Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Polityka

Będzie płatny członek zarządu?

2019-03-07 00:11
 

Koalicja rządząca powiatem może rozpocząć realizację umowy koalicyjnej zatrudniając Tomasza Krzesińskiego, jako etatowego członka zarządu.

Przypomnijmy, że 23 listopada 2018 roku tuż po wyborze nowych władz powiatu, Bartosz Nowacki zapowiedział, że zamierza powołać płatnego - etatowego członka zarządu, jakim miałby być Tomasz Krzesiński. Jednak, aby do tego doszło na jednej z pierwszych sesji rozpoczęto procedurę zmiany statutu powiatu. Zgodnie z dotychczasowymi zapisami w zarządzie mogły zasiadać cztery osoby. Po kilku tygodniach na ostatniej sesji komisja statutowa przedstawiła nowe zapisy, które pozwalają na zatrudnienie piątego, etatowego członka zarządu. Według radnych opozycyjnych powyższy zapis może wywołać u mieszkańców mieszane uczucia. Tym bardziej, że obecna władza mówi o złej sytuacji finansowej powiatu, a chce wydawać pieniądze na dodatkowy etat w zarządzie.

- Za te wybory trzeba płacić i niech będzie. Ale nie etatowy dlatego, że nie widzę potrzeby, żeby trzy osoby zajmowały się jakimi zadaniami nie wiemy jeszcze dokładnie, ale będę głosował przeciw - tłumaczył radny Tomasz Barczak.

Bartosz Nowacki odpowiadając byłemu staroście zauważył, że piąty członek zarządu ułatwi podejmowanie decyzji w trudnych "patowych" sytuacjach. Jednakże nie musi być to etatowy członek zarządu, a jedynie zwykły. Radni opozycyjni z PSL i Prawicy Ziemi Mogileńskiej uważają, że piąty członek zarządu może być, ale nie powinien być to etat płatny. Jednocześnie postulowali, aby do zarządu wszedł ktoś z radnych i otrzymywał tylko dietę, a nie wysokie uposażenie.

- Wyraźnie pan powiedział (starosta Bartosz Nowacki - przyp. red.), że płatnego członka zarządu pana radnego Tomasza Krzesińskiego, a nie że rada może lub nie może. Było wyraźnie powiedziane. Zapisy był uszykowany, żeby tego Tomasza radnego na tą funkcję, czy na taki etat powołać - mówił radny Jerzy Łaganowski.

W międzyczasie zarządzono przerwę w obradach, w trakcie której radni Koalicji Obywatelskiej i SLD spotkali się, aby omówić propozycję opozycji, aby nie było płatnego członka zarządu. Zwołano także komisję statutową i zarząd, gdzie wprowadzono zmianę dotyczącą tego, że w zarządzie może zasiadać poza starostą i wicestarostą od 2 do 3 członków.

- (...) Jeżeli będzie to etatowy członek to ja uważam, że będzie to po prostu taki "skok na kasę", nic więcej, ale jeśli będzie piąty członek zarządu ja jestem za - mówił radny Waldemar Ciesielczyk.

Bartosz Nowacki przekonywał, że "piąty członek zarządu jak będzie chciał, to może być płatny, albo i nie". Jednakże już teraz oficjalnie nie mówi on o Tomaszu Krzesińskim. Pozostawia on także decyzję potencjalnemu kandydatowi na członka o pobieraniu pieniędzy jako etatowy lub tylko samą dietę. Starosta Nowacki wprowadzając piątego członka zarządu chce tworzyć "nową jakość".

- My tutaj wnioskujemy, żeby było pięciu, żeby to funkcjonowała jeszcze lepiej, ale nie etatowego. Bo naprawdę, odzew społeczeństwa będzie bardzo negatywny. Bo niestety w powiecie nie ma pieniędzy na drogi, na inne rzeczy a tutaj dodatkowe pieniądze trzeba przeliczyć przez miesiąc, przez 5 lat i tak dalej. Naprawdę jesteśmy za tym, żeby ten zarząd lepiej funkcjonował przez tego piątego członka zarządu, ale nie etatowego - mówił Waldemar Ciesielczyk.

Odpowiedzi radnemu Cisielczykowi udzielił wicestarosta Marian Mikołajczak, który uważa, że opór społeczny może zaistnieć przy powoływaniu takiego płatnego członka. Jednak teraz do tego nie dochodzi, bo zmieniany jest jedynie zapis w statucie.

- Panowie starostowie, wy robicie nam wodę z mózgu dzisiaj, czy na poprzedniej sesji? Wyraźnie pan starosta powiedział, mamy dla pana radnego Krzesińskiego stanowisko płatnego członka zarządu. Było tak powiedziane? No to co teraz czarujecie, że może rada przegłosuje, może nie przegłosuje? No było powiedziane konkretnie, była przymiarka konkretna i dlatego my chcemy jak gdyby przed tym się zabezpieczyć - mówił radny Jerzy Łaganowski.

Ostatecznie rajcy koalicji 9 głosami do 8 przyjęli nowy statut z budzącymi sprzeciw opozycji zapisami dotyczącymi etatowego członka zarządu. (PK | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [59]» dodaj komentarz   

 » Mądrala (Hejka | 15-03-2019, 18:17:49)

Do ktoś ! O finansowaniu PiS ,PO PSL czy innych pro ludzkich nierobów możesz sobie poczytać , zmień konstytucje !!!

 » Dożywocie (Hejka | 15-03-2019, 17:52:04)

Do Ktoś ! Nie słuchaj cwaniaków w gminie czy powiecie a o marszałku księstwa Kuj pomorskiego zapomnij ! Na kolana i pokłony bij , moja wina moja wina moja i tak dalej !! Płaszcz sie może zauważy i jakiś ochłap z pańskiego stołu jak psu jaśnie panisko na powiat da

 » Zasiedzenie (Hejka | 15-03-2019, 17:14:58)

Do ktoś !! Kumasz ? Kolega koledze może nawet koleżance , pogadamy dogadamy , będzie ok !! Ku*wa frajerstwo zaakceptuje wszystko o ile my się dogadamy ?! Emerytura i na rybki ! Szacunek !!!

 » Do sołtys (WYBORCA | 15-03-2019, 11:00:43)

Sołtysie- no właśnie Mikołajczak mówił , mówił ,mówił i tylko mówił ! Zapomniał tylko zwrócić się do Tych, dzięki którym mógł mówić czyli WYBORCÓW ! MÓGŁ TEŻ ZAINICJOWAĆ ( choć spróbować zainicjować ) REFERENDUM O ODWOŁANIE BURMISTRZA ! Tylko do tego potrzebna jest odwaga i skuteczne działanie ! Dziś dalej Mikołajczak mówi , mówi tylko nie wiadomo czy jest za czy przeciw ! Najlepiej okrakiem na barykadzie !

 » do starego wyborcy (sołtys | 14-03-2019, 22:43:08)

Właśnie Mikołłajczak był jedynym radnym który mówił że Matczak doprowadzi gminę do upadku, był przewodniczącym komisji finansów i głosował przeciwko absolutorium dla Matczaka. Możesz poczytać sobie protokoły albo wydania Pałuk z tamtych lat. był jednak osamotniony nie miał wsparcia innych radnych.

 » do Hejka (ktoś | 14-03-2019, 22:32:01)

To może zacznijmy od dożywotnich parlamentarzystów. Taki Jarosław Kaczyński, przez 1 kadencję był senatorem i przez 6 kadencji posłem. zakładam, że ten człowiek będzie chciał sobie dobić z naszych podatków do swojej "skromnej" emeryturki, również i w kolejnej kadencji parlamentu. Zgadzam się z Tobą, niektórzy samorządowcy także starają się dorównać Kaczyńskiemu. Poprzedni burmistrz Strzelna przesiedział zawodowo na różnych samorządowych stołkach aż 6 kadencji. Skoro jednak mieszkańcy tak zadecydowali, to pretensje miej do nich.

 » do PODATNIK (ktoś | 14-03-2019, 22:19:40)

Dlaczego nie interesują Ciebie ogromne gminne pieniądze zmarnowane przez Matczaka i jego ekipę (odsyłam chociażby do protokołów RIO). Co do płatnego członka zarządu, to nie Mikołajczak się tego domagał. Domagali się tego koalicjanci z SLD! To oni, a przede wszystkim Krzesiński, powinni się z tego wytłumaczyć.

 » do rozum (stary wyborca | 14-03-2019, 20:03:14)

Skoro pan Mikołajczak taki święty po co tyle lat siedział w Radzie Strzelna skoro nic tam nie mógł zrobić , chyba przewodniczącym jakieś komisji był - kasę za to brał.Mógł organizować konferencje prasowe udzielać wywiadu do tygodnika , mówić prawdę i tylko prawdę, a dzisiaj mówi coś i nie wiadomo czy to prawda czy fałsz.

 » Wyjaśnienie (Filutek | 14-03-2019, 18:21:04)

Najciekawsze jest to, że członkiem zarządu powiatu (poza starostą i vicestarostą) może być KAŻDY , tzn. nie musi to być rady powiatowy!!! A tutaj, także poprzednio za T.Barczaka, członkami zarządu są radni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: kasa jest zdecydowanie większa.

 » kasa (obserwator | 14-03-2019, 15:12:39)

Jeszcze trochę i Mikołajczak zostanie ogłoszony świętym za życia. Fakt na razie człowiek bez wyrazu . Fajna ekipa w tym zarządzie się zebrała. Zabrać koryto i chętnych nie będzie.

 » Polityka (Hejka | 14-03-2019, 13:14:20)

Do ktoś !! W cuda wierzysz ? Gość " siedzi " od "podstawówki " w samorządzie albo na posadzie samorządowej , Kruk i tak dalej! Dwie kadencję i wy...rdalać z "zaszczytu " bycia radnym czy społecznikiem za moje pieniądze ! Etat zawodowego samorządowca , jest taki zawód ?

 » Do (PODATNIK | 14-03-2019, 08:54:35)

Przypominam , że "ktoś" został wybrany przez WYBORCÓW . Ktoś musi odpowiedzieć WYBORCOM czy jest za czy przeciw ! W tym przypadku nie na miejscu jest chowanie się Mikołajczaka za "oporem społecznym" zamiast się jasno określić! Za to Jemu płacą PODATNICY!

 » do PODATNIK (ktoś | 13-03-2019, 23:47:02)

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że ktoś musi pełnić pewne funkcje w administracji samorządowej. Dobrze, że pełni jedną z takich funkcji osoba tak uczciwa i porządna, jak wicestarosta Mikołajczak. Zastanawiam się jednak czy jesteś większym fanem Matczaka, czy PiS-u.

 » Do "ktoś" (PODATNIK | 13-03-2019, 23:05:54)

Pytałem o zdanie Mikołajczaka czy jest za czy przeciw....Kto wie ? Przy okazji kto zajął miejsca przy "samorządowym" jak mówisz "korytku " po odsunięciu ZSLu...?

 » do PODATNIK (ktoś | 13-03-2019, 22:05:57)

Też płacę podatki. Mimo to uważam, że odsunięcie od samorządowego korytka koleżeństwa z PSL-u, nawet za cenę ewentualnego płatnego członka zarządu, sowicie opłaci się nam wszystkim. Wyborcom natomiast pozostawiam ocenę działań pana Krzesińskiego i innych SLD-owców.

 » praca (rozum | 13-03-2019, 21:24:02)

Mikołajczak jest najbardziej uczciwszym człowiekiem na świecie , wspaniały człowiek , najlepszy człowiek jakiego znam.prosze nie wypisywać takich bzdur , tylko wziąść się za robote to co do ciebie należy mały człowieczku.

 » Do (PODATNIK | 13-03-2019, 21:21:32)

Możesz powiedzieć jakie jest stanowisko Mikołajczaka w kwestii powołania płatnego członka zarządu . Jest za czy przeciw decyzji fundującej pasożytniczą płatną posadkę na rachunek PODATNIKÓW !? Konkretnie , uczciwie , bez zastawiania się "oporem społecznym"!

 » do jan (ktoś | 13-03-2019, 20:31:00)

Mikołajczak był i nadal jest uczciwy. Stołki czy posadki dla Krzesińskiego i innych SLD-owców, są niestety koniecznym kosztem odsunięcia poprzedniej PSL-owskiej ekipy od samorządowego korytka. Wstrząsająca jest wypowiedź Barczaka z sesji powiatowej ujawniająca, że jego dotrwanie do emerytury na stołku starosty to: "(…) super sprawa", "(…) będzie super, dobrze". Barczak nawet się nie wstydził tego, że dla niego liczy się przede wszystkim jego prywatny interes!

 » kasa (obserwator | 13-03-2019, 19:33:56)

Jaki wstyd liczy się tylko kasa .

 » Nepotyzm do kwadratu (Były radny | 13-03-2019, 18:14:15)

T. Barczakowi zarzuca się, że miał doradcę na 1/4 etatu. A teraz nowa władza mikroskopijnego powiatu chce utworzyć płatnego-etatowego piątego członka Zarządu Powiatu? Czegoś tu nie rozumiem.

 » Wybory (Putin | 13-03-2019, 13:51:54)

Ten facio z samoobrony ma lekko zadłuży garnitur 1 numer buta ma zadłuży jak będzie spi.rd...ł to pogubi ten w ząbek u trzesany.

 » zarząd (jan | 12-03-2019, 18:53:30)

Ten Krzesiński to nie ma wstydu.Bez żadnego doświadczenia zawodowego pcha się na taki stołek . A czerwony to on jest raczej z natury niż politycznie.Ale cóż na układy pewnie nie ma rady.Dziwie się tylko Mikołajczakowi,że to wszystko popiera a wydawał się taki uczciwy

 » Czlonek zarzadu (Abc | 12-03-2019, 12:52:43)

Do mieszkaniec! Ty się facet czegoś napaliłeś? Może ktoś z koalicji jest wpływowy w Zakopanem?przecież nasz powiat mógłby wchłonąć powiat tatrzański...

 » piąty (niepotrzebny | 12-03-2019, 11:53:54)

Czy ktoś z Rady Powiatu przejmuje się, że odzew społeczny na piątego etatowego jest negatywny? Przecież wyborcy są potrzebni tylko na wybory, wtedy ochy i achy czego to się nie zrobi.A teraz zmiana statutu i pozamiatane.

 » upadek koalicji (Strzelniok | 12-03-2019, 09:47:59)

Gołym okiem widać po ostatniej sesji, że KO stara się wykolegować koalicjanta z SLD nie realizując pewnie jakiś obietnic.

 » NIE DLA OBCIĄŻANIA PODATNIKÓW (PODATNIK | 12-03-2019, 06:43:11)

Nie po to zostaliście wybrani na radnych powiatu by rozmnażać koszty obciążające nas PODTNIKÓW .Takie numery róbcie we własnych domach zatrudniając pasożytów na swój rachunek . Co z audytem poprzedniej "władzy"!?

 » zarząd powiatu (ferdek | 11-03-2019, 20:35:25)

Mam propozycję jak dać Krzesińskiemu kasę, Zsumować wynagrodzenie starosty i wicestarosty, podzielić to na trzech. Wilk syty i koza cała.

 » OPÓR SPOŁECZNY... (WYBORCA | 11-03-2019, 20:12:08)

panie Mikołajczak niech pan nie zastawia SIĘ "oporem" społecznym! Niech pan się choć raz konkretnie wypowie we własnym imieniu czy jest pan za dodatkowym obciążeniem PODATNIKÓW czy przeciw !!! Konkretnie !

 » Przetasowania (Hejka | 11-03-2019, 14:28:11)

Kruk krukowi oka nie wykole , powiat (czytaj ) mieszkańcy kupią mądrości byłego jak i obecnego Króla powiatu bez zastrzeżeń , Slogan Komuno wróć aktualny i ma się coraz lepiej , Chłopcy robią co chcą i jak chcą a pleps klaszcze i tyłek wystawia na kopniaki

 » Krzesiński (Mieszkaniec | 10-03-2019, 23:20:02)

Dopiero dzisiaj się dowiedziałem od jednego radnego z obecnej koalicji dlaczego tak promują tego p.Krzesińskiego - podobno jest to osoba bardzo wpływowa we władzach Kruszwicy ,czyli gminy gdzie mieszka .Obiecano mu podobno że jak wejdzie do władz powiatu to gmina Kruszwica też wejdzie w skład powiatu Mogilno ,przecież wojewoda to załatwi i będziemy mieli 5 gminę w powiecie !!!

 » Piąty członek (Jezioranin | 10-03-2019, 20:03:55)

Scenariusz będzie taki: Krzesiński zostanie piąym płatnym członkiem zarządu i rezygnuje z bycia radnym. W jego miejsce w zamian za wierność SLD i zebrane głosy wchodzi R. Żuchowski. Partia ma więcej do powiedzenia i bardziej trzyma staroste wiadomo za co.Zatem drogi obecny starosto jesteś marionetką a komuna wróciła do powiatu mogileńskiego. Pozdrawiam

 » do WK (OBI | 10-03-2019, 19:40:13)

Każdy urzędnik robił co chciał.Przykład w wydziale komunikacji.Oprócz pensji, dodatkowe pieniądze urzędnik miał.

 » ubolewam (WK | 10-03-2019, 13:12:34)

Starosta Barczak to w porządku gość jednak.Wielka szkoda że już nie będzie szefem , no niestety ale złego słowa zwykły urzędnik na niego nie powie.Poza tym nie gwiazdorzył jak co niektórzy! Oj co to teraz będzie? Mam złe przeczucie.

 » śmiech na sali (gawron | 09-03-2019, 12:08:24)

Po co piąty?Chyba musiał wykonać dobre zadanie i teraz trzeba gościa nagrodzić stanowiskiem bo jak nie to...

 » piątka (iwo | 09-03-2019, 08:59:11)

W brydża gra się w czwórkę i rozumiem że tylu musi być członków zarządu żeby mogli zabawiać się kartami bez tzw. "dziadka". Ale po kiego im piąty?,chyba tylko po to by donosić napoje

 » nowa władza (NOWY682 | 09-03-2019, 08:42:43)

Czytam artykuł i Wasze wpisy odnoszę wrażenie ,że pan Baran musi dokładnie się przyglądać, myślę że w odpowiedniej chwili się wycofać aby nie popełnił błędu i nie stracił swoich uprawnień radcowskich" z kim przystajesz takim się stajesz" .

 » Krzesiński (ciekawy | 09-03-2019, 00:44:49)

Czy ktoś wie dlaczego taki ważny jest dostęp do koryta dla Krzesińskiego?Kto to jest?Skąd to to jest?Czym to to się zajmuje,co robi? Pytam,bo nic nie wiem o tym człowieku,nie znam nikogo kto mógłby ew. coś na temat tej "ważnej" dla powiatu persony cośkolwiek napisać.Zapewne większość w powiecie mieszkańców nic nie wie o tym pazernym radnym, którego marzeniem jest jak najwięcej nażreć się z koryta.

 » starosta do bani (glonojad | 08-03-2019, 22:00:12)

Barczak ma rację mówiąc że kopia umowy koalicyjnej bardziej zaszkodzi Nowackiemu. Bo przecież ten fakt potwierdza dwulicowość, wyrachowanie i kompletny brak etyki. Czyli jak zaufać nowej władzy?? Nie ma możliwości. Wydaje się że tylko Baran i Jankowski mogą dać namiastkę normy i oleją podpisaną umowę w najmniej oczekiwanym przez władzę momencie. I oby tak było bo chłopaki nie będą sygnować swoim nazwiskiem głupich pomysłów.

 » radny Krzesiński ( towarzysz | 08-03-2019, 16:40:50)

jemu to koryto się po prostu należy !!!

 » Radny Krzesinski (Marek | 08-03-2019, 11:53:43)

Oj ma parcie na kasę ,kasa i stanowiska kurcze co w tym powiecie się wyprawia jeszcze większy syf niż kiedyś.

 » kasa (obserwator | 08-03-2019, 11:48:21)

Władza się wyżywi a naród i tak głosuje na tych co pięknie mówią. Cóż tak było tak jest i tak pozostanie. Wygrywa wybory ten co ładnie mówi a prawda co tam kogo obchodzi.

 » do mieszkaniec (an | 08-03-2019, 11:32:32)

Obecnym władzom też sie kiedyś skończy jak to ty ująłeś \\\"koryto\\\".Ale, ale, ale, jak im sie skończy , to dopiero zacznie sie dramaturgia -wszyscy zaczną sypać jeden drugiego bo jak na razie to tylko gadają w ścisłych gronach , no ale zawsze coś się wymknie spoza wtajemniczonych.Po nowych wyborach skończy się brylowanie a zacznie się spowiadanie .Poczekam sobie.

 » koryto (mieszkaniec | 08-03-2019, 08:27:50)

Koryto i nic więcej drodzy czytelnicy. Pan radny taki wielki rolnik z pod Kruszwicy potrzebuje kasy ? . Zobaczymy jak będzie i ile w pracy.

 » koryto (mieszkaniec | 08-03-2019, 08:27:50)

Koryto i nic więcej drodzy czytelnicy. Pan radny taki wielki rolnik z pod Kruszwicy potrzebuje kasy ? . Zobaczymy jak będzie i ile w pracy.

 » Etatowy członek zarządu (KK | 08-03-2019, 06:22:51)

Spokojnie,spokojnie już ptaszki ćwierkają, że jeżeli nie dadzą Krzesińskiemu etatu w zarządzie to ma dostać stanowisko w DPS w Siemionkach i wszystko zostanie mu wynagrodzone za nasze pieniążki. Zawsze znajdą wyjście.

 » Kasa (Roko | 07-03-2019, 20:00:41)

Czyżby radnego Krzesinskigo interesowała tylko kasa najwidoczniej, wstyd i brak szacunku do zwykłych mieszkańców którzy na niego głosowali.

 » sesja (rex | 07-03-2019, 17:46:27)

A pana Szazynskiego sciagneli zeby miec 1 głos wiecej na chorobowym i tak to nic nie dało a zus sie zainteresuje jaki jest chory.

 » członek albo dzban (MIESZKANIEC | 07-03-2019, 17:34:08)

Pan były starosta(Barczak)pluje sobie w brodę bo skończyła się kasa i władza a co za tym idzie wielkie przekręty i układy,a to boli-myślę że pomięta jeszcze czasy swego długiego panowania a co za tym idzie wydawanie publicznych pieniędzy swobodną rękom na różne nie potrzebne a może potrzebne sprawy(doradcy, fundacje,zbiórkę śmieci i wiele nie potrzebnych spraw)ale tak musiał być żeby tak długo być przyspawanym do tego złotego korytka - no niestety te czasy się skończyły i teraz wszystko co nie przynosi zysku i układów będzie NA NIE!!!.Tak na marginesie czy Panowie Radni Łaganowski i Ciesielczyk słyszą co mówią ?czy lepiej żeby zainteresowali się dostarczaniem kateringu i świeżego powietrza na burzliwe i bardzo długie obrady Rady Powiatu bo na razie to chyba nie czają bazy -z wielkim szacunkiem.

 » Kasa kasa dla nas (Mieszkaniec | 07-03-2019, 16:31:13)

Panie Krzesiński przecież Panu się należało to stanowisko z tym etatem .kasa kasa kasa

 » Czlonek zarzadu (Chory mieszkaniec | 07-03-2019, 14:36:08)

A tak z innej nieco beczki.Moze ktoś w radzie powiatu potrzebuje doradcy osobistego? Potrzebuje kasy na plastry wiec chętnie sie zatrudnię i czasami coś doradzę. Mogę nawet książeczkę co 5 lat przygotować....

 » Do: Wyborca (Filip | 07-03-2019, 14:14:26)

Chyba żartujesz... Idź na pierwszą lepszą sesję gminy lub powiatu. Jak mantrę powtarzają nowi rządzący: nie ma pieniędzy, brak funduszy, nie stać nas... i tak w koło. Kiełbacha wyborcza już była mój drogi. W co Ty uwierzyłeś??? Powtarzaj teraz razem z nimi: nie ma kasy, nie ma kasy, nie ma kasy... istna hipnoza hahahahahaha.

 » kasa (obserwator | 07-03-2019, 13:41:49)

Krótko i na temat , nie będzie koryta nie będzie trzody .Walduś skoro taki chojrak to niech zrezygnuje z diety.

 » piąty? (nie wyborca | 07-03-2019, 12:32:10)

może być w Zarządzie osób ile chce, ale dlaczego od razu płacić?! Startował na Radnego powiatu i wiedział co to za praca, za dietę. A teraz za to kasa? Statut przegłosowany i po śliwkach.

 » Powiacik (123 | 07-03-2019, 12:18:00)

Powiaty są niepotrzebne generują tylko dodatkowe koszty społeczne

 » Etatowy członek zarządu (KK | 07-03-2019, 10:38:04)

Pan Waldemar Ciesielczyk ma racje, jako jedyny potrafił powiedzieć to wprost bez owijania w bawełnę to " skok na kasę", płaczą że na nic ich nie stać a na wypłatę przez 5 lat dla kolejnego nie potrzebnego urzędnika znajdą się pieniądze. A co to prywatna firma,że za odpowiednie głosowanie dostanie stołek. To kpina z wyborców i zwykłych mieszkańców. Wstyd. Oby więcej takich odważnych radnych którzy samodzielnie myślą. Brawo dla radnego WC

 » do Max (gasd | 07-03-2019, 10:23:51)

Proszę nie obrażać świni.To są bardzo inteligentne zwierzęta nie to co ci radni.Oni nie dorastają tym zwierzętom do racic.Szkoda,że ci radni nazywani są ludźmi a nie dorastają do kopyt zwierzętom.Nie zasługują na to aby być ludźmi a tym bardziej aby być zwierzęciem.W tym całym powiecie rządzi klika padlinożerców.

 » Piąty do koryta (mog | 07-03-2019, 10:08:20)

MAX dobrze to ujołeś,tylko cz ktoś widział aby w kojcu przy korycie było pięć swinek cztery jadły a jedna nie ,chyba że będzie chora.

 » czekam (WYBORCA | 07-03-2019, 10:07:32)

Czekam na realizacją wyborczą dot. utworzenia agendy WYDZIAŁU KOMUNIKACJI W STRZELNIE !!! CZEKAMY panie Pawle Jankowski . W dzisiejszych czasach żaden problem . Tylko trzeba wziąć się do roboty .Panowie przeliczmy głosy WYBORCÓW STRZELNA I JEEZIOR Wielkich .

 » !!! (max | 07-03-2019, 07:41:47)

Bartosz Nowacki przekonywał, że "piąty członek zarządu jak będzie chciał, to może być płatny, albo i nie" - wy myślicie, że wyborcy to są jacyś idioci!!!???? Jeżeli piąty członek zarządu będzie wykonywał obowiązki społecznie, to odszczekam to co tutaj napisałem!!! Skoro dostaliście się do koryta, to przynajmniej nie zachowujcie się jak ostatnie świnie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » MOGILNO: Poszukiwania mężczyzny (5)
 » Kłamliwa insynuacja starosty (8)
 » Dachowanie w Gębicach (6)
 » Fedorowicz z honorową nagrodą (0)
 » Postrzelił znajomego z wiatrówki (3)
 » Kradli narzędzia i przewody (3)
 » Minister może przejąć tylko część rolniczą (27)
 » Targowa niedziela w Bielicach (2)
 » Zmiany w sanktuarium (15)
 » Kolekcjoner strażackich pamiątek (3)
 » BIELICE: 16. edycja targów (3)
 » Zablokował drogę krajową (7)
 » Rockowe brzmienie z satyrą (8)
 » Policjanci będą znakować rowery (3)
 » Bieg po zdrowie we Wszedniu (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ