Od piątku, 24 stycznia policjanci z Mogilna i Strzelna zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Kierowali samochodami i rowerami. Teraz każda z tych osób poniesie odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.
Wśród zatrzymanych niechlubnym rekordzistą był 32-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. To tylko jeden z 7 zatrzymanych w ciągu ostatnich kilku dni nietrzeźwych kierowców. Ponadto jeden z nich – 49-letni mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu. Każdy z nich mógł doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku. Dzięki policyjnym kontrolom zostali oni zatrzymani i przestali stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Pomimo licznych apeli mogileńscy i strzeleńscy funkcjonariusze nadal zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, jak również innych osób poruszających się po drodze. Policjanci apelują, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.
– Zwracamy się również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę – przypominają policjanci z Komendy Powiatowej w Mogilnie. (za KPP Mogilno)

















wie ktos co to za agent ktory mial te 3 promile?
ale co się stało, co się stało???
po co ta agresja?
Wśród zatrzymanych był też lokalny reporter?