Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

WSZEDZIEŃ: Potrzeba ponad 5 mln zł

2019-09-10 20:45
 

Nowa kalkulacja wywiezienia i utylizacji niebezpiecznych odpadów nagromadzonych we Wszedniu opiewa obecnie na kwotę 5 160 000 złotych.

Starostwo Powiatowe w Mogilnie w dalszym ciągu próbuje pozyskać środki finansowe z różnych źródeł, by zlikwidować składowisko odpadów we Wszedniu. Oprócz zabezpieczenia wkładu własnego zostały również wystosowane pisma do różnych instytucji.

- Cały czas przez okres dwóch miesięcy staraliśmy się o to, aby usunąć odpady z Wszednia. Jest to proces skomplikowany. Mamy w tej chwili zabezpieczone środki finansowe, możemy składać wnioski jeżeli chodzi o narodowy fundusz. W tej chwili kończymy zabezpieczenie środków w wojewódzkim funduszu. Takie pismo zostało wystosowane. Pozostało nam jeszcze zabezpieczenie w tej chwili naszego wkładu własnego - to jest około 170 000 zł ze strony gminy i 100 000 zł pani skarbnik deklaruje, że możemy zabezpieczyć ze strony powiatu - mówił starosta Bartosz Nowacki.

W ostatnim czasie na ręce włodarzy powiatu wpłynęła nowa wycena, jaką sporządziła jedna ze specjalistycznych firm. Jak zauważał starosta, kwota ta jest bardzo wysoka i wynosi aż 5 160 000 złotych. Poprzedni przelicznik uległ dezaktualizacji z uwagi na podwyżki cen za energię elektryczną. W związku z tym koszt usługi jest wyższy z uwagi na fakt, iż proces utylizacji jest bardzo energochłonny.

- Problem polega na tym, że do tej pory jeszcze nie wiemy jakiego rodzaju są to odpady, czy są to odpady, które są utrudnieniem w utylizacji, czy też nie (...) Przy braku możliwości określenia jakie są to substancje przyjmuje się wartości około 1t/m3. Są to ogromne koszty. Nie wiem czy uda się to zrealizować. Będziemy robili wszystko, niestety do 20 grudnia jest ten program, ale pewne elementy nie zależą niestety od samorządu powiatu - informował starosta mogileński.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Mogilnie kroki w tej sprawie skierowali także do instytucji skarbowych, by ewentualnie móc odzyskać poniesione koszty w ramach wykonania zastępczego.

- Staramy się tutaj docierać poprzez urzędy skarbowe. Między innymi rozmawialiśmy z Urzędem Skarbowym w Mogilnie, wysłaliśmy dokumentację do Urzędu Skarbowego w Krośnie właśnie o to, aby wyegzekwować już środki finansowe, które zostały poniesione przez samorząd, ale również tak, aby te koszty, które byłyby kosztami wykonania zastępczego były ewentualnie przerzucone na firmę, która te odpady nawiozła (...) Jeżeli ta firma nie będzie działała i nie będzie możliwości ściągnięcia tytułu egzekucyjnego, który został przez nas już wystawiony, to mamy czytelny sygnał, że niestety te śmieci będą musiały spocząć na barkach samorządu, jako przedstawiciela Skarbu Państwa. Wtedy jest możliwość dokonania wywozu i sięgnięcia po dotacje. Tak to niestety działa - mówił Bartosz Nowacki.

Co ciekawe, z informacji z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że od 2 lipca 2019 roku spółka Multikarbon nie ma prezesa, a pod koniec marca 2019 roku wykreślono nazwę ulicy i pozostawiono jedynie miejscowość Krosno jako główną siedzibę spółki. Ostatnim znanym prezesem spółki od 2017 roku był 70-letni Michał T. z województwa podkarpackiego. Z Multikarbonem była również powiązana katowicka spółka Remo-System, której prezesem był wcześniejszy prezes Multikarbonu, 53-letni Stanisław R. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [29]» dodaj komentarz   

 » Utylizacja (xyz | 17-09-2019, 06:55:00)

Mieszkańcy nie otrzymali odpowiedzi na nastepujące pytania.Czy teren pod te odpady spełniał wymagania pod zadeklarowane przez najemce rodzaj zwożonych odpadów. Czy wymienione rodzaje odpadów mogą być przechowywane na powietrzu.Czy warunki pogodowe nie spowodują wydzielanie niebezpiecznych substancji. Czy przeprowadzano cykliczną kontrolę tego wysypiska. Przeciez większośc płynnych odpadów nie nadawała się do dalszego recyklingu, tylko do utylizacji co było niezgodne z założenami o celowości zgromadzenia odpowiedniej ilości surowca do ekonomicznego recyklingu. Proszę radnych na najbliższej sesji o zadanie powyższych pytań,ponieważ winni za to wszystko są a mieszkańcy nie mają zamiaru pokrywać koszty recyklingu.

 » ... (Do as | 17-09-2019, 00:08:59)

I to jest chore- młodym się podnosi za nic a pracownicy ze stażem w miejscu z wypłatą. To może pracownicy z doświadczeniem powinni odchodzić, być może wtedy pracodawcy zobaczą, że studia to nie wszystko

 » . (As | 16-09-2019, 17:59:50)

To żeś się obudził , już dawno jest tak że młody ma tyle samo albo więcej niż stary pracownik i to z prostej przyczyny... Inaczej by nikt do pracy nie przyszedł.

 » Pis (Najniższa krajowa | 15-09-2019, 20:05:16)

Zastanawia mnie obietnica pisu odnośnie wzrostu najniższej krajowej. Osoba ledwo kończąca szkołę zawodową na starcie będzie miała 100 zł mniej od doświadczonego pracownika. Dochodzi do ABSURDU! Młodzi niestety mają tylko wysokie wymagania, nic w zamian nie dając od siebie. Narzekają wszyscy przedsiębiorcy, zarówno prywatni jak i sektora państwowego. Wszelkiej maści studia a raczej ich filie, niestety nie dają oczekiwanego poziomu nauczania. Dojdzie do absurdalnej sytuacji, że ludzie z doświadczeniem i stażem pracy będą zarabiać na równi z ledwo co zaczynającymi pracę.

 » ???? (Zdzichu | 14-09-2019, 20:12:07)

A po co to utylizować? Wtedy się paliło i wszystko cudownie..gleba i powietrze zdrowe:d Tańsza opcja..

 » Guma (Dr.Mercedes | 14-09-2019, 11:13:25)

Najlepiej niech napiszą że to zwykłe srobki ochrony roslin i oprysk na stonke. Paranoja co tu się wyrabia.

 » Śmieci (Sprawiedliwość | 13-09-2019, 16:10:54)

Gezza za mało tobie płacą ! Jesteś z tych którzy w d... dostają i proszą o więcej ! Koniec tematu z Tobą !!!

 » Wszedzien (Gezza | 13-09-2019, 14:39:14)

Masz jakies przykkady mojego 'wklejania' framentow? Ha ha, Musimy ustalic czy ba pewno nie zkopiowali mnie! Ale przepraszam, ze sie pogubiles. Dowodzi ile rzadcy maja swobody w lekcecewazeniu publicznej wyobrazni. Potem pisza takie rzeczy, np. ze sprawcy nie udalo sie ujac, bo zmienil adress.Tak, w kluczowym momencie, inspectorowi cluzo z Rozowej Pantery, zgasla w krzakach latarka, i smieciarzom z Wszednia udalo sie zbiec..

 » Śmieci (Sprawiedliwość | 13-09-2019, 13:19:15)

Gezza o czym ty pieprzysz ? Referat dla doktorantów ? Rozumiesz coś z tego co napisałeś ? Dużo słów , lanie wody (nie myl z szambem ) konkretnie powiedz w kilku słowach co chcesz powiedzieć a nie wklejaj z netu wypowiedzi innych

 » Wszedzien (Gezza | 12-09-2019, 21:53:41)

Sprawiedliwosc, za kase?. Przypomni tylko gdzie do odebrania. Albo lepiej, sam odbierz. Powiedz, ze ja dalem upowaznienie. A potem nakupuj piwa i zrob banquet w parku. Dla mnie wystarczy, ze kasa poszla na dobre cele..

 » Odpady na koszt Barczaka (Neron | 12-09-2019, 18:29:40)

Za wywóz tych odpadów powinien zapłacić Barczak który wydał zezwolenie na składowanie odpadów.

 » winni (Ulik | 12-09-2019, 15:27:25)

Większość czepia się byłego starosty T. Barczaka, że wydał zgodę. Wydał, bo na podstawie przedstawionych do wniosku dokumentów musiał taką zgodę wydać! M.in. w oparciu o zgody burmistrza Mogilna (który jakoś nie protestował wcześniej, że np. w pobliżu jest szkoła podstawowa ).

 » Śmieci (Sprawiedliwość | 12-09-2019, 15:17:45)

Emeryt ! Gezza za kasę sprzedał się ! Kumasz ?

 » Wszedzien (Gezza | 12-09-2019, 12:50:23)

A wiec tak.Z jednej strony namy Google i Facebook, sciagajace kompletne zestawy danych z naszych smartfonow i laptopow, wlacznie z kontami i haslami. Nie tylko zreszta z przejazdu google car'u ale z internetu tez.. Mamy kamery po sklepach,drogach, wsiach i miastach, ktore czytaja i odnajduja w globalnych serverach signatury naszych twarzy i glosow. Siec cellularna i filmy satelitarne radaruja nie tylko domy i sypialnie ale demoduluja fale mozgowe, nawet jak target spi. Potem schematyzujac fale mozgowe z mowa buduja personalne algorytmy do odczytywania z fal mozgowych, na biezaco, nasze mysli. A potem dla zabawy orkiestruja z nimi inne algorytmy np. operatorow kolei i patroli pojazdow sluzb publicznych, po to zeby nastraszac swoimi zdolnosciami synchronuzacji 'sonic and visual' effektow czyli wyciem lokomotywy, lub syreny pogotowia, jak tylko ofiara wejdzie w swiatlo ktorejs z kamer. Na celowniku wszyscy przestepcy, czy raczej wscipscy i nie kooperujacy. Z CDR recordow kazdej sieci komorkowej moga ustalic nie tylko kto gdziekolwek, kiedy i z kim byl, co mowil i co robil. A potem, po takim swinstwie jak zdeponowanie wielu ton zagranicznych odpadow we Wszedniu, przywiezionych niewatpliwie z udzialem wielu osob i pojazdow, mowiom nam, obywatelom, ze nie ma dowodow, sladow ani poszlak bo firma zmienila address?. To dopiero pech. Pewnie pies tez nie wiele wyweszyl. Mial katar, i nie znaleziono w smieciach odciskow palcow. Prosze panstwa, obecny stan technologii, dostepny globalny sluzbom - walki z teroryzmem czytaj - bezpieczenstwa, pozwala na calkowite ominiecie wszelkich dochodzen absolutnie wszystkich (!) przystepstw. Na radarach, serverach, high resolution zdjec z satelity, i scannerach wszystko widac; wlacznie nawet z tym komu najpierw mysl o przestepstwie zaswitala do glowy. Trzeba tylko wydrukowac adress obecnego muejsca pobytu rozpoznanych osob i wyslac tam patrol zeby ich znalezc. Wszystko oczywiscie tajn bo jednak trzeba zagrac najpierw role pana boga i zdecydowac, z ktorego 'plemienia' armagedonu dany przestepa jest, i czy nie lepiej pozwolic mu dalej broic bo to 'swoj' a nie jakis tam zwykly polski katolik. Nota bene, reklamujemy juz ksiazki Edward Snowdon, wiec moze choc troche podniosa one poziom naszej publicznej swiadomosci. Przy okazji prosze nie mylic moich zawartych tu teorii z mowa nienawisci: 'Give Peace a Chance' czy lepiej ' Give PIS a Chance' i wiecej na czasie.

 » kto posprząta. (xxx | 12-09-2019, 11:10:08)

Absolutnie nie ma zgody na wydatkowanie publicznych pieniędzy na utylizacje tych smieci. Są winni tych zaniedbań z nazwiska i to oni muszą ponieść wszelkie koszty tej operacji.Czy radni są czy nie są zainteresowani tym problemem. Ktoś nabałaganił a my mieszkańcy mamy ponosić koszty? nie tędy droga.

 » Smieci (Mario | 11-09-2019, 22:28:55)

Brak odpowiedzialności karnej do dzisiaj.5milionow my podatnicy zapłacimy a głupcy co nazwosili śmieci się śmieją kasę zarobili i w du..e to mają.Odowiedzialnosc powinni ponieść osoby którzy teren wynajmowali oraz starosta który wydał zgodę na prowadzenie takiej działalności.

 » Fasola (Jaś | 11-09-2019, 19:29:56)

Jak karton po mleku spale w piecu to karę dostanę. Jak pożar był we Wszedniu do mądre głowy stwierdziły że skażenia nie było. Gówno leży do dzisiaj i mądre głowy się śmieją.

 » opinia. (emeryt | 11-09-2019, 17:36:18)

Ja,się pytam,kiedy będzie w tym Kraju odpowiadał urzędnik,za swoją niekompetencję???Osoba Starosty,która podpisała zgodę na składowisko odpadów,a nie DOPILNOWAŁA WARUNKÓW,NIE SPRAWDZIŁA ZABEZPIECZEŃ,WRESZCIE DOPUŚCIŁA I TOLEROWAŁA ITD,WINNA ODPOWIADAĆ,PONIEŚĆ WSZELKI KOSZTY ZA SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I NIEKOMPETENCJĘ.Niestety.

 » Protest (Sprawiedliwość | 11-09-2019, 16:39:07)

Pytam się ? Kto aż tak mocnym jest że Leje na Strzelno? Powiat ? Za cienkie bolki , koledzy ? Moim zdaniem to chłopcy w krótkich spodenkach którzy do piaskownicy sikają ,mama przyjdzie może klapsa da a może nie ! Po 13 października okaże się czy mama da klapsa czy pozwoli na jeszcze więcej swawoli

 » Firmy na słupy zrobione? Pewnie bezdomni. (Joker | 11-09-2019, 16:39:02)

Zamiast samochodów jak u ojca geotermiusza,nam zostawili tony śmieci. Decydentów pociągnąć do odpowiedzialności całym majątkiem! Nie bede placił za kogoś widzimisię. Radni też nas załatwili na cacy podwyżkami za śmieci i to za naszymi plecami!

 » Śmieci (Sprawiedliwość | 11-09-2019, 15:03:05)

Pytam się ? ! Gdzie jest odpowiedzialny starosta który podpisał zgodę na śmietnik ? Mundur straży pożarnej pasuje do niego jak pięść do nosa !

 » do Ekolog (OBI | 11-09-2019, 13:05:33)

Aby można zająć się składowaniem odpadów trzeba mieć zgodę starosty.Jeżeli starosta wydał taką zgodę i nie kontrolował co tam składują, to teraz powinien ponosić tego konsekwencje i przyjąć na swoje pola.Chodzi o poprzednika obecnego Starosty.Widocznie był tylko od składania podpisów.

 » . (Hj | 11-09-2019, 12:33:00)

Kolega polityczny z Warszawy naszego burmistrza też mówi że nic się nie dzieje i nie ma zagrożenia.

 » Pozwolenine na działalność? (odpad | 11-09-2019, 11:25:02)

Kto pozwolił na prowadzenie działalności? Kto zajmuje się w Powiecie ochroną środowiska?

 » przekręty śmieciowe (ludź | 11-09-2019, 11:13:24)

mog święta racja, złodzieje i przekręty robią "biznesy" bez względu na zdrowie mieszkańców, a my teraz to gó**o mamy sprzątać, trzeba zrobić nie wiem referendum, cokolwiek aby temu zapobiec, miliony będziemy wydawać, a jeden z drugim cwaniaczkiem się śmiej i jeszcze mają czelność występować na różnego rodzaju uroczystościach, dosyć tego, Panie Starosto, niech Pan pokaże jaja, i sam podejmie decyzje !!!!!

 » utylizcja (mog | 11-09-2019, 09:51:47)

A Ja się na to Ku...a nie zgadzam aby moje podatki poszły na ten cel.Gdzie jest właściciel terenu,gzie jest właściciel firmy?który z nich siedzi?Któremu zabrali majątek pochodzący z przekrętów,nic cisza żyją sobie spokojnie,gzie jest prokurator ,gdzie jest sąd,gdzie komornik,nic cisza.

 » Śmieci (Bos | 11-09-2019, 00:51:06)

Niech Pogonią tego co to gó**o tam zwozil a ni pajac siedzi i si śmieje a podatnicy zaplaca

 » Cm (Cm | 10-09-2019, 21:13:31)

Coś mi tutaj śmierdzi poprzednia kwota była niższa. A może już coś tych śmieci zakopali? Hmmmm

 » Kredyt (Ekolog | 10-09-2019, 20:59:55)

Nie pozostaje nic innego, jak wzięcie przez powiat kredytu i usunięcie tego dziadostwa. Lepiej spłacać przez 20 lat po 250 000 zł niż czekać na cud.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (3)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (2)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (33)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (13)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (65)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ