Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Susza a oszczędzanie wody

2020-05-29 00:10
 

Strzeleńscy radni zarzucają rolnikom posiadającym studnie głębinowe na swoich polach wylewanie olbrzymich ilości wody m.in. na rosnącą cebulę, ziemniaki i zboża. Zdaniem burmistrza, nieodpowiedzialne gospodarowanie zasobami wodnymi może w niedalekiej przyszłości mieć negatywne skutki.

Sprawą studni głębinowych zainteresowali się strzeleńscy radni. Radny Remigiusz Koprowski mówił o problemie suszy, z jakim borykają się rolnicy i sadownicy. Pytał również o projekty i dofinansowania na budowę małych studni, studni głębinowych, oczek wodnych i postawienia pomp wodnych.

Z kolei radny Piotr Dubicki wskazał na problem wylewania ogromnych ilości wody w samo południe, podczas największego słońca na uprawy takie jak zboża, ziemniaki i cebula. Przewodniczący rady uważa, że oszczędzanie wody przez zwykłych mieszkańców nie zapewni oczekiwanych rezultatów w momencie, gdy rolnicy leją wodę na potęgę. Próbował dowiedzieć się również czy osoby uprawiające pola mają jakieś limity w wykorzystywaniu wody.

- Na portalach społecznościowych można wiele zobaczyć opisów, fotografii właśnie jak ta woda jest wykorzystywana, że rolnicy w pełnym słońcu, w południe podlewają. Cebula rośnie już tak jak ryż - praktycznie stojąc w wodzie, tylko szczypior wystaje. Zboże jest już podlewane. Rozmawiałem kiedyś z jednym z radnych, sołtysów. Dowiedziałem się, że rolnicy, którzy mają te studnie głębinowe mają limity. Tylko, że te limity praktycznie wykorzystują w ciągu 2-3 dni. I teraz tak - jest kampania reklamowa dla nas, dla gospodarstw domowych: "Kupujcie zmywarki do naczyń, bo jest mniej wody". Zęby jak myjemy to kran mamy zakręcać, zamiast wanny używać natrysków, pryszniców. Kampania reklamowa jest skierowana do gospodarstw domowych, jak ja bym chciał na przykład to wszystko robić, to ja przez rok zaoszczędzę tyle wody, co rolnik przez jedną dobę wyleje - mówił przewodniczący Piotr Dubicki.

Burmistrz Strzelna nie jest przychylny tej sprawie. Jednak jak sam twierdzi - takie działania rolników są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz wspierane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Podejście do tego tematu mam jednoznacznie negatywne. Jest mi przykro, współczuję rolnikom i rozumiem, że kopią, bo im prawo na to pozwala i tu nie mamy żadnej dyskusji. Wydajemy na potęgę decyzje pozwalające wiercić te studnie (...) Boję się tego bardzo, że za chwilę nie będziemy mieli wody do picia. Bo jak ktoś poprzerywa te naturalne kanały, powierci mi na 100 metrów głęboko to jest nie do odtworzenia. Tam ta woda się nigdy nie zregeneruje (...) Wiercimy coraz głębiej, coraz głębiej, coraz głębiej aż za chwilę woda spod Strzelna zejdzie i nie będziemy mieli co pić. To jest dramat. Oczywiście rękę przykłada pewien minister (...) Teraz będziemy lali wodę na zboża i na ziemniaki, coś nieprawdopodobnego. Ale mówię, to jest poza dyskusją, bo jest zgodne z prawem i jeszcze wspomagane przez ministerstwo rolnictwa, więc tu nie mamy o czym dyskutować - mówił burmistrz Dariusz Chudziński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [32]» dodaj komentarz   

 » W Strzelrńskim PiS jest kret.... (WYBORCA | 11-06-2020, 09:19:39)

Wybory prezydenckie tuż, tuż a Strzeleńska struktura Prawa i Sprawiedliwości spokojnie czeka na porażkę kandydata PiS Andrzeja Dudy . Czy istnieje jakikolwiek plan kontaktów posłów naszego regionu z WYBORCAMI ? Kto właściwie odpowiada za działanie PiS na terenie Strzelna ! Czas najwyższy na konkretne działania i kontakt z WYBORCAMI albo czas na likwidację tej atrapy pozorującej działalność !

 » Sucho i zimno (obserwator | 08-06-2020, 23:20:43)

Dobrze -ale bardziej rozpoznanie tematu i dorzeczy . Podlewanie trawników to strata czasu i wody . Rolnicy mają liczniki i płacą za zużytą . Tą sprawą zaimują się polskie wody .Samorząd powinień się zaiteresować SPÓŁKĄ WODNĄ któa jes w U M Gminy i co oni robią w okresie suszy jak w rowach brak wody biorą dotacie i piorą piniądze podatników i tym się nie zaiteresujecie . Woda z Miasta płynie rysztokami i rowami do oczyszczalni a my za to wszystko płacimy. 'DO ROSPACZENIA SPRAWA WODY '???

 » woda (mieszkaniec | 02-06-2020, 12:39:02)

Informować wody polskie , muszą przyjechać i sprawdzić .

 » Jezioro Wylatowskie (kris | 01-06-2020, 21:08:57)

Halo a tego co dzieje sie na polach bylego pgr Placzkowo nikt nie widzi leja 24h 300h. od takich tzeba zaczac oszczedzanie

 » Zajmijcie się Mogileńskim jeziorem (Robert | 01-06-2020, 04:42:02)

Do którego wpływają ścieki wygląda to jak wielkie szambo w środku miasta i tyle lat niszczeje i nikt z tym nic nie robi . Może telewizja musi przyjechać i zająć się ochroną środowiska

 » Co za troskliwość radnych... (księgowy | 31-05-2020, 16:55:45)

Skąd ta troskliwość naszych radnych..?. Szkoda , że zabrakło jej gdy w pokazowy i buńczuczny sposób likwidowaliście PODATNIKOWI dobrze prosperujący sklep elektryczny w Rynku ! Wówczas zabrakło wam odwagi by wstawić się za PODATNIKIEM ! Dziś możecie już obliczyć utracone korzyści-podatki gminne. Lokal nic nie zarabia !!!To z pewnością dla was mała kwota ! Ale bardzo wymowny symbol waszego traktowania PODATNIKÓW pokazujący waszą obłudę i brak szacunku do ciężkiej pracy PODATNIKÓW , z pracy których pobieracie niezasłużone diety !!!! Przypomnimy to jeszcze nie raz a szczególnie przy wyborach .

 » .. (Mieeetek | 31-05-2020, 16:12:38)

A dlaczego nie mogę sobie trawnika podlać? Woda nie jest za darmo.. Więc g...to kogo powinno obchodzić. Płacę i podlewam.. Proste. Rolnik nie płaci..

 » Woda (Konkkio | 31-05-2020, 09:40:52)

Za podlewanie woda trawników przy domach bądź na działkach w czasie suszy powinny być wysokie kary. Ma ładnie wyglądać tak to ta trawę zjedz jak marnuje się pełno wody .

 » Nadgorliwy (xxx34 | 30-05-2020, 20:59:53)

Skoro mowa o oszczędzaniu wody to niech radni pozamykają wszystkie zakłady pracy w najbliższej okolicy bo tam również wykorzystuje się olbrzymie ilości wody, tylko w przeciwieństwie do tej na polach większość jej spływa do ścieków . Ktoś z radnych koniecznie chce udowodnić że dba o społeczeństwo i coś działa tylko zajmuje się tym co nie potrzeba.

 » Susza (Xy | 30-05-2020, 18:55:23)

Na działkach podlewają trawę i nikt z tym nic nie robi

 » woda (mieszkaniec | 30-05-2020, 14:22:43)

Rolnicy powinni płacić za wodę jak inne grupy społeczne . Pierwszą sprawą to kontrola ilości poboru wody, drugie to urealnić cenę za wodę. Zawsze można zgłosić do wód polskich czy studnia jest legalna i ma pozwolenia .

 » Gmina (Pan | 30-05-2020, 07:13:24)

Mieszczuchy niech nie podlewają trawy to woda będzie chyba że chcą ja później jeść. A tak poza tym to rolnicy niech płacą za w wodę to zobaczymy kto będzie podlewal

 » Radni ze Strzelna lepiej by się za robotę wzieli (Prymas | 30-05-2020, 01:20:51)

Na przyklad sprzątanie parków ze śmieci. A Koprowski to w ogóle fachura od wszystkiego. Zna sie na wszystkim tylko nie widać żadnych efektów

 » Do opiekun (Mieeetek | 29-05-2020, 22:28:36)

Jak woda to taki skarb to nakładź se do skarpety..

 » a z drugiej strony (Zdzisiu Szyderca | 29-05-2020, 18:46:30)

Problem tkwi w retencji. Jeśli jest więcej nawierzchni utwardzonych, nawet w obrębie domów jednorodzinnych, woda nie wsiąka w grunt. Nie ma możliwości jej naturalnej, gruntowej filtracji i uzupełnienia zasobów wód podziemnych. Elementy betonowe akumulują ciepło i w konsekwencji ogrzewają powietrze. Może więc warto ukierunkować działania na pozyskiwanie i czasowe gromadzenie wód opadowych? Dziś cała woda z terenów miast płynie niestety do rynsztoka (kanalizacji ogólnospławnej), i dalej do oczyszczalni - a za to, niepotrzebnie wszyscy płacimy. Temat rzeka. Zdzisław S.

 » woda (opiekun | 29-05-2020, 18:43:47)

Zasoby a opady to dwie różne sprawy. Jeśli brak wiedzy to proszę się nie wypowiadać. Woda to skarb i chronimy ją.

 » zawsze jest wybór (Zdzisiu Szyderca | 29-05-2020, 18:31:28)

Szanowni Państwo, zawsze istnieje alternatywa. Możecie Państwo kupować ziemniaki, cebulę, owoce i warzywa tudzież koper i pietruszkę tzw. zagraniczną. Możecie Państwo bojkotować i narzekać na rodzime, lokalne produkcje, ale "interenty" zapewne przypomną wam owe narzekania w chwili, kiedy ziemniaki będą sprzedawane na sztuki, cebula będzie po 20zł/kg a chleb jako towar luksusowy po 40zł/szt. ponieważ, zanim dotrą do sklepu przywiozą je z Niemiec, Ukrainy lub dalekiego Wschodu, a "biznesmeni" doliczą wam odpowiednią marżę. Z Ameryki chętniej dowozić będą kukurydzę i soję genetycznie modyfikowaną z której wyprodukują luksusowe tofu i mleczko sojowe. W takim razie, niech władza lokalna pomyśli może o budowie drugiego szpitala, bo za 15 lat problemy gastroenterologiczne dotkną co drugą osobę (z ukierunkowaniem na nowotwór). I w tym miejscu kieruję prośbę do Panów Rolników - zwijajcie te studnie, chlewnie, chów zagrodowy, pola pozostawiajcie ugorem, bo czy jest sens żywić socjalizm? Zawsze można z gipsu zrobić budyń a z polbruku karpatkę lub kotleta z szarańczy - bo przynajmniej nie śmierdzą. Co więcej? - wysokobiałkową galaretkę z karaluchów - ponieważ szybko się rozmnażają. Wybór należy do Państwa i "chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj" Zdzisław S.

 » ... (Mieeetek | 29-05-2020, 16:24:36)

Strzelnianinianka... To bzdura, że Polska ma zasoby wodne jak Egipt. To manipulacja. Polska ma średnią opadów na poziomie ok 600 milimetrow rocznie. Egipt ma średnią 18 milimetrow rocznie. Całkowite odnawialne zasoby wodne na osobę w Polsce to ok 1600 m3 a w Egipcie 600m3.. Wskaźnik zależności wodnej (im mniejszy tym lepiej) dla Polski wynosi ok 11%, dla Egiptu... 98%.. Więc przestancie opowiadać te pseudoekologiczne bajki wciskane przez ekologistów (nie ekologów bo to wymaga ukończenia studiów wyższych), a weryfikujcie co Wam wciskają..

 » Lanie wody (WE | 29-05-2020, 15:29:27)

A MOŻE TAK RADNI ZAJMĄ SIĘ WAŻNIEJSZYMI SPRAWAMI NASZEJ GMINY.

 » Do Strzelnianka (miki | 29-05-2020, 13:17:04)

Wody gruntowe , wody podziemne regenerują się powoli i zależą od opadów, większym zagrożeniem dla wód gruntowych jest zanieczyszczenie chemizacją rolnictwa niż ubytek wód które sie regenerują i wracają w podziemia, Jesli chodzi o egipt to mają najlepsze systemy nawadniające na świecie. Widać u Pani brak elementarnej wiedzy na ten temat. Widac to po samych wypowiedziach.Dobrze że rolnicy nawadniają pola dlatego mamy co jeść. Pozdrawiam

 » woda (Strzelnianinka | 29-05-2020, 10:46:32)

Do MIKI - wiesz mądralo ile dni, a może lat ta woda spływa w głąb ziemi by uzupełnić zasoby, radzę poczytać, ale ze zrozumieniem. Wielkie brawa dla burmistrza Strzelana, jeśli można coś podpowiedzieć, bo jestem wyborcom, to jak Pan będzie na spotkaniu z innymi burmistrzami czy wójtami to podpowiedzieć im, by też byli uczuleni na bezsensowne zużywanie wody, której za moment może zabraknąć lub będzie reglamentowana. Wtedy już będzie za późno i to nie jest straszenie, to może za parę najbliższych lat być rzeczywistością. Posiadamy zasoby podobne jak Egipt!!!!!!!

 » woda (jan | 29-05-2020, 10:31:25)

wprowadzić liczniki na wodę w studniach głębinowych i niech płacą przecież woda jest naszym wspólnym dobrem i dlaczego mają nim szastać jednostki kosztem innych

 » SUSZA A OSZCZĘDZANIE WODY (Marian | 29-05-2020, 08:50:39)

"""" Cytuję 1. Jak ochrona wód podziemnych wygląda w Polsce, według Prawa wodnego? Kto ma prawo do poboru wody podziemnej w Polsce? Każdy mieszkaniec naszego kraju, który dla własnych potrzeb wykopie studnię i będzie pobierał nie więcej niż 5m3 na dobę. Wszystkie pozostałe pobory wód podziemnych (do celów komunalnych, przemysłowych, rolniczych czy odwodnień górniczych) mogą być prowadzone tylko na podstawie pozwolenia (wodnoprawnego lub zintegrowanego) i – poza nielicznymi wyjątkami – za opłatą. Do tych wyjątków należą odwodnienia górnicze, które są zwolnione z opłat za pobór wód na mocy ustawy Prawo wodne (art. 268.1. ust. 2) Ale czy ktoś pilnuje, aby studni nie było zbyt wiele, a pobory i odwodnienia nie powodowały deficytu wód podziemnych? Niestety nie mamy skutecznego systemu w tym zakresie. Każdy, kto otrzymał pozwolenie, może w jego granicach pobierać wodę niezależnie od tego, co dzieje się wokół (na przykład gdy mamy suszę, gdy zanikła okoliczna rzeka, albo gdy lej depresji objął studnię sąsiada). A jeśli ktoś jest zwolniony z opłat za wodę, albo opłaty są bardzo niskie, to dlaczego miałby się ograniczać? 2. Jak ochrona wód podziemnych wygląda według Ramowej Dyrektywy Wodnej? Nie ma znaczenia, ile studni i jak głębokich pobiera wody podziemne. Znaczenie ma stan ilościowy i jakościowy zasobów tych wód. Jeśli ten stan ulega pogorszeniu lub pojawiło się ryzyko nieosiągnięcia celów RDW dla wód podziemnych, to obowiązkiem kraju UE jest tak ograniczyć pobory wód i odwodnienia, aby zasoby wód podziemnych nadal były bezpieczne. Ustawa Prawo wodne jest dostępna TUTAJ (http://prawo.sejm.gov.pl/…/download.xsp/W…/U/D20171566Lj.pdf), a Ramowa Dyrektywa Wodna TUTAJ (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/ """…)

 » radni (abc | 29-05-2020, 08:47:18)

a co radni mają do powiedzania w temacie faktur Spółdzielni Socjalna ,,tu i teraz;, śmieciami wywindowanymi na 33zł , już zapomnieliście ? zajmijcie się ważnymi tematami .

 » Bzdury (Nie Rolnik | 29-05-2020, 08:11:32)

Burmistrzu Chudziński....czysty populizm i podstawowy brak elementarnej wiedzy. Zawiodłam się!

 » Bedziemy plakac przez rolasow (Roman | 29-05-2020, 08:10:10)

ALE ABSURDEM JEST PODLEWANIE KIEDY PADA DESZCZ. DRUGA SPRAWA NIE MUSZA PODLEWAC CODZIENNIE TAK JAK TO ROBIĄ. W DOMU TEZ KWIATKI PODLEWACIE CODZIENNIE ?

 » Kulczyk i ciech (Zbyszek | 29-05-2020, 07:25:35)

Lanie wody w południe przy słonecznej pogodzie przy 30stobniach rzeczywiście jest nie efektywne, i podejrzewam, że zaraz będzie zakazane. Ja bym się bardziej przejmował poborem wody przez firmę CIECH .od momentu kiedy przejął to Kulczyk produkcja wyskoczyła w górę. Rolnicy zużywają mało w porównaniu do zakładów

 » studnie (miki | 29-05-2020, 06:30:34)

Pojęcie mizerne mają w tym miasteczku radni oraz burmistrz leją wode tak naprawdę oni. Woda ze studni głębinowych wraca do wód gruntowych a woda z kranu do cieku wodnego i taka to różnica. Radni ze Strzelna, czy Jezior Wielkich to naprawdę wielcy fachowcy aż mi ich żal.

 » Trawa (Konkkio | 29-05-2020, 06:29:01)

Brać się za tych co hektolitry wylewają na bezużyteczną trawę na działkach i posesjach. To jest dopiero marnotrawstwo wody nic z trawy nie ma a susza to nie czasy na wylewanie wody.

 » Darmowa woda... (Chłop z Mazur | 29-05-2020, 05:43:56)

Jest zasada że podlewamy albo wcześnie rano albo wieczorem. A nie w pełnym słońcu. To nie służy roślinom. No ale jak woda jest za darmo to co tam. Obwinia się kopalnię węgla brunatnego o obniżanie poziomu wód w okolicznych jeziorach. Na pewno przyczyniają się do tego znacznie jednak myślę że rolnicy są tu nie mniej winni. Sucho czy nie leją, nawet jeśli w nocy padało to od rana leją darmową niczyją wodę.

 » Woda (Olo | 29-05-2020, 05:22:50)

Leja wodę na uprawy które później idą na zachód jako zdrowa żywność a do nas sprowadza się z zachodu syf żywność bo taniej .Taki z tego interes. Ale ci bogaci i tak przeżyją i jak się woda skończy w jeziorach itd to się przeniosą gdzie chcą bo ich stać. Teraz powiedzcie co mają zrobić ci co pobudowali domy i mają po 30lat kredyty. Narazie się cieszą że mają coś a później będzie warte zero bo będzie pustynia.Nie będzie roślin , zwierząt ani ludzi chcących mieszkać w wysuszonych rejonach. Unia z nas ciągnie co najlepsze a rzuca ochłapy bo bez interesu nikt pieniędzy nie daje!

 » widzę, że nie mają innych rzeczy do roboty (Jędrzej | 29-05-2020, 04:09:31)

tylko rozprawiają bez sensu, lepiej by o tym rondzie podyskutowali

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » W powiecie wygrywa Andrzej Duda (32)
 » Trening umiejętności społecznych (1)
 » Biegali leśnymi ścieżkami (0)
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (4)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (23)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (30)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ