Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Tytuł, mural, zlot i turniej

2019-10-30 21:24
 

Maciejowi Adamskiemu został pośmiertnie nadany tytuł "Zasłużony dla Gminy Mogilno". Padły także propozycje wykonania na jego cześć muralu, zorganizowania zlotu kapel punkowych oraz nazwania turnieju siatkarskiego jego imieniem.

Podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie radni nadali pośmiertnie tytuł "Zasłużony dla Gminy Mogilno" Maciejowi Adamskiemu. Tuż po głosowaniu o zabranie głosu poprosił przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego. W swojej wypowiedzi zaapelował, by ku pamięci Macieja Adamskiego stworzyć mural i zorganizować zlot kapel w rocznicę jego śmierci.

- Składam wniosek dzisiaj, tutaj taki, a składam go dlatego, żeby zapisać to do budżetu. Szanowni państwo, dzisiaj możemy podjąć uchwałę, możemy też iść na cmentarz zapalić lampkę, ale Macieja już nie ma wśród nas, dlatego składam wniosek, aby powstał w Mogilnie mural, malowidło ścienne ku pamięci Meca, ku pamięci Macieja Adamskiego. Wniosek jest mój dwuczłonowy. Drugi punkt tego - Maciej zmarł 30 sierpnia 2019 roku. Panie burmistrzu, wysoka rado, panie dyrektorze Janku Szymański bardzo proszę i zwracam się do was państwo, żeby w tym dniu w Mogilnie odbywał się zlot kapel postpunkowych, zimnofalowych i punkowych. Bardzo was o to proszę - mówił Robert Musidłowski.

Propozycja Roberta Musidłowskiego spotkała się z aprobatą radnych Łukasza Drzazgowskiego i Aliny Dobersztyn. Radna Teresa Kujawa zauważała, że kwestia kapel jest bardzo dobrym pomysłem, jednak ściśle związanym z pieniędzmi. Okazuje się jednak, że fundusze na ten cel zostałyby pozyskane ze środków unijnych.

Kolejny pomysł przedstawił radny Przemysław Majcherkiewicz. Proponował on z kolei, by imieniem śp. Macieja Adamskiego nazwać turniej siatkarski.

- Warto by było też może pochylić się nad tym, żeby taki turniej siatkarki był zorganizowany. Też na pewno są jakieś koszty, wszędzie są koszty, ale może się uda też pozyskać jakieś pieniądze na turniej imieniem Macieja Adamskiego - mówił Przemysław Majcherkiewicz. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » Robercie, Przemysławie... (PD | 04-11-2019, 18:44:52)

Hej. Jestem za koncertem, festiwalem - jak najbardziej. Mural, mniej, a nawet w ogóle, bo nie da się jednego człowieka wyciągnąć na szczyt z tysiąca ludzi, którzy zasłużyli się i którzy służą aktualnie dla mogileńskiej ziemi. Wszyscy mieli i wszyscy mamy w tym udział. Nie róbmy z Meca Matki Boskiej Mogileńskiej, bo jeszcze pielgrzymki punkowców i hippisów trzeba będzie za gminną kasę utrzymywać :) Tego nie. Turniej im. Macieja Adamskiego - pomysł bardzo dobry mój imienniku Przemysławie ;) Koncert, jezioro, czy mogileńskie - Harcówka, czy Wiecanowskie połączone z turniejem piłki siatkowej plażowej. Coś w tym stylu. OK. Pomysł zajefajny. Ale. Jeśli nie będzie KSU i GA GA/Zielone Żabki to będzie brakować kilkunastu osób z mojej strony. Pozdrawiam. PD

 » wy tak na poważnie? (problemy gminy | 04-11-2019, 08:05:08)

.

 » Mural? (Czytelnik | 02-11-2019, 20:50:18)

Czy mural powstałby na odnowionej elewacji Ratusza Mogileńskiego, czy może na elewacji Biblioteki (dawnej sali "Sokoła")? A może pan prezes Spółdzielni Mieszkaniowej zgodzi się na mural na którymś z bloków? A może ostatecznie mural miałby powstać na mało uczęszczanym przez natchnionych kulturowo Amfiteatrze albo Harcówce? Co to w ogóle za pomysł? Pomyślano nad jego realizacją? To chyba pierwszy i najważniejszy krok.

 » A może (abc | 02-11-2019, 18:42:55)

Nie lepiej nazwać Jego imieniem nowo powstający magazyn GS?

 » Mec (Sid | 02-11-2019, 11:03:10)

Bardzo dobry pomysł. Szczególnie koncert. A może co roku taki mini festival zespołów alternatywnych? Z uwagi na antyfaszystowskie poglądy pana Meca, może pod antyfaszystowskim hasłem?

 » do ryszarda (cult | 02-11-2019, 10:41:26)

W takiej muzyce nie chodzi o wirtuozerię tylko o przekaz!

 » zlot kapel? jeden burmiszcz nam wystarczy na 50 lat. (dkh | 01-11-2019, 20:16:27)

może rondo imieniem ?

 » Tak powinno być (OBI | 01-11-2019, 12:07:42)

"Trzeba z żywymi naprzód iść Po życie sięgać nowe A nie z uwiędłych laurów liść Z uporem stroić głowę"

 » Nowa fala (Ryszard | 01-11-2019, 09:32:46)

Szanowni państwo nie idźcie tą drogą. Nie kreujecie legend . Przeciętny wiejski zespół muzyczny bił swoimi umiejętnościami "kapele" z tego okresu. W każdej z nich przeważnie jedna osoba umiała na czymś grać i uczyła resztę. Zachłyśnięci zachodem kupowali wszystko narodziny gwiazdy gotowe. Dziś gwiazdy tamtego okresu grają na budżetowych etatach.

 » ... (mieszkaniec na przepustce | 31-10-2019, 22:39:11)

Dobre Pomysły Popieram! I Dlatego murale można zrobić i z Panem Rutą i z Panem Stasiem I z Mecem ,oraz z innymi wybitnymi "Mogilniakami",którzy w tym mieście tworzyli ,miasto wspierali,promowali artystycznie i kulturalnie . Koncercik nad jeziorkiem , na przykład przy Harcówce..... To tam się wszystko zaczęło ,tam chodziliśmy (nie ,nie na kremówki) tylko posłuchać trzech akordów na gitarze i walenia w bębny!

 » Przesada..... (ABC | 31-10-2019, 21:03:00)

Pan burmistrz ma jakiegos przyslowiowego konika na punkcie Zasłuzonego dla Gminy Mogilno Macieja Adamskiego. Gdy zmarl Hans Dienstmann (rowniez zwiazany z klubem sportowym), to nawet sie nie zachlysnal jednym slowem by o nim wspomniec. Dziwna postawa jak na wlodarza. Sa jednak wazni i wazniejsi. Smierc swojego przyjaciela mozna nade wszytsko wspominac i przezywac prywatnie, a nie na na maxa na niwie spolecznej

 » mec (cult | 31-10-2019, 20:49:05)

Dobry pomysł. Popieram.

 » Ku pamięci (Rambo | 31-10-2019, 17:54:03)

A może tak wspomnieć kolegę Stasia Rutę panie były wice burmistrzu Majcherkiewicz i inni decydenci tyle stworzył dla naszego miasta nikt o nim nie wspomini! Oj nie ładnie , a on zawsze z flaszką i życzeniami przychodził na imieniny, na benefis zaprosił! Ale o Tarnowieckim chociaż pamiętają!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » W Ciechrzu uderzył w drzewo (3)
 » Walentynkowy nastrój w Chabsku (2)
 » MOGILNO: Włamanie do klasztoru (6)
 » Dachował i nie miał uprawnień (9)
 » Kto przywiózł 200 ton śmieci? [TV] (16)
 » Zapomniana tablica przy Sądowej (27)
 » 112 tylko dla potrzebujących (0)
 » Zgubił ich alkohol (9)
 » 6 porad, jak wybrać dobre liceum (0)
 » IX Zimowy Bieg Dębowy (7)
 » Karnawałowy koncert orkiestr (7)
 » MOGILNO: Kolejna podwyżka (34)
 » STRZELNO: Budowa obwodnicy od 2024 roku (67)
 » "Palił gumę" na rondzie (45)
 » Walentynki w muzeum (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ