Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Mobilny autobus na finał WOŚP

2021-01-02 12:23
 

W ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Mogileński Dom Kultury uruchomi mobilny autobus - tzw. "latający wolontariusz".

- Z niecierpliwością, jako mogileński sztab WOŚP oczekujemy na ostateczną decyzję w sprawie 29. finału WOŚP. Na dzień dzisiejszy termin został ustalony na dzień 31 stycznia 2021 roku. Jako organizatorzy mamy pełna świadomość, iż sama zbiórka i kontakt z mieszkańcami pozostanie utrudniony, dlatego uruchomiony zostanie mobilny autobus pn. "Latający wolontariusz" - informuje Mogileński Dom Kultury.

Celem przedsięwzięcia będzie dotarcie do jak największej grupy osób chętnych wesprzeć cel WOŚP, którym w tym roku jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Specjalnie przygotowany pojazd wyruszy na drogi gminy Mogilno, zgodnie z wcześniejszym harmonogramem. Chętnych chcących przyjąć wolontariuszy MDK prosi o kontakt z dyrektorem Janem Szymańskim - tel.: 52 315 24 80. Już w tej chwili wiadomo, że jednym z przystanków będzie Skrzeszewo, koło domu Perły. Zarówno ta akcja, jak i pozostałe zostaną przygotowane zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [37]» dodaj komentarz   

 » Do Zico. (PODATNIK | 12-01-2021, 13:33:07)

Jakiej akcji organizowanej ???przez OWSIAKA???? To gminy za pieniądze PODATNIKÓW organizowały przez lata ten amok i jazgot wykorzystujący nieświadome dzieciaki i młodzież !!!!!Kto i kiedy podawał do publicznej informacji koszty poniesione przez gminy na imprezy Owsiakowe ?! To jest ewidentna zakłamanie tej całej imprezki familijnej ! Gminy koszty z pieniędzy podatnika splendor i zyski familiada na 102 .Papiery księgowe na stół zgodnie z postanowieniem sądowym !!!!! Co jest do ukrycia ?????

 » Do Zico. (PODATNIK | 12-01-2021, 13:31:14)

Jakiej akcji organizowanej ???przez OWSIAKA???? To gminy za pieniądze PODATNIKÓW organizowały przez lata ten amok i jazgot wykorzystujący nieświadome dzieciaki i młodzież !!!!!Kto i kiedy podawał do publicznej informacji koszty poniesione przez gminy na imprezy Owsiakowe ?! To jest ewidentna zakłamanie tej całej imprezki familijnej ! Gminy koszty z pieniędzy podatnika splendor i zyski familiada na 102 .Papiery księgowe na stół zgodnie z postanowieniem sądowym !!!!! Co jest do ukrycia ?????

 » Każdy orze jak może ( 29 lat komuch orze ) (Hejka | 12-01-2021, 12:20:34)

Światełko do nieba ? Pytam się kiedy ta gnida , werz , pasożyt doczeka się beatyfikacji i święceń ? Kardynał Wyszyński przy Jurku to ,!! Brak słów ( TVN , lis ogarną temat , gość na Nobla zasłuży !

 » do miro (Zico | 12-01-2021, 10:51:56)

Biegnij plebanom dać kasę zamiast akcji organizowanej przez Owsiaka! Jak twierdzą plebani, ta formuła kolędy to istny raj...45 minut i ta sama lub większa kasa. Dawajcie ,głupiutki narodzie,tym, którzy dają też innym...

 » do maxa (naiwna | 11-01-2021, 19:19:31)

max ani w domu ani w szkole nie uczą NIEUCZCIWOŚCU wobec tego jak ciebie tego nsuczyli napisz mi proszę o co chodzi pozdrawian

 » WOSP (miro | 11-01-2021, 12:32:59)

PAN OWSIAK PRZECIWNIK KOSCIOŁA nie będzie mógł zbierać datków pod kościołami. Na marginesoe to żebranie dzieci przeważnie pod kosciolami i nie tylko bylo owocem dobrodusznosci katolikow. Wiec przy braku wplat zobaczymy faktyczną kwote pieniedzy ktora przekaza ludzie tz. Dobrej woli. Wyprzedzajac wypowiedzi zwolennikow WOSP prosze zwocić uwage ile procent pan Owsiak przekazuje w formie sprzetu. To jest jakaś zenada. Jeszcze jedno czy autobus ktory przekazuje Gmina Mogilno jest dla WOSP za darmo bo ja jako obywatel jestem przeciwny!

 » do uczciwa i naiwna (max | 11-01-2021, 09:28:20)

chyba do szkoły było pod górkę, że nic nie "RIZIMIESZ"...

 » WOŚP (uczciwa i naiwna | 08-01-2021, 21:58:00)

NIECH MI KTOŚ WYTŁUMACZY BO NIE RIZYMIEM CZEGOŚ CZY TO ZNACZY.ŻE ORGANUZATORZY WOŚP Z MIGILNA TEŻ COŚ Z TEGO MAJĄ?BO NIE MOGĘ TEGI ZROZUMIEĆ?-chyba nie.co?

 » Do leon amator . (PODATNIK | 08-01-2021, 18:26:14)

Trafna diagnoza ! W PUNKT ! Też raz dałem na początku . Gdy jako prywaciarz zostałem "ukochany "przez Balcera a orkiestra szybko dostrajała się do nowego klimatu rozkradania POLSKIEGO MAJĄTKU szybko przejrzałam na czym polega ten jazgot i pozorowana dobroduszność . Z jednej strony kasy fiskalne dla babci klozetowej a z drugiej niespotykane zasady fiskalne dla orkiestry z przeliczaniem puszkowych pieniędzy przywożonych w workach foliowych z regionalnych sztabów !!!!????? z pominięciem kas fiskalnych . Z prowincji do centrali kawał drogi jest.....! Niech każdy wpłaci raz w roku 1 % podatku na służbę zdrowia JAZGOT ORKIESTRY ORGANIZOWANY ZA GMINNE I NASZE PODATKI ZNIKNIE . SŁUŻBĘ ZDROWIA UTRZYMUJĄ MIMO WSZYSTKO PODATNICY !!!!!!! Nie OWSIAK !!!! Polecam szadowy młyn !

 » wośp (leon amtor | 08-01-2021, 15:20:32)

Nie ulega wątpliwości (co potwierdziły wyroki niezależnych sadów - w sporej części jeszcze nie wykonane), że ta cała "orkiestra" stała się dla jej "twórcy", jego rodziny itd. źródłem dostatniego życia. Jest co oczywiste i żadne tam peany na temat pomocy chorym tego nie zmienią. Od samego początku istnienia wośp była swego rodzaju wstydem dla rządzących, bo to ich psim obowiązkiem było i jest dbać o nasze zdrowie. No ale jak się zlikwidowało (sprywatyzowało i rozkradło) majątek narodowy, to ledwo na władzę zostało. Zawsze śmieszyła mnie obecność w studiu polityków tamtych władz, ale to był też pewien układ: każdy sobie pomaga, ty wyrastasz na zbawcę narodu, nikt ci nie zagląda do Złotego melona itp a my robimy ci show i jesteśmy ci wdzięczni na pomoc. Nikt oczywiście nie pyta, dlaczego rząd (y) nie robią tego, od czego są, czyli dbania o obywateli tego kraju na wszystkich płaszczyznach życia. Nie tylko zdrowia ale też bezrobocia, biedy, wyzysku i niesprawiedliwości. Takie podejście do "orkiestry" udzielało sie też pewnej grupie "hojnych", oszukiwali na podatkach, płacach pracowników a potem sypali złotówkami, żeby było o nich głośno, żeby dostać złote serduszko - przypomnę tylko sprawę "zakupu" samolotu Iskra, który stoi na stacji paliw w Suchatówce. Na koniec dodam tylko, że gdyby każdy rzetelnie płacił podatki i gdyby władza te środki by nie marnowała, to "wspieranie" służby zdrowia przez Owsiaka nie było by potrzebne. Jak mawiała jedna Pani: "Wystarczyło tylko nie kraść". I tyle w tym temacie. Kto chce, to da. Ja dałem tylko raz na początku, potem przejrzałem na oczy i więcej nie dam. Swoim 1% wraz z żoną wspieramy Caritas. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

 » Do Kacper . (Plażowicz | 07-01-2021, 16:56:53)

Czy do Ciebie dociera , że jest pandemia !? ŻE DZIS ŚWIAT INACZEJ WYGLĄDA JAK ROK TEMU ? Ważniejsze jest zdrowie dzieciaków niż puszki Owsiaka !!! Polecam Szadowy młyn .

 » DO plażowicza (Kacpr | 06-01-2021, 19:24:36)

Plażowiczu byłem prawie na każdej Orkiestrz i nie jako bierny widz. Pracowałem przy wielkim przedsięwzięciu. Zawsze jak wracałem byłem bardzo szczęśliwy-nie dostałem ani grosza to ja dawałem coś innym. Wierz mi gdyby nie moja sytuacja życiowa już bym siedział w autobusie i nie rozwoziłbym wirusów bo przestrzegam zasad DVD.

 » Do organizatora (Kacper | 06-01-2021, 18:22:24)

Ludzie opanujcie się przecież tu nie chodzi o prowadzenie polityki!. Organizatorzy dacie Radę nie 1 raz to orbicie przecież-startujcie., będzie dobrze. Jestem z Wami

 » SŁUŻBĘ ZDROWIA UTRZYMUJĄ PODATNICY !!! (PODATNIK | 06-01-2021, 16:58:32)

Służbę zdrowia utrzymują PODATNICY !!!! NIE ŻADEN OWSIAK I JEGO ORKIESTRA ! Kto chce wspierać służbę zdrowia może to dziś robić sam kiedy tylko chce nie czekając na styczniowy jazgot orkiestry organizowany raz w roku za gminne pieniądze PODATNIKÓW, które całkowicie pomijane są w kosztach organizacyjnych jego fundacji !!!!!! Zacznijcie wreszcie myśleć !!! Gminy ponoszą koszty owsiakowej imprezy za zbieranie puszkowych pieniędzy - dyrygent nimi zarządza ! Familiada na 102 !!!

 » Kto na ochotnika....? (Plażowicz | 06-01-2021, 15:53:34)

Kto na ochotnika będzie rozwoził wirusy ? Czy będzie zaszczepiony ? Kto da gwarancję bezpieczeństwa zdrowia dzieciakom i młodzieży wciąganych w ten amok ?!!!!?????

 » do Obywatel (max | 06-01-2021, 14:26:58)

Brawo, Brawo, Brawo!!!! Wreszcie ktoś nazwał sprawę po imieniu. A plutonowy sam jest mocny w gębie i pewnie zabolała go wypowiedź.

 » WOŚP (kacper | 06-01-2021, 12:05:23)

kochani czy Wy sobie zdajecie sprawę z powagi tej zbiórki? Nie zbierane są pieniądze na proboszczy na Jurka ect.tylko na dzieci. Miałem przypadek, że dziecko mojej siostrzenicy dzięki sprzętowi z WOŚP żyje!!!.Nie obchodzi mnie czy ktoś coś z tej zbiórki zyska-to sprawa jego i jego sumienia. Fakt jest taki, że mnóstwo sprzętu z tej akcji znajduje się w szpitalach i ratuje ludzkie życie. .Nie bądzcie zaściankowi błagam. Pomysł z autobusem uważam za dobry .Czy to się uda czy nie to tylko zależy od Was ludzie. Czy ważne jest dla Was kto ile zyska-czy w tym momencie kto przeżyje. Ciężko jest robić zbiórkę w takich czasach-nie zazdroszczę organizatorom wręcz przeciwnie. pozdrawiam i jestem z Wami.

 » woś (plutonowy | 06-01-2021, 11:03:55)

obywatel ujawnij się proszę , bo dawno takiego du**lizajka nie słyszałem, jak się ujawnisz to ci nawet rękę uściskam, ty mistrzu obrażania ludzi, zes...łbyś się ze strachu, mocny i silny w gębie za parawanem, pierwszy po datki od znienawidzonego rządu, znamy takich, czekam bochaterze przez c h

 » !!! (Obywatel | 05-01-2021, 07:46:28)

słuchajcie wszyscy komentujący tutaj półgłówki, nie chcecie wspierać inicjatywy, to nie musicie, nie ma jeszcze prawnego obowiązku dokładania swojej cegiełki w słusznej idei, po której zostanie ślad, w przeciwieństwie po waszej bytności; macie rydzyka, macie caritas, macie TVP i inne tego typu organizacje to wspierajcie...ach, pewnie jesteście z obszaru: daj, daj, daj...i tylko wyciągacie swoje łapy po kasę; byliście, jesteście i niestety będziecie zaściankiem europy, któremu bliżej do ruskich;

 » Krótkowzroczność (Naczelny hejter | 05-01-2021, 07:17:24)

Wam wszystkim malkontenci nie życzę nigdy źle, ale żebyście kiedyś przypadkiem nie musieli otrzymać pomocy ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, bo gwarantuje Wam że ten kupiony przez Wasze kościelne Państwo Wam nie pomoże - bo go nie ma. A Ci którzy boją się wyjść z domu, niech w nim po prostu zostaną, WOŚP sobie bez Was też poradzi :)

 » Autobus (Nul | 04-01-2021, 14:21:32)

A kto będzie pilotował ten autobus?

 » Wykonać postanowienie sżdowe... (księgowy | 04-01-2021, 11:59:57)

Niech dyrygent najpierw dostarczy dokumenty księgowe dot. rozliczeń finansowych zgodnie z postanowieniem sądowym !!!

 » MDK (kolo... | 04-01-2021, 08:44:10)

A MDK w tej prywatnej inicjatywie WOŚP bierze udział na jakiej podstawie? Czy MDK nie jest czasem utrzymywany z podatków mieszkańców, i czy taka działalność nie jest sprzeczna ze statutem, skoro WOŚP nie jest fundacją non-profit, i pośrednio zarabia na zbiórce? Czy jest to moralne?

 » Datki z tacki (Aabb | 03-01-2021, 21:57:27)

Biednym plebanom z okolicznych wioch dajcie....Bidniutcy tacy.

 » owsik (nieDajeZłodziejowi | 03-01-2021, 13:31:30)

ja tam nie daje na jureczka juz dosyc ma ten koles z rodziny milicyjnej !

 » nie musisz dawać (Yeti | 03-01-2021, 12:03:27)

Klucha, a kto Tobie każe dawać kasę na WOŚP? Nie chcesz, nie dawaj. Wolny wybór.

 » WOŚP (Wirus | 03-01-2021, 11:51:23)

Sama WOŚP to ratunek dla naszych dzieci, wnuków to ratunek, który ratuje życie dzieciom. Wielki szacunek za to. Natomiast pomysł MDK daleko nie-przemyślany. Trzeba pomyśleć o zbiórce onile. Tak trudno naprawdę coś logicznego wymyślić?. ? Trzeba wyjść poza ramy dotychczasowego funkcjonowania, wnieść coś nowego...

 » Winni (Yeti | 03-01-2021, 10:49:59)

przeciwnik! Jak Owsiak miał pożyczyć łóżka na szpital narodowy? To pisowski rząd nie przewidział, że będą potrzebne łóżka? A wojsko nie ma rezerw? Taka armia, a nie ma łóżek pożyczyć? Zawsze można zrzucić na Owsiaka, ewentualnie Tuska.

 » wosp (jarek | 03-01-2021, 10:14:52)

a kto lub co jest ta Perła???kiedyś to był sklep spożywczy w centrum na Placu Wolności w Mogilnie...

 » łóżka na narodowy (przeciwnik | 02-01-2021, 23:31:16)

Nie dam OKSIAKOWI złotówki- bo jak miał pożyczyć łóżka na narodowy to myślał, że to są jego własmością.

 » Jak to (Klucha | 02-01-2021, 22:04:40)

To Jurek krzyczał że wybory prezydenckie to śmierć ludzi a teraz zebranie w czasie epidemii można?? Kiedyś byłem za orkiestra ale widząc że Jerzy po trupach do celu do kasy

 » WOŚP (Homosapiens | 02-01-2021, 20:57:36)

Myślę, ze pomysł nie do końca przemyślany wręcz spalony na starcie. Czy naprawdę tak trudno wymyślić coś sensownego?

 » sztos (abc | 02-01-2021, 19:11:16)

Taki MDK to złoto a nawet diament.Skąd te pomysły są czerpane?A może polączyć z mobilną kolędą?

 » To szleństwo..... (Mobilne wiruso-busy ... | 02-01-2021, 16:00:31)

ręce precz od naszych dzieciaków !!!!!!!

 » NIE POZWOLĘ MOIM DZIECIOM.... (RODZICE+3D | 02-01-2021, 15:57:48)

NIE POZWOLĘ MOIM DZIECIOM ŻEBRAĆ W CZASIE PANDEMII DO ŻADNYCH PUSZEK !!!!To jakieś szaleństwo igranie ze zdrowiem dzieciaków !!!!!

 » W.O.Ś.P. (Ela | 02-01-2021, 14:24:12)

Co to oznacza przyjąć wolontariuszy? Proszę o szersze wyjaśnienie.

 » tak trzymać! (Puzon | 02-01-2021, 13:40:25)

Bardzo dobry pomysł! Mamy chyba ze 30 sołectw i tyle świetlic, to autobus może podjechać praktycznie pod każda o określonej godzinie. Wystarczy STOP na 5-10 minut i jazda dalej.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kompromitujące zdjęcia radnej (3)
 » WOŚP w Mogilnie (10)
 » Dwie zbiórki krwi (0)
 » Kolejne internetowe oszustwo (3)
 » Odbiorą choinki (2)
 » Zimowe wystawy MDK (6)
 » Marszałek wsparł przedsiębiorców (16)
 » RIO sprawdza poprawność uchwały (7)
 » Podsumowali mapę zagrożeń (0)
 » 340 mogileńskich bobasków (10)
 » KaPi Meble - Wszystko czego szukasz (0)
 » Od kwietnia kolejna podwyżka (21)
 » Oszuści wyłudzili 1750 złotych (4)
 » Trudne warunki na drogach (16)
 » "Trochę zimy w środku lata" (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ