Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Bardzo zły stan wieży ciśnień

2019-11-26 21:33
 

Mogileńskich radnych w dalszym ciągu niepokoi stan techniczny wieży ciśnień. Na początku 2020 roku gmina ma ubiegać się o środki finansowe na jej wyremontowanie.

Temat niszczejącej od wielu lat wieży ciśnień w Mogilnie poruszyła radna Teresa Kujawa. Jej zdaniem wygląd zewnętrzny budowli pełni już rolę "postrachu".

- Czy jest szansa, że w następnym roku ta wieża ciśnień już nie będzie straszyć przy wjeździe do Mogilna? - pytała radna Teresa Kujawa.

Z informacji przekazywanych przez przedstawiciela Mogileńskich Domów wynika, że stan wieży ocenia się na bardzo zły. Jej górna część musi zostać całkowicie zdemontowana, a urząd oczekuje na nowe pozwolenie na budowę.

- Prace były częściowo rozpoczęte już. W tej chwili jest zmiana decyzji o pozwoleniu na budowę ze względu na bardzo zły stan techniczny wieży. Także ta górna część wieży musi być rozebrana, jest inny projekt zrobiony i jest też na etapie nowego pozwolenia na budowę - mówił Jerzy Padoł, p.o. dyrektora Mogileńskich Domów.

Z kolei Przemysław Majcherkiewicz podkreślał nieujęcie tego zadania w przyszłorocznym budżecie. Według radnego gmina może mieć problem w zabezpieczeniu wkładu własnego na ten cel w momencie ubiegania się o dofinansowanie na remont.

- W budżecie nie ma ani złotówki na wieżę ciśnień, pani radna. Pan Padoł nie będzie robił remontu wieży ciśnień z pieniędzy, które otrzymuje od nas na remonty substancji komunalnej, mieszkaniowej. Uzyskanie dodatkowych środków, oczywiście, że to jest bardzo cenna inicjatywa, ale musimy mieć środki własne. Więc obyśmy dostali 85%, to by było bardzo dobrze, a 15% byśmy dołożyli, co według mnie jest niemożliwe - mówił radny Przemysław Majcherkiewicz.

Gmina ma ubiegać się w styczniu 2020 roku o dofinansowanie na ten cel. Może ono wynieść 130 000 zł z LGD. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » Wierza (Gezza | 05-12-2019, 18:00:05)

W Kruszwicy maja wierze i pieniadze z turystyki.Wzmocnic troche i zrobic np. Karuzele. Zareklamowac jako najwieksza w kraju. Na pewno turysci przyjada.. ;))

 » do Gezza (Dek | 04-12-2019, 16:02:30)

Przecież ta wieża i tak sie zaraz sama zawali. tylko straszy. lepiej zburzyc i bedzie spokój. pieniadze lepiej przeznaczyc na remonty m.in. dróg ktore sa w oplakanym stanie

 » Wierza (Gezza | 03-12-2019, 18:55:50)

Nie wolno tego rozwalac. Sprzedac komus niech sobie zrobi z tego dom. Zabytkow sie nie burzy. Gdyby to byla Anglia to bylby to tzw. 'listed building' kto chce moglby kupic ale scisle ograniczenia czego nie wolno zmieniac, eg. Ksztalu murow, pokrycia dachu, ksztaltu okien, drzwi itp. Mogilno ma juz w swojej historii zburzenie pieknego kosciola na rynku. Robcie tak dalej a bedzie drugie Janikowo - bloki i pola.

 » trwonienie pieniędzy (wyborca | 29-11-2019, 12:14:04)

kolejny trup budowlany po magazynie do wywalania pieniędzy, za takie pomysły powinni odpowiedzieć u prokuratora, zwyczajne trwonienie kasy, ani jedna ani druga ruina nikomu nie jest potrzebna, należałoby się zastanowić, dlaczego tak usilnie władza chce wydawać cudze pieniądze, z pewnością jest drugie dno takiego postępowania

 » wieża (teoś | 28-11-2019, 14:17:27)

Nadbudować i będzie wreszcie tak "niezbędna"skocznia narciarska im. "Biegacza" Duszyńskiego

 » Bardzo zły stan zdrowia psychicznego... (Joker | 28-11-2019, 10:25:30)

...burmistrza i radnych. Jeszcze trochę to zniszczą miasto i mieszkańców. Żadnych pozytywnych newsów ,ciągle mało kasy, podwyżki i nic więcej . Do roboty albo do dymisji!

 » zrównać z ziemią (Mogilnianin | 28-11-2019, 09:02:49)

dziwie sie że jeszcze nikt tego nei zrównał z ziemią. są ważniejsze inwestycje w CMG. nikt sie wieża nie interesował i dalej nie bedzie. Zburzyc i bedzie spokój

 » Do Wielkopolanina (Henio rolnik | 27-11-2019, 18:49:31)

A ja się cieszę, że ze względu na brak możliwości podłączenia do miejskiej oczyszczalni mam swoją własną. Jej roczne utrzymanie (proszek, prąd i raz na 2 lata wywóz osadu) kosztuje mnie jakieś 8 PLN brutto miesięcznie, czyli tyle co nic. Takich kosztów z naszej miejskiej oczyszczalni bym nie miał za żadne skarby przy moim zużyciu wody. Zgodzę się do do wieży ciśnień- zabytki trzeba chronić i remontować, a jak pięknie może takowa wieża wyglądać widać choćby w Trzemesznie (podświetlenie itd).

 » ... (Zdzichu | 27-11-2019, 18:28:20)

Zmienić plan miejscowy na "usługi rozrywkowe" oddać na 20 lat w dzierżawę za symboliczny 1 zł w zamian za remont. Niech powstanie tam agencja..rozrywkowa.. Wreszcie będziecie mieli coś ciekawego co przyciągnie ludzi:d. Bo jak do tej pory to warto do Mogilna przyjechać jedynie testować zawieszenie auta przed kupnem...

 » będzie o 50% taniej (Za 10 lat | 27-11-2019, 13:29:05)

Założę się, że za 10 lat koszt przebudowy oczyszczalni będzie o 50% droższy. Czyli mamy bardzo duże oszczędności!! Pewnie podobnie będzie z naszą wieżą ciśnień i innymi inwestycjami. Takie porównanie do niczego nie prowadzi, samokrytyka...:)

 » Wieża (mog | 27-11-2019, 12:42:39)

W tej chwili to już szkoda pieniędzy na remont,rozebrać i w tym miejscu postawić punkt widokowy na mogilno byłby piękny widok i za mniejsze pieniądze.PANIE BURMISTRZU PROSZE TO PRZEMYŚLEĆ

 » Spych (DamCMG | 27-11-2019, 11:53:57)

Zepchnąć, zrównać z ziemią. W Mogilnie jest wiele ważniejszych inwestycji!!

 » Najłatwiej zburzyć? (Wielkopolanin | 27-11-2019, 09:58:21)

„Chytry dwa razy traci” mówi stare polskie przysłowie, a przysłowia są mądrością narodu. O remoncie zabytkowej wieży ciśnień w Szczeglinie mówiłem od przynajmniej 10 lat, a wówczas budowała była w niezłym stanie technicznym. Mam stosowną dokumentację fotograficzną. Koszt remontu wieży byłby kilkakrotnie niższy niż teraz, ale wieża była wtedy w niełasce decydentów. Podobnie jest z zdecydowanie poważniejszą inwestycją prowadzoną od tego roku w Mogilnie-Świerkówcu tj. rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków. Gdyby zadanie to rozpoczęto np. w 2009 r. to, jestem o tym przekonany, oczyszczalnia kosztowałaby 50% obecnych kosztów. No, ale „lepiej późno, niż wcale”. Szkoda tylko, że powstające nowe osiedla domków jednorodzinnych na Świerkówcu musiały w tym czasie poradzić sobie ze ściekami (szamba, przydomowe oczyszczalnie w XXI wieku !), pomimo, że za oknami wielu mieszkańców miało widok na .... oczyszczalnię ścieków. I jeszcze na koniec: pewnie, że najłatwiej byłoby zburzyć wieżę w Szczeglinie, ale Mogilno ma naprawdę b. mało obiektów zabytkowych, a więc ratujmy, to co mamy jeszcze.

 » po co (DEK | 27-11-2019, 09:08:55)

po co nam ta wieża? tylko grozi zawaleniem. nie opłąca sie remontowac tej ruiny. zburzyć puki nikomu nic sie nie stało. Lepiej te pieniadze przeznaczyc na remont np ul Hallera bo ta droga woła o pomste do nieba - koleiny, podbica na mostku - mamy 21 wiek a drogi jak ze sredniowiecza... niektóre polne drogi są w lepszym stanie niż w miescie

 » Po Co (Dr.Mercedes | 27-11-2019, 07:47:31)

Zburzyć zaorać posiać laczki i rapie.ale nie bo wierza to złota kura na której zarabiają pewni zaufania ludzie starosty,kolejny projekt,kolejna wycena inwestycji A CENA wciąż rośnie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Koncerty w amfiteatrze (0)
 » PRZYJEZIERZE: Wspólna kontrola (16)
 » Najlepszy czas na studia (0)
 » Rozsypane zboże na DK25 (0)
 » Weekendowe świętowanie (1)
 » Utonął w Jeziorze Ostrowskim (26)
 » Okradł byłego pracodawcę (8)
 » W hołdzie Powstańcom (0)
 » Kradzione kosiarki za przysługę (0)
 » 106 km/h w terenie zabudowanym (2)
 » ŻABIENKO: Śnięte ryby w jeziorze (23)
 » Zderzenie na ulicy Witosa (21)
 » Ujawnili 15 drogowych wykroczeń (2)
 » Grand Optyk zaprasza (0)
 » WYLATOWO: Śmiertelny wypadek (55)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ