W kwietniu Urząd Gminy w Dąbrowie ogłosił konkurs na opracowanie projektu muralu. Projekt miał nawiązywać do setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz zawierać elementy lokalnego patriotyzmu. Komisja konkursowa wybrała szkic autorstwa Natalii Przybysz. Jej projekt \”Dąbrowianka\” przedstawia dziewczynę ze złotym warkoczem i wiankiem z liści dębu. Kolorystyka zaczerpnięta została z gminnego herbu.
Przeniesieniem projektu na ścianę zajęła się wolontariuszka EVS Daria Frolova i Beata Perera. Mural powstawał przez kilka dni i został namalowany farbą elewacyjną. (I | fot. UG Dąbrowa)
















Dlaczego na realizacji jest takie brzydkie pismo i do tego nie ma daty 11 XI? To przydkie pismo tylko zniszczyło i zeszpeciło mural
Również zwróciłam uwagę na użytą czcionkę (1918-2018), która w ogóle nie pasuje do reszty. Już lepiej wygladalo to bez tych dat (tą okropną czcionką). Szkoda, że projekt Pani Natalii nie został odwzorowany w 100%.
Popieram Michała, tylko co robi właściciel posesji od kilku lat, chyba nic ? ale może gmina coś zrobi, bogata i wybory idą ???
Michał piękne malowidlo ale te daty tzn ich wykonanie popsulo cale malowidlo i projekt Natalii
Moim zdaniem daty na scianie są bardziej czytelne i lepiej pasują niz na projekcie. No cóż…Zawsze znajdzie się ktoś,kto ręki nie przyłoży, ale za to chętnie skrytykuje…My Polaczki…i ta nasza małostkowość…
Wszystkie Panie wykonały kawał dobrej roboty!
Od projektantki po wykonawczynie… Dąbrowa jest piękniejsza! Czas ozdobić kolejną ścianę.
Ps: obydwie czcionki są ciekawe, ale ta na projekcie subtelniejsza…
Bardzo ładne.
Bardzo ładnie zapraszamy do Mogilna żeby zrobić mural na \”wrzosie \”
Fajnie to wygląda. dobre wykonanie, dobra robota