Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wyjątkowe spotkanie po 2 latach

2020-09-15 15:33
 

Blisko 10-letni Antoś Warchał z Żabna spotkał się po dwóch latach ze swoim bohaterem - Marcinem Michną, dawcą szpiku kostnego, dzięki któremu wraca do zdrowia.

Antoś Warchał z Żabna kilka lat temu zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Trafił do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Trwało tam jego leczenie. Podczas całego pobytu w szpitalu Antoś otrzymał cztery bloki chemioterapii. Przeszedł także łącznie przez 52 transfuzje. 24 razy miał przetaczaną krew, 21 razy płytki krwi i 7 razy osocze. Aktualnie chłopiec przebywa w domu, ma dobre wyniki i dobrze się czuje. Jednak pozostaje pod stałą kontrolą lekarską. W chwili obecnej nie chodzi do szkoły, jednak korzysta z nauczania indywidualnego.

Antek

23 lipca 2018 roku Antek wraz z rodzicami dowiedzieli się, że znalazł się dla niego dawca szpiku kostnego, jednak w dalszym ciągu prowadzone były rozmowy w tym zakresie. Dwa dni później ustalono już datę przeszczepu. Przeszczep szpiku kostnego odbył się 24 sierpnia 2018 roku, a prawie miesiąc później Antek wyszedł ze szpitala.

Bohater rodziny

Zgodnie z procedurami po upływie dwóch lat rodzina mogła poznać dawcę szpiku kostnego. Okazał się nim Marcin Michna z Kostrzyna nad Odrą. Marcin Michna odwiedził chłopca i jego rodzinę w minioną sobotę.

Marcin Michna zarejestrował się do bazy DKMS dzień po swoich 18. urodzinach. Decyzję o zostaniu potencjalnym dawcą komórek macierzystych nazwał "prezentem urodzinowym". Obecnie ma 21 lat. W wieku 19 lat dowiedział się, że może komuś pomóc. Gdy otrzymał pierwszy telefon przebywał w tym czasie w pracy poza granicami kraju. Jak podkreślał - nie miał chwil zawahania, a we wszystkim wspierali go jego rodzice, którzy również zapisani są w bazie. Od Marcina został pobrany szpik kostny z talerza kości biodrowej. Odbyło się to w szpitalu w Warszawie. Po kilku dniach od pobrania wyszedł on ze szpitala. Po upływie ponad dwóch lat, z perspektywy czasu mówi, że również postąpiłby tak samo.

Rodzice Antka nazywają Marcina cichym bohaterem, dziękując mu za dar życia dla syna. Warto również podkreślić, że są wdzięczni także tym, którzy włączali się we wszystkie zbiórki krwi i akcje charytatywne.

- Wiemy, że nie jesteśmy w stanie spłacić długu wdzięczności, jaki mamy u niego za dar życia dla Antka. Wiemy, że dla Marcina i wszystkich dawców wystarczą łzy szczęścia rodziców dzieci po przeszczepach oraz osób dorosłych, którzy żyją dzięki dawcom. Dla nas Marcin oraz wszyscy, którzy oddali szpik oraz krew są cichymi bohaterami o których może za mało pisze się na łamach prasy, czy też nagłaśnia się w TV. Może ten artykuł zachęci jak najwięcej osób do zapisania się do bazy danych dawców szpiku oraz do oddawania krwi, która również jest bardzo potrzebna. Pozdrawiamy wszystkich dawców, może nie zdajecie sobie sprawy, ale tak jak już pisaliśmy jesteście cichymi bohaterami, a dla nas wielkimi bohaterami! - mówią Państwo Ewa i Dariusz Warchał, rodzice Antka. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » Do Zoja (Ja | 21-09-2020, 17:37:59)

Tak wiem - kilkanaście lat badań nad nowoczesnymi wirusami ale to propaganda bo frustraci z CMG wiedza lepiej. Nie życzę Ci abyś przekonała się na błędach ze wirusy istnieje i są groźne. Tak jak prawie milion osób które zmarły na skutek zarażeni wirusem na chorobę COVID.

 » Marcin (Ja | 21-09-2020, 00:11:43)

Marcin czapki z głów przed tobą jesteś wielkim bohaterem . Mały dzięki Tobie żyje i rodzina jest szczęśliwa

 » Chylę czoła (Ja | 18-09-2020, 21:08:38)

Wielki szacun Marcinie. Jesteś WIELKI.

 » przeszczep (janek | 18-09-2020, 11:57:08)

Nie znam ani Darczyńcy ani Obdarowanego.Ogromny Szacunek Panie Marcinie.

 » Szpik (Mogilno | 17-09-2020, 20:44:10)

Ogromny szacunek młody człowieku przez ogromnie duże C.

 » przepraszam *** (abc | 17-09-2020, 18:27:14)

pomyłka

 » do ja i *** (abc | 17-09-2020, 18:25:10)

To jest temat o WIELKIM czlowieku który uratował drugiemu życie a swoje problemy sami rozwiązujcie.Szacunek Panie MARCINIE a dla Adasia zdrówka.

 » dawca szpiku (*** | 17-09-2020, 13:36:55)

Wielki szacunek dla młodego człowieka.Marcinie,niech inni biorą przykład z twojej postawy a dla Antosia dużo zdrówka.To miło poznać i spotkać osobę która uratowała komuś życie. A dla wszystkich wypisujących w komentarzach przy tym artykule :piszcie na temat

 » Do ja (Zoja | 17-09-2020, 11:08:13)

Zagraża to nam propaganda a nie korona. Do biedronki, kościoła tłumy, a do szkoły nie, nie chce aby moje dziecko było analfabetą. Korona tak jak inne wirusy są i będą, tylko siła propagandy i prania mózgu jest ogromna. Strach zakaszleć, bo jest sie juz podejrzanym o korone parodię. A wszystkim zestresowanym, życzę więcej dystansu.

 » Dużooooo zdrowia (koder | 17-09-2020, 07:47:11)

Olbrzymi szacunek dla Pana Marcina i mnóstwo mnóstwo życzeń zdrowia dla Antoniego.

 » Pytanie (Ja | 16-09-2020, 18:38:52)

SP1 dlaczego nikt nie mówi o koronie skoro kwarantanna się zaczęła wśród. niektórych pań?! To zagraża naszym dzieciom.

 » Dawca szpiku (Szymon | 15-09-2020, 20:27:24)

Patrząc na fotkę,widać samo dobro na twarzy Dawcy.Wielkie dla Niego dzięki! Tak przejawia się największa miłość do drugiego człowieka.Dzięki też Wszystkim dawcom krwi dla chorego Antosia.Dobrze,że w tym okrutnym,czasami bestialskim świecie są jeszcze Szlachetni i Wrażliwi LUDZIE !!!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Akcja, by pomóc bezdomnym (1)
 » Pijany w holowanym samochodzie (2)
 » KUNOWO: Kto skrzywdził psa? (11)
 » Kolejne wydanie kalendarza (0)
 » Wystawili kilkanaście mandatów (8)
 » Jechał rowerem mając 2 promile (5)
 » Kolejna gmina podniesie stawki? (43)
 » Straż z nowym skokochronem (3)
 » Kolejny projekt w DPS Siemionki (0)
 » Pamiętajmy o bezdomnych (6)
 » KaPi Meble - Wszystko czego szukasz (0)
 » WRONOWY: Likwidują szkołę (30)
 » Kramik bożonarodzeniowy (0)
 » Wsparcie dla DPS w Siemionkach (1)
 » Solidarnościowy Korpus Wsparcia (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ