Inwestycje, jakie znajdują się w projekcie budżetu gminy Dąbrowa na rok 2021:
1. Opracowanie projektu technicznego instalacji gazowej – budynek hydroforni w miejscowości Szczepanowo – 10 000 zł
2. Termomodernizacja budynku hydroforni w miejscowości Krzekotowo – 235 000 zł
3. Zakup pompy na hydrofornię – 20 000 zł
4. Opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy drogi Słaboszewo – Słaboszewko – 30 000 zł
5. Opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy chodnika w miejscowości Parlinek – 15 000 zł
6. Opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej modernizacji ul. Wiśniowej w Dąbrowie – 15 000 zł
7. Opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy parkingu w miejscowości Parlinek – 10 000 zł
8. Opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej modernizacji ul. Szkolnej w miejscowości Szczepanowo – 30 000 zł
9. Opracowanie projektu technicznego instalacji gazowej – budynek komunalny ośrodek zdrowia w Dąbrowie – 10 000 zł
10. Opracowanie projektu technicznego instalacji gazowej – budynek komunalny ul. Kasztanowa 12, 14 w Dąbrowie – 20 000 zł
11. Opracowanie projektu technicznego instalacji gazowej – mieszkanie komunalne w miejscowości Krzekotowo – 10 000 zł
12. Opracowanie projektu technicznego instalacji gazowej – budynek świetlicy wiejskiej w miejscowości Słaboszewo – 10 000 zł
13. Opracowanie projektu zagospodarowania terenu przy budynku komunalnym ul. Centralna w Dąbrowie – 30 000 zł
14. Opracowanie projektu technicznego instalacji gazowej – budynek Urzędu Gminy w Dąbrowie – 10 000 zł
15. Opracowanie projektu termomodernizacji szkoły w miejscowości Szczepanowo wraz ze zmianą ogrzewania – 50 000 zł
16. Opracowanie projektu technicznego instalacji gazowej – budynek przedszkola w Dąbrowie – 10 000 zł
17. Zakup samochodu do przewozu dzieci niepełnosprawnych – 160 000 zł
18. Zakup pompy przepompownie ścieków – 20 000 zł
19. Zakup kosiarki samojezdnej do utrzymania zieleni – 23 000 zł
20. Budowa lamp oświetleniowych na terenie gminy (uzupełnienie oświetlenia) – 30 000 zł
21. Dotacja celowa na zmianę sposobu ogrzewania EKOPIEC – 32 500 zł
Łącznie na inwestycje w 2021 roku wydane ma zostać 780 500 zł. Budżet ma wynosić 25 169 000 złotych, natomiast gminne wydatki wyniosą 24 869 000 zł. Nadwyżkę budżetową wynoszącą 300 000 złotych planuje przeznaczyć się na spłatę rat pożyczek. Warto zauważyć, że od 2021 roku w gminie Dąbrowa nie ma funduszu sołeckiego. (PK)

















Normalnie Bob Projektant gratulacje….. Ciekawe na co Wyda pozostałe 24 bańki?. Gdzie jeszcze nie byli?
Nie no aż czytać się nie chcę, czy w tym urzedzie się zjada te kosiarki i samochody, już nie będę ich liczyć ale trochę tego jest, propnuje zamiast UG otworzyć przedsiebiorstwo zieleni wiejskiej i przedsiebiorstwo usług przewozowych bo każdy mieszkaniec gminy też widzi jak ten sprzęt i przez kogo jest wykorzystywany do różnych celów. Panie Wójcie, szanowna wysoka rado jesteście debesciaki, za 3 lata wybory i może społeczność się obudzi i wam podziekuje za to co robicie w tym folwarku
No tak auto co przewozi dzieci ma prawo się zniszczyć jak nawet w sobotę meble i inne graty się nim wozi , oczywiście cele prywatne .Może w końcu będzie zezwolenie na Dino i ten syf zniknie co jest ozdobą centrum !
Szanowni Państwo, szkoda komentarza i tak robi co chce. Radni – bezradni głosują jak chce Barczykowski, wiecie wyjazdy, wycieczki, itd. itp. nie musi się bać, że będzie miał jakiś głos sprzeciwu, to się nazywa w przyrodzie symbioza. Tak jest już przez kilka lat, sprzęt w soboty czy popołudniami wykorzystywany jak z wypożyczalni. Każdy bierze i korzysta jak ze swojego i nikt tego nie kontroluje. Ktoś pisze, następne wybory, oby, życzę powodzenia, ba już tutaj nie wrócę, rodzicom pomagamy, ale żal innych znajomych, że musza żyć nie mając na tą prywatę wpływu, bo jest ich jeszcze za mało, albo tych którzy nie widzą, lub korzystają z tych dobroci za dużo.
W Parlinku droga i chodnik to żenada, nie wspominając o placu zabaw dla dzieci …..
Chodniki ktore zmodernizowali to porazka. Zapadaja sie, za szerokie i za wysokie. Po co droga Slaboszewo-Slaboszewko? Nie za drogie te projekty? Marnotrawstwo a jakosc wykonanych prac bardzo niska
Du*a boli ze tyle krytyki?
Do Abc ostatni komentarz super, masz rację, boli ich, że ktoś kto myśli inaczej ich krytykuje, ale oni i tak zrobią swoje. Dobrze, że tego nie widzę, ale mieszkałem kiedyś na terenie gminy i cały czas mam sentyment i wiem, że będę miał do końca życia. Ktoś powie wiocha, ale ja właśnie tą wiochę kocham, tylko chciałbym by tą wiochą rządził ktoś kto też ją kocha a nie, że znalazł sposób na dobre życie, za wasze podatki.
Kosiarki traktorek są już za 10tys a oni 23tys
Kupić im pchane spalinowki i niech kosza bo i tak nic
W tej gminie nie robią