W Mogilnie uroczystości odbędą się 1 stycznia 2019 roku o godzinie 14:00 na mogileńskim cmentarzu. W programie obchodów zaplanowano m.in.: zbiórkę pocztów sztandarowych przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, rys historyczny, modlitwę w intencji poległych Powstańców oraz złożenie wiązanek kwiatów.
Jednocześnie w dniu 11 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00 przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika Powstańca Wielkopolskiego.
Natomiast w Strzelnie główne uroczystości 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego odbędą się 2 stycznia 2019 roku. Program na ten dzień będzie wyglądał następująco:
10:15 – zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych i mieszkańców na cmentarzu parafialnym przy ul. Kolejowej w Strzelnie (brama główna)
10:30 – apel poległych, modlitwa za poległych i zmarłych Powstańców Wielkopolskich, wystąpienie okolicznościowe, złożenie kwiatów
11:15 – przemarsz pod Obelisk Poległych Powstańców przy ul. Powstania Wielkopolskiego, modlitwa i oddanie czci
11:30 – przemarsz pod budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji i odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy pamiątkowej
12:00 – przemarsz do kościoła pw. Świętej Trójcy w Strzelnie na uroczystą mszę świętą za Ojczyznę
13:00 – zakończenie uroczystości
(I)
















Wywalanie pieniędzy w błoto. Ile set tysięcy złotych poszło na jakiśtam pomnik nic nie znaczącego powstania? Za te pieniądze można by nakarmić kilkudziesięciu głodnych dzieciaków przez cały rok lub przeznaczyć pieniądze na wykopanie studni w Afryce i uratować kilkaset istnień ludzkich, ktore stalyby się żywym \”pomnikiem\”. Znowu spędzi się na zimno i deszcz dzieciaki ze szkół, które mają to w.., a rodzice będą na leki wydawać..
Pomnik powiatowego polskiego powstania..
Do Aeio coś tam
Obrażasz Powstańców, którzy przelali krew ZA NASZĄ WOLNOŚĆ
A ktoś tak durny dziś siedzi przy klawiaturze i durnoty wypisuje.
Może kup sobie szpadelek i jedź kopać te studnie… pozbędziemy się kogoś kto przynosi nam WSTYD.
P.S. Administrator powinien jednak czytać to co wrzuca na swój portal.
Nie wypada tak durnych wypowiedzi wrzucać na stronę w 100 Rocznicę POWSTANIA
Jak ktoś może napisać ,że wydanie pieniędzy na pomnik upamiętniający Bohaterów Powstania Wielkopolskiego ,to bzdury i szkoda pieniędzy.Tak może tylko napisać wróg Polski ,na pewno nie patriota i katolik.W dekalogu 4 przykazanie mówi nie tylko o czczeniu ojca i matki ,ale także OJCZYZNY.Oni 100 lat temu wywalczyli dla nas Polskę.Proszę się zastanowić co Pan piszę.Powinien Pan się wstydzić.Proszę się zająć działalnością filantropijną i zebrać pieniądze na pomoc biednym w kraju i w afryce.Siedzieć bezczynnie i krytykować też nie po katolicku.Mogilno miało jednego z największych bohaterów z czasów zaborów.
Dorota lukowska, proszę Biblię czytać ze zrozumieniem, a katolicka sekta nie jest jedyną ..
Może ktoś kiedyś zapyta w anonimowej ankiecie dzieciaki czy chcą sterczec pod pomnikami, na mszach czy po prostu dalej będą traktowani jak pozbawieni własnej woli?
Jedź do afryki to zobaczysz. Utopią cię w tej studni A potem zjedzą.
Do Pana Kmicic !Proszę Pana proszę najpierw zapoznać się z Katechizmem Gaspariego .Katechizmem Piusa X i Apolegetycznym katechizmem katolickim ,a dopiero później pisać głupoty.Sama tabliczka dekalogu , to nie wszystko.Proszę w razie braku lektury pójść do księdza i porozmawiać.Liberalizm dla KATOLIKÓW jest grzechem.Poglądy liberalne nie lubią patriotyzmu.Ja akurat czytam BIBLIĘ , ale obawiam się ,że Pan nie czyta.Proszę najlepiej pójść do Kościoła i pomodlić się za swoje miasto i swoją Ojczyznę .No i podziękować przodkom , że chcieli być Polakami ,a nie Niemcami.Nie stawiać na pierwszym miejscu praw człowieka , ale właśnie DEKALOG.
Ignorant, ignoranta,ignorantowi, ignoranta, ignorantem , ignorancie
Ada…wow..ćwicz dalej.. Może kiedyś uda Ci się dodać 2 do 2!
Do Doda..nie masz kablówki? W Twoim świecie nadal czytacie encykliki przy świecach? Morowo!
Do kogoś tam.. No poszli do powstania..a co mieli robić? Jedyne rozrywki w tamtych czasach to żarcie i defekowanie no i pewnie wanianie..
A ze czyimś jedynym osiągnięciem w życiu było wyciągnięcie kopyt na zad..pod jakąś zapyziałą wsią czy zapadlym miasteczkiem ma go wynosić na piedestał?
Pomniki mają sens..tak oto tych ludzi gołąb g…brudzi..
Dorota, katechizm to sobie wrzuć do pieca.
Zablokować trzeba co niektórych , którzy błotem obrzucają. Swoje przemyšlenia z rękawa wyjęte to sobie w domu zostaw a nie tu swoją gburowatośc i chamstwo pokazywać. To, co!
Pewnie, ze trzeba zablokować. Tym bardziej, ze w tych czasach nie ma obiboków, którzy by za tymi zablokowanymi legli w styropianie…
Może byś się podjął i ostał trybunem ludowym. Ludowy jesteś na wskroś, a trybuna by Ci słomę zasłoniła…
Byłam dzisiaj na cmentarzu w Mogilnie między innymi przy grobach powstańców wielkopolskich, o które ktoś zadbał, wygrabił, oczyścił, bo jeszcze parę dni temu groby wyglądały na zaniedbane. Wracając z cmentarza przechodziłam koło urzędu miejskiego, który po remoncie elewacji prezentuje się naprawdę ładnie. Szkoda tylko, że w przyległym parku od strony ulicy Kościuszki leży kilkadziesiąt kupek zgrabionych i zbutwiałych liści.Czy burmistrz tego nie widzi? Przecież za parę dni będą wielkie uroczystości przy ratuszu związane z odsłonięciem Pomnika Powstańca Wielkopolskiego i co goście zobaczą? Stosy liści?
Mogłeś tak od razu, teraz to wiadomo skąd to rozgoryczene, agresja, to przez przykre doświadczenia z dzieciństwa, biedne zgwałcone dziecko, dużo musiałeś wycierpieć. Widzisz nawet praca jest dla ciebie karą, chciałeś pracować gdzie indziej ale nikt nigdzie ciebie nie chciał w wiejskiej szkole jesteś bezpieczny, ale uważaj na pedofli,oni są wszędzie Jacusiu
Lolo..ty naprawdę jesteś głupi sam z siebie:d.
Albo Bóg cię stworzył bo ma poczucie humoru albo twój stary jest saperem..boś taki niewypał.
Pozdrowienia dla Admina…przynajmniej nie wieje tu nuda.
swoja droga Przyjacielu szacun za nick , samogłoski po kolei, język sobie można połamać żeby to przeczytać, można z jajem , można.Punkt dla Ciebie,tak ma być
Lolo…\”oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba \”. Najlepszego w 2019.
widzisz Aieouy już się wyciszył. Rafałek ma juz dosyć, to mądry chłopiec