu opatrunku gipsowego w szpitalu w Strzelnie przez jakiegoś specjalistę z Mogilna w 2000r. po tygodniu musiałem skorzystać z pomocy właściwego lekarza w INOWTOCŁAWSKIM SZPITALU ! Tu oceniono , że zaszła konieczność operacyjnego złożenia i poskręcania tej samej złamanej kończyny śrubami wzmocnionymi blaszką ! Od tej pory zawsze korzystam ze Szpitala im. Błażka i opieki medycznej w INOWROCŁAWIU . POLECAM - dojazd bardzo korzystny i jakość usług lepsza !!

 » Powiat Inowroclaw (Os. Piastowskie | 24-02-2019, 16:57:12)

Popieram w 100%-Strzelno w powiecie Inowrocław, dość przynależności do miesciny bez rynku, na uboczu. Nowacki przyjechał do Strzelna dalej krytykować nasz szpital,niech najpierw sprawdzi ile się dzieci urodziło przez te 5-6lat co był ostatnio, przyjechał żeby przekonać naszych mieszkańców że dobrze zrobili pompujac takie miliony w budowę nowego szpitala, ale już się boją że potencjalni pacjenci-klienci będą się leczyć w Inowroclawiu,i tam pójdą pieniądze,w ramach lokalnego patriotyzmu nawołuje już mieszkańców naszej gminy do leczenia się w Inowroclawiu!, dojazd b.dobry,Oni celowo degradowali nasz szpital żeby później móc mówić w jakim złym stanie jest, na nic nie było pieniędzy, stare kamienice też się odrestaurowje i długie lata służą ludziom, budowa nowego a remont naszego kwoty nieporównywalnie! tragedia powiatu! - na Os.Piastowskim wspólnota mieszkaniowa!!!

 » Zlikwidować karłowaty powiat MOGILNO ! (PODATNIK | 23-02-2019, 16:39:26)

Strzelno do powiatu INOWROCŁAW . Jedyny sposób na likwidację karłowatego powiatu z miastem na uboczu , które od dziesięcioleci hamuje rozwój STRZELNA !! STRZELNA leżącego na HISTORYCZNYM SZLAKU PIASTOWSKIM gwarantującym perspektywiczny rozwój naszego Miasteczka ! Czas na referendum w tym temacie ! Niech wypowiedzą się MIESZKAŃCY !!!

 » do Walentego (Wyborca | 23-02-2019, 09:29:39)

W samo sedno! "Fachowcy"...

 » powiat mogileński (walenty | 22-02-2019, 21:38:23)

Nie mogę się doczekać orędzia o stanie powiatu mogileńskiego. Czy to będzie w stylu nieocenionej B. Szydło: ,,Powiat w ruinie. Po szesnastu latach rządów PSL powiat mogileński jest w ruinie. Dlatego my resztki co zostały musimy rozdać, poprzenosić, sprzedać i jakoś dotrwamy do końca kadencji. A po nas choćby .... . "

 » Strzelno (gosc | 22-02-2019, 12:52:14)

A po co pójdzie pan do księdza ,żeby tym złodziejom kase pchać do kieszeni a to nie słyszał pan że nie wolno brać pieniędzy za pochówek.

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 22-02-2019, 09:34:23)

W sprawie Służby zdrowia i spotkania w gminie Jankowski i klika Chudzińskiego szkoda gadać dialog patologia sami swoi+ samoobrona z Mogilna.

 » inne rozumowanie (Jankiel | 21-02-2019, 12:36:18)

Sytuacja jaka teraz występuje w mogileńsko-strzeleńskiej służbie zdrowia ma swoje "podwaliny" już w 1998 r. kiedy powstawał powiat mogileński. Trzeba było wtedy przeciąć radykalnie pępowinę łącząca te dwa szpitale. Nikt mi nie wmówi, że SZPITAL POWIATOWY JEST JEDEN! SĄ DWA! Trzeba było zlikwidować szpital w Strzelnie, w jego miejsce utworzyć zakład opiekuńczo-leczniczy, a także porządny oddział zakaźny dla całego terenu powiatów żnińskiego, mogileńskiego, inowrocławskiego, radziejowskiego, a nawet konińskiego i słupeckiego. Placówka zarabiałaby na siebie i do dzisiaj istniała! A Mogilno można było już wtedy rozbudować i to tanim kosztem! Teraz to nie ma znaczenia i nic nie zmieni.

 » Szpital (sek | 20-02-2019, 20:30:12)

Jankowski jako członek zarządu powiatu był najjaśniejszą gwiazdą spotkania.

 » Strzelno (Szpital | 20-02-2019, 19:58:20)

To jest chora służba zdrowia, idąc wstrząśnie do przychodni gdzie jest czynna do 18,a idąc o godz 17.pani sprzątaczka mówi że nikogo nie ma.to jest chore.idac na izbę przyjęć do szpitala, Pani w okienku mówi że trzeba iść do przychodni,.To ja się pytam pico do przychodni jak tam tylko sprzątaczka jest.Takze krótkie pytanie,czy od razu po pomoc do księdza trzeba pójść.

 » spotkanie nieuleczalne (dak | 20-02-2019, 19:54:37)

JAK było spotkanie powiatowe to Burmistrz CHudzinski przyklaskiwał odnośnie likwidacji szpitala w Strzelnie,unas głosu nie zabrał. A-podpuścił Jankoskiego żeby zwołać debate z mieszkańcami .A za 6 mieśie. to będzie lato i problem się sam rozwiąże to jest mądrość rządzących ;za pieniądze podatników ,ważne ze do nich starcza na duże wypłaty.

 » Pytanie (Kl | 20-02-2019, 19:42:53)

Naprawdę wierzycie w te głupoty?

 » Do laleczka (Xxx | 20-02-2019, 18:44:26)

Już od szkoły podstawowej uczą że dzieci mają ubierać się stosownie do okazji .Jeśli jest rozpoczęcie czy zakończenie roku szkolnego trzeba się odswietnie ubrać .na konkursy i olimpiady ..trzeba ubiorem podkreslic ważność wydarzenia..dla mnie burmistrz jednak powinien stosowniej się ubierać ..jednak powagą stanowiska zobowiązuje ..W jeansach prezentuje się sexi Ale poza pracą ..tam powinien być jednak garnitur ..A co do Pani radnej Zawodniak to jednak szkoda słów ..może lustro by się przydało i trochę samokrytyki..Tak opadajacy biust nie wygląda korzystnie ..ubiór jak na takie spotkania również

 » do Marzeny (Wyborca | 20-02-2019, 16:20:08)

Brawo za konkretny i rzeczowy komentarz. Takie spotkanie to promocja dla wszystkich biorących w nim udział a jego organizacja to trochę takie samoośmieszanie się przez radnych w oczach trzeźwo myślących ludzi. Czyli co? Oni nie chorują? Oni nie chodzą do szpitala i przychodni? Nie wiedzą jak działa jednostka im podległa, którą jest SPZOZ i dwa szpitale? Ciekawy jestem do jakiego latającego statku wsiedli po spotkaniu i polecieli na swoją planetę. Nie wiedzą, że w normalnej przychodni powinna być łatwość dostępu do usług i jak najwięcej lekarzy specjalistów? Do tego trzeba mieć jakieś papiery specjalne czy co? O takich prostych rzeczach muszą im mówić zwykli mieszkańcy? Skąd oni się urwali? Świetna to była autopromocja. Masz rację.

 » Smieszne (Marzena | 20-02-2019, 13:39:16)

Te spotkanie to śmiech na sali nie ma lekarzy bo oni zarabiają po 50 tyś A nikt nie przyjdzie tutaj za mizerne 20 tys . Po drugie te spotkanie to tylko po to zostało zorganizowane aby promował się radny Jankowski A i tak wiadomo że to nagonka na dyrektora SPZOZ .

 » do ............... (Leon | 20-02-2019, 10:06:12)

Co na to Mikołajczak i Harasimowicz-Zawodniak możesz dowiedzieć się z ich wystąpień na nagranych na filmikach dostępnych na cmg wystarczy obejrzeć i odsłuchać

 » Ubiór (Laleczka | 20-02-2019, 08:04:50)

Akurat co do ubioru naszego Burmistrza to nie mam zarzutów, zawsze się ładnie i stosownie ubiera, a jeszcze lepiej wypowiada. Ludziom nie dogodzi, patrzcie na siebie. A co do nowych rządów, przestańcie marudzić tylko dajcie im działać, dobrze że chcą coś robić i ida w dobrym kierunku. No tak Wy to byście lepiej rządzili :)

 » szpital (stary wyborca | 19-02-2019, 20:39:51)

Dziwię się że tak poważny problem a Burtmistrz miasta i gminy Strzelno , miasta z tradycjami ponad 1000 letnimi w tak ważnej sprawie nie założył białej koszuli z krawatem , tak jak to zrobił Starosta ( zapomniał ,że to Strzelno w średniowieczu tworzyło historię Polski. On Strzelno i jego mieszkańców na w ????.

 » debata (strzelnianin | 19-02-2019, 20:17:22)

Udało się w końcu obalić pewien chory system, myślę tutaj o układzie Barczakowo-Matczakowym, i myślę że szkoda że tak późno. Wcześniej niestety nie było z kim rozmawiać bo starosta z burmistrzem grali wyborcami, a narzędziem był szpital proszę podziękować PSL. Dużo zależy od egzekwowania obowiązków lekarzy przez dyrektora. A Panowie starsi poruszali sprawy populistyczne nie wnosząc nic rzeczowego do dyskusji. Na wychowanie lekarzy nie mamy wpływu. W ciągu poprzednich kadencji nic nie zrobili, aby szpital zatrzymać.

 » do Kmita (xxx | 19-02-2019, 18:45:15)

Zejdź z Burmistrza.Możesz mu ewentualnie buty czyścić.O co Cię tyłeczek boli???

 » nfz (sssss | 19-02-2019, 18:45:06)

nie ma lekarzy nie ma kasy to po co budujecie szpital w mogilnie kto tam bedzie przyjmowac

 » ...... (....... | 19-02-2019, 17:49:09)

….co na to Mikołajczak i radna powiatowa w karnawałowej kreacji...?

 » Strzelno (kazek | 19-02-2019, 17:45:59)

Narzekacie że w kasie pusto i trzeba oszczędzać to ja się pytam Z JAKICH PIENIĘDZY ROBICIE TE REMONTY W KINIE ,W GMINIE PAN BURMISTRZ SZYKUJE POKÓJ TYLKO DLA KOGO NO I CIEKAWE CZY WSZYSTKIE BIURA BĘDĄ TAK REMONTOWANE A PONOĆ NIE MA KASY.

 » Co za widok ! (Mieszkaniec | 19-02-2019, 16:55:04)

Pani mis apteka to prosto z jakiegoś balu karnawałowego przyszła na to spotkanie ? ,dobrze że reszta nie ubrała piżam - wszak to wieczorna pora buła !!!

 » do mieszkaniec (mk | 19-02-2019, 14:54:06)

Ty tak na poważnie - nie ma problemów z rejestracją ?? Znasz sie na wszystkim i w kazdym temacie masz coś do powiedzenia - taki wiejsko-miejski filozofik

 » braki tu i tam (pieniądze | 19-02-2019, 13:32:10)

Brak pieniędzy,kolejki do lekarzy!!!??? Jak się zatrudnia (na pełną dobę-to ile etatów?)tego samego lekarza,który ma "rentgen w oczach",bo nigdy nie bada pacjentów.Do niego nie ma kolejek!!! "Doktor" z wykształcenia! i tego dyrekcja nie widzi. Pielęgniarka na emeryturze po co siedzi -bo ma plecy? W tym samym ośrodku. Ludzie chorzy muszą jechać do Mogilna (z temperaturą). Jaśnie pani emerytka nie zarejestruje-nie ma miejsc. Dobry lekarz przyjmuje DWA dni w tygodniu!!! A "doktor" jest codziennie i pierdzi w stołek albo chichi z pielęgniarkami. CAŁA SŁUŻBA ZDROWIA

 » Filie (A s | 19-02-2019, 10:36:22)

Proponuję jeszcze utworzyć filie w Dąbrowie i Jeziorach Wielkich. Potem Kwieciszewo, Wójcin, Sucharzewo. A jak! Wtedy na pewno lekarzy wystarczy. Dwa gmachy szpitalne na 47tys. osób. Pa ra no ja!!!

 » aaa (aaa | 19-02-2019, 10:14:20)

panie Jankowski. nie ma kasy? to ja pytam gdzie jest??? niespełna 1/3 wynagrodzenia i 23% z tego co zostało też zabieracie. gdzie te pieniądze? nie starcza? zabierzcie 1/6 a ludziom 600 na przeżycie . może wówczas wam starczy? ... dramat.

 » do maxa (Wyborca | 19-02-2019, 09:26:17)

Biadolić o tym, że w kasie pusto to sobie może nawet przysłowiowy Mietek spod budki z piwem. Tylko, że ten Mietek jest dobry tylko w gadaniu i nie pcha się na stołki. Jeżeli ktoś już się pcha na stołek to chyba nie po to żeby biadolić jak ten Mietek. Do pracy! Pieniędzy z tego co ja pamiętam to zawsze brakowało, brakuje i brakować zawsze będzie. Co do samej debaty. Jedynie dwaj starsi panowie siedzący po przeciwnych stronach sali wypowiadali się rzeczowo i konkretnie. Stawiali pytania. Reszta to zwykłe bicie piany. Władze powiatowe zero konkretów. Całe spotkanie podsumować można stwierdzeniem: Gotowała zły, Gotowała popsuł, Gotowała szkodnik. No luuuuudzie... Stwierdzenia radnych jak to poszli incognito do szpitala czy przychodni i nagle ich olśniło jak jest tragicznie to już w ogóle mistrzostwo świata. Ja się więc pytam gdzie byliście do tej pory przez te wszystkie lata? Przecież to jest aż śmieszne. No i na koniec to uroczyste złożenie skarg do kopert. Teraz? Dlaczego nie rok, dwa, trzy lata temu skoro było tak źle? Panie i Panowie radni? No chyba, że problem powstał w styczniu tego roku. Żal.

 » Debata (Umig Str | 19-02-2019, 08:54:50)

Nareszcie pojawił się radny, który organizuje spotkania władz z mieszkańcami gminy Strzelno w celu wysłuchanie tego co mają do powiedzenia. W ostatnich latach tego brakowało. Radni byli tylko aktywni przed samymi wyborami a w czasie trwania kadencji w nosie mieli nas mieszkańców. Mam nadzieję że Pan Jankowski będzie częściej inicjatorem takich spotkań, w których możemy się swobodnie wypowiedzieć.

 » Strzelno (mieszkaniec | 19-02-2019, 08:25:11)

DZIWNE ŻE TEN PROBLEM JAK TO MÓWICIE OGÓLNOPOLSKI TO TYLKO W STRZELNIE ,BO JAKOŚ W MOGILNIE NIE MA TEGO PROBLEMU I KIEDY BYM NIE DZWONIŁ TO ODBIERAJĄ TELEFON I ZAWSZE SĄ LEKARZE I DZIWNE ŻE W STRZELNIE NA SPECJALISTĘ TRZEBA CZEKAĆ MIESIĄCAMI A W MOGILNIE PYTAJĄ A MOŻE BYĆ JUTRO?-NO TO COŚ TU NIE GRA A Z TYMI TELEFONAMI TO TEŻ NIE TAK ,BO PANIE W REJESTRACJI NIE RAZ MIELI ODŁOŻONĄ SŁUCHAWKĘ A JAK JUŻ ODŁOŻĄ I DODZWONI SIĘ TO WIADOMO -PRZYKRO ALE NIE MA MIEJSC --PANIE BURMISTRZU NIECH PAN BZDUR NIE OPOWIADA BO DZISIAJ TO NAWET DZIECI NIE WIERZĄ W BAJKI

 » ....... (Aeiouy | 19-02-2019, 07:45:59)

Nie ma lekarzy bo wyjechali na bezpłatne staże bo renomowanych placówek żeby mieć dodatkowe punkty w konkursie na stanowiska do budowanego szpitala w Mogilnie:d Naprawdę dziwie się, ze ludzie sobie pozwalają żeby jakiś konował ich obrazal.. Przecież jak ktoś jest taki zacietrzewiony to może np..poślizgnąć się w gabinecie ..

 » ... (max | 19-02-2019, 07:27:52)

można sobie debatować bez końca, jak w kasie pusto to i tak nic się nie urodzi; na rozwiązania systemowe potrzebne są pieniądze;

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 19-02-2019, 07:27:41)

Zostawię na razie tak bez komentarza ,ale panie Chudziński marny z pana burmistrz i klakierzy żadnych rezultatów nic nowego z resztą te same maski.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » MOGILNO: Poszukiwania mężczyzny (5)
 » Kłamliwa insynuacja starosty (8)
 » Dachowanie w Gębicach (6)
 » Fedorowicz z honorową nagrodą (0)
 » Postrzelił znajomego z wiatrówki (3)
 » Kradli narzędzia i przewody (3)
 » Minister może przejąć tylko część rolniczą (27)
 » Targowa niedziela w Bielicach (2)
 » Zmiany w sanktuarium (15)
 » Kolekcjoner strażackich pamiątek (3)
 » BIELICE: 16. edycja targów (3)
 » Zablokował drogę krajową (7)
 » Rockowe brzmienie z satyrą (8)
 » Policjanci będą znakować rowery (3)
 » Bieg po zdrowie we Wszedniu (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ