Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Święto Policji w Mogilnie

2019-07-12 15:10
 

W piątek, 12 lipca swoje święto obchodzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Policyjne awanse, nagrody i wyróżnienia odebrało 21 osób.

Tegoroczne Święto Policji jest obchodzone w Polsce w sposób szczególny. Za niecałe dwa tygodnie przypada 100. rocznica utworzenia Policji Państwowej, którą powołał Sejm ustawą z dnia 24 lipca 1919 roku.

Święto Policji jest okazją do uhonorowania policjantów i pracowników Policji za ich pełną poświęcenia i oddania służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. W uroczystości, obok funkcjonariuszy i pracowników mogileńskiej komendy udział wzięli zaproszeni goście - przedstawiciele samorządów oraz innych podmiotów i instytucji na stałe współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mogilnie. Jednostkę obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski, który wręczył wyróżnienia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku z okazji Święta Policji awanse, nagrody i wyróżnienia otrzymało 19 policjantów i 2 pracowników cywilnych. Awanse w stopniach policyjnych i wyróżnienia przedstawiają się następująco:

I. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 27 czerwca 2019 roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczył:
aspiranta sztabowego Andrzeja Szczepaniaka

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczył:
aspiranta sztabowego Mariusza Krzewińskiego

II. Na podstawie rozkazu personalnego nr 2257 Komendanta Głównego Policji na stopień podinspektora Policji mianowany został:
nadkomisarz Tomasz Rybczyński - Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie

Wymienione odznaczenia oraz akt mianowania na wyższy stopień policyjny zostały wręczone podczas tegorocznych Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w dniu 11 lipca w Bydgoszczy.

III. Rozkazem personalnym nr 13, z dniem 24 lipca 2019 roku Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy mianował:
STARSZYM ASPIRANTEM Policji:
- aspiranta Jacka Czerwińskiego
- aspiranta Marcina Lisieckiego

ASPIRANTEM Policji:
- młodszego aspiranta Krzysztofa Obiałę
- młodszego aspiranta Mariusza Wesołowskiego

MŁODSZYM ASPIRANTEM Policji:
- sierżanta sztabowego Katarzynę Batkowską
- sierżanta sztabowego Marcina Źrałka

SIERŻANTEM SZTABOWYM Policji:
- starszego sierżanta Mateusza Andrzejewskiego
- starszego sierżanta Eryka Grubczak
- starszego sierżanta Sławomira Perlickiego
- starszego sierżanta Filipa Sadłowskiego
- starszego sierżanta Piotra Zakaszewskiego

SIERŻANTEM Policji:
- starszego posterunkowego Jakuba Bartkowiaka

IV. Rozkazem personalnym nr 22, z dniem 24 lipca 2019 roku Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy mianował:
SIERŻANTEM Policji:
- posterunkowego Dariusza Białek

V. Na podstawie rozkazu personalnego nr 158 Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie, z dniem 24 lipca 2019 roku na stopień starszego posterunkowego Policji mianowany został:
- posterunkowy Łukasz Dolata
- posterunkowy Paweł Greilich
- posterunkowy Kinga Wilińska

Tegoroczne obchody Święta Policji były także okazją do podziękowania dwóm pracownicom cywilnym mogileńskiej komendy, które już za kilka dni zakończą swoją aktywność zawodową i przejdą na zasłużoną emeryturę. Małgorzata Adamska i Mariola Saran w podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych odebrały z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artura Malinowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie podinsp. Przemysława Tulibackiego okolicznościowe listy oraz symboliczne upominki. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [10]

 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » Straż miejska , policja (Xxx | 18-07-2019, 07:58:35)

Czy nikt nie widzi, nie słyszy..jak w nocy na rondzie, osoby niespełna rozumu palą gumę. Tak samo sprawa się ma w mieście i na placu przy pks. Kiedyś dojdzie do tragedii jak taki wariat nie zapanuje nad pojazdem. Ale przeciez lepiej przyczaić się na pieszych i rowerzystów sprawiających o wiele mniejsze zagrożenie.

 » TAK (Ooooo | 17-07-2019, 22:41:56)

Tak jak w Strzelnie powinni w zlikwidować. Popieram głos poniżej

 » ... (Ted | 17-07-2019, 09:27:48)

Ja proponuję by zlikwidować straż miejską. To byłoby najlepsze posunięcie burmistrza. Obiecuję głosować wraz z całą dużą rodziną na radnego który poprze ten wniosek.

 » Nominacje (Hejka | 14-07-2019, 16:57:49)

Naiwny narodzie , jaki ciul żyje w dwudziestym pierwszym wieku wartościami "BÓG HONOR OJCZYZNA " ? Policja ? Straż miejska ? Radny , burmistrz ? Kto w to wierzy to musi być cholernie wkurzony i przegrany !

 » dzien odznaczeń dzień wolny - płtny HahA hahahha (hiena | 14-07-2019, 13:18:19)

extrawagancki wypas należący się. jakże wspaniale udowadniają zasługi: ...bo jestem bez L4

 » do turysta (UPS | 14-07-2019, 08:52:44)

Wtedy, zwolnienia lekarskie nasi policjanci mieli na bardzo ciężką chorobę z rozpoznaniem suchoty kieszonkowe.Dopiero,jak znaleziono skuteczny lek,to wszyscy ozdrowieli.

 » opinia. (turysta | 13-07-2019, 17:50:41)

Sorry,żaden nie "zachorował"???Żaden nie na L-4???Gratulacje dla oznaczonych,awansowanych-----oby godnie nosili mundur,a także i po służbie czuli,że są "stróżami" porządku.

 » Bezpieczeństwo (Strzelno | 13-07-2019, 12:39:30)

Polityka lokalna burmistrza Strzelna polega jak narazie na likwidacji wszystkiego pod parasolem programu naprawczego a tak naprawdę o jakich oszczędnościach my mówimy- Monitiring za kilkanaście tysięcy zdemontowany, straż miejska zlikwidowana (oszczędność 300 tys. na 3 lata a w ich miejsce trzeba stworzyć dwa stanowiska w urzędzie za pewnie 200 tys, czyli tylko w rzeczywistości 100 do przodu). Efekt matematyczny widoczny a społeczny to już też widać po bałaganie, legalnym piciu alkoholu, psich kupach i kompletnym braku patrolu w mieście Burmistrzu Gratuluję (wyprowadzenia w pole mieszkańców)

 » do kuba (UPS | 13-07-2019, 11:25:48)

Policjanci, to chyba nie "tirówki", aby lansowali się po ulicach miasta, czy w Przyjezierzu, szukając okazji.

 » Policja (Obywatel | 13-07-2019, 00:33:32)

Każdy może mieć tak dobrze jak oni. Miejsca w policji czekają braki i to duże także można się wykazać

 » LIKWIDACJA KOMENDY w Mogilnie. (kolombo | 12-07-2019, 22:34:43)

Dla ministerstwa to duża oszczędność. Po co utrzymywać tych awansytykierów gdzie za stopień i wysługę lat płacimy wszyscy - w takiej małej mieścinie? Patrole wysyłać z inowrocławia;

 » Wożą się samochodami (Kulson | 12-07-2019, 22:16:02)

Jak wandale tłukli butelkami na Piascie i demolowali kontener przez 1,5 godziny o 1 w nocy to trzeba ich było wzywać do interwencji przez Bydgoszcz. Ale lansować się samochodem rano 10km/h po ulicach to potrafią, zresztą stwarzając tym lansowaniem zagrożenie w ruchu drogowym bo blokują normalną jazdę. Tak działają służby mające dbać o bezpieczeństwo w Strzelnie. Natomiast pozdrowienia dla Panów Policjantów z drogówki, tutaj pełen szacunek. Policjanci z pipidowek mogą brać przykład i wiele się od Panów nauczyć.

 » policja (ktoś | 12-07-2019, 19:51:55)

SORRY P.BURMISTRZU STRZELNA ALE MUSZE TO POWIEDZIEĆ -WYGLĄDASZ PAN W TYCH OBCISŁYCH PORTECZKACH STRASZNIE TO AŻ DZIW ŻE KUPIŁ PAN SOBIE TAKĄ MASZYNE (AUTO) A NA NORMALNY GARNITUR PANA NIE STAĆ

 » Policji nie widać w mieście, gdzie patrole piesze... (kuba | 12-07-2019, 18:45:10)

Gratulacje dla Policji, ale dlaczego Policji nie widać na ulicach. Jako mieszkaniec Strzelna nie widzę aby funkcjonariusze policji mieli piesze patrole, tylko samochodem się przejadą. Tak to każdy potrafi. W Przyjezierzu też Was nie widać. Więc Burmistrzu Chudziński nie ma z czego się cieszyć, Policja ma być widoczna, ma chodzić po mieście, a nie tyłek wozić w samochodzie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (3)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (2)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (33)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (13)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (65)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ