Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Edukacja

Minister może przejąć tylko część rolniczą

2019-05-19 23:47
 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce przejąć wszystkie budynki Zespołu Szkół w Bielicach, jednak nauka prowadzona miałaby być tylko w profilach stricte rolniczych. Tym samym potwierdzają się wcześniejsze doniesienia naszego portalu.

W trakcie ostatniej sesji rady powiatu, starosta Bartosz Nowacki poinformował o przeprowadzonej rozmowie w ministerstwie rolnictwa na temat przekazania Zespołu Szkół w Bielicach. Jednak pomimo wcześniejszych zapewnień, nie uczestniczyli w niej przedstawiciele szkoły i rady rodziców. Według starosty przedstawiciel ministerstwa nie wyraził zgody na udział innych osób w trakcie rozmów.

- Dostałem osobiście zaproszenie, żeby przyjechać i porozmawiać nad ewentualnymi propozycjami ze strony ministerstwa. W trakcie zaproszenia, było to zaproszenie telefoniczne, zaproponowałem czy mogą ze mną, jako uczestnicy tego spotkania jechać również rodzice i przedstawiciele rady pedagogicznej. Odpowiedź była nie, "chcemy rozmawiać tylko i wyłącznie z panem starostą". Dobrze. W takim razie pojechałem - mówił Bartosz Nowacki, starosta mogileński.

Starosta obecnie oczekuje na oficjalne pismo z oczekiwaniami ministerstwa. Jednak zdradził, że w ustnych propozycjach była mowa o 50 hektarach ziemi, a profil szkoły miałby być tylko i wyłącznie rolniczy. Natomiast samo przejęcie miałoby się odbyć 1 stycznia 2021 roku.

Radny Jan Bartecki w trakcie sesji dopytywał, co dalej stanie się z kierunkami nierolniczymi, jeżeli w 2021 roku szkołę przejęłoby ministerstwo.

- Ministerstwo chce, aby przekazać cały teren szkoły. Takie są również ich żądania. Nie chcą, żebyśmy pozostawili sobie budynku, bo taka była nasza propozycja, jakiegokolwiek. Oczywiście wszystkie kierunki funkcjonują do momentu wygaszenia. Tak też było to przez przedstawicieli ministerstwa zaartykułowane. Mamy czas równie i to nam też powiedziano, żeby część z tych kierunków przekształcić na kierunki rolnicze. Jest to możliwe. (...) To co będzie możliwe będziemy starali się przekształcić na kierunki stricte rolnicze, oczywiście jeżeli ministerstwo wyrazi wolę przejęcia. To też nie jest powiedziane, że minister powie, że przejmujemy od razu. Na dzień dzisiejszy taka wola jest, nie wiem jak długo taka wola będzie - mówił starosta Bartosz Nowacki.

Tym samy potwierdzają się nasze wcześniejsze doniesienia o możliwym przejęciu przez ministerstwo tylko części rolniczej Zespołu Szkół w Bielicach. Natomiast po ostatecznej decyzji o przejęciu szkoły przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pozostałe kierunki zostałyby wygaszone lub też w miarę możliwości przekształcone na profile rolnicze. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [32]» dodaj komentarz   

 » Mąciciel (OBI | 22-05-2019, 20:53:00)

Oj,mąci ktoś,kto nie dostał się do "korytka". Teraz swoim ryjkiem chce to korytko wywrócić. Może niedługo to się wyjaśni,kto to taki?

 » oświata (zenek | 22-05-2019, 15:42:17)

Każdy samorząd w Polsce dokłada do oświaty. Tak było za poprzedniego rozdania i tak jest teraz. Ale nasz samorząd bierze się najpierw za likwidację, niszczenie, bez konsultacji szkoły która na takie traktowanie nie zasługuje. Czy nie ma innych rozwiązań czy starosta innych rozwiązań nie bierze pod uwagę. Myślę że pan Nowacki nie ma pojęcia jak to się obróci przeciwko. Wystarczyło zrobić szpital i olać temat Wszedniu a wybory przegrane. Teraz będzie gorzej bo burza jakiej nie było nadchodzi. Ciężkie chmury....

 » oświata (zenek | 22-05-2019, 13:41:16)

Każdy samorząd w Polsce dokłada do oświaty. Tak było za poprzedniego rozdania i tak jest teraz. Ale nasz samorząd bierze się najpierw za likwidację, niszczenie, bez konsultacji szkoły która na takie traktowanie nie zasługuje. Czy nie ma innych rozwiązań czy starosta innych rozwiązań nie bierze pod uwagę. Myślę że pan Nowacki nie ma pojęcia jak to się obróci przeciwko. Wystarczyło zrobić szpital i olać temat Wszedniu a wybory przegrane. Teraz będzie gorzej bo burza jakiej nie było nadchodzi. Ciężkie chmury....

 » Bielice (Abc | 21-05-2019, 21:34:53)

Ile fundacja przeznaczyla na WSZYSTKIE szkoły powiatu mogileńskiego można sprawdzić w jej sprawozdaniach finansowych. Jednocześnie sprawozdania te zawierają informację o wpływach z targów. I jakoś trudno tam znaleźć informację o tych wydumanych wielkich środkach przekazywanych na ZS Bielice. Życzę miłej lektury, a nie wypisywania wytrzepanych z rękawa informacji.

 » Dlaczego? (l | 21-05-2019, 21:15:03)

Dlaczego mam wrażenie, że wpisy dotyczące nowego starosty robią sfrustrowani byli wściekli z powodu utraty władzy i wpływów ludzie starej władzy.Swoimi wpisami o wyimaginowanej likwidacji szkoły robią jej krzywdę, komu na tym zależy. Przecież pod kuratelom ministerstwa szkoła , przy trzykrotnie większych dotacjach nie upadną a będą się rozwijać i dawać pracę nauczycielom i kształcić w wielu zawodach około rolniczych i rolniczych. Czy i komu zależy aby Bielice w tej dotychczasowej formie dogorywały i w końcu uległy likwidacji z powodu długów jakie pozostawiła stara władza.

 » Szkoła (Były uczeń | 21-05-2019, 18:10:08)

Jako były uczeń jestem za przejęciem ministerstwa kiedyś było tak i było lepiej

 » Również Bielice (Bielice | 21-05-2019, 18:07:50)

Nauczyciel jaki ty naiwny jesteś popatrz na sprzęt fundacji a szkolny jeszcze trochę skończy sponsoring haaaaa

 » Szkoła Bielice (Hans | 21-05-2019, 14:45:28)

Zaczyna się nagonka szkoły na fundację targi kasa idzie stypendia także konkurs orek idzie Hubertus idzie a sprzęt ruina że dają jeszcze radę fundacji zasługa ciężko pracujących pracowników i prezesa

 » Do Bielice (Również Bielice | 21-05-2019, 10:09:01)

Wypisujesz wierutne bzdury. Fundacja nigdy nie dotowała szkoły w Bielicach. A myślę, że powinna - za to, co szkoła robi dla Fundacji. Nie chcę się tutaj już zagłębiać w fakt, ze celem działalności Fundacji - zgodnie ze statutem, jest wypracowywanie środków dla wszystkich szkół w powiecie z przeznaczeniem na stypendia. To uczniowie pracują w Fundacji za darmo podczas praktyk i zajęć praktycznych. To Fundacja korzysta ze sprzętu szkoły. To szkoła organizuje wszelkie imprezy na rzecz Fundacji. A co Fundacja daje szkole? No właśnie.... Co???? Może poinformujesz wszystkich panie "Bielice"???

 » ???? (Mieszkaniec | 21-05-2019, 09:04:48)

Witam,postaram się być kulturalny - p.Starosto (nowy) dziwię się panu ,uważam że każdy człowiek zajmujący stanowisko kierownicze powinien mieć na uwadze dobro wspólne mieszkańców , a nie odreagowywać historyczną traumę z czasów pobierania nauki w tej szkole z tradycjami wielopokoleniowymi.Jak dopuścił Pan do tego aby powiatem rządzili dwaj okoliczni burmistrzowie to teraz jest Pan ich zakładnikiem,boi się Pan sprzeciwić i tak to wyszło.Pana poprzednik jednak miał przysłowiowe jaja - miał odwagę sprzeciwić się części swego zaplecza politycznego ze Strzelna i doprowadził że szpital będziemy mieli w Mogilnie ,a Pan nawet nie broni tej zasłużonej szkoły w Bielicach obiecując swemu zastępcy przekazanie wszystkich szkół poza rolniczych razem z uczniami do Strzelna !!!Czy tak wygląda nowy styl rządzenia Powiatem - niszcz i rządź ?

 » Były pracownik (Bielice | 21-05-2019, 08:01:53)

Do Abc chciałbyś mieć te pieniądze co fundacja daję szkole. Korzysta z czego ha zapytaj tych co tam robią a potem głupoty pisz. Pewnie jesteś nauczycielem w szkole co boi o swoją posadę ha

 » Bielice (Abc | 20-05-2019, 20:59:27)

"Były pracownik" następny po rolniku do komentowania spraw, o których nie ma zielonego pojęcia. Fundacja przypominam powstała z gospodarstwa pomocniczego szkoły. Nie utrzymuje i nie spobsoruje szkoły,a jednocześnie mocno z niej korzysta. Przypomnę tylko, że Targi organizowane są przez kilka podmiotów, z których w zasadzie tylko jeden, szkoła właśnie bierze na siebie ciężar prac z tym związanych. Tak więc były pracowniku głupoty wypisujesz jak wcześniej "rolnik"... powtarzam więc, że posiadsnie komputera nie upoważnia do wydawania sądów w tematach,o których pojęcia nie masz

 » koniec (leon amator | 20-05-2019, 20:29:08)

Koniec (wreszcie) tego stworzonego przez Barczaka psl-owskiego powiatowego centrum edukacji. Może wreszcie ktoś rozwali ten rodzinno-kolesiowski nauczycielski układ. Ktoś policzył ile stara władza przewaliła w Bielicach kasy ?

 » Były pracownik (Bielice | 20-05-2019, 19:53:53)

Szkołę powini odciąć od tzw Fundacji Powiatu Mogilenskiego (inaczej gospodarstwo) by wreszcie te gospodarstwo odetchnęli tam.A nie sponsoruja darmozjadów (Szkołę )

 » Mechanik kierowca (Wojtek | 20-05-2019, 19:45:07)

Czy może ktoś mi odpowiedzieć co z kierunkiem mechanik kierowca? Czy w ogóle taki kierunek jeszcze w Bielicach jest? Pozdrawiam.

 » szkoła (stary wyborca | 20-05-2019, 19:24:08)

Szanowni państwo śledzę tę politykę powiatową od listopada obecna władza wymyśliła sobie temat zastępczy szkoła w Bielicach . zobaczcie ile już zostało napisane o szkole , ile osób a szczególnie uczniów , rodziców , nauczycieli ma wątpliwości co ze szkołą . Jestem przekonany , jak od września zwiększy się liczba młodzieży z racji podwójnego naboru okaże się , że do szkoły nie trzeba dokładać mówię teraz słowami nowego starosty , który przynajmniej na razie ma małą wiedzę na temat oświaty temat przekazania szkoły pod ministra upadnie. Minister za chwilę zajmie się wyborami do sejmu , nie wiadomo co się wydarzy po wyborach. Kto będzie nowym ministrem ? i tak dalej . , w końcu nowy Zarząd Powiatu i tzw. koalicja stwierdzi po co przekazywać szkołę to bardzo duży majątek powiatu , jest wystarczająca liczba dzieci( oglądając sesję powiatu radni dopiero pojadą zobaczyć jak wygląda szkoła od środka jaki ma potencjał do prowadzenia dydaktyki jak wyposażone warsztaty) . Poniżej pisano o osiągnięciach uczniów w olimpiadach , zdawalności matur - możemy się tą szkołą chwalić. Mogę się założyć za rok nie będzie tematu.

 » Nabór (Stenn | 20-05-2019, 19:02:45)

Tak krótko zanim wyślecie swoje dzieciaki do tej szkoły na kierunki pozarolnicze zastanówcie się gdzie je skończą i czy do tego dojdzie.

 » Rozważania (maciej | 20-05-2019, 16:44:47)

Drogi Rolniku, zanim znowu zaczniesz dość prymitywnie oceniać innych, weź się do nauki ortografii. O logiczności Twego tekstu nie piszę, bo to masakra intelektualna. Twoja wiedza o egzaminowaniu jest mizerniutka, nie masz pojęcia co teraz się dzieje. Może masz pretensje do szkoły, że Cię nie wykierowała na geniusza, ale już za późno, a oceniając Twój tekst, trzeba tylko współczuć tym, którzy próbowali coś Ci do głowy nałożyć - ich trud był daremny.

 » wykształcenie starosty (gość | 20-05-2019, 15:14:15)

Jestem pełen podziwu czytając wypowiedź Starosty. Jaką ten Pan skończył szkołę,że tak bełkocze. Nie potrafi sklecić nawet jednego zdania. Taki człowiek został Starostą. Czy w tym starostwie nie ma odpowiedniego człowieka, który umie się dobrze wypowiedzieć bez żadnej takiej nowomowy typu Nowacki!!!!

 » Bielice (Uczen | 20-05-2019, 14:38:37)

Rolnik sie zatrzymał w latach minionych. Dzis się nie zdaje egzaminu na oceny Panie Rolnik, a wpis jaki Pan zamieścił obraża tak nauczycieli jak i uczniów Nie masz wiedzy w temacie to sie nie wypowiadaj. Posiadanie komputera to nie wszystko

 » szkoła (absolwentka | 20-05-2019, 14:11:45)

rolnik zupełnie nie ma racji,do wglądu są wyniki egzaminów zawodowych,z których szkoła i uczniowie są zadowoleni ,jest ranking szkół,więc proszę się zapoznać.Ponadto bardzo dobre wyniki z olimpiad na szczeblu nie tylko wojewódzkim,ale przede wszystkim centralnym świadczą o wysokim poziomie tej szkoły z dużymi tradycjami.Rolniku nie masz wiedzy,więc się nie wypowiadaj,pozdrawiam

 » Bielice (Uczeń | 20-05-2019, 12:13:30)

Zdzisiu ma troszkę racji, ale po co szukać daleko skoro Poznań i Bydgoszcz bliżej. Poza tym akurat nauczyciele przedmiotów zawodowych nie muszą się wstydzić swojej pracy- patrz sukcesy na Olimpiadach. Tyle tylko, że po prostu trzeba mieć pomysł na szkołę, a tego raczej zabrakło obecnemu dyrektorowi. Przyszedł dla wylansowania swojej osoby przed wyborami. W wyborach niestety klęska... a pomysłu na szkołę brak. Nie wystarczy gawędziarstwo

 » powiat (konrad | 20-05-2019, 12:10:03)

Ale starosta wtopił. Tak się podejść na sesji. Nauczyciele to elektorat PO ale teraz taka gafa. Przynajmniej wiadomo kto oszukuje w tak grze.

 » władza do zmian (ona | 20-05-2019, 12:03:20)

Jak można tak robić jak robi to starostwo. Oszukiwać spoleczeństwo oszukiwać rodziców i nauczycieli. Z tego co było widać podcZas targów nauczyciele i uczniowie szkoły zostali potraktowani jak śmieci. I to w roku wyborczym i roku podwójnego naboru do szkół. starosta jest niepoważny robiąc takie błędy. Brak mi słów. Ale odbije się to bardZo w kolejnych wyborach samorządowych. Nikt tego nie zapomni. Cała ta koalicja PO SLD nie ma co marzyć o ponownym rządzeniu. Nie macie pojęcia o tym.

 » To wasz wybór (To wasz wybór | 20-05-2019, 12:02:47)

Społeczeństwo wybrało RADNYCH - WIEC MA TO CO WYBRAŁO .

 » Tak trzeba isć do przodu (Rolnik | 20-05-2019, 11:39:51)

Problem Bielic to niska jakość nauczania przedmiotów rolniczych może niech ktoś ze szkoły opublikuję dane jak kształceni w Bielicach przyszli rolnicy zdają egzamin na tytuł technika rolnika lub pokrewne tytuły. Jaki jest procent zdawalności i na jakie oceny, a jak było 15 czy 30 lat wcześniej? Drodzy państwo przyszli rolnicy nie będą wybierać szkoły która kształci na miernym poziomie. Potrzeba większego zaangażowania nauczycieli lub ich zmiana żeby znów uczniowie Bielic stawali na najwyższych stopniach OWiUR tak jak było kiedyś. Proszę spójrzcie jak wygląda stan okolicznego rolnictwa gdzie rolnicy bez myślnie nakupowali zbyt dużych maszyn i zrezygnowali z hodowli zwierząt i płodozmianu. Obserwuję uwstecznianie się postępu i wiedzy rolniczej a wynika to między innymi ze złego przygotowania do tego jakże cennego dla społeczeństwa zawodu jakim jest rolnik. Ja obecnie też nie wybrałbym szkoły która da mi tylko papier a nie wiedzę i praktykę.

 » Bielice (Absolwent | 20-05-2019, 11:15:22)

I po co te kłamstwa ! Nieudacznicy Nowacki Lisiecki Musidłowski Baran i inni!? Jak się nie umie rządzić to nie trzeba się było pchać ! Będziemy pamiętać na kogo nie głosować!

 » szkola w Bielicach (zainteresowana | 20-05-2019, 10:51:59)

wicestarostwa tak właśnie chciał,zniszczyć szkołę w Bielicach i poprawić kondycję miernych szkół w strzelnie. Strzelno rządzi starostą i całym powiatem.

 » to było do przewidzenia (wściekła | 20-05-2019, 10:02:31)

Oczywiste było to, że pan Starosta wraz z zarządem najpierw poczekają aż ZS Bielice urządzi im teren targów i za darmo pomoże w ich przebiegu a następnie dadzą szkole kopa! Ale żeby aż tak szybko! Wstyd!

 » proponuję (Zdzisiu Szyderca | 20-05-2019, 09:56:09)

nawiązać współpracę z uczelniami wyższymi o kierunku rolniczym np. w Olsztynie i przygotowywać uczniów pod kierunkiem docelowego kształcenia w uczelni, jeśli uczelnia narzuci standardy wówczas da się przekształcić szkołę w jednostkę o wysokim standardzie nauczania. Weterynaria, leśnictwo, biologia, dietetyka itd. Hektary należące do Bielic udostępnić uczelni celem prowadzenia doświadczeń. Doktoranci z uczelni mogliby wykładać przedmioty kierunkowe. Państwo tylko oczekujecie, że ktoś wam coś da. Niestety, to nie te czasy! Życzę pomyślności i jasności umysłu. Pozdrawiam Państwa Zdzisław.

 » Fundacja (Cmgx | 20-05-2019, 08:53:10)

Niech przejmą też gospodarstwo

 » Kraj z dykty ,mchu i g... (Op | 20-05-2019, 08:28:06)

To oznacza koniec Bielic. Chyba każdy choć trochę myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że kierunki "rolnicze" są coraz mniej popularne. Co da większa subwencja na ucznia skoro będzie ich mniej?! Oczywiście najlepiej wszystko poddawać i mieć problem z głowy. Dlaczego jest tak, że taka malutka szkoła koło Żnina w miejscowości G. daje sobie całkiem dobrze rade bez starostwa, a taka super szkoła z zapleczem jak Bielice musi być rozdzielana?! Przecież ta cała mnogość kierunków i zaplecze powinny ciągnąć tą szkołę i rozwijać! Po ostatnich strajkach nauczycieli chyba każdy zdaje sobie sprawę jak o edukację dba nasz rząd. Oddanie szkoły będzie oznaczało jej koniec. Młodzieży jest już mniej niż kiedyś, rolnictwo nie jest już takie atrakcyjne dla młodych jak dawniej. Kierunki rolnicze i pokrewne będą miały mniejsze zainteresowanie. Nic nie da "prestiż" miana szkoły ministerialnej. Proszę porównać sobie ostatnie nabory do klas rolniczych w Bielicach i tej drugiej małej szkoły w sąsiednim Powiecie Żnińskim. Młodzież nie patrzy na żadne miana szkoły. Chcą mieć blisko i zdobyć wykształcenie. Mają gdzieś czy szkoła kieruje minister, starosta, czy prywatna fundacja... Skoro Starostwu szkoła w Bielicach jest nie na rękę to może czas wzorem sąsiedniego powiatu oddać ją w prywatne ręce fundacji, która mogłaby ją poprowadzić w obecnej formie, bo jak widać tak też można.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Dodatkowe prace za blisko pół miliona zł (11)
 » Odpowie za przywłaszczenie (1)
 » DĄBROWA: VIII Dębowe Targi Rolne (11)
 » Potrącenie rowerzystki na DK15 (11)
 » Karuzela wydarzeń kulturalnych (2)
 » Wóz strażacki dla OSP Wójcin (5)
 » Odbiorą odpady wielkogabarytowe (2)
 » 80. rocznica obrony Mogilna (6)
 » Tym razem targi w Dąbrowie (10)
 » Trzeci album Wiktora Mazurkiewicza (4)
 » Strzelno otrzymało pomoc od państwa (41)
 » WSZEDZIEŃ: Potrzeba ponad 5 mln zł (29)
 » Będą szukać dyrektora (8)
 » Pijani kierowcy zatrzymani (3)
 » Święto z kaszą w Goryszewie (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ