Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Kryminałki

WSZEDZIEŃ: Zarzuty dla 3 osób

2019-11-28 14:53
 

Za pożarem składowiska odpadów w miejscowości Wszedzień stoją ówcześni udziałowcy i pracownik firmy. Właśnie skończyło się śledztwo, w którym usłyszeli zarzuty, a do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko nim.

W toku wszczętego śledztwa policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wraz z prokuratorem z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy ustalili, że zgromadzone na składowisku w miejscowości Wszedzień odpady, w ilości łącznej blisko 856 Mg, w tym 561 Mg odpadów niebezpiecznych, były przechowywane w sposób niezgodny z normami dotyczącymi m.in. ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa życia i zdrowia ludzi.

Niewłaściwe magazynowanie odpadów, bez uwzględnienia właściwości fizycznych i chemicznych, a przede wszystkim stwarzanego zagrożenia, stwarzało - jak wynika z ustaleń śledztwa - niebezpieczeństwo powstania pożaru, a nawet eksplozji materiałów łatwopalnych.

W toku śledztwa zaczęła się wielowątkowa analiza dokumentacji dotyczącej działalności podmiotu prowadzącego składowisko, materiału zabezpieczonego z pogorzeliska, badań toksyczności na miejscu pożaru, a przede wszystkim przeprowadzono specjalistyczne badania przez biegłych z dziedziny pożarnictwa oraz z zakresu oceny oddziaływania na środowisko.

Jak ustalono najbardziej prawdopodobną przyczyną samego pożaru było podpalenie, choć nie wykluczono samozapłonu, które mogło być konsekwencją niewłaściwego składowania odpadów.

W tej sytuacji trzem mężczyznom przedstawiono zarzuty m.in. o to że, w okresie od września do grudnia 2016 roku w miejscowości Wszedzień wbrew przepisom Ustawy o odpadach, zgromadzili łącznie ponad 800 ton odpadów (w tym ponad 500 ton odpadów niebezpiecznych), na terenie otwartym, nieutwardzonym w sposób nieselektywny przemieszany i wielopoziomowy, w rezultacie sprowadzając nieumyślne, bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru oraz eksplozję materiałów łatwopalnych.

W tej sprawie właśnie zakończyło się prokuratorskie śledztwo, a do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom województwa podkarpackiego, a także mieszkańcowi Mogilna. Wśród oskarżonych są dwaj ówcześni udziałowcy składowiska oraz pracownik tejże firmy.

Sprawcom grozić może kara pozbawienia wolności do 5 lat. (za KWP Bydgoszcz)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [9]

 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » odpowiedzialność (za tv Bydgoszcz 30.11.2019 | 30-11-2019, 10:29:38)

1. Ktoś wydał zezwolenie na składowanie niebezpiecznych odpadów 2. Ktoś nie kontrolowal tego wysypiska. 3. Ktoś nie sprawdził czy teren pod te składowane odpady jest przygotowany zgodnie z przepisami 4 Ktoś zarobił na tym interesie. 5.Narażono nas podatnikow na olbrzymie straty finansowe zwiazane z kosztami utylizacji. 6. Dlaczego nie ma winnych po stronie urzedników?.

 » Wszedzien (Gezza | 29-11-2019, 22:43:25)

Brakuje dochodzenia gdzie podzialy sie pieniadze jakie przewoznik otrzymal od pierwotnego producenta przywiezionych do Wszednia smieci.

 » środowisko (rudy | 29-11-2019, 20:44:16)

A może by tak samo zająć się sprawą warszawskiego syfu zwożonego do Wójcina ? Bo na załatwienie tej sprawy przez Mogilno oczywiście nie ma co liczyć.

 » śmieciarze (turysta | 29-11-2019, 17:29:47)

A,gdzie akt oskarżenia wobec nadzoru,co podpisali umowę,a "dopuścili i tolerowali"?Jakie "układy"???Znów medale,ordery sobie przyznawać będą,czy partię zmienią???

 » Odpowiedzialność (xxx | 29-11-2019, 17:16:28)

Przecież wiemy kto doprowadził do tego. Jeżeli wymiar sprawiedliwości w naszym mieście stanie na wysokości zadania, to niebawem dowiemy się kto jest odpowiedzialny za dopuszczenie do wydania zezwolenia na tego typu składowisko i to w dodatku na terenie nie przystosowanym zgodnie z przepisami. Bez zgody tzw. naczalstwa to nie mogło się odbyć, pytanie kto to był?.Społeczność naszej gminy nie może płacić za niefrasobliwość lokalnych polityków. Chcemy znać prawdę.

 » Gdzie odpowiedaialność urzędnika... (PODATNIK | 29-11-2019, 14:26:47)

Kto podpisał zgodę na prowadzenie takiej działalności gospodarczej i kto miał obowiązek jej nadzoru!? Też do odpowiedzialności !

 » obłuda (mieszkaniec | 29-11-2019, 12:03:43)

płotkom postawili zarzuty, a główni sprawcy z uśmiechami nadal funkcjonują, piersi do orderów wypinają i sami rozdają, to dopiero polityka, rączka rączkę myje, tak jest w całym kraju, dlatego jest taka walka o kastę sędziowską, bo przecież swoi sędziowie nic im nie zrobią, mam tylko nadzieję że PiSiory zrobią z tym porządek, tak nie może przecież być

 » wiecanowo (wszedzien | 28-11-2019, 21:23:47)

Na zdjeciach widac jak byk ile zanieczyszczonej wody po gaszeniu pozaru dostalo sie do kanału melioracyjnego,ktory prowadzi do jeziora wiecanowskiego. To juz nie jest bezpieczne kapielisko dla dzieci...

 » Genewa (Genas | 28-11-2019, 20:38:38)

A gdzie reszta ??? !!!

 » Haha (Edi | 28-11-2019, 19:50:02)

Dobrze,że śledztwo prowadziła Prokuratura Okręgowa bo mogileńskie siuś panny do niczego tradycyjnie by nie doszły i śledztwo zostało by umorzone. Dziwne, że Ziobro utrzymuje jeszcze na stołkach takie osoby.

 » ,,, (arczi | 28-11-2019, 17:20:57)

a gdzie watek z niedopelnieniem obowiazkow przez niektorych urzednikow ?

 » Kpina (Dr.Mercedes | 28-11-2019, 16:00:32)

Środowisko skażone na kilkadziesiąt lat A tym kretynom grozi może 5 lat,a pewnie skończy się 2lata w zawiasach. Gdzie sprawiedliwość?.Gdzie decydenci co dali na to pozwolenie o nic cisza zero odpowiedzialnosci użędasów!!?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (0)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (22)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (27)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
 » Zarządzanie -kierunek przyszłości (0)
 » StreetFootball 2020 (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ