Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Społeczeństwo

Kolejne miejsce zrzutu odpadów

2019-09-29 21:31
 

Na terenie gminy Jeziora Wielkie odkryto kolejne miejsce, gdzie nielegalnie zwożono odpady, w tym skóry i szczątki zwierząt. Sprawę badają kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jak się okazuje, Wójcin to nie jedyne miejsce gdzie zwożone mają być nielegalnie odpady z oczyszczalni. Z naszych informacji wynika, że śmieci przywożono także do miejscowości Gaj oraz na pola na terenie województwa wielkopolskiego. Natomiast w miniony czwartek, 26 września wójt Dariusz Ciesielczyk otrzymał informację o nielegalnym zrzucie odpadów na jedno z pól tuż przy nieczynnym gminnym wysypisku w Siedlimowie.

- Otrzymałem informację od mieszkańców, że na polu w Siedlimowie około trzy tygodnie temu nocą wykopano doły i zakopano odpady z oczyszczalni. Natomiast jakiś tydzień temu wysypano w tym samym miejscu skóry zwierzęce i talerzowano pole. Zrobiono to tak nieudolnie, ze pozostałości zwierząt widać do dzisiaj - informuje Dariusz Ciesielczyk, wójt Jezior Wielkich.

Według relacji wójta, w czwartek na polu pojawili się policjanci z Bydgoszczy, strażacy, a także koparka. Jednak ze względu na fakt, że odpady zostały zrzucone na prywatnym polu, odstąpiono od kopania i szczegółowego sprawdzenia pola.

- Sprawę wyjaśnia prokuratura i policja. Jednak z moich informacji wynika, że nielegalnego procederu dokonuje ta sama osoba, która odpady transportuje - mówi wójt Ciesielczyk.

Od dwóch miesięcy prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie nielegalnej utylizacji odpadów na polach w Wójcinie. W związku z tym Dariusz Ciesielczyk wraz z Ireneuszem Stachowiakiem złożyli w Warszawie wniosek o objęcie postępowania nadzorem Prokuratury Krajowej, która może zdecydować o wejściu na pola, by pobrać próbki gleby do badań. (PK | fot. Ireneusz Stachowiak)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [9]

 
   » KOMENTARZE [47]» dodaj komentarz   

 » Dzieci w sklepowych wózkach (Blondynka | 10-10-2019, 10:39:40)

o \"Kici\".Wnosi,a wnosi.Na pewno odpady, skażenie terenu to problem niewątpliwie ogromny na który przeciętny obywatel nie ma wpływu. Może tak reagować na \"drobiazgi\",chociaż wbrew pozorom,to wcale nie jest błachy problem.Szanujmy swoje i bliźnich zdrowie.Smacznego ,czystego jedzonka. Pozdrawiam.

 » do blondynki (kicia | 09-10-2019, 20:24:00)

Typowa logika blondynki, bo co Twój głos wnosi do tematu warszawskiego syfu w Wójcinie ?

 » Dzieci w sklepowych wózkach (Blondynka | 09-10-2019, 08:41:39)

Od czasu do czasu widzę kilkuletnie dzieci wożone wewnątrz sklepowych wózkow .Nie chodzi mi o specjalne siedzisko,ale o wnętrze wózka.Dla mnie obrzydliwa jest myśl, że potem kłade produkty spożywcze do takiego wózka, a następnie np.do lodówki. Zauważyłam, że obsługa sklepów nie zwraca na to uwagi.Drodzy opiekunowie ,przecież dzieci jeszcze nie wiedzą o tym ,że brudnymi podeszwami butów roznoszą zarazki,ale można im to wytłumaczyć, że środek wózka jest przeznaczony do jedzonka.Kochajmy dzieci nie narażając je na zakażenia zarazkami.Pozdrawiam

 » Co było na Mogilnie? (Koza | 08-10-2019, 17:34:37)

5 lat temu na Mogilnie co drugi sklep to był lumpeks. Teraz 3/4 poznikały bo ludzie ubierają się w nowe ciuchy. A teraz widać w mili biedrze i innych zakładach poszukiwany pracownik... 5 lat temu???? Glosujcie na PO PSL a znów bedziecie ubierać się w lumpeksach jako bezrobotni. Ja głosuje na PiS a konkretnie na Stachowiaka bo on zajął się jako pierwszy na poważnie problemem odpadów . gdzie był kandydat PSL???.I możecie sobie ideologiczne farmazony pisać jaki to PIS niemodny niedobry. Fakty same mówią kto ma oczy niechaj patrzy......

 » Temat (Ja | 08-10-2019, 14:59:45)

Glosujta na PIS, to przed nastepnymi wyborami obiecaja Wam lot w kosmos. A to, ze nie polecita tez bedzie wina PO i Tuska. Jak ktoś mentalnie jest w PRL to zawsze tam zostanie, nie wazne ile ma lat bo to stan umyslu.

 » "prawdziwe treści" (gość | 08-10-2019, 12:07:58)

Wielu komentujących ten artykuł jest zwolennikami "jedynych prawdziwych treści o 19.30"parafrazując znany kabaret nadawanych w publicznej tv zwanej "kur-wizją". Niestety Ci tzw.komentujący nie dopuszczają myśli,że istnieją obok nich obiektywne informacje, wiadomości nie związane z totalitaryzmem powstającym za ich przyzwoleniem. Wracając do artykułu. Dlaczego wójt mający wiedzę o zwożeniu odpadów na pola od dwóch lat nie poinformował "swoich"wcześniej? Dlaczego całą aferę ze Stachowiakiem ujawniają dopiero teraz przed wyborami?Czyżby przypadek a może kiełbasa wyborcza i bezczelne udawane działania dla "dobra"społeczeństwa? Pogrążają się Ci panowie a dlaczego? Dlatego,że "ich" towarzysze rządzą już kilka lat a nadzór nad prokuraturą ma "ich" towarzysz niejaki Ziobro.Trudno uwierzyć w to co mówi Ciesielczyk,że prokuratura nie zrobiła nic w tej sprawie.Wynika z tego,że Wójt mieszkańców ma głęboko gdzieś a liczy się dla Niego i Stachowiaka tylko interes partyjny Gdyby naprawdę zależało Wójtowi na dobru mieszkańców to praktycznie powinien od razu skierować sprawę do "swoich" i wszcząć działania ale po co jak można tę sprawę wykorzystać w odpowiednim momencie. Żal mieszkańców,że zaufali takiemu "gospodarzowi"gminy!

 » osady (mieszkaniec | 08-10-2019, 08:38:28)

Problem gminy i osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Są w gminie osoby które takimi sprawami się zajmują. Jestem ciekaw jakie kroki podejmowali prawne w tj kwestii ? Wójt twierdzi,że wiedział to powinien mieć dokumenty o działaniach w tej sprawie. Trwało to wszystko dwa lata , teczka w gminie powinna być opasła. Druga sprawa to pazerność firmy która ten syf zwoziła na pola. W tym wypadku kara powinna byc adekwatna do przestępstwa . Przestańcie zwalać wine na Trzaskowskiego . Oczyszczalnia nie powstała za jego rządów. Należy zadać pytanie gdzie wywożone są odpady z innych oczyszczalni w naszym powiecie czy gminie . My tez produkujemy toksyczne odpady.

 » winni (Mecenas | 07-10-2019, 19:49:38)

Panie Zimny. Nie ma pan racji, że prezydent Warszawy Trzaskowski jest winny za problemy spalarni osadów przy oczyszczalni ścieków Czajka, jak i awarii kolektorów sanitarnych łączących oba brzegi Wisły. Za to jest winien pan Tusk, a poza tym taki mamy klimat. Dodam jeszcze, że oczyszczalnia Czajka nie uległa awarii i działa doskonale oczyszczając ścieki.

 » odpady (jan | 07-10-2019, 19:44:29)

A co ma do tego Trzaskowski. Tu zdecydowała zwykła chciwość i pazerność tego co się zgodził aby wyrzucić to na "jego" pola a że kosztem Mieszkańców to już nie jego sprawa.Biedni ludzie z Wójcina i okolić , ale takie los sami sobie wybraliście.Gdzie latami był wójt? który powinien strzec przed taką katastrofą

 » Spalarnia Czajka (Zimny | 07-10-2019, 15:23:46)

Gdyby spalarnia w Warszawie, wybudowana za setki milionów, nadzorowana przez Trzaskowskiego działała prawidłowo to nie byłoby zaśmiecania takich miejsc jak Wójcin. Trzaskowski zamiast inwestować w naprawę i uruchomienie spalarni pozbywa się problemu zlecając "utylizację" szemranej firmie, płaci 1.700000zł miesięcznie i udaje, że wszystko w porządku. Wójcin zatruty a on zadowolony bierze udzial w marszach równości.Wychodzi na to,że są równi i równiejsi.

 » KOmpromitacja POpapranców. (Rambo | 06-10-2019, 22:46:05)

Głosujcie na PO to po wyborach Czaskowski będzie Wam śmieci tez z Czajki podrzucal. Ta gdzie rządy POpapranców tam syf,kiła i mogiła.

 » śmieci (gosc | 04-10-2019, 19:54:03)

LUDZIE CZY EY JESTEŚCIE AŻ TAK UBEZWŁASNOWOLNIENI PRZEZ KACZYŃSKIEGO ŻE WIERZYCIE W TE BZDURY ŻE PAN TRZASKOWSKI ZABRAŁ 500+ OJ ŻE AŻ TAK MÓZGI WYPRANE -SZKODA WAS BEZMÓZGOWCÓW -WIECIE CO BY ZROBIŁ KACZYŃSKI ,O 6 RANO JUŻ BY WYWAŻALI DRZWI WIĘC NIE PISZCIE BZDUR A PRZEDEWSZYSTKIM TO 500+ ZABIORĄ ALE PISOWCY JAK WYGRAJĄ TO ZOBACZYCIE ++++ALE MIĘDZY OCZAMI GWIAZDKI Z BIEDY

 » ... (Zdzichu | 04-10-2019, 18:07:40)

Gorsze rzeczy jeta jak tam wysypane....

 » a inni co na to? (rudy | 04-10-2019, 12:14:48)

Dziwi mnie bardzo, dlaczego tą bulwersującą sprawą zajmują się tylko ludzie z PiS ? Kandydujący do sejmu z list tej partii? A co na to startujący kandydaci z list innych partii, zwłaszcza ci z naszego regionu? Mieszkający w gminie Jeziora Wielkie "1" na liście PSL wicemarszałek województwa Pan Kurzawa? Przecież ochrona środowiska jest wręcz jego obowiązkiem służbowym ! A kolejny mieszkaniec tej gminy Pan Krzesiński,startujący z listy SLD radny powiatowy i od niedawna członek (etatowy) zarządu powiatu ? A startujący z listy KO (PO) wicestarosta mogileński Pan Mikołajczak? Zarówno Mikołajczak jak i Krzesiński (podobnie jak Kurzawa) dbanie o ochronę środowiska mają wpisane w swoje obowiązki! A gdzie jest startujący do senatu z listy KO mieszkaniec pobliskiego Inowrocławia poseł Pan Brejza? Zapewne siedzą cicho, bo chwalić nie ma co a krytyka uderzyłaby przecież w kolegów partyjnych od Warszawy do Wójcina. Tylko dlaczego te opozycyjne (i niech tak pozostanie dalej) partie tyle mówią o ochronie środowiska, ekologii i czystym powietrzu. Hipokryzja i oszukiwanie wyborców.

 » Śmieci (Osa | 03-10-2019, 23:28:31)

BRAWO dla partii PiS! Widac, ze w Gm Jeziora Wielkie jest wielu PLATFUSOW!! Im smieci nie przeszkadzaja, wazny jest biznes, uklady i walka z PiS-em, a zdrowie ludzi maja w du..e! Moze kochany P. Trzaskowski za zabrane 500+ wyremontuje spalarnie i oczyszczalnie w Warszawie? Czyżby nie bylo pieniędzy na naparawe? Najlepiej to zrobic kosztem dzieci!!! Ludzie bądźmy powazni z KO daleko nie zajedziemy. Wybor nalezy do NAS!!

 » do wszystkich (leon amator | 03-10-2019, 16:22:32)

Do wszystkich "wiedzących najlepiej" obrońców smrodu, syfu i kombinatorów zarabiających na truciu ludzi. Pan Ireneusz Stachowiak jest Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a za ochronę środowiska odpowiada Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska z podległymi służbami !!! Czy to co piszecie wynika z waszej niewiedzy i dyletanctwa, czy celowo chcecie odwrócić odpowiedzialność od ludzi PO, PSL i SLD aby oczernić ludzi związanych z PiS, którzy bronią przecież zdrowia ludzi z naszego regionu. To że prezes WFOŚiGW z Torunia zainteresował się tą bulwersującą sprawą i wspomaga wójta Ciesielczyka powinno zasługiwać na pochwałę. Zastanawiam się czy agencja rolna nie powinna dzierżawcy odebrać ziemię, na której składowane są (lub inaczej "zagospodarowane") takie odpady.

 » Stachowiak (do Darek | 03-10-2019, 13:34:10)

Stachowiak to ten co mu wójt JW od roku zawiadamiał o problemie, a dopiero w kampanii się zainteresował, choć jest szefem ochrony środowiska w kuj-pom od 2017. Chyba , że wójt JW mijał się z prawdą, że zawiadamiał. Wybierz sobie Dareczek co jest bardziej prawdopodobne, pamiętając, że obaj panowie są kandydatami do sejmu.

 » Do obrońców patologi (Darek | 03-10-2019, 09:46:56)

Wy tu prezydenta Wawy nie brońcie bo powinien sprawdzić czy firma ma kompetencje do utylizacji odpadów tzn sprzęt bazę ludzi. A tak truje Nasze dzieci w białych rękawiczkach. Bo za ścieki we Wiśle zapewne też nie odpowiada on. Czy to zorganizowana grupa hwjterow Krzysztofa przeniosła się z Ina na cmg??? Gdzie ekolodzy??? Panie Stachowiak masz u mnie kredyt zaufania. Wałcz z tą Patologia ekologiczna.

 » ostatnie zdjęcie (pytanie | 03-10-2019, 08:45:46)

szybko kukurydza urosła, w tydzień do kolby, jestem w szoku , co to za odmiana, bo jeszcze mam pyrki na polu, ale w tygodniu je wykopie to zdązy urosnąć jak zasieje.

 » odpady (gosc | 02-10-2019, 12:49:17)

przed wyborami to posuneli się już nawt do tego żeby wrobić prezydenta w-wy bo on im zawadza a wy głupi narodzie łykacie te kłamstwa jak indyki.

 » Do niektórych (Taki jeden | 01-10-2019, 23:25:11)

Piszecie, że prezydent Warszawy zawinił. Łopatologiczny przykład: Zakładam firmę,zajmującą się zbiórką elektrośmieci. Teoretycznie odbieram od kogoś z was telewizor. Wszystko jest legalnie. Powinienem go zutylizować a wyp...... go do lasu. Pytanie dla "geniuszy". Kto zawinił? Ten, który oddał mojej firmie telewizor, czy ten który go wyrzucił do lasu? Pozdrawiam pisowskich zaklinaczy rzeczywistości i czekam na kreatywne odpowiedzi w stylu wierchuszki partii lub obelgi :)

 » Nadchodzą wybory (jkbc | 01-10-2019, 19:10:45)

Pan Stachowiak wyraźnie się nudzi na stanowisku z nominacji PIS.Zbliżają się wybory to obrzuca wszystkich rywali błotem i to jest jedyny powód takiej Jego aktywności.Co te pokolorowane zdjęcia pokazują?. Wystarczy przejechać polnymi drogami i zobaczymy wiele gorszych rzeczy podrzuconych przez mieszczuchów na pola rolników. Stare telewizory, kanapy, opony i butelki starannie zapakowane w worki to norma.A padłe zwierzę ten co uprawiał kiedyś pole wie że spotyka się często - zwierzyna płowa nie umiera w szpitalach.

 » Niech zrobią porządek (Dingo | 01-10-2019, 18:04:54)

Obojętnie czy z PIS czy innej partii. Ktoś musi się brać za takich deb którzy trują nas wszystkich. Stachowiak i Wójt weźcie przyczepe mieszkańcy wam pomożemy załadować i dalej te odpady zawieźmy do warszawy pod Urząd. Skoro takie niedgoźne to będą mieli na trawnik nawóz.

 » Charyzma (Piter66 | 01-10-2019, 12:48:08)

To nie charyzma tylko przedwyborczy pic, jest facet przygotowany medialnie i to sprzedaje, a naród głupi to kupi

 » śmierdziele zowiący się biznesem (kkkkk | 01-10-2019, 11:15:42)

ci co tak zaciekle bronią mafię śmieciowo-szlamową są takimi samymi zasrańcami jak ci którzy za to odpowiadają, jakim trzeba być brudasem żeby we własne gniazdo zwozić taki syf, truciznę, dla pieniędzy, ot cała twarz biznesu POpaprańców, a ten śmierdziel co za tym stoi, to nie do ruszenia, kim on jest, to dlatego PO tak walczy o kastę sędziowską , no bo jak będą ich to nic im nie grozi, i można gówienko , przepraszam lody kręcić,

 » Do (Joker | 01-10-2019, 10:07:24)

A co ma do tego trzaskowski? Pisizm rozum ci odebrał? Firma odbiera legalnie a że zrzuca syf gdzie bądź to kogo to obchodzi? Warszawa ma czyste ręce więc nie siej fermentu.

 » wysypisko (mieszkaniec | 01-10-2019, 09:01:38)

Wójt wiedział już rok temu o takiej sytuacji i nic głośno nie mówił. Teraz czas wyborów to temat z archiwum odkopany a wesprzeć kampanie.

 » sprawa (wyborek | 01-10-2019, 06:48:53)

" od dwóch miesięcy prokuratura bada sprawę"? Czy ktoś coś pomylił? Przecież dopiero na końcówce kampanii wyborczej zrobiło się głośno. Jak mówił wójt Ciesielczyk, że kiedyś zgłaszał sprawę do prokuratury to gdzie wtedy był p.Stachowiak? Dlaczego wtedy sprawy nie dokończył wójt Ciesielczyk? Idźmy do wyborów i zmieńmy tę władzę!!!

 » Co na to mieszkancy letniego osiedla? (MIESZKANIEC | 30-09-2019, 22:20:07)

Co na to mieszkańcy letniego osiedla w Wójcinie z nad jeziorka z kiedyś krystalicznie czystą wodą ?! Wody podskórne przygotują niespodziankę na przyszły sezon!!! Nie wspomnę o cenach budowlanych działek inwestycyjnych !Jeden mędrzec ( Komorowski) POwiedział ,że woda ma to do siebie ,że zawsze spływa w dół.

 » kolejne miejsce zrzutów odpadów (face | 30-09-2019, 21:20:45)

popieram działanie wójta i wszystkich którzy starają się wyjaśnić te zrzuty odpadów w gm jeziora wielki , jeżeli p. Trzaskowski nie radzi sobie z tym problemem niech na jego posesji robią takie zrzuty , będzie mógł powiedzieć wtedy jak bliska jest mu tablica Mendelejewa.z pewnością są to układy,,układy okresowe pierwiastków,,.

 » Czy ktos widział D. ??? (Ciekawy | 30-09-2019, 21:05:03)

Pod chałupą mu prawie zakopali a on siedzi cichutko

 » do (kicia | 30-09-2019, 20:49:27)

Siemionki to "sukces" byłego starosty i byłego (kto zgadnie kogo?) dyrektora Siemionek i byłego wójta. Macie pretensje do wójta i Stachowiaka, że nagłośnili sprawę? Wolicie żyć w otoczeniu smrody,brudu i toksycznych odpadów, bo "ktoś" jak zwykle kosztem innych chciał się dorobić i kręcić lody? Nie wstyd wam? Macie gdzieś swoje i bliskich zdrowie? No chyba, że macie daleko do tych "borowin" ze stolicy.

 » Walczcie (KAma | 30-09-2019, 20:47:01)

Panowie, Panie Stachowiak walczcie nie odpuszczajcie. Albo nasze zdrowie zdrowie naszych dzieci albo hejterzy którym nie podoba się PIS i hejtują. A może hejterzy mają interes w walce o cisze w interesie tego od odpadów z Jezior wielkich??

 » Mocny Glos (Kubala | 30-09-2019, 20:13:45)

Byłem na spotkaniu Stachowiaka i widać było że ma charyzmę koleś żeby zrobić z takimi cwaniakami psełdobiznesmenami porządek. Ma mój głos.

 » odpady (gosc | 30-09-2019, 19:26:19)

KOMUŚ BARDZĄ ZALEŻY NA WROBIENIU PREZYDENTA WARSZAWY,NO WYBACZCIE ALE AKURAT NIE MA BLIŻEJ W-WY INNYCH WIOSEK TYLKO AKURAT TRZASKOWSKI POMYŚLAŁ O KUJ -POMORSKIM I AKURAT TE WIOSKI,TO TYLKO NAIWNIACY UWIERZĄ.

 » Szlam (Sfojak | 30-09-2019, 17:28:06)

Brawo panie wujcie .Tak trzymać .

 » szlamy (jeziorranin | 30-09-2019, 13:31:44)

Pytania do Wójta i władz gminy Jeziora Wielkie , gdzie wywieziono szlam z oczyszczalni w Przyjezierzu??????? Czy prawda,że na pola w Wójcinie ?????

 » przed wyborami (syf | 30-09-2019, 08:27:20)

Stachowiak i Ciesielczyk -jesteście typowi pisiory ,tak będziecie długo grać mową nienawiści aż was wybiorą.Nie udało się w wójcinie to ruszacie dalej.Byle by tylko podkopywać i jątrzyć.Nie twierdzę ,że w Siedlimowie nic ma ale ten komentarz pod filmikiem!!!!Jak bym prezesa słyszała.Podobnie było w Inowrocławiu-i się wydało kto szefa podkopuje-hejty,hejty,hejty.Czy nie można grać czysto!!!???

 » wybory (hucpa | 30-09-2019, 07:47:45)

Drodzy politycy (Pan Ciesielczyk i Pan Stachowiak) bardzo Wam dziękujemy za nagłośnienie tematu wywożenia odpadów na pola. To ewidentne przestępstwo i dzięki Waszym starniom może coś nareszczie zacznie się z tym dziać w kierunku prostować. Jednak proszę Was o działanie zgodne z logiką czyli dopilnowanie czy podejmowane są działania w celu przeciwdziałania. Mam wrażenie, że te wydarzenie ma być trampoliną w Waszej kampani wyborczej i nie ma nic w tym złego. Tylko niekompromitujcie się i przestępstwa nie przekuwajcie w walkę między partiami politycznymi, bo to może Wam zaszkodzić. Co Pan Trzaskowski (ratusz PO) może za nieuczciwego przedsiębiorcę? Przecież P. Trzaskowski nie kazał wywalać odpadów na pola. W umowach stoi, że ma zutylizować, a że wykonawca nie wykonuje tego tylko robi przestępstwo, z którym ciężko sobie poradzić to już inna niż polityczna kwestia. Naprawdę bardzo populistycznie chcecie z tego zrobić jakąś walkę polityczną w wyborach. Można by odwrócić sytaucję i zapytać dlaczego dochodzi do takich procederów, które ciężko przerwać w Państwie, w któym zdeczydowaną większość parlamentalną i nie tylko ma PiS. Gdzie zaciął się system? Jestem przekonany, że zleceniodawca wywozu odpadów nie wie, gdzie one lądują. Pomsta w obrębie polityki tu nie ma żadnego uzasadnienia. Mniej pieniactwa więcej logicznego działania życzę.

 » Ścieki (Piter66 | 30-09-2019, 06:49:52)

Panie Wójt a zajmij ty sie własną gminną oczyszczalnią ścieków w siemionkach co leje do Gopła tego nie widzita.to kpina aby takie g.... leciało do parku. Zróbta z tym porządek bo to przecie gminna sprawa. Jak dzwoniłem do gminy to mnie pozbyli ale teroz nie popuszcze i TVN wójtowi na łeb ściągne.

 » Propaganda (Taki jeden | 30-09-2019, 01:01:24)

Winnych oczywiście należy ukarać, tylko po co ta pisowska propaganda? Pan wójt chce ludziom wmówić, że prezydent Warszawy w nocy kopał doły na polu i zrzucał odpady? Zresztą zwłoki zwierząt raczej nie pochodzą z oczyszczalni. Może niech panowie władza rozliczą byłego starostę za to że pozwalał na składowanie dziadostwa we Wszedniu a teraz musimy za to płacić. Czy może to też wina Tuska?

 » drwina (jak żyć | 29-09-2019, 22:40:03)

Niesamowita niemoc sprawcza w Państwie prawa. Wiemy, że dokonywane są przestępstwa, na 100% wiemy kto, a pomimo tego one nadal się dzieją. Przecież to drwina z systemu oraz organów ścigania. Naprawdę nie ma w tym Państwie służb realizujących ochronę obywateli? Wszyscy w okolicy wiedzą kto za tym stoi. Fakt boją się otwarcie zeznawać, bo ten pseudo przedsiębiorca zaraz sili się na pogróżki. Totalna załamka. Jeden wariat trzęsie wszystkimi. Szok i niedowierzanie. Czy naprawdę trzeba wyborów i oczyszczalni Czajka oraz zapalczywości polityków PiS żeby zwalczyć zwykłe przestępstwo? Głupio teraz przyznać, że za dużo było tolerancji i obiecywanek. Sytuacja galopuje i wskazanie tych co się przyczynili barkiem zaniechania to już mogą nie być żarty. Jeszcze wszyscy cicho siedzą, bo może przejdzie bez dalszych reperkusji. Afera aferą a odpady dalej są wożone. Większość osób w tym ja mogła by pomyśleć, że to jakiś żart chyba. Jest przestępca i przestępstwa i nadal może to robić nie zważając na wymiar sprawiedliwości, organy ścigania i na oburzenie ludzi. Po prostu ma to w du... . Nie ma ochrony obywatela skoro nie można wyeliminować przestępcy w jak najkrótszym czasie. Nasz system mający chronić społeczeństwo daje fory przestępcom. Niech ma czas na zatarcie dowodów. Niech zastrasza ludzi. Niech proceder dalej się kręci. Skoro Wójt utrzymuje, że działał w temacie i organy ścigania umywały od tego ręce to chyba ktoś za to powinien "bęknąć". Albo Wójt za oszczerstwo albo Ci co po otrzymaniu zgłoszenia odłożyli to na półkę w celu wyciszenia. Co trzeba zrobić żeby położyć kres tej patowej sytuacji? W przypadku łapania nastolatków kradnących rowery to jesteśmy bezwzględni ale w przedmiotowym temacie totalnie bezradni.

 » odpady (Przegięcie | 29-09-2019, 22:06:51)

Przegięciem zarówno jest fakt że trują mieszkańców taki czas a władza dopiero przed wyborami jako aparat walki politycznej odsłania karty. Wójt dobrze zna osoby zwożące odpady - w końcu zabiegał o ich poparcie jak startował na stołek. Przegięciem też jest film.... propaganda Gebels sie nie powstydzi. Co ma prezydent Wawy do firmy z Wójcina? To może niech prezydent Katowic odda środki jak kupię słabej jakości węgiel ze Śląska....

 » Mniam mniam (Pychota | 29-09-2019, 22:06:11)

A później będziemy jeść pyszną kukurydzę lub inne smaczne roślinki, które wyrosną na tych polach. I gdzie tu ekologia?

 » Odpady (Sarin 11 | 29-09-2019, 21:59:37)

Mam nadzieję, że ustalą kto za tym stoi, jakiś Panek z Wójcina?

 » Odpady (deer37 | 29-09-2019, 21:48:41)

Jak Powiat odda ziemie w Bielicach ministrowi rolnictwa to bedzie sporo miejca na odpady,powodzenia.

 » ? (Zdzichu | 29-09-2019, 21:42:52)

To ludzie widzą, ze ktoś kopie doły i cos zasypuje i nikt nie potrafi ściągnąć na miejsce policji żeby dopaść na gorącym?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » W Ciechrzu uderzył w drzewo (3)
 » Walentynkowy nastrój w Chabsku (2)
 » MOGILNO: Włamanie do klasztoru (6)
 » Dachował i nie miał uprawnień (9)
 » Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV] (16)
 » Zapomniana tablica przy Sądowej (27)
 » 112 tylko dla potrzebujących (0)
 » Zgubił ich alkohol (9)
 » 6 porad, jak wybrać dobre liceum (0)
 » IX Zimowy Bieg Dębowy (7)
 » Karnawałowy koncert orkiestr (7)
 » MOGILNO: Kolejna podwyżka (34)
 » STRZELNO: Budowa obwodnicy od 2024 roku (67)
 » "Palił gumę" na rondzie (45)
 » Walentynki w muzeum (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ