Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Wypadki

Śmiertelne potrącenie w Wójcinie

2020-07-09 12:33
 

Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę pojazdu Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. Szybko okazało się, że kierowca był pijany - 2,14 promila w organizmie oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 lipca po godzinie 10:00 na drodze w miejscowości Wójcin. Dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na prostym odcinku drogi powiatowej. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem marki Audi A6 z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego. Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, 60-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku i zaczęli wyjaśniać okoliczności sprawy. Na podstawie oględzin auta i relacji świadków błyskawicznie ustalili personalia kierującego. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w zbożu, które rosło na polu w sąsiedniej miejscowości. 29-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - alkotest wskazał 2,14 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania okazało się, że w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż miał cofnięte uprawnienia.

29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. (PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [9]

 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » Do piratów drogowych (szkoda gadać | 10-07-2020, 13:30:07)

Jakim trzeba być idiotą, aby przez miejscowość, gdzie w każdej chwili zza rogu, zza budynku lub innej przeszkody może wybiec dziecko jechać z prędkością przekraczającą 50 km/h? Tylko DEBILE z mózgiem wielkości orzeszka laskowego tak się zachowują. Nie wspominając już o jeździe pod wpływem...Co cwaniaczki siedzący za kółkiem leciwych rupci i ruszający z piskaczami oraz pędzący przez miejscowości 100 km/h myślicie, że jesteście gośćmi? Jesteście żenujący /pewnie nie macie pojęcia co to słowo oznacza/ i wzbudzacie pogardę normalnych ludzi. Opamiętajcie się, zanim będzie za późno, zanim nie doprowadzicie do tragedii niszcząc innym życie a przy okazji i swoje!

 » ... (Obcy | 10-07-2020, 13:25:21)

Nie żal mi tego kierowcy. Powinien odsiedzieć ze 40 lat taki patol, żeby po wyjściu nie założył rodziny i życia sobie nie ułożył. Tego by tylko brakowało, żeby taki patol narobił i wychował więcej takich samych jak on patoli. Nie miał uprawnień do prowadzania, więc świadomie to zrobił, recydywa jak się patrzy. Niczym się taki nie przejmuje, że może zabić i zabił przez swoją głupotę, brawurę o bezmózgowie. Rodzina zabitego przeżywa teraz rozdarcie, żal i tragedię jakiej sobie nie mogę wyobrazić! Oby ten gówniarz dostał szkołe życia za kratkami 100krotnie gorszą od tego co czuł ten umierający człowiek i teraz jego rodzina.

 » Skoro (Do ktoś | 10-07-2020, 07:04:05)

Nie obwiniasz pieszych do czemu masz do nich jakiś problem teraz? Co ma to wspólnego z tą sytuacją? Napisz taki post gdy to pieszy będzie winnym. Tu człowiek sobie normalnie szedł tak jak każdy z nas. Jakiial wpływ na zachowanie kierowcy? Żaden. To mogłeś być ty Panie Ktpś

 » W temacie (Mysza | 09-07-2020, 23:21:05)

Niestety doszło do tragedii i wina bezwarunkowa czy to byłby pijany czy trzeźwy kierowca bo człowiek niewinny stracił dziś życie...razem z nim bliscy ponieśli wielka stratę... ojca męża dziadka ..:((( Co do sprawcy...Jak to może być kiedy dorasta się w domu bez miłości...ciągłym poniżeniu przemocy znęcaniu...jakim czlowiek może być i jak ułożyć życie...gdy wzorce są jnie do przyjęcia...i jak nauczyć się żyć bez miłości rodziców...przykład zawsse idzie z góry...łatwo jest oceniać trudniej widziec i rozumieć sedno....nikt zły się nie rodzi...rodzice wychowują uczą jak żyć i przekazują wzorce...czasami lepiej jest ich nie mieć

 » Piesi, rowerzyści (Ktoś | 09-07-2020, 21:36:38)

Nie usprawiedliwiając kierowcy. Jego wina bezapelacyjna i nie podlega dyskusji. U nas rowerzyści i piesi to święte krowy. Jeżdżą i chodzą jak chcą. I wiem w tym przypadku kamizelka nic by nie dala. Nie żyje niewinny czlowiek. Lecz sam posiadam prawko kilka lat (3) i z moich doświadczeń (bardzo małych). Widzę co się dzieje na ulicach. Ja osobiście przez te krótkie 3 lata, miałem kilka przypadków w których życie mogli stracić piesi/rowerzysci. Gdyby nie MOJA szybka i sprawna reakcja sam pewnie potrącił bym te kilka osób. Ja jako młody kierowca i młody czlowiek. Proszę i kierowców i pieszych i rowerzystów o rozwagę i odpowiedzialność za siebie i innych by takich przypadków było jak najmniej. Jak wyżej pisałem.. nie usprawiedliwiam kierowcy bo wina jest jego i tylko jego

 » Wypadek (Ania | 09-07-2020, 20:40:03)

Często jeżdżę ta drogą i to co tam się wyrabia to nie do pomyślenia. Wyprzedzają nie patrza ze rowerzyści i auto z naprzeciwka jedzie.Niech coś z tym w końcu zrobią. Czuja sie jak na expresowce. Mam nadzieje ze odpowie za to co zrobił.

 » Czy 12 lat jest adekwatne? (Krzychu | 09-07-2020, 18:12:07)

Powinno być :29 latek odpowie za zabójstwo, bowiem wsiadając po alkoholu mając 29 lat musiał się liczyć z konsekwencjami. Dodatkowo mając cofnięte uprawnienia działał w recydywie i z pełną świadomością dlatego sankcja to dożywocie i to przy ciężkich pracach społecznie użytecznych np. kamieniołom, kopalnia itd. Tekie kary to jest pogarda dla ofiar

 » Wypadek (Wypadek | 09-07-2020, 17:56:38)

Straszna tagedia! Wyrazy współczucia dla rodziny;( Bardzo sympatyczny Pan zawsze uśmiechnięty...

 » Trujkaj i (Do ziom | 09-07-2020, 17:23:52)

A po 2latach przejedzie Cie

 » Dzwoncie (Je... | 09-07-2020, 17:21:25)

Dzwoncie na policję jeśli widzicie jak ktoś pije a jedzie bo możecie zginąć albo wasi bliscy lub uratujecie życie komus .kondolecje dla rodziny:(

 » Wypadek (Ziom | 09-07-2020, 16:37:38)

Co mu zrobia dostanie 5 max , za 2 wyjdzie za dobre sprawowanie I po temacie

 » Tragedia (Wojcinianin | 09-07-2020, 16:15:29)

Wyrazy współczucia dla rodziny tragicznie zmarłego mężczyzny. Dla kierującego Audi życzę niemiłego pobytu w więzieniu, zabiłeś człowieka przez swoją głupotę, alkoholizm i ćpuństwo.

 » Dziki kraj! (Ja | 09-07-2020, 14:24:36)

Już dawno na drogach wjazdowych od strony Wilczyna i Nowej Wsi powinny stać fotoradary!Średnia prędkość aut wjeżdżających do wioski na wysokości Dino pewnie przekracza 100km/h! Policja sprawdzi kto wystawił mu na to gówno na kołach przegląd? Dalej będziecie uważać, że nie należy dzwonić na policję widząc jak sąsiad bez prawka albo/i po pijaku wsiada za kieeownicę? Za nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca wypadku powinien podczas próby ucieczki otrzymać ostrzegawczy strzał w tył głowy!

 » Pijany byl kierowca (Wacek | 09-07-2020, 14:12:55)

To mieszkaniec Wilczyna on od malego nie nadawal sie do spoleczenstwa glupek i swir dozywocie odrazu za taki czyn zabic czlowieka po pijanemu i bez prawa kazdy bo zabrali juz mu za alkohol

 » predkosc (Mieszkanka | 09-07-2020, 13:50:34)

Kondolencje dla rodziny, kierowcy w Wójcinie pod względem prędkości przez ostatnie miesiące przechodzą sami Sb

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » 106 km/h w terenie zabudowanym (0)
 » ŻABIENKO: Śnięte ryby w jeziorze (16)
 » Zderzenie na ulicy Witosa (8)
 » Ujawnili 15 drogowych wykroczeń (1)
 » Grand Optyk zaprasza (0)
 » WYLATOWO: Śmiertelny wypadek (51)
 » Piknik rodzinny w Dzierzążnie (7)
 » Rowerzyści z promilami (1)
 » 1 sierpnia zawyją syreny (4)
 » Utopił się w parkowym rowie? (35)
 » Cyrk Zalewski w Mogilnie (10)
 » Oficjalne otwarcie dróg (38)
 » Warsztaty plastyczne w Mogilnie (0)
 » Pacjenci czekają na windę (11)
 » Wypadek w Proszyskach (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ