Sprawa pozostawionego samochodu na parkingu przy ulicy Kościuszki w Mogilnie powróciła ponownie podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Mogilnie. Przypomnijmy, że na początku roku radni sygnalizowali, że pozostawione Audi zabiera możliwość parkowania innym kierowcom, na przykład przy sporym natężeniu ruchu podczas odbywających się pogrzebów. Tematem ponownie zainteresował się przewodniczący rady. Jak zauważał Paweł Molenda, pojazd ten został ustawiony w poprzek i w chwili obecnej zajmuje minimum dwa miejsca parkingowe. Radny wskazywał również, że zdegradowany samochód wygląda nieestetycznie stojąc na wprost cmentarnej bramy.
– Wracając do tego nieszczęsnego samochodu Audi co stoi wprost bramy cmentarza. Można było to znosić do pewnego momentu, bo on stał normalnie na parkingu. Teraz jest postawiony w poprzek. Myślę, że z tym coś możemy panie burmistrzu zrobić. Prośba, żeby służby pańskie zadziałały, bo już nie można na to patrzeć – mówił przewodniczący Paweł Molenda.
Z informacji, jakie przekazywał już wcześniej komendant Straży Miejskiej w Mogilnie wynika, że pojazd taki może zostać usunięty, gdy nie ma tablic rejestracyjnych lub posiada oznaki dewastacji. Ten konkretny przypadek okazuje się być jednak bardziej skomplikowany z uwagi na to, że pojazd nie ma właściciela. W momencie odholowania samochodu na parking strzeżony samorząd płaciłby za jego ulokowanie do czasu rozstrzygnięcia sądowego.
– Nie wiem jak to się skończy, ale obiecuję, że wszystko co w naszej mocy zrobimy – mówił wiceburmistrz Jarosław Ciesielski. (AS)

















W jakim my kraju żyjemy ja się pytam?? W normalnym cywilizowanym mieście to by już dawno scholowali ten śmieć gdzieś na parking, jaki jest problem aby ustalić właściciela, skandal to miasto to jedno wielkie nieporozumienie!!!!
nieprawidłowo to jest zaparkowane od kilku tygodni, a tak stało jak najbardziej prawidłowo.
To samochód małego. Nie żyje od kilku lat. Jest jego żona czi auto może być jej i niech go zabiera a nie stoi i Zawadza. Masakra
Według mnie powinno być usunięte na koszt właściciela t bardziej za źle parkowanie same przepisy o tym mówią te auto zabiera dwa miejsca laweta i obciążenie dla właściciela dla przykładu
Proponuję z samochodami stojącymi od lat na parkingu między blokami (Kościuszki, Hallera, Dworcowa) również zrobić porządek. Laguny już prawie spod roślinności nie widać.
Auto posiada rejestrację więc namierzyć właściciela nie powinno być problemem. Audi zajmowało jedno miejsce tylko że komuś się nudziło więc zajmuje teraz dwa inna sprawa jest ze Audi jest powolnym krokiem okradane aż śmieszy to że autko wam przeszkadza ale złodziejskie twarze Mogilenskie już nie bardzo sympatycznie.
Rozlać benzynę lub olej pod autem i zadzwonić na straż miejską i muszą go przewieźć w takie miejsce,że auto nie będzie zagrożeniem dla obywateli i środowiska.Potem miasto niech dochodzi za usługę od obywatela lub jego spadkobierców w sądzie.Bezpieczeństwo powinno być priorytetem władz miasta a nie pieniądze.
Oto,kolejny przykład,co za \”włodarzy\”,Radnych sobie towarzystwo wzajemnej adoracji wybrało w takim Mogilnie,w którym czas na 70-tych latach się zatrzymał.Nic,nie mogą,tylko podatki,opłaty itd podnosić potrafią.Są kamery,nieudolnych kierowców co blokują przejazd rondem na Hallera mandatami \”nagradzać\”nawet nie potrafią,bo to może kolesie?
A co z porządkami na terenie miasta pełno lisci bałagan wstyd dla miasta gdzie straż miejska mandaty sypać , nie robią nic żeby to miasto było czyste
To jest kpina. Reklama Mogilna stary wrak wrośnięty w parking . Co sobie myślą goście przyjeżdżający na groby bliskich . A wgl osoby wjeżdżające do Cmg teraz widząc taki \”śmietnik \” na parkingu . Radni i cała świta rządzących posprzatajcie w Mogilnie usuńcie wszystkie wraki straszące na parkingach w Cmg. To raczej wstyd co nie ? Na złom a pieniądze z tego weźcie przeznaczycie na poprawienie wizerunku naszego miasta . Do pracy Panowie i Panie
Zapewne Właściciel nie chciał by by jego auto tak stało straszyło itd. Z szacunku dla zmarłego usuńcie auto na złom . A pieniądze przekażcie rodzinie niech kupią znicze wiązanki na grób . Niech mu ziemia lekka będzie .
Dajcie mi to Audi naprawię i sprzedam
możemy go wziąść gratis i wykorzystamy jego ćwiartki w innych pojazdach
Temat jest prosty jak drut tylko komuś nie starcza wiedzy by to ogarnąć. Gdzie jest powiedziane ze gmina musi ponosic koszty przetrzymania wraku na parkingu płatnym?? Postaw se PAN to auto pod kamerą monitoringu miejskiego.. Jak się na prowincji siedzi to się nie ogarnia spraw które w Toruniu czy Bydgoszczy są załatwiane w ciągu kilku dni roboczych. Niech ta niezwykle potrzebna i kompetentna SM zwróci się o rade do SM z Torunia.. Pomogą.. A lepszy taki wstyd niż ten wrak.
Ps.skoro właściciel nie żyje to samochód ma właściciela bo wszedł do masy spadkowej.. Ustalenie tego to taki problem???
od dawna należy ten ugór zwany powiatem rozdzielić na dwie części. jedną do Wielkopolski (powiat gniezno, świadomie to piszę) i Kuj. Pomorskiego (powiat inowrocławski).Strzelno dać do wielkopolski ale kto zrozumie kasa i filozofia życia
Ludzie co się tak ciskacie na ten samochód, nie widzicie prawdziwych problemów tego miasta, np.waląca się i zagrażająca życiu kamienica w centrum miasta, jak stanie w korkach przez niekończący się remont Hallera, kto dał zgodę na budowę galerii w centrum miasta,takie obiekty są stawiane na obrzeżach ciekawe kto płaci za remont tej ulicy bo prywatny inwestor na pewno nie pokrywa całych kosztów, tutaj macie odpowiedź na podwyżkę podatków.Nie mogę się doczekać kiedy pojawi się CBA w ratuszu.
A do radnych to weźcie się do roboty a nie zajmujecie się pierdołami.Kiedy ktoś rozbije ten układ?
Ten samochód ma powyrywane lusterka,klamki to czy to nie jest dewastacja pojazdu?
A przy okazji prośba do policji i straży miejskiej. Panowie zainteresujcie się tym co dzieje się na rondzie. Nie dość że zjeżdżający z mostu notorycznie wymuszają pierwszeństwo to jeszcze widząc, że nie mają możliwości zjazdu z ronda wjeżdżają na nie, stoją w korku i tym samym blokują przejazd samochodom jadącym z ul.Hallera w ulicę Dworcową i z ul.Dworcowejw kierunku wiaduktu.
Przez taką\”jazdę\” niepotrzebnie zakorkowany jest przejazd.
auto zostało zaparkowane i nie ma prawa ktos je odholowac. jest to miejsce publiczne a nie parking prywatny albo czasowy. za chwile to kazdy bedzie swojego nielubianego sasiada auto odholowywac. trzeba sie ogarnac w pewnej ingerencji w zycie ludzkie…
tego wlodarz nie zrobi zeby sprzedac wraka i pieniadze przeznaczyc na cos pozytecznego.W urzedzie wola dorabiac sie na ludzkiej krzywdzie np. znajomej corka wyprowadzila sie prawie piec lat temu a oni naslali jej komornika na wyplate za zalegle oplaty za smieci tylko dlatego ze nie wiedziala ze trzeba zrobic korekte w okreslonym czasie[chyba 14 dni] Ciekawe ile jest takich osob jak ona z niewiedza ze nie wystarczy sie wymeldowac z tego ;grajdola;jeszcze trzeba odwiedzic UM zeby zmienic deklaracje.To jest jakas paranoja ze za jedna osobe korzystaja dwie gminy. I stale maja malo…..
Ciekawe, że panu przewodniczącemu nie przeszkadza \”piękny widok\” z ulicy Hallera na park, jaki zafundowali mieszkańcom rządzący. Nie przeszkadzają mu korki przed 8 rano na Hallera i Padniewskiej.Nie przeszkadza mu szereg innych rzeczy psujących wizerunek miasta. Nie podnosi na sesjach sprawy ruiny w centrum itp. Nie przeszkadza mu, że wszystkie miejscowości na świecie starają się chronić zieleń a w Mogilnie w parku w centru buduje się market. \”Dziękujemy\” wszystkim, którzy przyczynili się do tej sytuacji.
A dziś popołudniu Audi już nie było…
Mati ale przepisy ustalają Ci w Warszawie!
Proponuję odpowiednim służbom zainteresować się nie tylko zalegajacym Audi, tylko tym jak ludzie parkują. Na ul. Adama Mickiewicza notorycznie stoi wielka biała terenówka i skutecznie blokuje większość chodnika. Nie idzie minąć się w tym miejscu
Przy bloku 22 stycznia 3 wjazd koperta bardzo często jest parkowany BMW … cwaniaczek z bloku obok, czy odpowiednie służby mogą go pouczyć mandatem.
gosc ta terenowka wjezdza do fryzjera,bo niechce mu sie chodzic piesza.notorycznie tam parkuje,z wozkiem jest masakra tam sie przecisnac.do ukarania!!!