W niedzielę, 7 lipca w Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia powołania parafii pod hasłem \”50 lat razem z siłą na kolejne 50 lat\”. Rozpoczęła ją uroczysta msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Wojciecha Polaka. Następnie zgromadzeni przy akompaniamencie Mogileńskiej Orkiestry Dętej przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się piknik parafialny. Jubileuszowi towarzyszyło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. \”50 dobrych uczynków na 50-lecie Parafii NMPKP w Dąbrowie\”. Poniżej publikujemy krótki zarys historyczny kościoła w Dąbrowie opracowany przez Józefa Janickiego. (AS | fot. Arleta Samulska, PK)























































































