Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Strzelno otrzymało pomoc od państwa

2019-09-11 18:28
 

Burmistrz Strzelna podpisał w Ministerstwie Finansów umowę na pożyczkę stabilizacyjną z budżetu państwa w wysokości 13 761 353,73 zł. Jak poinformował nas przewodniczący rady Piotr Dubicki, gmina Strzelno do końca września ma mieć spłacone wszystkie długi.

W środę, 11 września burmistrz Strzelna, Dariusz Chudziński w imieniu gminy Strzelno podpisał umowę z przedstawicielem Ministra Finansów na zaciągnięcie z budżetu państwa pożyczki stabilizacyjnej na kwotę 13 761 353,73 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.

- Potwierdzam, że w dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na pożyczkę stabilizacyjną. Stało się to trochę wcześniej niż planowaliśmy, ale jest to bardzo dobra informacja dla nas radnych i mieszkańców. (...) Najpóźniej do końca września wszystkie długi mają zostać spłacone, a gmina bilans z czystym, zerowym kontem rozpocznie od października tego roku - informuje Piotr Dubicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzelnie.

Zgodnie z założeniami programu postępowania naprawczego kwota 12 660 260,89 zł ma zostać przeznaczona na pokrycie planowanego deficytu budżetu, a 1 101 092,84 zł gmina przeznaczy na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Co ważne, pieniądze fizycznie nie wpłyną na konto urzędu. Ministerstwo ma uregulować długi w imieniu gminy. Źródłem spłaty pożyczki mają być dochody własne budżetu gminy w latach 2022-2034.

Stronami umowy pożyczki jest gmina Strzelno reprezentowana przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego i Ministerstwo Finansów. Formą zabezpieczenia uzyskanej pożyczki są weksle własne in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Wielomilionowa pożyczka ma przyczynić się do realizacji i podejmowania kolejnych działań, które w dłuższej perspektywie przełożą się na polepszenie sytuacji ekonomicznej gminy. Ponadto według założeń, wpłynie również na odsunięcie zagrożeń realizacji zadań publicznych. (PK)

Prognoza

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [52]» dodaj komentarz   

 » Burmistrz (Strzelno | 22-09-2019, 19:46:27)

Tępi i zacofani strzelnianie nie widzicie,że Łąkie to nie jest miejsce dla strzenian to ma być firma przynosząca dochody Wszystko jest pod przykrywką stowarzyszenia które prężnie stara się o finanse. Po 5 latach wszystkie karteczki z nazwą stowarzyszenia zostaną wyrzucone.. Proszę sobie resztę dopowiedzieć...

 » Park (Maz | 22-09-2019, 07:28:46)

Najpiękniejszy w Strzelnie park, to park na parkowej. Piękny drzewostan, piękne dwa stawy. Żadna starsza osoba, żadna matka z dzieckiem nie będzie chodzić na spacer do Łąkiego. Niech zacznie coś dobrego dziać się w końcu w Strzelnie.

 » ... (Zdzichu | 21-09-2019, 23:37:12)

Pamiętam Łąkie ponad 20 lat temu.. Plaża, 2 pomosty, plac zabaw... Można bylo kupić watę cukrową, kiełbaski z grilla. Coś mi się wydaje, ze blisko był sklep..Później nastała era tego co zastał Strzelno murowane a zostawił rozj.... I doprowadził to (i wiele innych jak np park) do agonii i zaorania.. Dobrze, że ludzie się otrząsneli.. Nie mam nic przeciwko, żeby cywilizacja do Łąkiego wróciła..

 » Do zaciekawiony (Wz | 21-09-2019, 22:36:35)

Dla mieszkańców Strzelna , perełką jest park w Klasztornym. Niech tam zacznie robić pożądek!

 » Niech każdy zrobi coś budującego (zaciekawiony | 21-09-2019, 21:53:40)

W każdej społeczności zdarzają sie ludzie podli, żli ,zawistni itd. czytając, odnoszę wrażenie, że w Strzelnie jest ich sporo. Jestem przekonany, że każdy może spróbować zostać burmistrzem, radnym, założyć fundację, pracować, oszczędzać kupować grunty i otworzyć działalność gospodarczą. Zachęcam serdecznie do aktywności, choćby w jednym z wymienionych obszarów lub innym. Wtedy może zapuszczone i zapomniane od lat przez wszystkich jezioro Łąkie i jego otoczenie w całości stanie się zadbane (jest tam jeszcze wiele do zrobienia). To jezioro i otaczający je las jest najbliżej nasego miasta, wielu z nas spędzało i spędza tam wiele czasu. To powinna być nasza perełka (spadek dla dzieci i wnuków), a póki co nieliczne osoby, a w szczegolności rodzina Pana Burmistrza, zajęły się doprowadzeniem wspólnego przcież miejsca do porządku. Macie jej to za złe ? Gdzie miała sprzątać młodzież?... w Sopocie ??? Niech każdy zrobi coś budującego dla Strzelna

 » Sprzątanie świata (JK | 20-09-2019, 22:13:37)

Sprzątanie Świata - gdzie? Oczywiście w Łąkim!!!!!! Fajnie młodzież wysprzątała , a co!!!!!

 » Nie narzekajcie (Zygmunt | 20-09-2019, 11:17:27)

Ludzie jacy Wy jesteście obłudni. Sami sobie władze wybraliście to teraz nie narzekajcie. Te wpisy wasze nic nie dają i dajcie sobie spokój bo nikogo nie jesteście wstanie ruszyć. Przyjdą nowe wybory zobaczymy co nasza społeczność tak naprawdę myśli i rozumie.

 » Do Jacek , WYBORCÓW I PODATNIKÓW ! (PODATNIK | 19-09-2019, 21:44:14)

Tak musimy sami rozliczyć tych nieudaczników , których sami niestety wybraliśmy i to wielokrotnie! Jednak musimy wiedzieć, że do pozbycia się tych nieudaczników tj.do następnych wyborów 2023r. zapłacimy z naszych kieszeni 1ilion sześćset tysięcy odsetek plus 1 milion(pierwsza rata pożyczki) Razem ok.2.600.000 słownie dwa miliony sześćset tysięcy !!! Przez kolejne dziesięć następnych lat do 1934 dźwigamy na naszych barkach blisko pozostałe 11 milionów zł. Myślę , że do następnych wyborów społeczność STRZELNA I CAŁEJ GMINY nie wrzuci do urny ani jednej karty wyborczej z nazwiskiem kandydata na radnego następnej kadencji , który jest współodpowiedzialny za obecną katastrofę finansową gminy! Jak długo jeszcze będzie tolerowany na stanowisku przewodniczącego komisji budżetu Pieszak , który mógł podjąć zdecydowane działania zapobiegające tej katastrofie w poprzedniej kadencji !!!??? Trzeba mieć tupet i brak honoru by sięgać dalej po pieniądze PODATNIKÓW (diety)!

 » Rozliczyć poprzednią radę (Jacek | 19-09-2019, 12:34:53)

Proponuję rozliczyć poprzednią radę miasta niech wyjdzie na jaw co zrobili aby zapobiec takiej sytuacji gminy, ile razy zabierali głos w tej sprawie ile razy glosowali za budżetem albo zgłaszali zdanie odrębne, kto podpisywal sie pod kolejnymi pożyczkami bo przecież nie sam burmistrz o tym decydował , w jaki sposób informowali mieszkańców o tak złej kondycji finansowej gminy ? Nie wiem czy to są ludzie honoru czy nie ale uważam , że powinni sie z tego rozliczyć

 » DO Realisty i POcieszinych zaciągniętym długiem (PODATNIK | 18-09-2019, 21:25:44)

Burmistrz cieszy się bardzo ponieważ POprzednicy (koalicjanci PO + ZSL + Radni Pieszak , Dubicki , Cieślik , Repulak , M. Harasimowicz , Mikołajczak , + WYBORCY DZIĘKI ,którym w/w otrzymali mandaty radnych i przez kilka kadencji spokojnie przyglądali się nadchodzącej nieuchronnie katastrofie finansowej gminy! To dzięki WYBORCOM znaczna grupka wiecznych- obecnych radnych ponownie w nagrodę otrzymała drugą szansę by naprawiać to co popsuła w Poprzednich kadencjach . Tym razem ONI W NAGRODĘ MAJĄ ZAPEWNIONĄ KASĘ I DIETY PRZEZ CZŁĄ KADENCJĘ MY ZAŚ - PODATNICY , NASZE DZIECI I WNUKI DO 2043 ROKU KREDYT DO SPŁACENIA ZA ICH NIEUDOLNOŚĆ !MOJE GRATULACJE WYBORCY RADNYCH NIEUDACZNIKÓW - MACIE RÓWNIEŻ SWÓJ UDZIAŁ W KATASTROFIE FINANSOWEJ GMINY!

 » Pożyczka - stabilizacja konieczności (Realista | 17-09-2019, 17:21:07)

Do Nieznajomego - to Ty nigdy nie bierz pożyczki bo nie masz elementarnej wiedzy z podstawy naliczania odsetek. Pozyczka jest na 3% więc roczne odsetki jeśli się nie spłaca żadnej złotówki wynosza 412.814,61 zł. Corocznie przez 3-lata Gmina bedzie płacic w tej wysokosci odsetki, w kolejnych zgodnie z kwotami w rubryce "Przewidywana kwota odsetek". Reasumujac kwota zadłuzenia 13,7 mln +kwota odsetek 3,8 mln daje sume 17,5mln i taka kwote Gmina MUSI zapłacic w ciagu 15 lat. Rozsmieszyły mnie wpisy o dobroci rządu i decydentów partyjnych PiS szczebla lokalnego w zasłudze uzyskania kredytu. Nic bardziej mylnego, to rzad, a mówiąc bardziej szczegółowo skarb państwa jest największym wygranym udzielając pożyczki dla Strzelna. Gdyby w Strzelnie powołano Komisarza, ewentualnie rozpadła sie Gmina, wówczas dług Strzelna za nieprawnie pobrane subwencje w wysokości ok 5 mln zł - rząd otrzymywałby w podatkach od Gminy przez wiele, wiele lat, oczywiscie bez odsetek, musiałby w trybie nazwijmy "pilnym" regulować wszystkie zobowiazania Gminy wobec wierzycieli, co byłoby równiez bardzo niekorzystne dla skarbu państwa. Udzielając pożyczki otrzymuje wprost natychmiast swoje 5 mln za subwencje i nie interesuje rządu jak Gmina spłaci wierzycieli. Całe 100% obciążenia spada na MIESZKAŃCÓW Gminy, bardzo duże obciążenie, szczególnie po 3- latach karencji. Nie wiem z czego Burmistrz tak się cieszyłprzed kamerą lokalnej tv płacac pozyczonymi pieniędzmi długi, miałem wrazenie ,że ta radość płynie nie z faktu płacenia z pożyczki tylko z jakiejś super wygranej w grach liczbowych, totolotku, jak w reklamie PLUSZA - BEZ KONSEKWENCJI. Dodatkowa informacja- budżet Gminy to nie 48 mln , lecz ok 20 mln, nie mozna liczyc subwencji ze skarbu państwa do dochodów własnych. Wobec powyższego, kwota spłaty długu wraz z odsetkami to prawie 7% budzietu Gminy. By Gmina mogła normalnie funkcjonować, obsługa kredytów nie moze przekraczać 4% budżetu. Tak rysuje sie sukces pozyczki za 3-lata. Wnioski niech każdy sam wyciagnie.

 » Kredyt (obserwator | 15-09-2019, 20:27:14)

Ewidentnie widać, że dla pozostania na stołku Burmistrz się sprzedał. Wystarczy spojrzeć na komentarze na fb. Moje pytanie po co startować z opcji KO jak później wchodzi się w t... PiS-owi? W poprzednich wyborach hałas wielki jak PSL banery na rynku rozwiesił a teraz jakoś władzy Strzelna nie przeszkadza nic. W historii było już kilku takich rządnych władzy i nic dobrego z tego nie wyszło.

 » Lokalny priorytet (Ministrant | 14-09-2019, 11:33:30)

Mnie interesuje co z rondem a nie czy gmina spłaca zadłużenia może trzeba było więcej pieniędzy pobrać z MF żeby opłacić przy okazji budowę ronda

 » wpisy (OBI | 14-09-2019, 08:18:25)

Większość wpisów na bardzo niskim poziomie.Od razu widać,że żadna z osób komentujących nie jest zaradnym gospodarzem.Podczas zarządzania są wzloty i upadki,ale najważniejsze jest to, aby znaleźć odpowiednie środki i iść naprzód.Jeżeli otrzymuje się kredyt i to na takich warunkach, to wszystko idzie w dobrym kierunku.Nie podoba się to tym,którzy tylko brali i pod murem oddawali. Wpis może zbyt dosadny,ale jaki prawdziwy.

 » Przykro (Pik | 13-09-2019, 22:57:05)

Po pierwsze nauczcie się liczyć i czytać ze zrozumieniem. Żal czytać tych waszych wypocin. Lepiej dla niektórych, aby wszedł komisarz, a Strzelno zostało wiochą. W tym kraju łatwo jest krytykować nie robiąc nic...

 » do nieznajomy (kalkulator | 13-09-2019, 22:33:04)

to wytłumacz ile wynoszą odsetki jeśli potrafisz, . czy cwaniakujesz . i niewyjeżdzaj z inflacją itp bzdurami.

 » Kredyt (x-men | 13-09-2019, 22:17:04)

Program naprawczy to tylko zasłona obecnej władzy gminy. Przecież każdy z mieszkańców gminy doskonale zdawał sobie sprawę w jakim stanie znajduje się Gmina obecny burmistrz też. Wystarczyło przedstawić budżet z rezerwą 1 mln zł rocznie lub około 800 tyś. z gwarancją spłat zadłużeń. Niestety Burmistrz zrobił sobie doskonałą okazję do ukazywania własnej propagandy ratownika, który już buduje kampanie wyborczą pod przyszłe wybory.

 » pozyczka (obserwator | 13-09-2019, 22:06:39)

no to teraz Burmistrz bedzie sie prezył przed kamerami i poprawiał garniturek aby gdzie zagniecenia nie było, no przeciez skarpety tez musza byc prasowane.

 » Czytanie ze zrozumieniem (Nieznajomy | 13-09-2019, 14:38:24)

Straszna kompromitacja ludzi piszących tutaj o odsetkach 4 MLN. Kalkulator w telefonie to za mało, trzeba mieć pojęcia co i w jakim sposób odczytywać. Osoby piszące o ww kwocie niech lepiej nigdy w życiu nie starają się o jakikolwiek kredyt...

 » Do Oli (PRM | 13-09-2019, 12:01:59)

Popieramy Twoje spostrzeżenia w 100% . Masz słuszną rację.

 » Weksel (Sprawiedliwość | 13-09-2019, 11:18:24)

Pełna zgoda ! Lewy czy prawy zawsze ciągnie garnie do siebie , słowa obietnice to tylko nowo mowa , reklama dźwignią handlu , pan hrabia Sikorski jasno powiedział , Ciemne masy łykną każda scieme! Chudzinski sorki pan Chudzinski i jego rządy będą klęska dla miasta i gminy Strzelno

 » Długi (Kin | 13-09-2019, 10:45:04)

To teraz z odsetkami prawie 4 mil musimy spłacić nie 13 a prawie 18 mil. Następny sukces Chudzińskiego. Ale cóż, przecież najważniejsza, to zrobić wielki szum i dobrze się zareklamować!!!

 » do Oli (Michał | 12-09-2019, 23:17:31)

Jesteś na przepustce? Bierz leki dziecko, bo wpis, jakiego dokonałaś pokazuje, że z twoją głową jest naprawdę bardzo źle, wręcz tragicznie. Banię masz zrytą jak pole po szarży stada dzików. Twoja agitacja jest tak prymitywna, że aż śmieszna.

 » Do J23 (Zdzichu | 12-09-2019, 21:37:44)

J23...nie kompromituj się...! Odsetki od tych 13 milionów to ok 413 tysięcy..!

 » Pieszak do dymisji ! (WYBORCA | 12-09-2019, 21:06:45)

Jak długo jeszcze byli-obecni radni poprzednich kadencji odpowiedzialni za katastrofę finansową gminy będą udawali ,że nic się nie stało fundując całemu Społeczeństwu Strzelna zadłużenie ,które my nasze dzieci i wnuki musimy spłacać aż do 2034 roku. Najwyższy już czas przestać udawać ,że nic się nie stało i definitywnie wykluczyć z życia publicznego wszystkich tych radnych ,którzy przez wiele kadencji nie uczynili nic by tej katastrofie zapobiec . Pieszak jako były przewodniczący Rady zmarnował tę szansę ! Dziś nie może piastować zaszczytnej funkcji przewodniczącego komisji budżetowej! To kpina z WYBORCÓW ! Co robią władze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości ! Czy to jest ciche wspieranie PO....?

 » W nic nie wierzę już (Edek | 12-09-2019, 20:49:01)

Wszyscy są tacy sami... , a na obecnej władzy się mocno zawiodłem ...

 » Leon zawodowiec (Antek | 12-09-2019, 18:36:19)

Kolego idz do psychiatry i poproś o dobre lekarstwa.za 2-3 lata z twojego Pislamu zostaną wspomnienia, sam będziesz krzyczał żeby spiepszali.

 » Pis to nie prawica! (Joker | 12-09-2019, 15:42:47)

Ma "prawo" w nazwie i tyle. Radzę doczytać a oczy się niektórym otworzą. Ich pupile to lewica hahaha

 » Weksel (Sprawiedliwość | 12-09-2019, 14:15:32)

Bez ściemy , rząd (prawica PiS ) cwaniaczka z lewicy Po PSL du*ę chroni ! Komisarz i paragrafy przyjdą później , po wyborach ! Kabaret !

 » do "mieszkańca" i innych (leon amtor | 12-09-2019, 13:18:13)

Po to są samorządy, żeby pilnowały i załatwiały swoje sprawy i zadania. To przecież PO chce jak najwięcej "samorządu", chce likwidacji wojewodów. Rząd nie jest od tego, żeby załatwiać długi zaciągnięte przez nieodpowiedzialnych burmistrzów, wójtów, prezydentów miast i popierających ich radnych. Uważam, że to ci co tych długów narobili, łącznie z radnymi, powinni ze swojego majątku te długi pokryć. Zobaczcie hipokryzję PO, tak są za ograniczaniem wpływu rządu na samorządy a w Warszawie miliony ton g..o płynie do Wisły a POwski prezydent bezradny jak Nowak na drogach a kto chciał rządzić i rządzi Strzelnem? Też PO i co? Bez pomocy pisiorów już by go nie było i byłby komisarz. A co w naszym POwiecie, też rząd musi dołożyć do autobusów bo ci są bezradni i nie załatwiają, tego co jest ich zadaniem i obowiązkiem. Tylko dlatego, że rządzi PiS i zabrał kasiorę złodziejom i ubowcom, to ma z czego samorządom dołożyć i ratować ich tyłki. Jak będzie rządzić PO, PSL, SLD i inni tęczowi to "piniędzy nie ma i będzie".Pamiętaj o tym ludu pracujący i nie pracujący miast i wsi.

 » Kredyt trzeba spłacić (Joker | 12-09-2019, 12:44:25)

A że zostawimy to na barkach dzieci i wnuków to nikt nie patrzy. Ech krótkowidze z lewackich pis-po. Nigdy więcej tych partii politycznych. Tylko konfederacja - prawicowcy i patrioci.

 » pytanie (mk | 12-09-2019, 12:29:52)

Co maja do powiedzenia Radni poprzedniej kadencji na czele z Przewodnicącą Komisji Budżetowej Panią Walkowiak ?????

 » hehehe (mimi | 12-09-2019, 11:17:33)

pewnie co drugi piszący sam ma kredyty i pewnie raz konsolidowal ale wy sami madrzy i potraficie krytykowac tylko, socjal sie skonczyl i to was boli

 » To tylko wyłącznie zasługa PiS -u!!!! a nie Rady i Burmistrza. (Ola | 12-09-2019, 09:51:17)

Rada w dyżym składzie jest taka sama - wiec to ona ,, narobiła długów ". Gdyby nie PiS to Strzelno by kwiczało - a rzeczywiscie jak sobie popatrzymy na dochody Gminy - to o tych wielkich długach -to była tylko naegatywna propaganda obecnej władzy. Długi były , ale nie ,,mega"ogromne jak na dochody Gminy. O ratach rozłozonych - że spłata dopiero od 2022 - pod koniec kadencji obecnej !!!! władzy !!!! - już nie da sie komentować. To nie jest sprytne to po prostu ,,małe cwaniactwo ".

 » dług (mieszkaniec | 12-09-2019, 09:43:59)

Czytając komentarze odczuwam że PIS to KRÓL , komu chce to da a komu nie to nie. Żadne prawa nie obowiązują. A co za różnica czy burmistrz jest z tego czy z innego ugrupowania. Liczy się to że chce tą gminę wyciągnąć z bagna którego dopuścił się poprzedni burmistrz a nie został za to rozliczony.

 » dług (mieszkaniec | 12-09-2019, 09:40:47)

Czytając komentarze odczuwam że PIS to KRÓL , komu chce to da a komu nie to nie. Żadne prawa nie obowiązują. A co za różnica czy burmistrz jest z tego czy z innego ugrupowania. Liczy się to że chce tą gminę wyciągnąć z bagna którego dopuścił się poprzedni burmistrz a nie został za to rozliczony.

 » Żaden sukces (Lech | 12-09-2019, 09:28:15)

Co to za wielki wyczyn wziąć pożyczkę żeby mieć pełne koryto, a dług zostaje Pokazywać efekty za nie swoje. Co to za sukces?! Lekko przyjdzie, łatwo pójdzie". Tylko ciekawe na co?

 » zmiennoparyjniacy z PO (łoś ze Szczelna | 12-09-2019, 08:44:32)

ha ha i znowu jest co żreć w korycie, o to chodziło, cała strategia dorwać się do koryta, poglądy do kieszeni i jest się ustawionym ha ha

 » długi (jo | 12-09-2019, 07:45:02)

z artykułu wynika ,że wszystkie zobowiązania gmina spłaci i tylko pozostanie kredyt państwo z państwa to gdzie to wielkie zadłużenie gminy, które przedstawiała nam rada i burmistrz . Budżet to ok 48min zł . to tak jakbym zarabiał 48000 rocznie i spłacał 1000zł.

 » ???? (obserwator | 12-09-2019, 05:46:10)

Wszystkich tak podnieconych partią "rządzącą" nie swoimi pieniędzmi odsyłam do największego oszusta i manipulatora w Toruniu .

 » kredyt (mieszkanka | 11-09-2019, 23:52:39)

to, że rząd ratuje jakąś gminę to żaden wyczyn, tylko jego obowiązek, obojętnie z jakiej jest opcji.

 » Spłata (HJ | 11-09-2019, 22:56:38)

Jak sprytnie Chudziński rozplanował raty. Za jego kadencji nie musi spłacać.

 » Brawo dla PiS , że miało ,,gest "- mimo ,że Burmistrzem Strzelna człowiek z PO (PIS - Brawo | 11-09-2019, 22:00:02)

PiS z społeczeństwem Strzelna !!!. Rządzocy PIS majacy dowodzeni w Ministwerstwie Finansów- pomimo ,że Burmistrzem w Strzelnie jest człowiek z Platformy Obywatelskiej nie robił problemów i przeznaczył kase - na pomoc finansową Strzelna . Brawo dla obecnej parii rządącej - BRAWO DLA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. PRZECIEŻ NIE OSZUKUJMY SIĘ - GDYBY NIE CHCIELI TO BY TEJ KASY NIE DALI - I JUŻ.

 » Gratuluję! (mogilnianin | 11-09-2019, 21:38:59)

Graty, oby to pomogło Gminie Strzelno. A Pan były burmistrz co na to? Sprzątanie po nim do 2034 r.? Mam nadzieję, że skutecznie.

 » Pozyczka (J23 | 11-09-2019, 21:17:59)

Wystarczy zsumowac rubrykę odsetki i wychodzi ok 3.7 mln zł. Przy kwocie 13 mln to te odsetki jakieś mało atrakcyjne się wydają.

 » Rudy (On | 11-09-2019, 21:06:36)

To teraz rudy pokaże na co go stać w 220%, będą zatrudnienia lokalnych biznesmenów, kolesi i koleżanek. Sama buta i prostactwo.

 » Ok (Coś | 11-09-2019, 20:59:20)

Jeżeli to przełoży się na realną i widoczną poprawę stanu Naszej gminy to super. Ja mam jednak przeświadczenie, że najwięcej nachłapie się włodarz. Jeżeli przy braku funduszy on osobiście tak poszedł do przodu to aż się boję co będzie teraz

 » do (kicia | 11-09-2019, 20:53:03)

Zasługa burmistrza? Zasługa to jest Prawa i Sprawiedliwości, który postanowił pomóc bezradnemu burmistrzowi z PO, który w swoim programie wyborczym nie wspominał o błaganiu na kolanach PiS (od komitetu w Strzelnie, poprzez posłów tej partii, wojewodę, ministrów) o pomoc i utrzymaniu się przy gminnym korytku, nie wspominał o ogromnych podwyżkach, nie wspominał o "współpracy" z "niezależnym" stowarzyszeniem i o wielu innych sprawach, jak choćby zmiana stanowiska w sprawie szpitala w Strzelnie. Miał przecież inny program, na który ludzie dali się nabrać. Jako puentą niech będzie pytanie - czy wyobrażacie sobie sytuację, gdzie rząd PO wspiera burmistrza z PiS ? Nie czeka na wprowadzenie swojego komisarza? A może pisiory są tak naiwni?

 » bardzo dobra wiadomość (obywatel | 11-09-2019, 20:14:04)

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pozyskanie tej pożyczki.

 » Szok (Jacek | 11-09-2019, 19:39:53)

Do 2034 roku szok...oby ta kolejna pożyczka nie pogrążyła gminy na zawsze...

 » Weksel (Sprawiedliwość | 11-09-2019, 19:22:39)

Tylko pogratulować prawicy (rządowi )!spłaca nie swoje długi !

 » Brawo (Kasia | 11-09-2019, 18:48:41)

Ogromne brawa dla Burmistrza i Radnyvh

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Koncerty w amfiteatrze (0)
 » PRZYJEZIERZE: Wspólna kontrola (16)
 » Najlepszy czas na studia (0)
 » Rozsypane zboże na DK25 (0)
 » Weekendowe świętowanie (1)
 » Utonął w Jeziorze Ostrowskim (27)
 » Okradł byłego pracodawcę (8)
 » W hołdzie Powstańcom (0)
 » Kradzione kosiarki za przysługę (0)
 » 106 km/h w terenie zabudowanym (2)
 » ŻABIENKO: Śnięte ryby w jeziorze (23)
 » Zderzenie na ulicy Witosa (21)
 » Ujawnili 15 drogowych wykroczeń (2)
 » Grand Optyk zaprasza (0)
 » WYLATOWO: Śmiertelny wypadek (55)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ