Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Nie chcą marnować wody

2019-06-26 22:37
 

Mogileński radny proponował, aby w momencie trwania największej fali upałów w Mogilnie pojawiła się kurtyna wodna. Włodarz gminy uważa, że należy rozsądnie gospodarować zasobami wodnymi.

Radny Łukasz Drzazgowski proponował, by podczas fali upałów na terenie parku rozstawiona została kurtyna wodna. Jak zauważał, byłaby to zarówno ochłoda, jak i atrakcja dla dzieci spędzających wakacje na terenie miasta.

- Nadchodzą upały, dużo dzieci spędza po prostu wakacje tu w mieście, bo nie mają innej możliwości - tu na placu zabaw, czy w parku. Czy jest możliwość rozstawienia jakiś kurtyn wodnych, albo jednego takiego urządzenia, żeby mogły się schłodzić? W dużych miastach to funkcjonuje - pytał Łukasz Drzazgowski.

W związku z utrzymującym się bezdeszczowym okresem, panującymi wysokimi temperaturami i dużym poborem wody oraz stwierdzonym czasowym obniżeniem ciśnienia wody w sieciach wodociągowych, burmistrz uważa, że wodę należy oszczędzać.

- Nie wiem proszę państwa, tylko pytanie jest do nas, czy stać nas na marnowanie wody? (...) Czy stać nas na to po prostu, na takie kurtyny wodne? Tego nie wiem, to jest pytanie otwarte. Możecie się państwo zastanowić. Kujawy i Wielkopolska coraz bardziej będzie stepem (...) Fontanna jest taką oazą ochłody. Ewentualnie można wyjechać też do Wiecanowa, jeździ autobus, opłacamy to w godzinach określonych przez rozkład jazdy - mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » kurtyna (leon | 29-06-2019, 22:28:34)

Strażak nie wiem o czym Ty piszesz, bo kurtyna wodna, która rozpyla mgiełkę zużywa ok. 200 litrów wody na godzinę, przy ciśnieniu 2-3 barów. 1200 litrów na minutę to byłby potop, a nie kurtyna.

 » dla chcącego nic trudnego (Sikawkowy | 29-06-2019, 20:40:06)

Panie Strażak! Tu nie chodzi o kurtynę wodną jakiej używają strażacy do gaszenia ściernisk czy ściółki leśnej. Tu chodzi o wąż z kilkudziesięcioma drobnymi otworkami i wystarczy. Ostatnio widziałem takie kurtyny wodne przed lokalami gastronomicznymi , podwieszone na markizach . Siedzenie w upały w ogródku przed lokalem to prawdziwa przyjemność i przynajmniej kilka stopni chłodniej. Jeśli w budżecie gminy jest ok. 70 000 zł na coroczne remonty i utrzymanie fontanny parkowej, to powinny znaleźć się pieniądze na parkową kurtynę wodną dla najmłodszych.

 » kurtyna wodna (Strażak | 29-06-2019, 10:35:29)

Dla tych co by chcieli kurtyny wodne !!!! Taka kurtyna wodna tzn. co używana w straży pożarnej na jedną minutę trzeba dostarczyć 1200 litrów wody a nie lepiej by było żeby fontanny wybudować chyba tańszy koszt zużycia wody i co roku była by w upały frajda dla mieszkańców

 » Kurtyna (Strzelno | 28-06-2019, 19:21:34)

W strzelnie też by mogły być kurtyny wodne chociażby na rynku.

 » Względne oszczędności (Edi | 28-06-2019, 07:18:40)

Szkoda, że burmistrz w ten sposób chce oszczędzać. Przecież kurtyna wodna przez 2-3 godziny nie zużyje 100 kubików wody! Pałuki napisały o usychaniu młodych drzew na łące przy ul. Kilińskiego. Sprawdziłem że tak jest w rzeczywistości. Te drzewka należy natychmiast podlać. Tu nie wolno mówić o oszczędzaniu wody.

 » opinia (turysta | 27-06-2019, 19:44:17)

Sorry,o jakim oszczędzaniu wody opowiada ten burmistrz??Polecam niech odpowiednie służby obejrzą jak krzewy,trawniki,jak są myte na posesjach samochody w godz.obowiązywania Zarządzenia o zakazie używania wody w Kopczynie,Padniewku,może i w innych miejscach?Ale lepiej "udawać", że się nie widzi bo to może koleś ze szkoły, znajomy, itd.

 » kurtyna wodna (mieszkanka mogilna | 27-06-2019, 10:59:30)

można zamiast kurtyn wybudować w parku jeszcze kilka galerii bo po co umilać dzieciom życie a młodzież w mogilnie niema latem gdzie pójść mógłby powstać taki skatepark o który prosiła młodzież w Mogilnie niema żadnych letnich atrakcji bo albo buduje się hale sportowe przez większość czasu bez użyteczne albo sklepy tylko czemu jest wrażenie żę Mogilno to(miasto) ciągle dziura zabita dechami

 » woda (opiekun | 27-06-2019, 06:25:41)

Sama krytyk, myśl,ze radny zaproponował słuszną sprawę. W takiej kurtynie wcale dużo nie potrzeba. Ale wszędzie polityka, tam gdzie ginie miliardy litrów wody to nie oszczędzamy. Każą oszczędzać przy myciu zębów. Brawo radny , tk trzymaj.

 » dlaczego nikt nie raguje (wedkarz | 27-06-2019, 00:13:38)

A Placzkowie na bogato leje 24 h z jeziora jak ma byc ryba zaczynaja pompowac to linia przegowa spada strasznie i ikra wysycha.ciekawe ile kosztowalo pozwolenie od pana S z Lysinina? niby 30% wody splywa do jeziora razem z chemiom co wala w glebe>>>

 » Gospodarowanie woda (Dek | 26-06-2019, 23:05:32)

Ale na podlewanie codziennie boiska koło stadionu to pieniążki jakoś się same znajdują. Zaznaczam codziennie - inni maja zakaz podlewania - na stadionie podczas zakazu podlewanie pełna para to jest to rozsądne gospodarowanie

 » Woda (Kiki | 26-06-2019, 23:00:36)

Na boisku treningowym za halą woda jest lana nawet gdy pada deszcz więc chyba jednak stać gminę

 » Włodasz (Elo | 26-06-2019, 23:00:02)

Zaorać to miasto! Gniezno sztuczna plaża,kurtyny. Mogilno co najwyżej piaskownice na osiedlu przy dobrych wiatrach jak kotek nie zrobi klocuszka.Nie stać nas!!! Powtarzam nie stać! Ciekawe takie oszczedności ,a wszystko podrożało ,rachunki itp. Nic dla mieszkańców!

 » Masakra (Kurtyna | 26-06-2019, 22:56:21)

Jasne postawcie kurtyny wodne dla dzieci... Ta sama woda w obiegu cały czas, z której będą korzystały różne dzieci a i pewnie tez bezdomni myjący sobie tyłki.. Siedlisko zarazkow i bakterii!

 » Radny drzazgowski taki rozrzutny? (Marian | 26-06-2019, 22:55:35)

A za podwyżką śmieci głosował Za,bo to nie jego kasa A z diety sobie śmieci zapłaci bezczelny typ. To może za wodę też zapłaci? Zrób se kurtynę na podwórku to może procesor ochłodzi się trochę i jasne myślenie powróci.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Potrącenie motorowerzysty (0)
 » Czujki na straży bezpieczeństwa (0)
 » Zabawa i bufety obiadowe (0)
 » W Wylatowie wjechał w przyczepę (7)
 » Miejsce pamięci w Parlinie (6)
 » Wystawa dziecięcych prac (0)
 » Wpadł mając 0,6 promila (3)
 » Finał warsztatów muzycznych (0)
 » Policjant prowadził po alkoholu (43)
 » Pijany pieszy wszedł pod samochód (6)
 » Uwaga na fałszywe SMS-y! (1)
 » Za szybko w terenie zabudowanym (9)
 » Odpowie za kradzież z włamaniem (10)
 » Wizytowali budynki szpitala (14)
 » Wybory parlamentarne 2019 (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ