Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Dodatkowe parkingi i patrole

2019-10-30 12:57
 

Od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada policjanci w całym kraju prowadzić będą działania "ZNICZ 2019". W okresie Wszystkich Świętych w sposób szczególny należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę nie tylko na drogach.

Od czwartku 31 października, mogileńscy policjanci rozpoczną akcję "Znicz 2019". Działania będą trwać do 3 listopada. W tym czasie nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwało w powiecie mogileńskim kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez strażników miejskich. Miejscowo stróżów prawa wspomagać będą także druhowie OSP. Kierowcy powinni spodziewać się w tych dniach wzmożonych kontroli drogowych.

- Najbardziej tłoczno będzie na drogach przebiegających przez miejscowości, w których znajdują się cmentarze oraz oczywiście przy samych cmentarzach. Apeluję do osób mieszkających blisko cmentarzy, aby pozostawili swoje pojazdy i dotarli na groby swoich bliskich pieszo. Przypominam o obowiązku bezwzględnego podporządkowania się poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy, co pomoże w utrzymaniu bezpieczeństwa na drogach. Oczywiście nie będzie pobłażania dla tych, którzy będą rażąco naruszać przepisy o ruchu na drogach. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców i eliminować kierujących po alkoholu - mówi podinsp. Dariusz Krukowski, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Bądźmy również świadomi utrudnień i zmian w organizacji ruchu. W dniu 1 listopada z powodu prowadzonych na ulicy Hallera prac związanych z budową ronda, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie zawracania przed rondem Engelskirchen. Mieszkańcy osiedli powinni także rozważyć możliwość pozostawienia swoich samochodów w domu z uwagi na ograniczoną ilość miejsc parkingowych oraz wzmożony ruch. Dotyczy to szczególnie osiedla nr 4 (za mostem).

W Mogilnie dzięki uprzejmości właścicieli oraz zarządców firm i instytucji, samochody będzie można parkować na terenie (patrz mapka):
- bazy PKS przy ul. Kościuszki
- placu firmy P.W. Taciak
- Centrum Hurtowego Pasz
- stacji paliw "Nicole"
- parkingu przy ul. Kościuszki
- placu ul. Betonowa
- parkingu przy Restauracji "Boss"
- parkingu przy Urzędzie Miejskim i SPZOZ w Mogilnie
- parkingu na terenie byłego Banku Gdańskiego ul. Kościuszki
- placu za bazą PKS.

W Strzelnie natomiast wyznaczono miejsca parkingowe na terenie:
- parkingu przy cmentarzu (ul. Kościuszki)
- parkingu przy cmentarzu (ul. Kolejowa)
- placu przy Komisariacie Policji (ul. Cieślewicza)
- parkingu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Sportowa)
- bazy PKS (ul. Towarowa)
- parking przy markecie "Mila" (ul. Raj).

Parkingi oznakowane będą tablicami informacyjnymi. Oprócz wyznaczonych miejsc samochody będzie można parkować na istniejących parkingach publicznych oraz w miejscach, gdzie nie jest to zabronione przepisami ruchu drogowego.

Policyjne porady:
1. Należy pamiętać, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarz z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki. Niech osobom starszym towarzyszą krewni lub znajomi. Kosztowne znicze, wieńce i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed świętem, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

2. Odwiedzając groby 1 listopada nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych wartościowych przedmiotów. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. W świątecznym tłoku pamiętajmy o dzieciach, które winny być pod stałą i ścisłą opieką dorosłych.

3. Wybierając się w daleką podróż pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Na postój wybierajmy najlepiej publiczne parkingi. Należy także pamiętać o prawidłowym zamknięciu samochodów w czasie postoju i nie zostawianiu w nich żadnych wartościowych rzeczy. Mogą one stać się łupem złodziei. Za kierownicę siadajmy wypoczęci i trzeźwi. Jeżeli mimo wszystko staniemy się ofiarą przestępstwa należy natychmiast wezwać policjantów lub strażników miejskich. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [2]

 
   » KOMENTARZE [7]» dodaj komentarz   

 » parking PKS na Wszystkich Świętych (Piotrek | 08-11-2019, 13:27:29)

Dlaczego co roku na to święto parking na terenie PKS (jeden z większych) jest zastawiony samymi TIR-ami? Rozumiem, że parkują tam na co dzień ale w tym jednym dniu można by im zorganizować inny postój i wtedy osobówki miałyby gdzie parkować i nie było by takiego zamieszania!

 » oranizatorzy (żytnia | 03-11-2019, 09:41:50)

dodam jeszcze zapytanie: jak mają przejechać karetka, straż w godzinach korków? 7-9 10-13 14-17 ? Ktoś nad tym panuje? Gs zbożowy najważniejszy bo przyjadą artyści z harfami i będą wyć po nocach. popiexona wioska.

 » miasto sie (dusi | 01-11-2019, 14:09:10)

Co do realizacji prac na ul. Hallera - tempo porażające! Do Euro2020 nie skończą hahaha masakra, jak można tak rozwalić i zakorkować miasto? Kto na to pozwolił? Kto nad tym trzyma kontrolę? Firma miała robić w soboty i co? I g..no... Pracują od 7.00 do 15.00, a mogliby pracować (powinni pracować) do 22.00. Organizacja ruchu też masakryczna i woła o pomstę do nieba. Gdzie żółte oznakowanie na jezdni? Gdzie poprawne i porządne ustawienie znaków i słupków oddzielających pasy jezdni? W nocy nie świeci żadna latarnia na remontowanym odcinku! Masakra. Wiemy, komu podziękować w wyborach samorządowych. Brawo Panie burmistrzu,.

 » Gymbice (Mm | 01-11-2019, 08:47:34)

A gymbice burmistrz ma w glebokim powazaniu.

 » ... (Zdzichu | 01-11-2019, 04:21:45)

To się powinno nazywać DZIEŃ HIPOKRYTY. Cały rok nie chodzą na cmentarz, a raz w roku wielkie świrowanie pawiana i wysyp tandety.. A tym co tam leżą już dawno wszystko obojętne..

 » Szczególne podziękowanie (Miro | 31-10-2019, 09:17:09)

Szczególne podziękowanie dla p. Burmistrza za tak dobre zorganizowanie i rozprucie połowy miasta na czas świąt bo pewnie do wigilii potrwają te pożalsię Boże pracę. Charmonogram prac oraz umowa spisana z firmą wykonawczą sugerują na celowe utrudnienie życia wszystkim mieszkańcom życia w tym mieście.

 » Smentarz (No cze | 30-10-2019, 18:04:53)

A Gymbice to co! Jak co roku zero policji, zatrzymywanie się przed bramą cmentarną bo gdzie targać donice z kwiatami i hurtownie zniczy kawałek dalej.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Uroczysty Dzień Strażaka (0)
 » STRZELNO: Stworzą dokumentację obwodnicy (4)
 » Stoisko z okazji 623. rocznicy (2)
 » Oszustwo na pracownika banku (8)
 » Pościg i policyjne zatrzymanie (1)
 » Zatrzymali dilera na parkingu (7)
 » Kino w plenerze (2)
 » Wieża doczeka się remontu? (24)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (14)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ