Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Dofinansowali spółki wodne

2019-07-14 22:03
 

80 tysięcy złotych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego wpłynie do czterech spółek wodnych z terenu powiatu mogileńskiego.

W Urzędzie Marszałkowskim z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych. Dofinansowanie otrzymało 81 spółek wodnych z terenu województwa, w tym 4 z terenu powiatu mogileńskiego.

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Lista tegorocznych zadań z terenu powiatu mogileńskiego dofinansowanych przez Urząd Marszałkowski:
1. Gminna Spółka Wodna w Jeziorach Wielkich - Renowacja urządzeń melioracji szczegółowej - rów R-SK w miejscowości Golejewo, rów R-SK3 w miejscowości Dobsko - 18000 zł
2. Gminna Spółka Wodna w Strzelnie - Renowacja rowu melioracyjnego R-J, R-J3, obiekt Młyny, gmina Strzelno - 18000 zł
3. Gminna Spółka Wodna w Dąbrowie - Renowacja rowu RD w miejscowości Parlin - 18000 zł
4. Gminna Spółka Wodna w Mogilnie - Renowacja rowu melioracyjnego R-N, obiekt: Niestronno, gmina Mogilno - 26000 zł

(I | fot. Mikołaj Kuras)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » Spólka wodna Strzelno do likwidacji (Do WWW | 25-07-2019, 23:13:15)

Brak wykonywanych prac ,rowy zarośniete 2 pracowników jedna księgowa pełen etat kto zato ma płacić ,to jest Generowanie kosztów na papierze .zowu na swiętego Mikołaja Ksiegowa dostanie prezent i podwyżke bo powie ze te 18 tys. to jej zasługa -cwaniactwo nierozliczane . W rolnictwie susza w rowach niemożemy ukopać nikt się tym nieiteresuje . władze Gminy powinny się tym zająć bo to jet w Urzędzie Gminy. i bije na alarm?

 » susza (spółka z oo | 21-07-2019, 10:40:08)

Jak czytam komentarze o Spółkach Wodnych które działają na statutach prawa cywilnego to jest jedno bezprawie ---Generowanie kosztów .Rolnicy płacą skłdki państwo daje dotacje i to wszystko idzie na utrzymanie dobrych wynagrodzeń w biurach i Prezesa .A gdzie jest Burmistrz i Zarząd/?Urząd Pracy kieruje pracowników z dofilansowaniem bo tak to by nic nie zrobili. Biura w Spółkach to jest dobrobyt i wkorzystywanie rolników przy takiej suszy bo rowach niemożna ukopać . Proszę to przemyśleć .

 » komisarz- likwidacja (www | 17-07-2019, 10:59:32)

Prawy i sprawiedliwy. A co zrobić, kiedy na stwierdzenie,że jeśli "nima" na czyszczenie rowów to odejść, bo może ktoś inny potrafi, Pan nie odzywa się bo chyba przykleił się do stołka?

 » do WWW (prawy i sprawiedliwy | 16-07-2019, 13:58:23)

Firma,która generuje straty powinna zostać zlikwidowana albo powinien wejść komisarz i spłacić najważniejsze zobowiązania z majątku spółki a jak nie to likwidacja i brak generowania kosztöw.

 » Przepraszam za błędy ortograficzne (Adam | 15-07-2019, 23:03:20)

Przepraszam za błędy ortograficzne, na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że już w szkole miałem zaświadczenie o dysleksji i dysortografii, a przy okazji z przykrością muszę stwierdzić, że zasiana w narodzie polskim za czasów "komuny" lub jeszcze wcześniej nienawiść między miastem kolejny raz dała o sobie znać, nie ma jedności w narodzie bo zawsze ktoś ma w tym interes, ja nie przeglądam "internetów" żeby znaleźć temat związany górnictwem, transportem czy inną branżą żeby dać upust swojej nienawiści i dopiec komuś, tym bardziej dziwi mnie że ktoś kto nie jest związany z rolnictwem, nie posiada żadnej wiedzy na ten temat zabiera głos

 » rowy (omc rolnik | 15-07-2019, 22:19:01)

Rolnicy jak nam trudno dogodzić. Nie jesteśmy pępkiem świata.Nauczyliśmy się tylko aby nam dawać, umarzać i na wszystkie nasze produkty są za małe ceny.Mamy słabe drogi , a któż je podoruje? Rowy zamulone i zaorane , a kto to wykonał - mieszczuch? itd.

 » rowy (www | 15-07-2019, 21:49:32)

w gm.Jeziora pieniędzy "nima", "składki nie są płacone" i z czego ma być na czyszczenie rowów? A biuro utrzymać trzeba.

 » Woda (Hejka | 15-07-2019, 14:47:03)

Joker ! W szkołach uczą tylko tego za co. Kasę biorą ! Autorytet nauczyciela to fikcja , gadaj tylko to za co masz płacone albo wynocha ! Płakać czy śmiać się ? Śmieje się !

 » Spółka wodna (Hejka | 15-07-2019, 13:33:36)

Gmina Strzelno , 18 tys ? Wyróżnienia , nagrody na koniec roku posypią się ! , Święty Mikołaj worek otworzył ! Rowy zamulone , przepusty załamane , zarośnięte jak nie przymierzając ostatni dziad ! Dwa razy w roku płać na cwaniaków i ich wypłatę

 » Zgadza się Adam (Joker | 15-07-2019, 08:57:55)

Tylko sprawna komórka w powiecie i gminach no i lata pracy mogą pomóc w zdewastowanej sieci wodnej. Pamiętam jak byłem mały że rowy były wykaszane i odmulane. Istniało sporo stawów środpolnych gdzie zostały zasypane i zaorane przez pseudorolników i pseudofachowców z tej dziedziny. Teraz płacz że sucho jest. Woda ucieka. Zero retencji. Czego uczą w szkołach rolniczych? Jak dostać dopłaty?

 » Do Adam (bolo | 15-07-2019, 08:48:03)

Masz 100% racje.Dzialalnosc spolki polega tylko i wyłącznie na sciąganiu oplat od rolnikow. Mój ojciec tez placil skladke przez wiele lat. Wkoncu poszedł do spolki i spytal gdzie jest ten row za którego czyszczenie placi przez tyle lat, bo od 40 lat nikt tam szpadlem nie ruszyl. Napisal oświadczenie ze rezygnuje z ich usług i od jakiś 20 lat nie placi. Także jest wyjście. pozdrawiam

 » Jeziora Wielkie (prawy i sprawiedliwy | 15-07-2019, 07:04:32)

Identyczna sytuacja w gm.Jeziora Wielkie. Zgadzam się, że jest to wyłudzanie pieniędzy aby opłacić etaty prezesa,kierownika,księgowej,sekretarki a "robić nima komu"cytując klasyka.

 » Prawda (Kick | 15-07-2019, 06:31:57)

Prawda

 » Zapuszczenie (Orty | 15-07-2019, 04:09:34)

Panie Adamie, pan jest zapuszczony jesli chodzi o edukacje. Tyle bledow ortograficznych w Pana wypowiedzi. Wstyd

 » Adam (Dre | 15-07-2019, 02:03:41)

Fakt

 » Fikcyjna działalność - wyłudzanie opłat (Adam | 14-07-2019, 23:49:44)

Nie wiem jak w sąsiednich gminach ale na terenie gminy Mogilno spółka wodna działa tylko teoretycznie i po to żeby od rolników ściągać opłaty bo w praktyce dwie osoby w biurze a jedna do szpadla bo po za tym żadnego sprzętu nie posiadają, rowy przepusty zarośnięte i zamulone do tego stopnia że wielu z nich trzeba szukać z mapą i GPSem. I za co wy w takiej sytuacji pieniądze ściągacie? Chory system że jest rzekomy ustawowy obowiązek płacenia. Jestem ciekaw czy za te 26 coś zrobicie czy wynajmniecie na pół dnia gościa z koparką i skrobnie tylko tam gzie się da bo resztę tak zapóściliście że drzewa nie pozwolą dojechać.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Studniówkowy bal ZS Mogilno (0)
 » Oszustwo metodą na "Blik-a" (3)
 » Gmina zapowiada kontrole szamb (20)
 » Mieszkańcy czekali na to 6 lat (39)
 » Spotkanie aktywnych kobiet (1)
 » WIOŚ bada sprawę ścieków (10)
 » Hurtownia Elektrotechniczna (0)
 » Noworoczny turniej siatkówki (0)
 » Zderzenie w Rzadkwinie (19)
 » MIRADZ: Jechali 185 km/h (13)
 » Ładunek uderzył pieszego (6)
 » Informacja dla hodowców drobiu (6)
 » WOŚP w Strzelnie (39)
 » MOGILNO: 28. Finał WOŚP (16)
 » Orkiestrowy finał w Dąbrowie (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ