Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Rondo ma rozwiązać problem

2019-04-10 23:13
 

Po ostatnim poważnym wypadku na skrzyżowaniu obwodnicy Mogilna z ulicą Niezłomnych, wśród mieszkańców rozpętała się dyskusja na temat bezpieczeństwa na tym fragmencie drogi. Sprawdzamy, jakie działania podejmuje nowa władza w tym zakresie.

Podczas minionej sesji Rady Powiatu Mogileńskiego radni i starosta dyskutowali o możliwości powstania i finansowania ewentualnej budowy ronda na skrzyżowaniu drogi powiatowej z gminną. Starosta Bartosz Nowacki zauważał, że każdego miesiąca dochodzi przynajmniej do jednej kolizji lub wypadku na feralnym skrzyżowaniu. Jak mówił, sam również udzielał pomocy osobom poszkodowanym.

- Zobaczyłem sobie statystykę, to większość jest niestety uczestników tych kolizji spoza powiatu mogileńskiego. Jest to dosyć niebezpieczne miejsce (...) Zgodnie z wcześniejszymi projektami, w tym miejscu powinno być rondo łącznie z oświetleniem. Podczas budowy zrezygnowano - i jedna, i druga strona zrezygnowała tak naprawdę z budowy tego ronda, czego efektem mamy wydarzenia związane z kolizjami, wypadkami i ofiarami śmiertelnymi (...) To skrzyżowanie tak naprawdę wygląda jako bardzo bezpieczne, tylko dlaczego cały czas mamy tam zdarzenia, wypadki, kolizje, potrącenia, tragedie i tak dalej? Osobiście wyciągałem z samochodów kilka razy ludzi - mówił starosta Bartosz Nowacki.

Powiat mogileński planuje przystąpić do tej inwestycji w momencie uzyskania dofinansowania z Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Budowę ronda ma wesprzeć także gmina Mogilno. Według szacunków nowe rondo ma kosztować 1,4 miliona złotych.

- Naprawiamy pewnego rodzaju błąd, który został popełniony w trakcie budowy. Mamy przykład ronda na krajówce z naszą drogą powiatową. Nie ma już żadnych wypadków, kolizji i tak dalej. Musimy iść trochę do przodu, zbudować to rondo i powstrzymać tą lawinę. Praktycznie raz do dwóch razy w miesiącu zdarza się tam kolizja, a w okresie letnim nawet w tygodniu zdarzały się trzy zdarzenia. Także czas chyba tą falę kolizyjności zniwelować - mówił Bartosz Nowacki.

Niektórzy radni, w tym były starosta Tomasz Barczak uważają, że skrzyżowanie to jest bardzo dobrze widoczne i powinno być bezpieczne. Zdaniem radnego Barczaka wszelkie zdarzenia na tym fragmencie drogi są jedynie wynikiem nieostrożności kierowców. Radny Waldemar Ciesielczyk dopytywał przy tym o możliwość zainstalowania sygnalizacji świetlnej zamiast wprowadzenia skrzyżowania o ruchu okrężnym. Starosta jednak optuje za rondem, powołując się na naprawę wcześniej popełnionego błędu z nieprzystąpieniem do jego realizacji kilka lat wcześniej, podczas budowy obwodnicy. (AS | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [39]» dodaj komentarz   

 » Rondo ma rozwiązać problem (hugi | 22-04-2019, 23:09:11)

Rondo? Strata czasu i pieniędzy. Dobre progi zwalniające raz dwa załatwią sprawę.

 » Rondo (Hejka | 20-04-2019, 16:19:29)

Żart ? Ronda w Strzelnie ? Kto i za jaką kasę uparł się żeby gnębić , rozjechać szlak piastowski , polskość ,,? Nie ma przyzwolenia na " plaster " obwodnica !!!

 » Rondo czy lampy (Gezza | 20-04-2019, 08:18:40)

Warto by sprawdzic ile z tych kolizji ma miejsce o zmroku. Tam jest zupelnie ciemno. Moze wysoko zawieszony wieniec z lamp by pomogl. Rondo w poprzek dwoch nowych i prostych drog, w ciemnosci, moze malo pomoc.

 » Kamera (Ds | 19-04-2019, 03:56:43)

Widziałem na własne oczy jak tir od strony mogilna nawet nie zwolnił przez stopem. I to dwa razy w ciągu dnia bo często tam jeżdżę. Za jednym nawet pojechałem żeby go zatrzymać ale nawet nie pozwolił się wyprzedzić. Jeżdżę tam kilka razy dziennie i poprostu widzę że co nie którzy mają w dupie"stop"....

 » Tylu ludzi tam zgineło (Marek | 17-04-2019, 09:20:20)

Tylu ludzi tam zgineło tyle tragedi tyle lat ludzie mówią o rondzie że aż wstyd

 » rondo ma rozwiazać problem (oserwator | 15-04-2019, 23:05:04)

Ale nam się starosta trafił, dramat. Makaron ludziom na uszy nawija, typowy polityk co przed ludzmi musi sie pokazać. To skrzyżowanie nie jest niebezpieczne, widoczność aż za dobra, przecież to jest ignorancja kierowców na znak STOP i nic więcej. wystarczyłoby dać takim kierwcom po "łapkach" kamera i mandaciki. jakoś na pozostałych skrzyżowaniach obwodnicy które maja STOP nie dochodzi do kolizji, ale tam jest gorsza widoczność i kierowcy uważają

 » ÷÷% (Dr.Mercedes | 15-04-2019, 12:30:14)

Pobudować obwodnicę tego nieszczęsnego skrzyżowania.

 » Rondo (Rondo | 15-04-2019, 06:14:13)

Jezeli przebudowa skrzyzowania i czy to bedzie rondo czy zjazdy, uratuje choc jedno zycie to zastanowcie sie czy warto. Wiec nie siejcie smrodu....

 » Fotoradar (Kierowca | 14-04-2019, 21:32:35)

Żadne rondo ,widoczność jest okej ,postawić fotoradar!!! I karać mandaty od 500 zł tym którzy nie przestrzegają znaków. Zaraz zrozumieją jak dostaną po kieszeni i zabiorą prawo jazdy za punkty. Do dzieła!!!

 » Obwodnica Mogilna Statystyka (Inspektor Szymański | 14-04-2019, 18:44:19)

Obwodnica Mogilna w ciągu doby przejeżdżają 3 samochody z czego 2 ulegają wypadkowi.

 » przejazd (wrona | 13-04-2019, 08:52:43)

ale to prawda że w Strzelnie koło stacji paliw na INOWROCŁAW ciągle byli kolizje a teraz jak jest rondo to jakoś nic się nie stało i to było super przemyślane dlatego w Mogilnie sprawdzi się

 » ... (arczi | 13-04-2019, 00:10:28)

Juhas, mi osobiscie nie bedzie szkoda tych "skoczkow", bardziej mnie obchodza osoby ktore jechaly prawidlowo a ktos w nie przydzwonil

 » lol (Juhas | 12-04-2019, 17:15:54)

Ciekawe co teraz będą pisać zwolennicy ronda jak już powstanie i jeden imbecyl z drugim przeleci je ? Dobrą flaszkę stawiam ,że to prędzej czy później nastąpi.MONITORING I KARAĆ KARAĆ KARAĆ ZA BRAK ZATRZYMANIA SIĘ NA "STOPIE" W ogóle jak można ignorować taki znak ?Zaraz powinno być prawko zabrane!

 » rondo (xxl | 12-04-2019, 07:43:46)

Bezsensu.MA pomysły Strarosta może wiadukt który byłby najbezpieczniejszy i mało kolizyjny.

 » Kalkulacje (Piotr | 11-04-2019, 20:12:07)

Tak sobie myślę, że koszty dotychczasowych wypadków na tym skrzyżowaniu są wyższe niż 1,5 miliona - tyle ma kosztować nowe rondo (leczenie rannych, akcje policji, straży pożarnej,pogotowia ratunkowego, wypłaty odszkodowań komunikacyjnych, zdrowotnych. Śmierć jednego z mieszkańców Świerkówca nie ma ceny! ).

 » Panie Kajtek! (K | 11-04-2019, 19:58:39)

Tak było. Tak jak Pan pisze. W pierwszej wersji projektu było rondo. Ale! Miała być piękna droga. Miał być prestiż miasta z obwodnicą, no i "miało się tam jechać". Miała być Wielka Wizja. Została krew na rękach.

 » RONDO (ktoś | 11-04-2019, 19:54:56)

Rondo albo światła i napewno będzie po problemie

 » RONDO (ktoś | 11-04-2019, 19:53:32)

Rondo albo światła i napewno będzie po problemie

 » Rondo (Nikus | 11-04-2019, 19:51:17)

W STRZELNIE KOLO STACJI WATIS TEZ KIEDYŚ BYŁO DUŻO WYPADKÓW NA SKRZYŻOWANIU. . A OD KIEDY ZROBIONO TAM RONDO, NIC SIĘ NIE DZIEJE I NIKT NIE DOZNAJE USZCZERBKU NA ZDROWIU

 » Skrzyżowanie (Rondo | 11-04-2019, 17:34:58)

Tylko się cieszyć ! Rzeczywiście to skrzyżowanie to jakiś czarny punkt. Fajnie że ktoś się tym zajmuje i poważnie podchodzi do problemu. Rzeczywiście nie można tu mówić o tym ,że to skrzyżowanie jest bezpiecznie jeśli dochodzi na nim do takiej ilości wypadków. Można by było dyskutować godzinami czy jest dobra widoczność czy też nie. Statystki mówią same za siebie.

 » llll (aaa | 11-04-2019, 17:03:23)

ee heca. nie dawno w gazecie pałuki pisano o rondach w strzelnie. artykuł miał nazwę likwidacja miejsc niebezpiecznych. ZGDiA wychodzi z założenia iż w takich miejscach niebezpiecznych powinny być ronda. tyle tylko że na skrzyżowaniach w strzelnie gdzie mają powstać ronda nie ma wypadków do których dochodzi systematycznie wręcz prawie wcale. a na skrzyżowaniu obwodnicy mogilna dochodzi do częstych wypadków i tam nie ma miejsca niebezpiecznego(na razie żadnych planów nie ma). słynne skrzyżowanie w inowrocławiu ul.wojska polskiego i al. niepodległości tam do wypadku dochodzi niemal co tydzień i tam też nie trzeba nic zmieniać. w strzelnie trzeba są plany projekty bo tam nie ma wypadków i zagraża to niebezpieczeństwu ruch. Puenta.....urzędnicy od ministrów po radnych(większość nauczycieli pożal się Boże itp.) w kraju to nie udolni ludzie. maja wykształcenie po kilka fakultetów i nie dość że nie potrafią dobrze zaprojektować ronda to jeszcze maja problemy z oceną gdzie je budować. a swoją drogą dlaczego obwodnica mogilna ma pierwszeństwo przejazdu???czy przypadkiem większy ruch nie jest na ul. niezłomnych w kierunku kołodziejewa? nie wydaje wam się?

 » Rondo (Wypadki | 11-04-2019, 16:11:39)

Zawsze kierowca winny ok. Jeden to dlaczego drugi ma cierpieć.Nie podlega to dyskusji. Są dwie proste i przecinające się drogi,samochody mają duże przyspieszenie osiągają też szybciej większe prędkości.A tu dobrze się bujnie i STOP który przy chwili nieuwagi pojawia się jak Ściana i wypadek gotowy.A statystyki są takie że skala wypadków rośnie i to jest czarny punkt który powinien być dawno rozwiązany,gadanie to za mało DZIAŁANIE TAK.Myślę że to mogą być dwa rozwiązania jak na drodze dalej na Gębice rondo i "Eska" przed dojazdem do skrzyżowania

 » Obwodnica (Ktos | 11-04-2019, 14:21:59)

Na moje to rondo nic nie da bo i tak będą jeździć jak chcą. Patrz na rondo przy dworcu PKP jeżdżą tak jak jeździli kiedyś. Na rondzie w Ostrowie też zdarzają się takie osoby. A na obwodnicy jak de.il nie znają się na znaku STOP że trzeba się zatrzymać to żadne rondo nic nie zmieni.

 » Progi (Jan | 11-04-2019, 11:45:35)

Tylko instalacja progów zwalniających pomoże od razu i to tanim kosztem

 » Projekty (Jogi | 11-04-2019, 11:17:13)

archiwum, zgadzam się z Tobą. U nas wszystko jest dużo droższe, zwłaszcza wszelkie projekty inwestorskie, a teraz np. kwota za wywóz śmieci zaoferowana przez gminną spółkę MPGK. Powala! Pamiętam jak powstawały orliki, gmina miała dołożyć 1/3 kosztów tj. ok. 300 000 zł, a w konsekwencji dołożyła ok. 700 000 podczas gdy pobliskie Janikowo zmieściło się w kosztorysie. Słynny remont świetlicy w Twierdziniu kosztorysowa miał kosztować ok. 380 000 zł, ale w konsekwencji kosztował aż ponad 600 000 bo .... burmistrz obiecał mieszkańcom, że przed ubiegłorocznymi wyborami wyremontuje tę świetlicę. Przykłady można mnożyć.

 » Winni (Kajtek | 11-04-2019, 11:06:55)

To,że nie ma tam ronda, to wina jest przede wszystkim burmistrza Duszyńskiego, który wybłagał u zarządcy drogi powiatowej (ul. Niezłomnych) odstąpienie od budowy ronda. Niestety, były dyr. ZDP śp. Piotr Ficer już nie żyje, i tego nie potwierdzi, ale żyje starosta Barczak, ale z kolei jemu nikt nie będzie wierzył, że tak było. Z tego co słyszałem, zrezygnowano z ronda, aby Gmina Mogilno zaoszczędziła na budowie ok. 600 000 zł przy budowie obwodnicy. Teraz poprawka tego skrzyżowania może rzeczywiście kosztować 1,5 mln zł.

 » Patrzeć na znaki (Ona | 11-04-2019, 10:06:48)

Właśnie wczoraj około godziny 19.30 dwie ciężarówki,jadące od strony Dąbrówki nawet nie zwolniły.Przeciely skrzyżowanie jakby byli królami szos.

 » Rondo (Nina | 11-04-2019, 09:43:45)

To prawda, ludzie nie przestrzegają przepisów i są sobie sami winni. Ale niestety cierpią na tym także niewinne osoby. Popieram budowę ronda, to jedynie rozwiąże ten problem. A i trzeba było budować rondo już na samym początku.

 » Rondo (DEK | 11-04-2019, 09:33:57)

I myślicie ze jak bedzie rondo to debile nie beda sie tam rozbijać???

 » RONDO (Nemo | 11-04-2019, 08:51:43)

Rondo pomoże ,bo każdy użytkownik drogi będzie musiał zwolnić.Co najwyżej dojdzie do kolizji.

 » Szkoda gadać... (Dąbrowa | 11-04-2019, 08:01:28)

To skrzyżowanie ma piękną widoczność. Wypadki w tamtym miejscu są tylko i wyłącznie błędem ludzkim, który zdarzać się będzie wszędzie. Co innego w Dąbrowie, gdzie główne skrzyżowanie (wyjazd od strony cmentarza) jest kompletnie zasłonięte hałdą ziemi z ogródka pobliskiego sklepu. Trzeba wyjechać na połowę skrzyżowania. To, że tam nie ma wypadków to tylko kwestia tego, że stoi policja i ludzie tam tak nie zapieprzają. Chociaż wypadki się zdarzają. Gra w rosyjską ruletkę. Zauważcie też to, drodzy radni!

 » Cyrk (Dr.Mercedes | 11-04-2019, 07:51:37)

Proponuje do tego ronda dokupić kunia z cyrku.

 » Rondo (majster | 11-04-2019, 07:51:35)

Teraz są wypadki bo nie ma ronda, jak zrobią rondo będą przecinali rondo bo go nie będą widzieli , niestety 3/4 ludzi z Mogilna nie umie jeździć na rondzie. Dopóki ludzie nie włączą myślenia to nic nie pomoże.

 » inwestycje (mogilnianka | 11-04-2019, 07:38:24)

Brawo Panie Starosto. Wreszcie normalne decyzje. Bez względu na wszystko rondo spowalnia ruch i każdy...podkreślam każdy musi zwolnić. A światła tej sprawy nie rozwiązują. Brawo. Tak trzymać !!!

 » Wypadki (Jola | 11-04-2019, 07:35:41)

Wypadki tam są i będą póki nie będzie ronda czy oświetlenia, ludzie tam jeżdżą na pamięć, bo kiedyś nie było obwodnicy. Jak ktoś zbyt często nie jeździ tamtędy to nawet nie wie ze musi się zatrzymać.

 » rondo (kuba | 11-04-2019, 02:45:10)

no i wykrakałem, tyle kurde pisałem że rondo tam ma być i poszszszszło. ale to była tylko szydera. a ci co byli spoza powiatu , to oni sobie spokojnie jechali, tylko nasi kochani użytkownicy ronda, którzy nie szanują przepisów ich znienacka zaskakiwali. fajny wideorejestrator już by myślę załatwił sprawę. jakby parę solidnych mandatów listowy w tygodniu przyniósł to by się ogarnęli. a tak wyłożona kasa na obwodnicę , teraz kupa kasy na poprawki rondowe i nie będzie nic na bardziej potrzebne rzeczy. "życie " jak to mówi wujek Maryś.no to już ostatni raz- RONDO TAM POWINNO BYĆ! z tym, że żartowałem.

 » Rondo (Macio | 10-04-2019, 23:46:26)

Tak trzymaj Bartek, wreszcie normalny starosta!!! (pilot) 31797

 » ... (arczi | 10-04-2019, 23:46:13)

ciekawostka: sa gminy w polsce ktore robia ronda za 50,000zl od poczatku do konca, i jest Mogilno gdzie sam projekt kosztuje 70,000zł, ps za 1,4m to rownie dobrze mozecie na srodku tego skrzyzowania postawic duszynskiego z lizakiem zeby sterował ruchem ps2 wie ktos czy zadluzenie Mogilna przekroczylo juz magiczne 100m ?

 » Debile (Rondo | 10-04-2019, 23:43:24)

Jak sie nie przestrzega zasad ruchu drogowego i ma gdzieś, ze stoi znak ,,stop" to nawet rondo nie pomoże. Trzeba mieć oczy i mózg

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (0)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (22)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (27)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
 » Zarządzanie -kierunek przyszłości (0)
 » StreetFootball 2020 (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ