Przed pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Mogileńskiej odbyły się uroczystości związane z 226. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Narodowe święto rozpoczęła uroczysta msza święta w mogileńskiej Farze, po czym procesja prowadzona przez Mogileńską Orkiestrę Dętą przeszła ulicami miasta na Rynek. Następnie pod pomnikiem delegacje złożyły wiązanki kwiatów.
Patriotycznym uroczystościom towarzyszył także XXVI Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego, który odbył się na trasie Mogilno-Trzemeszno. Biegacze mieli do pokonania dystans ponad 21 kilometrów z mogileńskiego Rynku, aż na stadion miejski w Trzemesznie. (PK)














































































































































































































































































































































































Czekam na wybory samorządowe. Ten czas nic nierobienia i pobierania diet niedługo się skończy. Koniec marnowania potencjału Mogilna.
przyjdą nowi po diety…
Do władz miasta. Zamiast gwiazdorzyć na Rynku może uchwalcie termin w sprawie przejścia Mogilna do Wielkopolski. Zróbcie raz coś dla obywateli.
Drogi Max. Najpierw niech się wypowiedzą obywatele. Potem zaczniemy się martwić procesem. Oczywiście jeśli obecna nasza samorządowa władza na to pozwoli.
Na pomniku na rynku są błędy w pisowni nazw miejscowości np. nie ma Świerkowca, a jest Świerkówiec. Można to zobaczyć na zdjęciach powyżej.
Panowie, szlachta! To nie jest takie proste, jak się Wam wydaje. Zmiana granic? A po co to komu? \”Komu\”= tam w warszawce? Już kiedyś pan burmistrz Mogilna chciał zmienić granice miasta Mogilna (bezsens kompletny) i też jemu się nie udało, bo Warszawa uznała, że takie zachcianki do niczego nie prowadzą, a ten biedny mogileński lud widział w pomyśle burmistrza zbawienie – tzn. np. wybuduję się na Stawiskach, Świerkówcu czy Padniewku, to będę \”w mieście, będę miał gaz, kanalizację miejską i będę mieszczaninem\”! Ot wymyślili! A tu podatki, czy w Mogilnie, czy na wsi są te same! A kanalizację burmistrz może budować do osiedli podchodzących pod Mogilno, tyle tylko, że nie chce tego robić i mieszkańcy ul. Zacisze, mający w prostej linii 100 m do oczyszczalni na Świerkówcu, musieli pobudować szamba ekologiczne! W XXI wieku! A strzelnianie? Po prostu nie wierzę, że w ogóle ktokolwiek rozpatrzy ich protest i chęć przejścia do powiatu inowrocławskiego! Bo po co? Tam Janikowo, Pakość, Gniewkowo i Kruszwica (kolejność wymienienia przypadkowa) biją o kilka klas Strzelno!
Znowu rozsiewasz woń naftaliny, uważaj bo coś zgubisz znowu.