Urząd Miejski w Mogilnie otrzyma 80 000 zł na realizację projektu pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Mogilno”. O wynikach tegorocznego naboru wniosków w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” poinformował Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Do samorządowców z województwa kujawsko-pomorskiego trafi 425 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosiła 100 000 zł. Wśród 68 zwycięskich projektów 5 z nich to samorządy z województwa kujawsko-pomorskiego.
Program „Razem Bezpieczniej” ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także przyczynia się do wzrostu poziomu wiedzy mieszkańców gmin. Dodatkowo aktywizuje społeczności lokalne, będące odpowiedzialne za poprawę bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań. (AS)
















Jestem z miasta ale jadąc przez wioski gminy mogilno doprawdy chce się płakać ….zero chodników w dużo miejscowościach brak oświetlenia a drogi katastrofa ….no ale cóż światełka na pasach ważniejsze od wiosek ….Ludzie zewsi niech sami sobie radzą bo nawet pasów nie mają .przykre to ale prawdziwe
Przejścia są bezpieczne tylko piesi ślepi i wg nich nieśmiertelni.
ciekawe ile z tych 80000zł trafi w kieszen a ile naprawde w przejscia. tylko zeby sie nie okazalo ze za 800000 zrobia dwa przejscia i nagle sie fundusze skoncza jak to w naszym pieknym miescie bywa…
Jak zaczną płacić takie podatki jak ludzie z miasta to może by coś mieli a tak mają figę. Jak miasto chciało przyłączyć niektóre wsie to powiedzieli że nie bo będą większe podatki a tam mogą sobie A samochody myć gdzie chcą i mają to w nosie na przykład.
A w Strzelnie ???Jak zwykle nic. Tu się nic nie zmienia od lat, mimo że przy władzy nowy burmistrz.Mamy niby radnych powiatowych i nadal coś słabo potrafią wywalczyć dla Strzelna.Raptem jedna sygnalizacja świetlna na ulicy Kolejowej.Grunt że mamy piękny Rynek i posadzone kwiatki , tylko kwiatkami nikt się nie naje i nie opłaci opłat.
Trafiles w sedno sprawy. Żeby coś wies dała od siebie to ciężko ale jak oczekiwać to wszystko. Podatki małe, krus śmieszny, robię co chcą i gdzie chcą. Ale to przecież oczywiste że wieś ciągle płacze że im źle. Jak jest urodzaj to płaczą że ceny małe a jak ceny wysokie to że nieurodzaj. Mi w mieście jakos nikt nie daje dopłatę do paliwa żeby do pracy dojeżdżać. Jak w firmie nie idzie to nie dostaje suszowego itp wiele dodatkow
Ale czy na wsi mieszkają tylko rolnicy płacący KRUS? Przecież coraz więcej ludzki buduje się na wsiach i ucieka z miast. Wieś to już od dawna nie tylko rolnicy więc takie gadanie, że wszyscy na wsi płaca niski KRUS jest średnio prawdziwe.
rozdzielić mogilno od gminy,wsi. niech miastowi płacą za pomysły Duszyńskiego. Wtedy stolica mogilno zobaczy ile jest podatku rolnego, ile firm jest na wsiach, ile mieszkańców. Czasy pańszczyźnianych chłopów minęły, komuna przyzwyczaiła do brania tego co się nie należy. Tak zrobią teraz w Warszawie. Mam w dup*ie fontanne, przejścia, park, GS magazyny i inne fanaberie jak mam dziurawą drogę prze domem od 30 lat!!
Ech.. lepiej narzekać że na wsiach nic się nie dzieję a fundusz sołecki jest niekiedy wydawany na ” głupoty” . Proponuję zamiast narzekać wybrać się na zebranie sołeckie i poprzez swój głos mieć wpływ na inwestycje.
A dlaczego traktor czy kombajn z klima na kredyt?? Żeby sąsiad widział, na zasadzie zastaw się a się pokaż ?? Jak mnie na coś nie stać to tego nie kupuje i cieszę się z tego co mam i na tym pracuję. Proste i logiczne. Wg niektórych myślenia kupię sobie audi s8 na wypasie i będę płakał że mało zarabiam i na kredyt mnie nie stać więc kto tu źle rozumuje?? Nie mówię że na wsi nie ma roboty ale do jasnej ciasnej MIERZ SILY NA ZAMIARY. NIE KUPUJ DLA SASIAD LECZ DLA SIEBIE. Dziękuję a teraz idę na spacer z dziećmi.
Dlaczego w Mogilnie? Bo w Mogilnie wszystko dla kierowców musi być idiotoodprne. Przecież oni nawet przez skrzyżowanie z znakiem stop nie potrafią przejechać a o rondzie już nie wspomnę 😉
Masz rację. mieszkańcy naszego miasta mieli specjalne testy na prawko.
Gdy widzisz znak stop należy: a) przyspieszyć, b) zwolnić c)utrzymać prędkość, d)zadzwonić do mamy
Dlaczego nie zrobią kanalizacji do Wiecanowa, chodnika no po co lepiej jak zwykle na głupotę wydać kasę. Może będzie tak jak ze szkołą 3