Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Strefa żółta w całej Polsce

2020-10-08 21:14
 

W związku z rosnącą liczbą zachorowań premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że od soboty 10 października na terenie całej Polski obowiązywać będą restrykcje przewidziane dla "strefy żółtej".

- Mija siedem miesięcy od wdrożenia pierwszych obostrzeń. Jesienią dotarła do nas druga fala i musimy się z nią zmierzyć - zdecydowanie i kategorycznie. Korzystając z naszych doświadczeń i doświadczeń innych krajów i rozmów prowadzonych w ramach UE. Podjęliśmy decyzję, że od 10 października wprowadzamy zasady strefy żółtej na cały kraj. Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i komunikacji. W strefie żółtej mielibyśmy ok. 100 powiatów, dlatego zdecydowaliśmy się na to jasne rozwiązanie – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej.

Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju Pamiętaj o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Będzie to obowiązkowe w całym kraju! Co ważne, zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Lokale gastronomiczne – nowe zasady

Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, w strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2.

Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

Na imprezach okolicznościowych – mniej gości

W sytuacji, kiedy planujesz organizację chrzcin, wesel czy innych imprez okolicznościowych, powinieneś pamiętać, że obowiązuje limit osób, które mogą brać udział w tego typu wydarzeniach. W strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób. Abyś mógł się odpowiednio przygotować, to ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.

Wydarzenia kulturalne na nowych zasadach

W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25 proc. publiczności. Jak to wygląda w pozostałej części kraju?

W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

Dbaj o bezpieczeństwo podczas zgromadzenia

Nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń. Może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość – minimum 100 m. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [55]» dodaj komentarz   

 » Niepotrzebna histeria (Mieszkaniec | 13-10-2020, 16:18:12)

Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żeby 10 lat temu wszyscy biegali w maseczkach,a rząd zamykał firmy. Pamiętam za to te bzdurne maty dezynfekcyjne na wjazdach do miast. Dawały tyle samo co dzisiaj te maseczki. Pamiętam też, że Szwecja jako chyba jedyne państwo wpadło w panikę i zafundowało swoim obywatelom szczepionki ,a do dzisiaj płaci odszkodowania za efekty uboczne tychże szczepień. Wirusy mają to do siebie że mutują i po pół roku to już zupełnie inny wirus. Poczytaj trochę szerzej-koronawirusy są znane od lat 60-tych. Nikt Ameryki nie odkrył. Poza tym gdyby ten wirus był taki groźny i śmiertelny to nasi rządzący mieli by takie maseczki że by Ci się nawet nie śniło.

 » Do Mieszkaniec (Obserwator | 12-10-2020, 18:52:03)

Nie ma teraz pandemii grypy, bo jak napisałem wcześniej: "wirus grypy jest bardziej znany niż SARS-CoV-2, więc np. mniej więcej wiemy, jak z nim postępować. Są też szczepionki na grypę". Natomiast ponad 10 lat temu pojawił się odmienny typ grypy zwany świńską grypą i wtedy była pandemia, bo to był NOWY wirus, tak jak teraz SARS-CoV-2.

 » Jak Ryba w Wodzie (Gezza | 12-10-2020, 17:24:40)

Troche bylo sztywno udawac, ze mamy wolny i praworzadny kraj, przez te klika dekad. Prawda? No, ale jest wreszcie postep. Bedzie mozna znow pomiatac prawami,konstytucja, karac, bic i wiezic wszystkich tych komu sie co nie podoba. Po co wszystko niepotrzebnie komplikowac? Racje maja ci co maja karabiny i palki.

 » Strefa Zolta (Gezza | 12-10-2020, 17:15:00)

To brzmi jakbysmy byli pod okupacja obcej armi.

 » Niepotrzebna histeria (Mieszkaniec | 12-10-2020, 17:05:05)

W sezonie od 1.09.2018 -15.03.2019 zanotowano łącznie 3337044 czyli ponad trzy miliony przypadków !!!!!!! -oczywiście bez pandemii. Zmarło 108 osób(Tamte dane faktycznie zawyżone ). Śmiertelność 0.1-0.5 procenta. C19 przypadków przez podobny okres czasu ponad 130000.... Zgonów podobno 3.4% - napisałem podobno bo dobrze wiemy w jaki sposób w Polsce i nie tylko buduje się statystyki (Umarł na zawał ale znaleziono C19 czyli umarł na C19). Wnioski wyciągnijcie sami 3 miliony w stosunku do 130 tysięcy. Oficjalne dane sanepidu.

 » Do Mieszkaniec (Obserwator | 12-10-2020, 16:08:27)

Skąd te dane o 80-200 zgonach na grypę miesięcznie? W sezonie grypowym 2018/2019 (nie liczę sezonu 2019/2020 ze względu na częściowe jego pokrycie z pandemią i lockdownem) było ŁĄCZNIE ok. 100-150 zgonów wg różnych źródeł. Jest to mniej niż dotychczasowa liczba zgonów na COVID-19 bez chorób współistniejących. Pomijam już to, że wirus grypy jest bardziej znany niż SARS-CoV-2, więc np. mniej więcej wiemy, jak z nim postępować. Są też szczepionki na grypę. A co mamy na SARS-CoV-2/COVID-19? Nie popieram ponownego pełnego lockdownu, ale nie można epidemii lekceważyć lub twierdzić, że to ściema. Rozbrajają mnie teksty "wyłącz TV i włącz myślenie"...

 » Do Logana (Tymitumi | 12-10-2020, 14:07:43)

Logan,a powiedz mi, co do obecnej sytuacji ma 500+, lub trzynastka?.Jest grupa ludzi która ma wszelkie obecne ograniczenia za nic,nie przestrzega i nie ma zamiaru przestrzegać obostrzeń , i z tego wynika wzrost zarażeń i zachorowań .Ponadto nasz kraj nie jest jedyny gdzie ten wzrost następuje , a patrząc choćby na małe czechy i inne kraje to i tak nie jest najgorzej. Wiem, Ty masz po prostu na celu jątrzenie i opluwanie obecnych rządzących ,czuć to na kilometr.Z pewnością była ekipa Tuska,Kopacz itp.w obecnej sytuacji stali by przy łóżku każdego pacjenta i wspierali by miliardami szpitale.Wracając do pandemii , w czerwcu bylem obecny przy rozmowie dwóch pań nauczycielek które stwierdziły , że wirus to wielka ściema i wymysł rządzących ,ręce mi opadły .Reasumując ,jeżeli ludzie wydawałoby się wykształceni , przekazują dalej takie tezy innym , to boję się co będzie dalej.Życzę wszystkim zdrowia i proszę rozwagę !!

 » Mandaty (As | 12-10-2020, 13:41:06)

Apel do policjantów karać mandatami bez ograniczeń to całe anty maseczkowa sektę niedowiarków jak jeden z drugim zapłacą kilka razy to zaraz im się poglądy zmienia.

 » koniec świata (Mar | 12-10-2020, 12:43:18)

Covid to teraz żyła złota dla służb medycznych.Zapytać można każdego co pracuje w służbie zdrowia, ratownicy mają kilka stówke gdy wiozą pacjenta podejrzanego o covid,lekarze którzy kierują na testy-mają kilka stówke od łebkach i co więcej nie ważne jaki będzie wynik testu,pracownicy szpitali gdy na zwykłym oddziale wykryje się wirusa,placówki sanepidu no bo przecież pobierają wymazy .Biznes na uczciwych ludziach!Można tylko wyć do księżyca i nic się nie da zrobić ,nic

 » sieć 5G (szur | 12-10-2020, 12:43:05)

A w Mogilnie mają stawiać nowy nadajnik przy ulicy Witosa! Czy ludzie zdajecie sobie sprawę jak teraz będziemy sterowani?!

 » Niepotrzebna histeria (Mieszkaniec | 12-10-2020, 12:33:09)

Do tych zaślepionych informacjami o zgonach i zachorowaniach na covid- w Polsce zwykła grupa sezonowa powoduje zgon od 80-200 osób miesięcznie w zależności od miesiąca.W takie jak teraz czyli wrzesień, październik, listopad, marzec, kwiecień jest ich najwięcej. Dlaczego przy takiej śmiertelności nikt nie ogłasza pandemii??? - przecież przenosi się drogą kropelkową!. O dziwo tej jesieni prawie nikt na nią nie choruję- CUD! .Smiertelnosc jest w tym roku niższa niż rok i dwa lata temu. Wystarczy spojrzeć w dane statystyczne a nie ślepo w tv!!!

 » Covid (Marzena | 12-10-2020, 11:01:28)

Ludzie weźcie nie panikujcie , to wszystko chore co się dzieje , w szpitalach nie przyjmują bo tylko covid widzą . To straszne co się dzieje

 » Wirus (Ros | 12-10-2020, 10:46:47)

A w Wylatowie pani sołtys nie urzęduje ? Nic na Fejsie nie pisze.

 » Cała prawda (user690 | 12-10-2020, 10:30:52)

Ze względu na swój rozmiar wirus przenosi nie tylko drogą kropelową, ale i poprzez aerozol. Można to porównać do dymu papierosowego, którego cząsteczki są równie małe. Czy zatem maseczki i przyłbice zatrzymają taki dym ? Nie sądzę. Maseczki przynoszą więcej szkody niż pożytku, ponieważ zbierają bakterie, które na ciepłej i wilgotnej powierzchni maseczki czują się bardzo dobrze i które zanosimy do domu częstując nimi wszystkich domowników. Z wirusem SARS-CoV-2 musimy nauczyć się żyć, tak jak żyjemy z dziesiątkami innych wirusów od urodzenia. Ludzie umierają nie na Covid19, tylko przez Covid19, jak np. mój krewny którego po wykryciu nowotworu nie leczono, bo szpital czekał na pacjentów z koronawirusem, czy kobieta z Bydgoszczy o której czytałem kilka dni temu -zmarła po 36 godzinach oczekiwania w szpitalu, bo lekarze zamiast udzielić jej pomocy czekali na wynik testu. Utrzymywanie korona-psychozy jest w interesie rządów. Ludzmi zastraszonymi lepiej się rządzi, mogą robić rzeczy, które normalnie by nie przeszły, a wszystko co złe można zegnać na pandemie. Nasz kraj stoi na krawędzi zapaści - ale o tym z TV się nie dowiecie.

 » Ważne, że dają 500+ i 13 emeruturę (Logan | 12-10-2020, 08:23:15)

Najbardziej teraz krzyczą Ci co głosowali na prawicę i Adriana, który klęczy przed prezesem. Jeszcze powołują się na konstytucję, która była przez ostatnie 5 lat łamana. Hipokryzja nie zna granic. Ja jednak zamiast polityków wolę słuchać mądrzejszych od nich i od siebie. Wirudolodzy i epidemiolodzy, to są prawdziwe źródło informacji, a nie Szumowski, Morawiecki, Duda. O celebrytach to już nie wspominam.

 » Do Mieszkańca i Bolka (As | 12-10-2020, 07:54:39)

Niestety ale niektórzy chorują i to bardzo ciężko a bezobjawowa to jest wasza inteligencja

 » do Mieszkańca (max | 12-10-2020, 07:37:53)

No tak, niech każdy postępuje jak uważa - złota myśl, którą trzeba zapisać złotymi zgłoskami. W takim przypadku, jeżeli nie zgadzamy się z ograniczeniem prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h możemy jeździć setką, jeżeli nie akceptujemy wysokości podatków, płaćmy mniej itd. To prosta droga do anarchii.

 » mam obawy (an | 12-10-2020, 00:01:16)

Kochani nie pozwólcie sobie pobrać tego pseudo testu z nosa jak już to tylko z gardła. Zwróćcie uwagę jak długie mają te patyczki i jak wolno wprowadzają je do nosa.Na końcu nosa jest kość sitowa grubości 1 milimetra, na końcu której jest zmysł węchu,gdy uszkodzi wam tą kostkę to zaczniecie tracić węch "objaw pasujący do wirusa".Gdy uszkodzenie kostki będzie większe to już są otwarte wrota do muzgu,dalej chyba nie trzeba tłumaczyć.Byle tylko nie doszło do zapalenia muzgu.Cały czas mnie dręczy ło to czemu tak głęboko wkładają te patyki.

 » Covid (Chore | 11-10-2020, 23:24:25)

Straszą ludzi i tyle . W szpitalach nie przyjmują , bo tylko covid widzą. Chore !!!

 » Sumliński o swojej książce (medyk | 11-10-2020, 23:18:07)

Polecam zajrzeć na YouTube w Realu 24,temat:Pilne,przekręty kłamstwo i plandemia. Sumie ski mówi o książce"Zapis zarazy",skóra się jeży co z nami rządowcy wyrabiają.

 » Niepotrzebna histeria (Mieszkaniec | 11-10-2020, 22:52:34)

No faktycznie - rakiem nie idzie się zarazić. Całe szczęście że głupotą i brakiem racjonalnego myślenia też nie. Niech każdy postępuje tak jak uważa za konieczne byle by nie narzucał swojej woli innym. Jeżeli ktoś się tak śmiertelnie boi niech się zamknie w domu, albo np. wysmaruje plecy smalcem-moze to ochroni przed tą straszną bezobjawową chorobą.

 » Koronoświrus (bolek | 11-10-2020, 14:22:15)

Kto obesrany niech siedzi w domu taka moja rada.

 » Oglipianie (Wirus | 11-10-2020, 11:42:17)

Wirus jest medialny, puki będziecie się gapić w te durne telewizory tak długo wirus pozostanie z wami i będa z wami robić co chcą, z tego co widać niektórzy będą godzić się na wszystko, żal patrzeć i czytać

 » maseczki (Wiktor | 11-10-2020, 11:08:15)

tym co są przeciwni maseczkom, powiem tak, trzeba myć ząbki, bo jak się tego nie robi to wam z ryja śmierdzi i nie możecie wytrzymać ze swoim smrodem, ot cała tajemnica

 » Do Mieszkaniec (Obserwator | 11-10-2020, 10:50:08)

Epidemii nowotworu czy chorób krążenia nikt nie ogłasza, bo to nie są choroby zakaźne. Nie można się nimi zarazić w przeciwieństwie do SARS-CoV-2! O ile obecnie trudna dostępność do leczenia tych schorzeń jest owszem niepokojąca, to lekceważenie epidemii z tekstami w stylu "włącz myślenie" i "posłuszne owieczki" tylko pogłębi problem. Dotychczas obciążona służba zdrowia będzie JESZCZE bardziej obciążona. Wystarczy spojrzeć na szybko rosnącą liczbę zajętych respiratorów na przykład.

 » Niby covid (Ja | 10-10-2020, 22:34:46)

Ci, którzy wieszają tu psy na tych, którzy nie wierzą w tego pseudo wirusa i nie chcą nosić masek, niech tu wyjaśnią, dlaczego szpitale wpisują covid w akcie zgonu osobom, które umarły na coś innego i dlaczego szpitale dostają za zgony z powodu wirusa grubą kasę? Chętnie poczytam wyjaśnienie tych kwestii.

 » Koronawirus (Cm. | 10-10-2020, 22:10:03)

Jest już koło 70 zarażonych w powiecie Mogileńskim szpital zakłady meblowe janikowie co wam szkodzi maski założyć młodzi rozumieją a mohery jak zwykle pogaduszki i bez masek... ZUS się cieszy a martwi Rydzyk bo nie będzie miał kto mu emerytur słać

 » Do mieszkanca (Do mieszkanca | 10-10-2020, 20:44:23)

Tylko ze nowotwory nie przenoszą się drogą kropelkową, a po drugie śmiertelność na choroby onkologiczne wcale nie wzrosła jest taka jaka była i przed pandemią

 » Niepotrzebna histeria (Mieszkaniec | 10-10-2020, 19:59:35)

Tym wszystkim którzy tak chętnie zapraszają do szpitali jednoimiennych by leczyć bez kombinezonów proponuje zakasać rękawy i udać się na oddział intensywnej terapii, noworodków i chorób wewnętrznych. Tam ludzie też chorują. Codziennie na raka umiera ok 300 osób, ok 500 na niewydolność układu krążenia i nikt epidemii nie ogłasza. Ludzie zacznijcie myśleć. Nawet na tych maseczkach jest napisane że nie chronią przed chorobami i nie są produktem medycznym. Aż dziw bierze że w 21 wieku ludzie dali się tak zmanipulować. A ja się kiedyś zastanawiałem , jak to możliwe że Hitler przekonał tyle ludzi do światowej zbrodni...

 » STREFA ZÓŁTA (Jankes | 10-10-2020, 14:48:45)

Macie problem ,żeby założyć maseczki??Jak Wy dajecie sobie radę w życiu ,jeżeli prosty przekaz do Was nie dociera????To mądrale jeden z drugim ,pewnie z wykształceniem medycznym (żart), w portfelu nosić oświadczenie ,że jeżeli zachorujecie to nie chcecie ,aby Was leczyć.Po cholerę macie zabierać innym miejsce w szpitalu???!!! DDM -DEZYNFEKCJA ,DYSTANS , MASECZKA.Zdrowie najważniejsze. Czego sobie i innym życzę!

 » Witus (As | 10-10-2020, 14:43:49)

Każdy idiota co chodzi bez maseczki powinien mieć przy sobie takie zaświadczenie że w razie ciężkiego stanu spowodowanego covidem nie chce pomocy lekarskiej bo być może taki imbecyl zajmie w szpitalu ostatnie wolne miejsce które powinien otrzymać każdy inny obywatel który stosuje się do zasad koniecznych podczas trwania takiej zarazy. A jeszcze całkiem prawdopodobne że to właśnie zaraził się od jakiegoś innego osła co nie wierzy w wirusa.

 » cóż począć (Zdzisiu Szyderca | 10-10-2020, 12:25:11)

Czytając komentarze z przykrością można stwierdzić, że MOGILNO TO STAN UMYSŁU. Pozostaje mi jedynie okryć głowę suknem. I jeszcze jedna prośba do wszystkich antyszczepionkowców i antywirusowców - w ramach wolontariatu i chęci nabycia odporności zgłoście się Państwo do pobliskich szpitali i sanepidów, tam brakuje rąk do pracy.Kombinezonów i maseczek nie musicie zakładać. Śmiało, wszyscy się zmieścicie! Pozdrawiam Państwa, zdrowia życząc. Zdzisław S.

 » .. (Mieetekk | 10-10-2020, 08:39:03)

Nie kupujta papieru do podciru.. Bo do mnie nie styknie!

 » Wirus (Ewa | 10-10-2020, 08:31:25)

Oby nas w domu nie pozamykali przez tego wirusa , zobaczymy co to będzie...

 » wirus (wirus | 10-10-2020, 08:17:03)

jak czytam tych idiotów, wątpiących czy istnieje, i ziejących jadem, tak na prawdę nic nie wiedzących imbecyli, to stwierdzam że ta pandemia nigdy się nie skończy

 » Do Anty (Dre | 10-10-2020, 00:52:56)

Ty sie czlowieku rusz ale spowrotem do szkoly albo do ksiegarni po slownik. Wstyd.

 » Wirus (Anty | 09-10-2020, 21:43:01)

To kiedy robimy manifestacje w Mogilnie przeciw tym obostrzeniom.Teraz zaczął się sezon grypowy czyli idealny do robienia testów na covida które nie są do tego przeznaczone i które nie są wiarygodne i oto w tym wszystkim chodzi i te bezobjawowe przypadki strasznie podstepna ta choroba.Polską to kolonia i jej właściciel z zachodu słowa Morawieckiego robi co chce z tubylcami i niestety w większości państw jest tak samo bo to są globalisci i większość rządów jest na ich usługach ale mamy wybur i możemy jeszcze coś z tym zrobić ale musimy ruszyć dupska z przed telewizorów i ruszyć na tych zdrajców i pokazać kto tu rządzi i dlaczego nasi przodkowie przelewali krew za naszą ojczyznę jesteśmy im to winni

 » Covid (Inspektor Gadzet | 09-10-2020, 21:08:57)

Covid19 się spóźnił bo teraz mamy 2020 to musi być covid20

 » Maseczka (Ewa | 09-10-2020, 20:39:14)

Wiecie dlaczego rządzący nakazali nam zasłaniać nos i usta, ażeby nieśmiać nam się prosto w twarz. Pod maską nie widać mimiki twarzy .

 » ????? (Piotr | 09-10-2020, 20:19:45)

Hehehehe

 » Koronawirus (Bielice | 09-10-2020, 18:17:29)

W Bielicach też jest koronawirus i czemu nie zamykają

 » wirus celebryta (jestem zdrowy | 09-10-2020, 18:04:27)

Nie rośnie liczba zachorowań tylko ilość testów dodatnich bezobjawowo a jak nie ma objawów to ...... wiadomo jestem zdrowy ale i tak zabiera mi się wolność wysyłając na kwarantanne, w obecnej chwili jest ok 200 tyś ludzi na kwarantannie. Lokdaun dla całego kraju,sianie strachu wśród ludzi, zamykanie szpitali i przychodni żeby wszystkich szlak trafił z braku leczenia. To bardzo dziwne że nie mamy wśród swoich znajomych chorych z objawami korony ale coraz częściej słyszymy o śmierci z powodu nie udzielenia pomocy medycznej. .

 » Fuck Media Virus (Zenek | 09-10-2020, 17:48:08)

CAŁA POLSKA ŚPIEWA Z NAMI, WYPIERD*LAĆ Z MASECZKAMI

 » Powołanie. (wirus | 09-10-2020, 17:10:58)

A,kto będzie kontrolował na wsiach,czy zakrywają usta,nos jak spacerują i opowiadają,jak zle mają???A,w sklepach ulicach kiedy zaczną sprawdzać,czy mają usta,nos zakryte,a nie tylko brodę,co jest obecnie bardzo widoczne???Kto ma to egzekwować???Chyba nie "mundurowi" tam mieszkający,lub mający kolesiów???

 » świrus (jan | 09-10-2020, 14:11:38)

W myśl art.31 ust.3 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej nie ma w POLSCE PRAWAWNEGO OBOWIĄZKU ZAKRYWANIA UST I NOSA. WYMUSZANIE ZAKRYWANIA UST I NOSAJEST PRZESTĘPSTWEM ŚCIGANYM Z art.191 par.1k.k. Panowie POLICJAŃCY

 » Covid (Xxx | 09-10-2020, 13:44:51)

I bardzo dobrze i tak to za mało , w Mogilnie już chorzy na oddziale umierają pozbawieni pomocy specjalistów i odpowiedniego sprzętu ,pan burmistrz nie chce zamykać szkół bo niby pozbawi dzieci dzieciństwa ale w ten sposób może pozbawić dzieci dziadków rodziców , bo przecież nikt nie wie jaki przebieg choroby będzie mialb

 » Koronawirus (Cmg | 09-10-2020, 13:40:56)

A mohery i tak pchać i bez masek

 » Wielki obszar do patrolowania (Pedały na start | 09-10-2020, 13:35:21)

Gdzie stażyści miejscy mają rowery? Pytam ale znam odpowiedź. A wy wiecie?

 » rolnicy (kika | 09-10-2020, 12:46:46)

według ostatniego podpunktu można się gromadzić, więc nikt rolników nie załatwił. nadal mogą protestować. szkoda tylko że szkodzą normalnym obywatelom a nie rządzącym. niech blokują wyjazd z sejmu i może wtedy coś zyskają.

 » Dlaczego (UPS | 09-10-2020, 08:59:08)

Dlaczego nie informujecie kto jest chory na koronawirusa? Z kim się kontaktował? I gdzie nadal roznosi zarazę. Chyba, że rząd obawia się "przewrotu" i jest to nowy sposób, aby ludzie się nie zorganizowali, bo zakaz zgromadzeń, niczym w stanie wojennym, no i trzeba jakoś mandatami uzupełnić niedobory w kasie.

 » i po protestch (Do Rolników i nie tylko | 09-10-2020, 07:50:08)

Tak się załatwia protesty rolników i innych. Strefa żółta. I pozamiatane. Trochę przypomina 13 grudnia? Tam była niby groźba ze strony Rosji, a tutaj COVID-19. Dla naszego dobra?

 » Covid (Dre | 09-10-2020, 07:47:10)

Uuu.. Zaraz wszelkiej masci antyszczepionkowcy, plaskoziemcy, antycovidowcy i inne anty beda krzyczec

 » ... (Mieeetek | 09-10-2020, 04:30:42)

Równia pochyla.. Za chwilę braknie wapna..

 » znakomity cytat (OBI | 08-10-2020, 22:15:23)

"Pan się we wsi boją ruchu, Pan nas obśmiwają w duchu".

 » Ttt (Ttt | 08-10-2020, 22:02:52)

Odzew foliarzy za raz dwa trzy...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Uroczysty Dzień Strażaka (0)
 » STRZELNO: Stworzą dokumentację obwodnicy (4)
 » Stoisko z okazji 623. rocznicy (2)
 » Oszustwo na pracownika banku (8)
 » Pościg i policyjne zatrzymanie (1)
 » Zatrzymali dilera na parkingu (7)
 » Kino w plenerze (2)
 » Wieża doczeka się remontu? (24)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (14)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ