Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Groził i znieważył ratowników

2019-09-03 15:51
 

Policjanci z Mogilna zatrzymali 30-latka podejrzanego o znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. Podczas udzielania pomocy spotkały ich wulgarne wyzwiska i groźby pozbawienia życia. Teraz agresywnemu pacjentowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 1 września o godzinie 15:20 pracownicy mogileńskiego pogotowia otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ulicy Hallera, który z uwagi na ranę głowy wymagał udzielenia pomocy. Po przyjeździe na miejsce dwaj ratownicy medyczni założyli 30-letniemu mieszkańcowi Mogilna opatrunek tymczasowy i podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala w Inowrocławiu. Wtedy będący pod widocznym działaniu alkoholu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów zaczął ich znieważać oraz groził pozbawieniem życia. Ponieważ pacjent nie chciał się uspokoić, ratownicy poprosili o pomoc policjantów.

Wulgarny 30-latek odmówił mundurowym poddania się badaniu stanu trzeźwości. Ostatecznie zamiast w szpitalu, wylądował w policyjnym areszcie. Następnego dnia, 2 września usłyszał dwa zarzuty karne, za znieważenie oraz kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu - mówi asp. Tomasz Bartecki. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » Pogotowie (Gezza | 06-09-2019, 11:27:40)

"Nie pouczaj ratownikow", ale rzad PIS mozna. Szkodliwe pouczenia jakie niektorzy ratownicy dostaja nie pochodza ode mnie.

 » do Gezza (UW | 06-09-2019, 09:09:56)

Nie pouczaj co mają robić ratownicy, ponieważ w tutejszej jednostce ratownictwa mamy bardzo dobrych i cieszmy się z tego.A tym promilowcom, to niech rząd dołoży jakieś +, to chodniki i miejsca wypoczynku będą zasłane tego typu kwiatami.

 » Patologia (Mogilnianka | 05-09-2019, 11:06:06)

Generalnie dodać tylko wystarczy że wyrazy współczucia dla rodziny że męczą się z takim palantem. Wciąż ma jakieś problemy z prawem taki ktoś nie mądrzeje nigdy za pewnych czasow skończyl by w komorze gazowej a dla ratowników pochwała za prawidłowe zachowanie gdybyście zawiezli go do domu to mogłoby się skończyć tak że poważne obrażenia mogły by wystąpić nigdy nie wiadomo jednak to głowa albo by rozrabial dalej i jeszcze gorzej mogłoby się to skończyć dla. Niego lub kogoś innego

 » Pogotowie (Gezza | 04-09-2019, 22:43:55)

Kiedy pomoc pogotowia odbywa sie wbrew woli pacjenta, to nie jest pomoca. Nalezaloby takiego pacjenta odstawic do domu, a jesli jest pijany do izby wytrzezwien. Targanie ludzi z narzuconej na sile pomocy medycznej do aresztu kojazy sie zle, bo przypomina komunistyczne praktyki mistyfikowanego usuwania osob 'niewygodnych': Schemat wyglada tak: Najpierw wyprowadza sie wskazanego przez 'tajna prefekture' z rownowagi przez nachalna 'pomoc', a kiedy uda sie go wyprowadzic i naprzeklina, odstawia go na policje zeby dokonczyc 'robote' zrobiac z niego przestepce. Reputacja sluzb publicznych bierze sie z 1) poszanowania wolnego wyboru przyjecia ich pomocy, i 2) z utrwalonego zaufania, ze dobro obywatela jest ich jedynym(!) celem. Jesli ktory z tych warunkow ulega zakluceniu mamy wzrost zachowan agresywnych zgledem tych sluzb. W najgorszym tego wydaniu jest to po prostu zwykla indywidualna prowokacja. W ten sam sposob mozna zfabrykowac przestepstwo przez nachalne wysylanie policji i security aby 'pilnowali'kogos, tj.wyrastali nagle z ziemi a potem przestepowali z nogi na noge, pochrzakujac znaczaco za kazdym razem kiedy osoba pojawi sie np. na stadjonie albo dworcu kolejowym. Za ktoryms razem zauwazy schemat, zareaguje zloscia, a reszte juz znamy. Zacznijmy wiec od budowania publicznego zaufania.

 » ZDZICHU (obserwator | 04-09-2019, 05:28:13)

Parodią jest Twój kretyński komentarz ( zresztą jak zawsze "inteligentny " )

 » Rądo (Rąd0 | 03-09-2019, 23:22:16)

Postawcie tam rondo, może więcej do tskich sytuacji nie dojdzie heheszki

 » Do Xyz (Zdzichu | 03-09-2019, 22:25:36)

Gdyby groził Pruszków to bym się przejął.. Gdy lży facet ubabrany we własnych fekaliach to...szkoda na to pieniędzy podatnika! Wywalimy z 2 tysiące z budżetu państwa żeby dac komuś jakieś prace społeczne czy zawiasy... Zajmiemy czas sędziego i wokande na takie pierdoły.. Wielu policjantów, szczególnie w wielkich miastach, często spotyka się z agresja słowną.. Gdyby na wszystko reagowali..nie wychodziliby z sądu. Co to by dało? Zamkną kogoś kto jest np bezdomnym, a my będziemy po kilka tysięcy miesięcznie na takiego płacić.. Gdzie tu sens??? Jaka dotkliwośc cechuje kare pozbawienia wolności np w przypadku bezdomnego???

 » h (g | 03-09-2019, 19:50:28)

Zdzichu ty jesteś chory

 » chory... zdzichu (były | 03-09-2019, 19:41:23)

Chore to jest jak "porządny" obywatel po spożyciu "jednego" piwa leży sobie z rozwaloną głową w miejscu publicznym w dodatku udzielający mu ZRM pomocy zostaje wyzwany, opluty, szarpany a w wielu przypadkach jeszcze uderzany lub grozi się ZRM bronią białą lub palną... to jest normalne... Zdziuchu widzę że specjalista od prawa pacjenta.... radzę poczytać, pogłębić wiedzę zapoznać się z tematem..... aha i jeszcze jak kiedyś tobie albo twojej rodzinie coś będzie a ZRM będzie w tym czasie pacyfikował "porządnego" pacjenta i będziesz oczekiwał na następną karetkę jadącą 40 km od Ciebie może sobie w końcu uświadomisz co tutaj napisałeś... nie pozdrawiam a chłopakom współczuje bo takie sytuacje się zdarzają coraz częściej ludzie jadą udzielać pomocy jadą często na sygnałach ryzykując swoje życie i zastają leżącego porządnego" obywatela w takim stanie a on i dziękuje w taki sposób....

 » Troll (Ona | 03-09-2019, 18:54:37)

Patusy...

 » Mila (Mila | 03-09-2019, 18:47:55)

Czemu nie jest opisane zdarzenie że bił się z kimś i dostał wpie....?cwaniak trafił na silniejszego i tyle

 » Do Zdzichu (Xyz | 03-09-2019, 18:13:56)

Zespoły Rat.Med nie zmuszają pacjentów do niczego,każdy ma prawo odmówić.Jak byś się czuł gdyby jakiś patol groził tobie,twojej rodzinie.Brawo karać za takie zachowania

 » Paranoja (Dołek | 03-09-2019, 17:49:57)

Dlaczego trafił do aresztu skoro ratownicy stwierdzili że musi trafić do szpitala ?

 » Chore... (Zdzichu | 03-09-2019, 17:24:12)

Państwo próbowało zmusić obywatela do zamknięcia w szpitalu, a gdy ten odmówił dostał dwa zarzuty karne:d Parodia... Dobrze, ze się nie popłakali jak im nawrzucał...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kontrolowali zachowania pieszych (4)
 » Wygłosi referat o szkolnym radiu (0)
 » 17 kierowców z mandatami (6)
 » Trwa nabór chórzystów (0)
 » Nauczanie hybrydowe (0)
 » Wygraj gęsią tuszkę (2)
 » Robili i puszczali latawce (6)
 » Rewitalizują park w Strzelnie (32)
 » Nowe władze Porozumienia (7)
 » Rocznica agresji ZSRR na Polskę (1)
 » Pijany przyjechał kupić alkohol (0)
 » Wyjątkowe spotkanie po 2 latach (12)
 » "Dzień latawca" w Strzelnie (1)
 » Zebrali ponad 11 tysięcy złotych (1)
 » Obywatelskie ujęcie na drodze (15)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ