Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Walczą z podrzucaniem śmieci

2020-05-26 19:10
 

W różnych miejscach gminy Strzelno pojawią się tak zwane fotopułapki, by namierzyć osoby wyrzucające śmieci w niedozwolonych miejscach.

Podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie radni podjęli temat podrzucania różnego rodzaju śmieci m.in. w okolicach osiedla Piastowskiego. Mowa tu o farbach w pojemnikach, sklepowej zamrażalce, gruzie i innych odpadach budowlanych. Pojawia się także kwestia wyrzucania popiołu, pomimo tego, że jest on także odbierany spod domów tak jak pozostałe odpady komunalne.

- W tej chwili za ostatnim blokiem, przy byłym ZEC-u mamy wysypisko śmieci po budowie, po remontach. Tam po prostu leży wszystko. Moim zdaniem i zdaniem mieszkańców robi się to w tej chwili niebezpieczne dla tych, którzy się tam przemieszczają, przechodzą, jeżdżą i w jakikolwiek sposób po prostu w tym miejscu są - mówił radny Michał Piotrowicz.

Radny apelował przy tym o pochylenie się nad zastosowaniem w tych miejscach monitoringu i zagrodzeniem tego terenu.

Z kolei Ryszard Chudziński wskazał na problem pozbywania się popiołu przez mieszkańców. Jak zaznaczał radny - pomimo wcześniejszego posprzątania tego przez służby gminne, górka z popiołem pojawiła się ponownie.

- U nas na osiedlu wybudowaliśmy dwie ulice piękne i ktoś notorycznie wyrzuca popiół. Ktoś z osiedla. Wszyscy powinni mieć deklaracje o zapłatę za śmieci. Ostatnio zrobiono porządek, bo ja tutaj w gminie to zgłaszam, sprzątnięto to. Dzisiaj jadę rano - znowu kupa popiołu leży - mówił radny Ryszard Chudziński.

Burmistrz Strzelna poinformował, że w związku z ciągłym występowaniem nagannych sytuacji tego typu będą stosowane kamery pułapki. W swojej wypowiedzi podkreślił również, że urzędnicy na bieżąco sprawdzają populację miasta, czyli deklaracje osób zameldowanych pod danym numerem.

- Dzisiaj mamy katastrofę na osiedlu Piastowskim - jakiś szaleniec wywiózł nam całą stertę baniek po farbach (...) Zgłaszamy oczywiście ten przypadek, byli tam pracownicy, obfotografowali. Zgłaszamy na policję, będziemy takich bezwzględnie ścigać. Kupiliśmy kolejną kamerę, będziemy montowali kamery, dodatkowe elementy monitoringu. Nie mówię o monitoringu gminnym - nie mieszać tego, tylko kamery tak zwane pułapki w różnych miejscach gminy - mówił Dariusz Chudziński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » monitoring (Jankes | 30-05-2020, 14:19:53)

Ty, poniżej ,czytaj ze zrozumieniem. Montowane będą fotopułapki,imbecylku.Nie mieszać tego z monitoringiem gminnym. Chyba burmistrz jasno się wyraził.

 » jakie kamery??? (mieszkaniec | 30-05-2020, 07:20:22)

kamery???jakie kamery???w Strzelnie nie ma monitoringu miejskiego ani żadnego operatora wszystko jest odłączone co ty chudy gadasz!!! kamery na rynku i hotelu były obrotowe a teraz wiszą jakies atrapy tak samo jak na oś.piastowskim , a ekipa jak pije pod sklepikiem tak pije dalej i leje , zresztą nie tylko tam,a tamte kamery pewnie trafiły do łąkiego tam są bardziej potrzebne niż w mieście hehe. katastrofa??? sam do tego doprowadziłeś chudy,zwalniając ludzi,likwidując straż miejską,gdzie w tym temacie akurat byli potrzebni bo temat śmieci ciągniesz od dłuższego czasu i nie umiesz sobie z tym poradzić a Policja ma dosyć swojej roboty, zeby tym tematem sie zajmować. A kasa z mandatów szła do gminy o ile dobrze pamiętam , a nie do państwa.

 » Monitoring miejski (Zagubiony Sławek | 27-05-2020, 21:58:27)

To jak to jest w końcu z tymi kamerami monitoringu miejskiego? Działają czy nie? Na piastowskim działa czy nie? Proste pytanie.

 » śmieci (ktoś | 27-05-2020, 14:36:02)

A wie ktoś może co z tym śmieciarzem z Wójcina ? Bo tak jakoś cicho się porobiło w tej sprawie. Umorzone ?

 » podrzucanie śmieci (normalny | 27-05-2020, 09:14:58)

Nie tylko obcy podrzucają śmieci do kontenerów na Oś.Piastowskie. Mieszkańcy osiedla, szczególnie bloku nr 5 (nagminnie) oraz nr 6 idąc do Twojego Marketu na zakupy zabierają ze sobą swoje śmieci i wyrzucają do kontenera przeznaczonego dla bloku nr 1 i 2. W tym kontenerze śmieci się nie mieszczą, rzucane są w konsekwencji obok kontenera , służby muszą dodatkowo sprzątać a kontenery przeznaczone dla bloku 5;6;7;8 są niewykorzystane. Może wreszcie operator monitoringu zrobi użytek z kamery zamieszczonej na słupie przy ul. Dąbrowskiego, kilka metrów od kontenera. Popieram bezwzględnie budowę boksów zamykanych !!! W Inowrocławiu,Toruniu,Bydgoszczy są boksy i jest tam porządek!

 » Śmieci (Jan | 27-05-2020, 06:49:44)

Podrzucają śmieci te osoby co nie płacą za nie. Niech policja wyrywkowo sprawdza, to samo urzędnicy.

 » śmieci (mieszkaniec | 26-05-2020, 21:46:57)

Spółdzielnia już dawno powinna zrobić z tym porządek boksy są w inie bydgoszczy barcinie a u nas jak zwykle zagraża czemu hmm budżetowi spółdzielni. ludzie wkoncu powinni powiedzieć dosć i wszyscy przestać płacić czynsze. Co z 9 w mogilnie znowu dwa bloki ocieplaja jeden za 500 tys a drugi za ok 300 tys a na piastowskim 9 nie bo brak kasy w tamtym roku w mogilnie ocieplali a na piastowskim nie dość tego złodziejstwa przez spółdzielnie

 » Smieci (Duszek | 26-05-2020, 21:03:24)

Pan Ryszard Ch .to niech sie lepiej nieudziela bo jak napali w piecu to jak by Titanic plyną. Ekolodzy Ku.... .

 » Smieci (Duszek | 26-05-2020, 20:38:09)

Niech burmistrz sie w koncu zainteresuje ile osob z osiedla domkow jednorodzinnych i nie tylk posiada kontenery,placi i wyworza odpaty(mozna latwo sprawdzic w parw sposobow) bo wywalaja na osiedlu Piastowskim do kontenerow najczesciej wczesnie rano bedz wieczorem.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » W powiecie wygrywa Andrzej Duda (32)
 » Trening umiejętności społecznych (1)
 » Biegali leśnymi ścieżkami (0)
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (4)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (23)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (30)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ