Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Upamiętnili 103. rocznicę

2022-01-02 21:14
 

W niedzielę, 2 stycznia odbyła się uroczystość z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Strzelno.

Uroczystość rozpoczęła się na strzeleńskim cmentarzu. Po złożeniu wiązanek kwiatów, zapaleniu zniczy i krótkich przemowach zgromadzeni przeszli pod obelisk znajdujący się przed budynkiem szpitala. Kolejnym punktem przemarszu była pamiątkowa tablica na ścianie Domu Kultury w Strzelnie.

Świętowanie 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Strzelno uświetniły poczty sztandarowe i orkiestra dęta. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [77]

 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » !!!!! (?????? | 08-01-2022, 21:24:27)

A przedstawiciel straży miejskiej gdzie? Czasu zabrakło?

 » szczelno (Mogilnianin | 07-01-2022, 10:32:02)

OBYWATELU, próbujesz ze mną poprowadzić konwersacje, a nie zrozumiałeś mojej żartobliwej złośliwości, to potwierdza w całości mój pogląd na szczelno

 » chorobowe (ktoś | 06-01-2022, 21:10:33)

Jeżeli to prawda z tymi zwolnieniami (potocznie zwanymi L4) Nowackiego i Mikołajczaka, to pokazuje tylko uczciwość członków partii Tuska. Co prawda do wyczynów Nowaka, Grockiego, Gawłowskiego jeszcze bardzo daleko, ale zawsze smrodek POzostanie... I nie jest tu najważniejsze czy "można chodzić".

 » Rocznica (Strzelniok | 05-01-2022, 15:32:55)

Bardzo się dziwię ze w Strzelnie są obchodzone takie rocznicę. Przecież jedyny w historii rozwój miasta nastąpił w czasie zaborów,!?

 » Humn Polski (Wędkarz | 05-01-2022, 14:15:17)

Powinien być grany jako cztery zwrotki, grano tylko dwie, nigdy nie wiadomo kto składa wieńce lub znicze

 » do Mieszkańca (Edi | 04-01-2022, 20:03:54)

Mieszkaniec! A czy Ty wiesz, że zwolnienie lekarskie niekoniecznie zmusza do chorowania w domu, mieszkaniu? Są zwolnienia zalecające ruch na świeżym powietrzu i korzystania z relaksu!

 » do mieszkaniec (UPS | 04-01-2022, 19:47:57)

Nie ma L-4. I za pierwsze 30 dni nie ma zasiłku chorobowego.

 » Do mieszkanca (Pielęgniarka | 04-01-2022, 18:36:26)

Drogi mieszkańcu, jak się tak udzielasz ti najpierw powinieneś się dowiedzieć potem pisać . Nie w każdej chorobie człowiek musi siedzieć w domu , w niektórych przypadkach w zaleceniach przepisuje się kontaktować z ludźmi . Wiec po co te brednie piszesz?

 » Pytanie do Mogilnianina (OBYWATEL | 04-01-2022, 18:33:27)

Drogi Panie z POWIATOWEGO MIASTA ???? - przejrzałem mapę administracyjną naszej Ojczyzny i nie znalazłem tam takiej miejscowości jak ; SZCZELNO; - o jakim Kozim Mieście piszesz ,bardzo proszę zdradź tajemnice gdzie to miasto leży???? POZDRAWIAM RÓWNIEŻ Z NOWYM ROKIEM !!!!!

 » ???? (Mieszkaniec | 04-01-2022, 14:51:26)

Podobno p. wice starosta razem ze swym przełożonym następnego dnia po odwołaniu poszedł na L-4 czyli zwolnienie lekarskie, to ja będąc na zwolnieniu lekarskim też mogę się udzielać towarzysko tak jak p. Mikołajczak ? Może ZUS się tym zainteresuje, przecież za pierwsze 30 dni zwolnienia zasiłek płaci pracodawca - więc komórka kadrowa w Starostwie powinna to zgłosić do ZUS, to są nasze podatki i jak ktoś kombinuje to okrada nas wszystkich.

 » święto bohaterom (Mogilnianin | 04-01-2022, 10:26:58)

a czym tak naprawę jest szczelno, zwykłe zadu.ie a myśli że jest pępkiem świata, kozie miasto z zapyziałymi mieszkańcami, nie mówiąc już o najjaśniejszej wadzy, możecie zaraz tu skomleć, ale prawdy nie zakrzyczycie, pozdrawiam z Nowym Rokiem

 » Poczty sztandarowe (Jan | 03-01-2022, 23:47:54)

Racja... Jestem na tychże uroczystościach, dawno zauważyłem brak jakiejkolwiek wiedzy nt. pocztu sztandarowego, szarfy, pokłon pocztu... Jedna szkoła w gminie bez przerwy źle zapina sztandar na drzewcu!( kółka na zewnątrz!) Boże, jak można tego dziś nie wiedzieć??? Macie internet, wiem , że wielu z was nie bylo w harcerstwie, a to nie jest widzimisię... To jest po prostu straszne... Są zasady, stosujcie się do nich, bo inaczej wychodzi śmiesznie i strasznie groteskowo

 » Uroczystość (Do rudego | 03-01-2022, 18:35:10)

Nie bron Krzesińskiego i Łaganowskiego . Gdyby zależało im na Strzelnie byliby na uroczystości. Poprzednicy byli wszędzie. Ludzue nie są zadowoleni,, nowej zmiany"

 » do (widz | 03-01-2022, 18:34:40)

Masz rację. Jaka szkoła, tacy uczniowie. Skad ci młodzi mają wiedzieć na które ramię zakładać szarfę jak od dorosłych słychać sprzeczne informacja./Nikt na miejscu tego nie zauważył, czy nie wiedział?/ Szarfę do pocztu sztandarowego zakładamy Z PRAWEGO RAMIENIA przez lewe biodro. Resztę zapytać może opiekuna harcerzy?

 » do (kicia | 03-01-2022, 15:09:03)

A "historyk" to naprawdę zna historię? Negując rolę Naczelnika Państwa dla Powstania Wielkopolskiego pokazuje, że "historii" uczył się na POdręcznikach z Moskwy albo Berlina. Jest w Strzelnie pewien "wybitny" historyk, od kilku dni mający mniej obowiązków zawodowych, to bierz flachę i idź do niego, może ci wyjaśni jak było.

 » ROCZNICA (OBYWATEL | 03-01-2022, 15:01:27)

Jakie miasto tacy RADNI i WŁODARZE - obchody tak i jak w Mogilnie byle odbębnić - chociaż z większą pompą. PS:Wielka prośba dla nauczycieli i organizatorów obchodów tak zaszczytnej rocznicy - :DRODZY PAŃSTWO ZWRACAJCIE BACZNĄ UWAGĘ NA NASZĄ MŁODZIEŻ KTÓRA WYSTAWIA POCZTY SZTANDAROWE:- foto nr56,57 trochę to żenujące,A MOŻE NIE MAJĄ SKĄD BRAĆ PRZYKŁADU - NO CÓŻ NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI???!!!!! (Pisałem o tym nie jeden raz ,ale nauka idzie w las oby nie MIRADZKI.

 » Obchody rocznicy (KL | 03-01-2022, 14:08:05)

Przecież byli przedstawiciele z powiatu. I to w zupełności wystarczy!

 » do "Nowy" (rudy | 03-01-2022, 13:17:41)

Niech "Nowy" się nie dziwi brakiem nowego starosty lub jego zastępcy na tych uroczystościach, przecież znając Chudzińskiego można się było spodziewać dalszej jej części na grobach niemieckich zaborców albo essesmanów. Dlatego Krzesiński i Łaganowski zostali w Mogilnie a ich reprezentował przecież Jankowski - członek zarządu powiatu i inni radni powiatowi i to powinno wystarczyć.

 » historia (historyk | 03-01-2022, 10:01:40)

Proponuję aby Burmistrz Strzelna udał się na korepetycje z historii. Jak można dziękować przy grobie Bohaterskich Powstańców Marszałkowi Piłsudzkiemu, który nie przyszedł z pomocą i pozostawił Wielkopolan na samotnych.

 » Chwała bohaterom !!!!! (szczelniok | 03-01-2022, 09:21:28)

co sądzić o Panu burmistrzu, który najpierw bije czołem i składa hołd okupantowi (Wymysłowice), a teraz tak gorliwie bohaterom którzy z tym okupantem walczyli, po co to Panu było, myśli Pan że ludzie zapomną? biedny pogubiony człowieku, nie tylko Pan sam, cała świta z Wymysłowic, tutaj jest ot i farbowana władza

 » Starosta (mieszkaniec | 03-01-2022, 04:25:14)

Kto wymyślił, że starosta ma być na obchodach ? Mieliście wice to zaprosił starostę i obaj bywali. Nie zaprosiliście to nie byli. Wg Was by musieli być w kazdej gminie na obchodach.

 » Uroczystośc w Strzelnie (Nowy | 02-01-2022, 22:22:36)

Nie trzebabylo długości czekać, aby mowe władze powiatowe ( Krzesiński, Łaganowski) pokazały gdzie mają Strzelno. Mimo tak ważnej rocznicy, rządnego z nich nie było. Jeden powinien reprezentować czy starosta czy wice.Tak juz teraz będzie zawsze.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » 624. urodziny miasta (1)
 » Stadion zyska nowe ogrodzenie (1)
 » Wykład o zielarstwie (0)
 » Kolizja samochodu z motocyklem (8)
 » XVIII Wielki Festyn Pomidorowy (3)
 » Wyprzedzał przed pasami (10)
 » Zbiórka produktów w sklepach (5)
 » Mogilno świętuje prawa miejskie (14)
 » W amfiteatrze grali na bębnach (0)
 » Warsztaty bębniarskie (1)
 » Opakmet zaprasza na drzwi otwarte (0)
 » Znaleźli pocisk artyleryjski (2)
 » Promile i zakaz kierowania (2)
 » Awantura na stacji benzynowej (2)
 » Prace w ogrodzie przy szkole (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ