W czwartek, 10 października we Wszedniu, gdzie nielegalnie zostały zwiezione niebezpieczne odpady, odbyła się konferencja z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i lokalnych samorządowców. Podczas konferencji obiecano, że w 2020 roku mają zostać wywiezione wszystkie niebezpieczne odpady.
Podczas spotkania Piotr Całbecki nie krył zdziwienia ilością zgromadzonych śmieci we Wszedniu. Jak podkreślał – \”ta bomba ekologiczna musi zostać rozbrojona\”.
– My na pewno przeznaczymy 230 000 zł na ten wkład w pomoc samorządom, żeby zlikwidować tą tykającą bombę, bo tutaj żartów nie ma (…) 230 000 zł dla samorządu województwa to nie są duże pieniądze, ale efekt będzie mam nadzieję pozytywny – mówił Piotr Całbecki.
Warto przypomnieć, że nowa kalkulacja wywiezienia i utylizacji niebezpiecznych odpadów nagromadzonych we Wszedniu opiewa obecnie na kwotę 5 160 000 złotych. Jak mówił starosta Bartosz Nowacki – 90% tej kwoty przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 170 000 zł gmina Mogilno, a 116 000 zł powiat. Brakujące 230 000 zł zadeklarował się przekazać Urząd Marszałkowski w Toruniu w formie pomocy celowej dla samorządu. Jak się okazuje, pomimo dyskusji na zarządzie województwa nie zapadły żadne wiążące decyzje o przekazaniu funduszy dla powiatu mogileńskiego. (AS)







































Widać maprawde wybory pan brejza sie nawet pojawil a gdzie panowie byliscie caly rok nic nie zrobiliscie w tym kierunku aby usunać te odpady teraz przed wyborami chcecie głosy kupić ze niby co kielbasa wyborcza brawo wy
Aż miło posłuchać, ale kto wydał decyzje na składowanie tego odpadu. Nasze pieniądze zamiast na inwestycje w okologię idą na usuwanie czyjegoś interesu.
Dlaczego za przekręt prywatnej firmy i zaniedbania urzędników, straży miejskiej, policji, inspekcji i innych instytucji odpowiedzialnych za kontrolowanie takich miejsc, mamy zapłacić my? Te pół miliona to są nasze pieniądze z naszych podatków, nasze ciężko zarobione pieniądze. Płacimy podwójnie raz utrzymując ten szereg instytucji które dały ciała i w porę nie zatrzymały procederu a drugi raz teraz za posprzątanie.
Po wysłuchaniu tych panów okazuje się że teraz pozostałe chemikalia są bardzo trujące szkodliwe i zagrażające życiu ludzi a gdy spaliło się 800 ton chemikaliów wlano kilka milionów litrów wody która wsiąkła w glebę to wszystkie służby mówiły że powietrze jest czyste Ziemia jest skażona i okoliczne uprawy również są nieskażone to kto to kłamie
Te 5 melonów to niech komornik zlicytuje z tego co do tego dopuścił, a później w kajdany..
normalnie szok, myślałem że pęknę ze śmiechu, jakie miny zatroskane, jak \”bardzo się biedacy zamartwiają\” plebsem, tylko nas wybierzcie, nie ważne kto byle z PO, a później będzie czym dzielić, ha ha, ciekawe dlaczego nie ma tam siwego, zawsze się lansuje na każdych imprezach
ludzie czytajcie , oglądajcie i wnioski wyciągnijcie !!!!!
,,Szoł\”- Show\” i przedstawienie PO przed ciszą wyborczą – bo dlaczego dopiero teraz …. ACHA Acha :-)rozumiem, że wcześniej nikt tego nie widział – a to przepraszam za słowa w tytule.
Wielki smutek i żałosna mimika aktorów.Po co ta gra?
Popatrzcie na minę starosty. Bezcenna
Macie Racje poniżej Teatr i gra – a publiczność ma klaskać przy urnach. Zaklaskamy ale nie aktorom z Platformy Obywat. i SLD tylko politykom realnym z PIs ( nie dla aktorów)- czasmi ,,tacy , czy siacy ci z PiS \”- = ale jednak ,,Tak\” dla realnych polityków z PiS.
A Mikołajczak czemu nie zabierał głosu ? Mowę mu odjeło ? tylko stoi zamyślony i odstrzelony hahaha
A Mikołajczak i Krzesiński z tyłu to co nie potrafią mówić . Mikołajczak to wogole śpiący, odstrzelony jak na wystawie królewicz .
Gdzie jest dochodzenie kto to zrobil? Gdzie sledztwo? pozwy? Gdzie areszty? Gdzie sa pieniadze jakie pierwotny wlasciciel smieci zaplacil \”naszym polskim patriotom\” za ich usuniencie? Gdzie jest dochodzenie komu zaplacono za milczenie? Gdzie rezygnacje? zwolnienia, nazwiska? Socializm to ustroj dla naiwnych, bo wsrod rzadcow socjalistycznych wladz takich jak nasze, uczciwi podatnicy, zamiast obroncow maja cynicznych i oportunistycznych karierowiczow. Wladze bez odrobiny personalnej odpowiedzialnosci. Co za wstyd! Okreslenia jak \’rada\’, \’komisja\’ czy \’komitet\’ to sposob na wladze, w ktorej nigdy nigdzie nie ma winnych. A ostateczny rachunek placimy zawsze my, zwykli podatnicy.