Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Radni zdecydują o losach Bielic

2019-07-03 01:27
 

Starosta Bartosz Nowacki mówi, że jeżeli ministerstwo nie przejmie szkoły w Bielicach, to w przyszłości będzie trzeba ją zamknąć. W związku z tym w najbliższy piątek, 5 lipca radni będą decydowali o przekazaniu kierunków rolniczych Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W najbliższy piątek, 5 lipca o godzinie 13:00 w Starostwie Powiatowym w Mogilnie przy ulicy Ogrodowej odbędzie się sesja Rady Powiatu. Jednym z głównych jej punktów będzie podjęcie uchwały w sprawie przekazania Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. Zgodnie z uchwałą radni mają wyrazić zgodę na przekazanie ministerstwu takich kierunków jak: technik rolnik, technik weterynarii, technik hodowca koni, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, kucharz, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Jednocześnie rajcy upoważnić mają zarząd powiatu do uzgodnienia z ministrem treści porozumienia, w którym zawarte zostaną warunki, sposób i termin przekazania szkoły.

- Jeżeli nie uda nam się przekazać Bielic, to miejcie państwo tą świadomość, że szkołę trzeba będzie w przyszłości zamknąć. Tak to będzie wyglądało, bo nie będzie uczniów. Jak nie ma uczniów to i nie ma nauczycieli. Tak to jest - mówił w trakcie ostatniej sesji starosta Bartosz Nowacki.

Co ciekawe, władze powiatu nie mają innego planu, gdyby ministerstwo nie podpisało porozumienia z powiatem. Jednak jak zaznacza Marian Mikołajczak, jedyną możliwością jest wtedy zaprzestanie naboru, aby nie były tworzone kosztowne, kilkuosobowe klasy. Tym samym prowadziłoby to do zamknięcia szkoły. Warto zauważyć, że od nowego roku szkolnego rządzący powiatem pozwolili na utworzenie kilkuosobowych klas, ze względu na chęć przekazania szkoły ministerstwu.

- Ministerstwo jest zainteresowane jak najszybszym sfinalizowaniem tej umowy - informuje wicestarosta Marian Mikołajczak.

Przypomnijmy, że ministerstwo zainteresowane jest przejęciem tylko części rolniczej Zespołu Szkół w Bielicach. Natomiast po ostatecznej decyzji o przejęciu szkoły przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pozostałe kierunki zostałyby wygaszone lub też w miarę możliwości przekształcone na profile rolnicze.

- Zgodnie z ustaleniami dokonanymi ze szkołą przez starostę Bartosza Nowackiego, wicestarostę Mariana Mikołajczaka oraz naczelnika wydziału oświaty Andrzeja Konieczkę, wszyscy uczniowie, którzy już rozpoczęli naukę lub rozpoczną ją w przyszłym roku szkolnym ukończą szkołę w Bielicach na wybranym przez siebie kierunku. Dotyczy to wszystkich kierunków, zarówno rolniczych, jak i nierolniczych - informuje Paweł Kraśny, dyrektor ZS Bielice. (PK | fot. arch.)

Pełna treść projektu uchwały

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [34]» dodaj komentarz   

 » Do buzka (Piotr | 07-07-2019, 09:00:53)

Cyrk ze ściąganiem. Gdy ktoś osiągnie sukces, to zaraz ściąganie. Typowa mentalność nieudaczników

 » Do Buz_ka (Aneta | 06-07-2019, 23:04:19)

Żaden cyrk się nie dział, wszystko przebiegało zgodnie z procedurami. Zazdrościsz dobrego wyniku, Twoja sprawa. Masz takie prawo. W każdym razie tradycja LO Strzelno zobowiązuje. Tam nauczyciele pracują. Stąd ten wynik. Czarnecka, Antkowiak, Grządziela...Dobrze, że od nowego roku będzie nowy dyrektor od LO i skończy się ten hejt na strzeleńskie liceum

 » do abu zek (Ala | 06-07-2019, 21:02:53)

Nigdy nie zdarzyło się aby cała klasa nie zdała matury w Strzelnie. Rzeczywiście w Strzelnie maturę zdawało w tym roku niecałe 50 uczniów. To podajcie rzeczywiste wyniki matury w Bielicach to nie będziemy mówić podobno. Strzelno nie wstydziło się swoich wyników. Jak wynika z wpisu wicestarosty na swoim profilu srednia zdawalność w powiecie wynosi 83% jeśli w strzelnie wynosi 98% to logiczne że pozostałe szkoły czyli Mogilno i Bielice musiały dać ciała. Wyniki matur nie są tajemnicą zostaną opublikowane i wyjdzie szydło z worka.

 » do Ali (bu zek | 06-07-2019, 16:09:01)

Podobno 30% nie zdalo???? Podobno w Strzelnie na maturze cyrk się dział ze ściąganiem. Podobno. No i podobno kiedyś cała klasa nie zdała w Strzelnie matury. Dasz wiarę Ala. Vicek mówił że 98% w Strzelnie zdało mature. Czyli jedna osoba to 2%. Czyżby tylko dwie klasy po 25 zdawało maturę ??? To ilu tam uczniów jest???

 » do Bb (Ala | 06-07-2019, 08:50:32)

Tak wychwalasz Bielice że taka dobra szkoła że wyniki ma. Tegoroczna matura przeczy temu. Szkoła wypadła najgorzej w powiecie pod względem zdawalności. Jak mówił wiestarosta nasesji najlepiej matury zdali w Strzelnie. Tylko jeden uczeń nie zdał. w Mogilnie i Bielicach po kilkunastu w bielicach podobno 30 proc nie zdało. i co ty na to

 » zs (ktoś | 05-07-2019, 21:35:27)

Nikt do tej pory nie przedstawił żadnych wymiernych argumentów, które miałyby doprowadzić do reformowania szkoły w Bielicach. Wiadomym jest że prowadzenie trzech szkół ponadgimnazjalnych w powiecie stanowi kłopot dla Strzelna. Ale czy marmury w ZS Mogilno wzięły się z nieba. Czy dron czy hala czy boisko były tylko z subwencji ZS Mogilno?? Kto to przeliczył i skąd takie niedofinansowanie Bielic czy Strzelna?? Myślę że te szkoły zrzuciły się na wizerunek szkoły w Mogilnie tracąc duże pieniądze wtedy, gdy były "dochodowe". A dziś worek kasy nie starcza nawet na szpital. Oj poprzednia władza zaufała naczelnikowi oświaty, a dziś nowa władza wykorzystała to bezmyślnie. Tak jak pacjenci że Strzelna będą się leczyć w Inowrocławiu tak dzieci z Mogilna i okolic uczyć się w Strzelnie nie będą. I zostanie tylko jedna szkoła która knabrnie naczelnik wylansował.

 » Koty (Luna | 05-07-2019, 19:07:25)

To są proszę państwa nasi wspaniali radni którzy mam wrażenie że zostali radnymi wyłącznie dla pieniędzy.Ja na waszym miejscu wstydziłabym się pokazać na ulicy ....I zastanawiam się po co w ogóle są radni skoro robią wszystko w brew swoim wyborcom .A obiecali gruszki na wierzbie

 » Bielice (Cmgx | 05-07-2019, 17:45:56)

Radni przegłosowali zgodę na przekazanie szkoły

 » szkoła w Bielicach (Kwiatek | 05-07-2019, 11:41:15)

Strzelno ma już szpital, teraz ma oko na szkołę w Bielicach. Kończyłam tę szkołę i mam sentyment do szkoły. Niech się wszyscy zastanowią co robią, podnosząc rękę na ikonę wśród szkół w pow. mogileńskim.

 » Szkoła (Bb | 05-07-2019, 10:36:32)

Nie rozumiem argumentu:teraz szkołę przekazać, bo w przyszłości trzeba będzie ją zamknąć? Co to za tłumaczenie? Przecież szkoła jest i gdyby jej w tym roku tak usilnie nie przeszkadzano a raczej wspierano (tylko należy zastanowić się w jaki sposób).Dopychanie kolanem uczniów w Mogilnie, niszczenie Bielic to zle rozwiązanie. Niech Wicestarosta najpierw przedstawi na sesji informację, na temat osiągnięć edukacyjnych szkół i niech powie głośno, która szkoła w powiecie ma najsłabsze wyniki. Po co już teraz niszczyc dobrą szkołę. Starostwo bierze kasę za to aby rozwiązywać problemy, a nie pozbywać się trudniejszego tematu. Jeśli liczy się tylko pieniądze, nie zważając na efekt społeczny, to może się grubo przeliczyć.

 » Bielice (Xxx | 05-07-2019, 08:49:21)

W tygodniku lokalnym można było wczoraj przeczytać kto jest autorem kłopotów powiatowej oświaty. Tak tak to ten,który nieprawnie pobraną subwencję potraktował jak tani kredyt.To nie obecny zarząd powiatu jest temu winien.To poprzednia ekipa udając najmądrzejszych spowodowała kłopoty z opóźnionym działaniem.Przypomnę, że to obecny dyr bielickiej szkoły był wówczas przewodniczącym komisji oświaty i jako znający się na wszystkim nie zauważył tego? Za błędy "władzy"zapłacą uczniowie i szkoła.Ona sama ma się dalej dobrze. To nie jest panowie samorząd, to jest samowolka, której konsekwencje odbijają się na szkole Przykre to, że żaden z was nie potrafił powiedzieć to moja wina i podać się do dymisji. No ale ...

 » Bielice (Cm | 05-07-2019, 06:48:08)

Pewnie fundacja im za mało kasy daje i dlatego...

 » Bielice (Dad | 04-07-2019, 21:11:28)

Do tirowca W Bielicach funkcjonuje kolego Technikum pojazdow samochodowych wiec jesteś w błędzie

 » Nowy kierunek nauki (Tirowiec | 04-07-2019, 20:24:48)

W Polsce stałe brakuje 100 000 kierowców. Dlaczego ZS w Bielicach nie uruchomi np. Technikum Samochodowego ? Przecież zawodowi kierowcy muszą mieć nie tylko prawo jazdy, ale także co najmniej elementarną wiedzę nt. budowy auta, ciężarówki, silnika itd.

 » Bielice (Hejka | 04-07-2019, 10:36:38)

Śmieszne ! Radni bez radni zainteresowani tylko i wyłącznie swoją d*pą decydują o szkolnictwie w Polsce ! Kuźwa jakich czasów człowiek dożył !!!!

 » szkoła (absolwent | 04-07-2019, 09:06:04)

do magika, a co takiego zrobił "opas" dla tej szkoły?, bo ja nie widzę żadnej dobrej decyzji, żerował na dobrym imieniu założyciela Pana Sulskiego, wykopał podstępem dobrego dyrektora Szewczykowskiego, i tylko potrafił łazić po szkole, i pierdzieć po kątach, dla mnie to on właśnie doprowadził do powolnego upadku Bielic, próbował z tym coś zrobić dyrektor Banaszkiewicz, ale jemu pod nogi kłody podkładano na każdym kroku, o teraźniejszej marionetce szkoda pisać, obecny starosta to zwyczajny chłopiec w krótkich spodenkach, nie mający własnego zdania, którym cwaniaczki ze Strzelna i Mogilna sterują jak samochodzikiem dla małych chłopców,

 » Ok (Luna | 04-07-2019, 08:36:26)

Zamknąć szkołę która dobrze funkcjonuje ....To jest chore .Zastanawiam się nad petycją odwołania starosty.Jak można zrujnować coś z takimi tradycjami .Nie mam w ogóle pojęcia z co ten pan sobie w ogóle myśli .To jest nasz starosta ....śmiech na sali

 » Bielice (absolwent | 03-07-2019, 21:58:37)

Starosta dał się podpuścić grupie strzelenskich radnych i będzie tego długo żalowal. Chyba nie pomyślał że wzmacnia lobby strzelenskie a osłabia własne. Pozorne wzmocnienie ZS Mogilno nie wystarczy na wygranie wyborów.

 » Bielice (absolwent | 03-07-2019, 20:22:40)

Starosta dał się podpuścić grupie strzelenskich radnych i będzie tego długo żalowal. Chyba nie pomyślał że wzmacnia lobby strzelenskie a osłabia własne. Pozorne wzmocnienie ZS Mogilno nie wystarczy na wygranie wyborów.

 » Bielice (Cm | 03-07-2019, 16:53:49)

Zrobić kierunek wyższa szkoła melanżu to uczniów będzie po 40 w klasie. Potem będą robić w Szlachta nie pracuje

 » Bielice (Cmg99 | 03-07-2019, 16:17:30)

Najpierw szkoła a na końcu fundacja

 » do abcd (ekonomista | 03-07-2019, 13:00:28)

Zanim napiszesz kolejną bzdurę, sprawdź, bo wychodzi, że twoja wiedza czerpana jest ze zdjęć studniówkowych - czyli się ośmieszasz swym prymitywnym sposobem pozyskiwania wiedzy. Nie pluj na ZS Strzelno, bo tam nigdy nie było takich klas, o których piszesz zakłamany człowieczku. Jak za poprzedniej władzy Bielice traktowano jak królewnę to ci nie przeszkadzało?

 » O (O | 03-07-2019, 12:28:10)

GDYBY TO BYŁA TAK DOBRA SZKOŁA TO UCZNIOWIE BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO WALILI BY DRZWIAMI I OKNAMI A TAK SAMI WIDZICIE.

 » Bielice (abcd | 03-07-2019, 12:21:24)

Czyżby Pan wicestarosta zapomniał jak bardzo liczne są i były klasy w ZS Strzelno/ wystarczy popatrzeć na relację ze studniówki/. W Bielicach klasy technikum były łączone aby ich stan osobowy był zbliżony do 30 osób. Podział na mniejsze grupy następował na przedmiotach zawodowych, które i tak musiały być prowadzone w mniejszych grupach. O tym Panowie nie wspominają bo i po co.... Spełnia się więc chyba marzenie Pana Naczelnika o zamknięciu Bielic. Lepiej w Strzelnie utrzymywać "trupa" niż odczepić się od Bielic. No ale ilu w końcu w Bielicach mieszka wyborców?

 » Nie (I | 03-07-2019, 12:18:17)

Przekazać ministerstwu rolnictwa i nie oglądać się na durne komentarze bo inaczej ta szkoła przestanie istnieć wszyscy którzy myślą inaczej moim zdaniem nie dbają o to aby dzieci rolników miał się gdzie kształcić. Czy nikt nie widzi że dzieci jest radykalnie mniej i prędzej czy później bez przekazania szkoły ona musi zniknąć tak jak i część pozostałych szkół w których nie będzie naboru dzieci.

 » Szkoly (Jaaa | 03-07-2019, 10:06:52)

Ludzie? Zamykac taka dobra szkole??? Jak mozna?? Dlaczego nie zamkniecie szkok wiejskich? Jak np kwieciszewo wszedzien strzelce???? Tam jest malutko dzieci. Szkola w bielicach jest oblegana. Kazdy od wrzesnia chce sie tam uczyc. Pomyslcie troche!!!!!

 » którą częścią ciała wy myślicie? (aaa | 03-07-2019, 10:01:12)

Przecież to są zawoalowane działania zmierzające do zamknicia szkoły. Szkoła to jest szkoła i bezwzględu na kierunek podlega ministerstwu oświaty. Idąc tym tropem kierunki ekonomiczne musiałyby podlegać ministerstwu gospodarki, medyczne ministerstwu zzdrowia, policyjne ministerstwu spraw wewnętrznych, wojskowe ministerstwu obrony, informatyczne ministerstwu cyfryzacji itd itp. A są i takie kierunki które wogóle należałoby zlikwidować gdyż ministerstw dla nich zabrakło.

 » DYrektor (magik | 03-07-2019, 09:24:57)

Wszystko to co stworzył dyrektor Wojta****** obecny włodarz zmarnował... Widać po zapisach do szkół...Mogilno ponad 500 a Bielice 200 z małym haczykiem...To jest straszne co zrobiono z moją szkołą;(

 » bielice (emeryt | 03-07-2019, 09:03:37)

Taką szkołę, z taką bazą zamknąć, to skandal!!!!!Co to za władza? Chyba z kosmosu, kiedyś będą za to rozliczeni!!!!!!!!!!!

 » Bielice (Mieszkaniec | 03-07-2019, 08:48:29)

Tak się kończy układanka zorganizowana przed wyborami. Nieudacznik na stanowisku dyrektora,który chciał być burmistrzem.Brak wizji funkcjonowania szkoły i ciągłe podkreślanie swojej wydumanej "wielkości" Bielice mogłyby spokojnie funkcjonować gdyby zastosowano tam kilka rozwiązań oszczędnościowych. Ale co tam, ważne,że "marzyciel" ma dobre samopoczucie.....

 » Bielice (nauczyciel | 03-07-2019, 08:41:59)

Dla osób postronnych sprawa jest oczywista: szkoły w Bielicach już w zasadzie nie ma. A ja chciałbym aby Pan wicestarosta przybył na rozpoczęcie roku szkolnego i zobaczył te nowo powstałe "kilkuosobowe" klasy. Nigdy ich w Bielicach nie było. Władze chcą, jak widać, wykorzystać okres wakacyjny do definitywnego załatwienia tematu szkoły w Bielicach bez obawy o zdecydowaną reakcję ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców, gdyż ci w większości wypoczywają. Warto jednak zwrócić uwagę na komentarz piszącego ten artykuł: jaki jest plan w sytuacji, gdy Ministerstwo Rolnictwa nie podpisze porozumienia z powiatem? Zaorać Bielice???

 » !!!! (Mieszkaniec | 03-07-2019, 08:04:57)

Naprawdę taką traumę przeżyli podczas pobierania nauki w Bielicach p.Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu że za wszelką cenę chcą zniszczyć najlepszą szkołę na terenie Powiatu ? A na wykonawcę swego planu wybrali człowieka ze Strzelna byłego już dyrektora szkoły konkurencyjnej !

 » zamknięcie szkoły (Wacek | 03-07-2019, 05:24:24)

Najlepiej zamknąć szkołę z braku innej koncepcji,a całą winę zegnać na Ministra czyli PIS. Tymczasem jeśli Resort ich nie weźmie, to kierunki rolnicze należy zlikwidować,bo jest duża nadprodukcja absolwentów w tych branżach i kształci się tylko bezrobotnych.

 » ... (Ferdek | 03-07-2019, 02:41:11)

Uruchomić kierunki których nigdzie nie ma, a które przyciagna ludzi... Np taniec gogo, spawacz stoczniowy, hodowca grzybków, specjalista od 500+ i kopulacji.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (12)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (22)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (18)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
 » Zarządzanie -kierunek przyszłości (0)
 » StreetFootball 2020 (3)
 » Miliony dla samorządów (0)
 » Uderzył w drzewo (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ