Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie. Tuż po niej górnicy z Inowrocławskich Kopalni Soli \”Solino\” prowadzeni przez orkiestrę górniczą przeszli ulicami miasta na mogileński Rynek. Tam nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość Ziemi Mogileńskiej i tablicy papieskiej. (PK)

















































Górnicy co pod ziemią nie byli.
Super..
Jak będą w Mogilnie dni morza czy dni kultury kurpiowskiej to napiszcie wcześniej..
Dlatego tacy \”górnicy\” którzy pod ziemia nie pracują, jak ci od soli czy z Kleczewa nie powinni zmienić się górnikami i mieć przywileje. To zwykli robotnicy..i tyle.
A na tej mszy to byli, czy to podpucha? Na fotkach tylko i wyłącznie marsze. To jakas znowu wyolbrzymiona reklama?
A ja uważam,że taka tradycja powinna być, tak jak procesja Bożego Ciała.Stroje górnicze piękne, z do tego muzyka prawdziwej orkiestry, nie elektronika.Super
jak co roku, psy na nich wieszają (i mają rację, bo co to za górnicy), a oni na siłę bezczelnie maszerują, patrzeć się na to nie chce
…Fedrują węgiel w swojej piwnicy jak trzeba do pieca dosypać!
Górnicy zza biurka? Widziałeś Ty chopie kilof? To weź i w ten górniczy łeb się …. j Paradowcy zas….ni
Metr pod ziemią nie byli a barburki urządzają.
Smiac mi sie chce z tych komentarzy co za prymitywy… a jeszcze bardziej chce mi sie smiac ze po barborkowych premiach i nagrodach przekroczylem prog podatkowy…co powiecie na to? A jestem zwyklym pracownikiem fizycznym