Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Chcą zrewitalizować magazyn GS

2020-06-24 23:12
 

Gmina Mogilno ogłosiła przetarg na przystosowanie Magazynu Zbożowego w Mogilnie do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych wraz z zagospodarowaniem terenu przy ulicy Magazynowej.

W poniedziałek, 22 czerwca Gmina Mogilno ogłosiła przetarg na przystosowanie Magazynu Zbożowego w Mogilnie do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych wraz z zagospodarowaniem terenu.

Wykonanie przedmiotu zamówienia polega na przebudowie, rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku magazynowego zlokalizowanego przy ulicy Magazynowej w Mogilnie na obiekt użyteczności publicznej o funkcji społeczno-kulturalnej wraz z zagospodarowaniem terenu. Zaplanowana jest budowa instalacji elektrycznej, sieci wod-kan. C.O. i gazowej. Do rozbiórki zaplanowano ściany nośne części istniejącej aż do pierwszego stropu, pokrycie dachowe, posadzkę do gł. około 60 cm oraz stolarkę okienną i drzwiową. Budynek ma zostać wykonany w technologii tradycyjnej murowanej o ścianach konstrukcyjnych zewnętrznych i niekonstrukcyjnych wewnętrznych. Ściany zewnętrzne części istniejącej murowane z cegły pełnej, od strony wewnętrznej płyty z wełny gr. 15 cm, a ściany zewnętrze części rozbudowywanej murowane, dwuwarstwowe z pustaków silikatowych gr. 24 cm pokrytych wełną gr. 15 cm i panelami zewnętrznymi.

Historię sięgającą 2010 roku związaną z rewitalizacją budynku, kiedy to doszło do zamknięcia magazynu, przedstawił w mediach społecznościowych burmistrz Mogilna.

- Szansa ocalenia budynku narodziła się z ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu konkursem na rewitalizację miast. Aby przystąpić do niego należało opracować Lokalny Program Rewitalizacji. Prace nad tym dokumentem trwały dobre kilka lat. Z uwagi na zmieniające się wytyczne program był często zmieniany. Aby uzyskać unijne dofinansowanie gmina musiała być jego właścicielem. Pierwsza próba zakupu tej nieruchomości spełzła na niczym. Tylko 2 radnych kadencji 2014-2018 (Ł. Drzazgowski i P. Kaźmierczak) zagłosowali za. To nas nie zniechęciło. Nadal trwały prace nad programem rewitalizacji. Ponadto, czas ten został wykorzystany do przekonania radnych, którzy początkowo głosowali przeciw zakupowi magazynu. Po roku zdecydowana większość radnych była już na tak. Dopiero od momentu, kiedy gmina Mogilno stała się właścicielem działki, na której znajduje się magazyn, można było rozpocząć prace związane z opracowaniem projektu. Niestety, z pracownią projektową, która podjęła się pomocy przy opracowaniu tego dokumentu, z uwagi na brak postępów, musiałem się rozstać. Byliśmy pod presją czasu. Urząd Marszałkowski jednoznacznie się wypowiedział, że jeżeli do końca ubiegłego roku nie złożymy kompletnego wniosku, wraz z projektem i pozwoleniem na budowę to nie otrzymamy dofinansowania. Nowy projektant w kilka miesięcy opracował projekt techniczny budynku i uzyskał pozwolenie na budowę, co pozwoliło nam złożyć wniosek w terminie. Nasz wniosek na rewitalizację magazynu zbożowego pozytywnie przeszedł ocenę formalną, jak i merytoryczną. Na ostatniej sesji radni jednogłośnie wpisali tę inwestycję do budżetu - napisał burmistrz Leszek Duszyński.

Otwarcie ofert nastąpi 7 lipca 2020 roku, z kolei prace rewitalizacyjne miałyby potrwać do 31 lipca 2021 roku. (AS | fot. www.facebook.com/burmistrzduszynski/)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [20]» dodaj komentarz   

 » A MGOPS? (Ewa | 03-07-2020, 20:59:17)

A załatwiając sprawy w MOPS W Mogilnie trzeba przejść ścianę płaczu. Ja z małym dzieckiem załatwiałam w tamtym roku 500+ i po tych schodach widziałam jak osoba niepełnosprawna się wspinała to aż bałam się że z tych schodów spadnie. Tego nikt nie widzi z radnych? A tam codziennie sporo ludzi jakieś sprawy załatwia rodzinne becikowe z pomocy społecznej i to by się przydało zrobić w pierwszej kolejce tak jak w innych gminach. A nie fanaberie nielicznej grupki

 » podpisali poparcie (Edi | 28-06-2020, 20:19:31)

KEREP masz rację, że 1400 osób podpisało poparcie dla remontu Magazynu, ale ilu z tych 1400 osób jest związanych z Mogilnem i gminą? Czy my mamy sponsorować z naszych podatków ALTERNATYWNĄ KULTURĘ dla ludzi z Janikowa, Inowrocławia, Trzemeszna a nawet Wrześni, Gniezna?

 » Magazyn (Rambo | 28-06-2020, 10:33:16)

Cholera człowieka trafia jak rozpieprzają nasze pieniądze na idiotyczne inwestycje,ale co tam podniesie się podatki i będzie jeszcze na złote klamki.

 » nareszcie?????????? (abc | 26-06-2020, 20:29:47)

Czym objawia się kultura alternatywna i nowoczesna??????????????????

 » Magazyn zborzowy (Gezza | 26-06-2020, 17:48:42)

Najlatwiej pieniadze znajduje sie na bzdury. Dziury w miescie w asfalcie moga poczekac: Mickiwicza, Dworcowa, Padniewska. Ale kiedy chodzi o cos co moze choc troche "rozluznic" dobre obyczaje, jakis Rave, koncert z narkotykami, pijanstwo, moze wreszcie mlodziez uda sie naciagnac na choc troche ulicznego bajzlu i lajdactwa, a potem mozna zaraz zaczac udawac, ze sasiadow ratujemy z klopotow z balaganem na ulicy. To wszystko ze starego i wyprobowanego na zachodzie protokolu. Jak co paskudnego to masony zawsze pieniadze znajda. Wiec proponuje, poco sie z tym chowac po krzakach, poprosmy o nowoczesny burdel w miescie, ze dwa kasyna, niech porujnuja troche rodzin, wraz z darmowym kinem porno, subsydjowanym przez fundusz rozwoju kultury.

 » do wszystkich (@ | 26-06-2020, 17:24:02)

czy ktoś wie ile kosztowała ta ruina? To niech lepiej nie pyta bo dostanie zawału. Gratulacje dla RADNYCH!!!!!!!!!!

 » Magazyn GS (K E R E P | 26-06-2020, 15:38:40)

Przypominam Projekt poparło podpisami przeszło 1400 osób A projekty dotyczące ulic,kanalizacji i innych inwestycji,nie mówie że nie są ważne mówi o nich pare osób. Ludzie którzy tam byli podpisali się pod tą inwestycją

 » inwestycja w gruzowisko (dgh | 26-06-2020, 15:18:35)

nie zajmujcie się tym badziewiem, teraz trzeba przebudować drogę koło PUSZKI bo to jest jakiś dramat i kpina. Ta naprawa jest najważniejsza, na wczoraj! jest czas do końca kadencji by udrożnić ten bubel a na reelekcje nie liczcie. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają krzywdy związane z przymusowymi dostawami do GS.(nawet więzienie). Chichot historii z pomysłem reanimacji tego trupa. Dziw jak szybko zapomniano. Ale jest nadzieja gdyż w myśl nowoczesnej alternatywnej ideologii magazyn gs będzie traktowany jako pomnik komunizmu, niewolniczego ucisku społecznego i przestrzegam bo trzeba będzie go obalić. Oby się samo zawaliło do tego czasu.

 » super (nareszcie | 26-06-2020, 13:21:01)

Nareszcie powstanie miejsce, które będzie promowało kulturę alternatywną i nowoczesną. Bardzo się cieszę.

 » remont (mada | 26-06-2020, 12:52:58)

tyle kasy na remont starej budy . Lepiej dogałbys się z wojewodztwem i kanalizeę na Poznańskiej zaczął budować bo następnej kadencji P. Burmistrz może nie wygrać

 » Parodia (123 | 26-06-2020, 09:43:16)

Kiedy burmistrz zacznie budować tanie mieszkania na wynajem. Jeśli chce zatrzymać młodych to niestety trzeba stworzyć ku temu warunki. Po co remontować jakąś starą ruderę. Jeśli młodzi chcą się udzielać muzycznie jest MDK.

 » do tam bylec (mieszkaniec | 26-06-2020, 06:48:33)

Na prawdę uważa Pan/Pani, że dużo ważniejsze jest rewitalizowanie Magazynu GS niż zbudowanie/zmodernizowanie drogi, chodnik, ścieżki rowerowej, czy tego niepotrzebnego (Pana/Pani zdaniem) światłowodu? Czy potrzeba bezpieczeństwa (chodniki, ścieżka rowerowa, droga)stoi wyżej w hierarchii potrzeb niż rozrywka? W naszej gminie, a w zasadzie mieście to jest wszystko wywrócone do góry nogami. Zaczyna się od rozrywki, a zapomina o przyziemnych sprawach. Chciałbym po prostu iść bezpiecznie z dzieckiem na spacer, mieć z nim gdzie jeździć na rowerze, bo póki co rower trzeba ładować do samochodu i jechać do lasu bo tam drogi leśne są bezpieczniejsze niż na gminnych wsiach.

 » rewitalizacja (MATI | 25-06-2020, 22:14:24)

szarpia sie na takie drogie inwestycje a nie stac ich na wymiane zarowek za kilka zloty nad jeziorem. Od parku do Klasztoru ciemno jak w d....i to juz od dosc dawna.

 » Do Mieszkańca (Tam bylec | 25-06-2020, 20:00:58)

Budowa biblioteki - nie chodzę, to po co? Skatepark - nie jeżdżę na desce , to bez sensu. Magazyn GS - nie chodzę na imprezy , to marnowanie moich/naszych pieniędzy. Siedzę w domu i piszę komentarze - zróbta lepiej światłowód.

 » inwestycje (mieszkaniec | 25-06-2020, 12:59:01)

Gdzie realizacja potrzeb wszystkich potrzeb mieszkańców gminy? Burmistrz zapomina, że gmina to nie tylko Mogilno. Kiedy były realizowane jakiejś większe inwestycje poza miastem? Lampa na wsi, jedna lampa i to z funduszu sołeckiego. A gdzie bezpieczeństwo mieszkańców? Gdzie chodniki, światłowód, kanalizacja, ścieżki rowerowe? Zaspokojenie wyższych potrzeb powinno następować wówczas, gdy potrzeby podstawowe są zrealizowane na odpowiednim poziomie.

 » A niech... (ddd | 25-06-2020, 12:02:01)

A niech robią, taka mogileńska "zatoka sztuki" :)

 » Magazyn zbożowy (Koleś | 25-06-2020, 09:02:02)

Zwycięzcę to chyba wszyscy znają! Tylko ciekawe ile będzie wynosiło niedoszacowanie inwestycji? I za rok się dowiemy, że trzeba było się spieszyć z projektem itp. i nasi kochani radni bez zmrużenia oka dołożą. A co! W końcu nie ze swoich!

 » po co (fighter | 25-06-2020, 08:41:00)

kolejny raz wraca ten temat - ja sie pytam po co? po co marnowac na to pieniadze? sa wazniejsze sprawy - remonty dróg dworcowa mickiewicza padniewska, postawienie lamp na przemyslowej i nowych osiedlach w padniewku, wreszcie pozbycie sie tych rond ktore tylko uprzykrzaja zycie codzienne mieszkancom bo przepustowosc jest znikoma... przez duszynskiego cofnelismy sie w rozwoju...

 » nie, no niedowiary (gitarzysta z zespołem | 25-06-2020, 08:39:55)

jpr, grupka zwolenników kuflowego i kociej muzyki ma sentymentalny kaprys by odnowić im żulownie z młodości. Jest hala, muszla - nie, "artyści" potrzebują nastroju. Złej baletnicy ...itd. Zachwyt bo będzie dofinansowanie, ale pamiętajcie, że trzeba będzie mieć swoje. Zresztą skądkolwiek by nie pochodziły fundusze nie znaczy by je marnować. Później oczywiście dołożyć bo zabraknie jak zwykle. Następnie znajomi dostaną pracę w obsłudze obiektu. Zysków znowu nie będzie. Byt zakończy jak fontanna a dalej przejmie to jakiś znajomy po cenie złomu na swój biznes.

 » Przetarg (J23 | 25-06-2020, 08:06:50)

I tym razem nadworny wykonawca gminy wygra przetarg i tym razem też okaże się że kasa potrzebna bo źle policzyli.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Spłonął domek letniskowy (0)
 » Akcja, by pomóc bezdomnym (1)
 » Pijany w holowanym samochodzie (2)
 » KUNOWO: Kto skrzywdził psa? (11)
 » Kolejne wydanie kalendarza (0)
 » Wystawili kilkanaście mandatów (8)
 » Jechał rowerem mając 2 promile (5)
 » Kolejna gmina podniesie stawki? (43)
 » Straż z nowym skokochronem (3)
 » Kolejny projekt w DPS Siemionki (0)
 » Pamiętajmy o bezdomnych (6)
 » KaPi Meble - Wszystko czego szukasz (0)
 » WRONOWY: Likwidują szkołę (31)
 » Kramik bożonarodzeniowy (0)
 » Wsparcie dla DPS w Siemionkach (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ