Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Gmina wspiera rozbudowę szpitala

2019-07-04 11:53
 

Burmistrz Mogilna zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami planuje wspomóc rozbudowę szpitala powiatowego w Mogilnie kolejną półmilionową transzą i budową parkingu.

Radny Rady Miejskiej w Mogilnie pytał burmistrza o kwestię finansowego wsparcia inwestycji, jaką jest rozbudowa szpitala powiatowego w Mogilnie.

- Panie burmistrzu, czy ma pan jeszcze jakieś pomysły na wspomożenie naszego szpitala? - pytał radny Zbigniew Spólnik.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami włodarz Mogilna przypomniał, że w zamierza przekazać kolejne 500 000 złotych, by wspomóc realizację tej inwestycji. Przypomnijmy, że w 2018 roku pierwsza transza, również w kwocie 500 000 zł została już przekazana na rozbudowę mogileńskiej lecznicy. Kolejną rzeczą jest sfinansowanie z gminnych środków budowy parkingu przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie. Jest również mowa o przekazaniu części gruntu przy ulicy Narutowicza na potrzeby parkingu dla pracowników szpitala.

- W zeszłym roku uchwaliliśmy pół miliona złotych i to przekazaliśmy w tamtym roku. W tym roku przekażemy kolejne pół miliona. Z naszych środków rozważamy budowę dużego parkingu przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie, przy ratuszu, który by obsługiwał osoby, które chcą załatwić sprawy zarówno w starostwie, jak i w urzędzie gminy, jak i też byłby to duży parking dla osób odwiedzających chorych w szpitalu. Wpłynęło też na moje ręce pismo od pana dyrektora SPZOZ w Mogilnie, żeby przekazać cześć gruntu, żeby tam gdzie są małe ogródki działkowe, taka przestrzeń do rekreacji przy ulicy Narutowicza, gdzie są te domy powstał też parking dla osób tam pracujących w szpitalu. Ta oczywiście decyzja już wykracza poza zwykły zarząd. Będziecie musieli państwo podjąć tę decyzję - mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

 » Pytanie (Kolega | 13-10-2019, 19:45:40)

Kiedy zostana oddane do użytku oddziały ginekologii i położnictwa w nowym szpitalu w mogilnie?

 » Szpital (Stary Rak | 03-08-2019, 19:04:27)

Po komentarzach widać że pisali zawistni Strzelnianie którzy swą gminę doprowadzili do bankructwa.

 » szpital (zdrowy | 16-07-2019, 05:42:02)

Mieszkańcy gminy Strzelna,Jezior Wielkich leczą się w szpitalu w Inowrocławiu, mieszkańcy gminy Dąbrowy w Żninie a mieszkańcy gminy Mogilno będą się leczyć w swoim nowym szpitalu,który będzie miał w stu procentach wykorzystane łóżka,czyli nawet gdy byśmy chcieli(mieszkańcy gminy Strzelna) skorzystać z usług szpitala w Mogilnie to i tak zabraknie dla nas wolnego łóżka.

 » Jestem przeciwny pomysłowi burmistrza (Franio | 06-07-2019, 08:48:53)

W normalnym, cywilizowanym świecie inwestor chcący wybudować market, centrum handlowe, przychodnię lekarską, szpital, szkołę, halę sportową itp. obiekty użyteczności publicznej nigdy nie otrzyma pozwolenia na budowę, jeśli nie zapewni odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. A u nas? Jest dokładnie odwrotnie. Nowy szpital powstał w znacznej części ... na starych miejscach parkingowych ?!? Teraz burmistrz chce pomóc powiatowi i chce pod nowy parking przyszpitalny przeznaczyć ogródki mieszkańców bloków przy ul. Narutowicza 4 i 6. A ja się na to nie zgadzam!

 » Pacyjent ( Lechu na wydechu | 06-07-2019, 07:22:32)

100/100 trafione w punkt. Narazie to pseudo powiacik, dwie pipidówy M. i S. z zapyziałymi szpitalami, jednym dworcem i obwodnicą śmierci za to z wygórowanym ego ich włodarzy. Nieudacznictwo, wsteczność i brak jakiejkolwiek wizji to cecha władzy. Zadowolenie z własnej indolencji oraz świadomość tego, że społeczeństwo im nic nie zrobi wywołuje w nich straszną butę. Jest takie powiedzenie jak se nie umiesz poradzić w życiu idź do polityki. Jakiej? Powiatowej. Dlaczego? Bo tam ci g... zrobią. A im się wydaje, że są zbawcami i tylko oni mają receptę na ten micropowiacik. Z dwoma zapyziałymi szpitalami, jednym dworcem i obwodnicą śmierci. Takie lokalne jeźdźcy apokalipsy.

 » Barczak będzie miał swój posąg (tom | 05-07-2019, 23:41:24)

Barczak będzie miał swój posąg przed szpitalem?. Za oszukanie mieszkańców Strzelna...

 » szpitalik (pacyjent | 05-07-2019, 09:55:52)

obserwuję, i dumam, kto? jaki personel zwali się do Mogilna, na razie to pewnie lekarze mający problem z alkoholem, nie umiejący dobrze po polsku i tacy gdzie nikt ich nie chciał, Boże widzisz i nie grzmisz, Mogilno i szpital, przecież stąd bociany uciekają, a co dopiero lekarze, chory system i uwikłany w przeróżne aferki, zobaczymy jak to się potoczy, mam nadzieję że odpowiedzialni za taką sytuację ktoś o coś zapyta, pozdrawiam mimo wszystko wszystkich

 » opieka (tajniak | 05-07-2019, 07:52:59)

Witam. Byłem w Mogilnie tylko raz i kiedy zobaczyłem iż osoba mnie przyjmująca sprawdzała w internecie co podać zrozumiałem że trzeba jak najszybciej zmienić placówkę!! Nie budynek jest problemem ale personel.

 » Parking (Lila | 04-07-2019, 16:47:57)

Na placu po byłym ogródku jordanowskim jakąś galeria ma być.trzeba było tam zrobić parking.po co przenosić sklepy z lokalu do lokalu.radni-popracujcie trochę głową

 » Tępota władz nie zna granic!!!! (prawy i sprawiedliwy | 04-07-2019, 13:12:27)

Proponuję budowę parkingu na jeziorze a do transportu ludzi z parkingu do całego tego ZOZ-u pobudować kolejkę wysokogórską. Dzięki za Waszą "mądrość". Buduje się szpital a później dopiero się kombinuje gdzie parking pobudować,jakoś to będzie. Przy ośrodku nie było i nie ma nawet miejsca aby zrobić miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych na czas budowy szpitala a wystarczyło trochę pomyśleć i zrobić parking od Narutowicza. No tak ale,żeby myśleć to jeszcze trzeba mieć czym.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (12)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (22)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (18)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
 » Zarządzanie -kierunek przyszłości (0)
 » StreetFootball 2020 (3)
 » Miliony dla samorządów (0)
 » Uderzył w drzewo (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ