Na środowej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie radni podjęli trzy uchwały dotyczące przyznania dotacji na parafie w Mogilnie, Wylatowie i Kwieciszewie. 19 mogileńskich radnych zagłosowało za udzieleniem pomocy finansowej wspomnianym parafiom.
Parafia Rzymsko–Katolicka pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie otrzyma dotację w wysokości 30 000 zł na konserwację III i IV przęsła sklepienia nawy głównej kościoła w zakresie przeprowadzenia badań konserwatorskich, wykonania dokumentacji konserwatorskiej oraz odnowienia i uzupełnienia tynków z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki.
Z kolei rekonstrukcja hełmów wież kościoła będzie możliwa dzięki otrzymanej dotacji na rzecz parafii Rzymsko–Katolickiej pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wylatowie w kwocie 20 000 zł.
Ponadto Parafia Rzymsko–Katolicka pw. św. Marii Magdaleny w Kwieciszewie wykona prace konserwatorskie przy elewacji kościoła – ścianę wschodnią z 3000 zł otrzymanej dotacji w ramach funduszu sołeckiego.
– Przy naszej parafii (Kwieciszewo – przyp. red.) trwają dość duże inwestycje i jak co roku rada sołecka przydziela też niedużą kwotę. Myślę, że powinna być to większą kwota ale staramy się to na miarę możliwości, żeby obejście i stan naszego zabytku wyglądał przyzwoicie – mówi Halina Gajewicz, radna a zarazem sołtys Kwieciszewa. (AS)
















Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł aby dofinansować przebudowę zabytkowego opłotowania naszego wspólnego mogileńskiego cmentarza. A może nasi księża w ogóle nie występowali o taką kasę?
Szkoda, że nikt nie chce wyremontować organów w Kwieciszewie. Pamiętam jak na nich odbywały się koncerty…Według mnie to najlepszy instrument w okolicy. Brakuje ich dźwięku w naszym kościele.
Dlaczego finansujemy kościoły w naszej kurii, skoro ta sama Kuria nie chce sprzedać (za rosądną cenę) kawałka gruntu pod planowaną ulicę ? Dlaczego przekazujemy grunty za symboliczną złotówkę pod nowe cmentarze, zamiast wydzielić cmentarz komunalny, który przynosiłby zyski dla gminy ? Nie jestem z takich działań zadowolony ! Myślę, że nie jestem sam z takim myśleniem.
ZA MAŁO MAJĄ CZARNE NIEROBY LEPIEJ LUDZIOM DAJCIE
Lepiej te pieniądze przeznaczyć na jedzenie dla dzieciaków w szkołach,bo tylu jest głodnych ,a nie rozdawać na takie głupoty!!!.
pamietajcie o tym przy wyborach samorzadowych,dla dzieci nie ma a dla kleru jest,obluda.
Mam pytanie dlaczego został w Mogilnie zburzony Kościół Ewangeliczny, na rynku był? Może mi ktoś odpowiedzieć?
Nie miłujcie świata ,
ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli ktoś kocha świat, nie ma w nim
miłości Ojca. Bo wszystko, co jest na świecie: pożądliwość
ciała i pożądliwość oczu oraz pycha Życia, nie jest z Ojca, ale ze
świata. A świat przemija wraz ze swoją pożądliwością;
ale kto czyni wolę Boga, trwa na wieki.
Pozdroo…
Skoro na KS Pogoń łatwą ręką burmistrz Duszyński daje ponad 500 000 zł to co to jest 20 000 na jeden z zabytków?