Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Zimowe akcje strażników

2022-01-14 16:45
 

Na terenie gminy Mogilno strażnicy miejscy prowadzą działania ukierunkowane na udzielaniu pomocy osobom bezdomnym w zimowym okresie.

Mroźne dni, a w szczególności noce są niebezpieczne dla osób bez stałego miejsca zamieszkania, ludzi w podeszłym wieku oraz będących pod wpływem alkoholu.

Każdego roku w okresie zimowym zamarza kilkadziesiąt osób niemających schronienia. W trosce o bezpieczeństwo osób bezdomnych, nisko uposażonych oraz starszych strażnicy miejscy prowadzą działania ukierunkowane na udzielanie im pomocy.

- Przeszukujemy opuszczone budynki, dworce, ogródki działkowe, poszukujemy nowych miejsc, w których przebywać mogą osoby bezdomne. Każdego dnia sprawdzamy ich stan zdrowia oraz informujemy o możliwości skorzystania z Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn przy ulicy Łąkowej w Mogilnie, gdzie potrzebujący mają możliwość przenocowania, umycia się oraz otrzymania ciepłego posiłku. Wspieramy i otaczamy opieką również rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej - mówi komendant Straży Miejskiej w Mogilnie, Mirosław Kuss.

Jeżeli osoba bezdomna odmawia przyjęcia jakiejkolwiek pomocy to strażnicy miejscy dowożą ciepłe posiłki i napoje do miejsca ich pobytu. Tak jest też w przypadku mężczyzny, który od kilkunastu dni przebywa w namiocie przy torowisku. Straż miejska dziękuje wszystkim osobom, które powiadamiają funkcjonariuszy o miejscach pobytu osób bezdomnych i jest wdzięczna za informacje dotyczące pobytu osób będących pod wpływem alkoholu.

11 stycznia komendant otrzymał od mieszkanki Mogilna zgłoszenie o mężczyźnie będącym pod wpływem alkoholu, który leżał przy przejściu przez torowisko. Dzięki temu zgłoszeniu mężczyźnie została udzielona pomoc - strażnicy zawieźli go do domu i przekazali rodzinie.

Telefony alarmowe:
- bezpłatny numer alarmowy (z terenu gminy Mogilno) - 986,
- komendant Straży Miejskiej w Mogilnie - 500 149 307, 52 318 55 10,
- strażnicy miejscy - 507 100 233, 52 318 55 99,
- Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn w Mogilnie - 52 318 06 26,
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilnie - 52 315 93 15.

(I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [3]

 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

 » wniosek (petentMGOPS | 25-01-2022, 20:43:33)

To co sie dzieje w mogileńskim mopsie od pewnego czasu to szok, jeżeli chodzi o załatwianie petentów. A już obecnie wnioski o dodatek osłonowy, składam wniosek a urzędniczka wysyła mnie do urzędu po pieczątke lub zaświadczenie i tak chodzimy. Przecież do tego wniosku wpisuje dane i informacje o rodzaju źródła ciepła.Całość podpisuje pod odpowiedzialnością karną. Składając wniosek jestem "podejrzany 'że oszukuje urząd i wpisuje nieprawde. Otwarcie drogie panie nie wy (specjalnie z małej litery) jesteście od oceniania wniosku. Jeżeli jest coś podejrzane zgłosić do prokuratury.Rozmawiałem z P. Kierownik po zadaniu pytania odpowiedź aaa, bbb,ccc tyle wyjąkała.

 » Essunia (Essa | 17-01-2022, 01:54:17)

Moim zdaniem należy ludzi edukować jak mają palić w piecach i obniżyć koszta wywozu śmieci. Na kogo głosować? Ktoś? Coś?

 » bezdomni (xyz | 16-01-2022, 19:11:18)

Owi bezdomni, to w 99,99 % ludzie, którzy swoje życie przepili, przećpali, albo przesiedzieli w pierdlu i nie mają gdzie wracać. Jedno jest pewne, mają chorobliwy wręcz wstręt do pracy. Powiedz takiemu, że dasz mu "na jedzenie", jak coś zrobi, to usłyszysz takie bluzgi, że nawet raper wymięknie. Szkoda sił i środków na tych wykolejonych degeneratów. Mają to co chcieli i to jest ich wybór. Straż miejska nie jest do usługiwania śmierdzącym penerom.

 » Truciciele (Hmm | 16-01-2022, 16:53:00)

Staż Miejska mogłaby się zająć czymś co może uratować wiele ludzkich istnień, a mianowicie sprawdzaniem czym palą w piecach truciciele. Nie zastanawia Was dlaczego w Mogilnie tylu ludzi w średnim wieku umiera na nowotwory? Przecież tu w tym grajdole większość ludzi pali śmieciami, naprawdę nikt nie myśli o tym że to jest morderstwo z premedytacją? Ludzie są tacy bezmyślni, a jak już myślą to tylko o sobie! A Straż wystarczy żeby się przeszła po Mogilnie rano i po południu jak truciciele wracają z pracy i zarobiliby na mandatach i uratowaliby kilka żyć.

 » Straż miejska (Michał | 15-01-2022, 23:27:43)

Tego pana że zdjęcia numer 3 wszyscy chyba znamy ma dom nie Jest osobą bezdomna

 » straz miejska (nul | 15-01-2022, 20:59:06)

pijanych odwozą do domu ??? a płacą za to podatnicy fajne zajecie im znalezli

 » Piękne miasto (Mieszkaniec powiatu | 15-01-2022, 19:11:49)

Tak myślę może trzeba nagrodzić strażników ratownikow ludzi którzy robią coś ważnego w powiecie serce pratownicze serce to taki pomysł jeśli pomagają bezdom to czas i na zwierzęta edukowani o ekologii wtedy ratownicy róż formacji zbliża się do ludzi pew i są tacy ludzie w powiecie zwyczajni i niezwyczajni strażacy ratownicy policjanci i warto ich dostrzec te służby są podob choć każda inna ale łączy i. Jedno przyjaźń dobra muzyka dobro powraca z dwójką siłą Żnin można pow miasto Alter i Barcin miasto gorących ser to fajnie że nadal będą grać dla WOŚP i i ratownicy i ratowniczki różnych formacji a 3o znów finał i ratownicy szadowa młyn daxznami 30 lat pokojowy patrol fajnie ich zap by uczyli w szkołach powiatu mogilen i nadal mówić odblask ratuje życie wystar tylko uśmiechnąć się choć wiadomo służba ratowników różnych form to ciężka służba nieraz są niepowodzenia ale cóż Mogilno pow grać jak dawniej bo takie by początku rockowe i melodyjne tylko przyjaźń się liczy w tym mieście

 » bardzo smutne (abc | 15-01-2022, 18:28:59)

To jest coś żeby pokazać jak bardzo SM jest potrzebna.Myśle że to wstyd.

 » bezdomny (domny | 15-01-2022, 14:16:20)

przecież pan "generał od niczego: musi się pokazać,

 » to (smutne | 14-01-2022, 20:28:22)

to, że ktoś biedny to jednak nie jest powód do robienia zdjęć. Pomaga się po cichu, nie publicznie

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » XIX Wielki Festyn Pomidorowy (3)
 » Powiatowe zawody w Bielicach (0)
 » Festyn z młodzieżową radą (4)
 » Jak wybrać wygodne buty? (0)
 » Pyszadło 2023 (3)
 » Pijany z sądowym zakazem (7)
 » Wywrócił się na drodze (13)
 » DĄBRÓWKA: Piknik rodzinny (3)
 » Chleb, miód i polne kwiaty (6)
 » "Wpadł" na drodze w Procyniu (6)
 » Uroczyste otwarcie hali sportowej (10)
 » Młodzieżowa inicjatywa (2)
 » Piknik w Dąbrówce (2)
 » Bajkowy Dzień Dziecka (2)
 » Kradli samochody (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ