W środę, 23 października radni Rady Miejskiej w Strzelnie podjęli uchwałę dotyczącą zmiany nazwy instytucji kultury. Dotychczasowy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie stanie się Domem Kultury w Strzelnie. Oprócz samej nazwy, Dom Kultury zyska nowy statut.
Ostatnia wersja statutu pochodzi z 2007 roku. W tym czasie ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, na podstawie której działa MGOKiR była już kilkukrotnie zmieniana i nowelizowana. Zmiana statutu podyktowana jest przede wszystkim dostosowaniem do aktualnych przepisów i wymogów. Zmianie ulega również sama nazwa.
– Nazwa ta jest zakorzeniona w świadomości mieszkańców o wiele bardziej niż Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie. Jest krótsza, praktyczniejsza, łatwiejsza do prowadzania działań promocyjnych. Dodatkowo pierwsza nazwa z 1960 roku zawierała określenie „dom” zamiast „ośrodek” – mówi dyrektor Paweł Gębala.
Treść nowego statutu poszerzono o cele i przedmiot działania, a także opisano możliwe formy prowadzania działalności gospodarczej m.in. prowadzenie kawiarni, świadczenie usług noclegowych, studia nagrań, czy też sprzedaż własnych wyrobów np. rękodzielniczych.
– Nie oznacza to jednak, że Dom Kultury będzie takową działalność prowadził. Statut nadaje wyłącznie taką możliwość. Jedynie w przypadku, gdy widoczna będzie realna korzyść ekonomiczna działalność gospodarcza zostanie podjęta – informuje Paweł Gębala.
Siedziba strzeleńskiej jednostki kultury znajduje się przy ulicy Gimnazjalnej, jednak w statucie do tej pory widniała poprzednia siedziba przy ulicy Sportowej. Nowy statut zawiera także informację o organie doradczym DKS – Społecznej Radzie Programowej, do działania której obliguje ustawa.
W środę, 23 października podczas sesji za zmianą nazwy i nadaniem nowego statutu zagłosowało jednogłośnie 13 radnych. (AS | fot. arch.)

















Nazwa taka czy siaka ale jak mowa o Kinie to wszyscy wiedzą gdzie to
No, tradycyjne na sesji był Mikołajczak i Jankowski. Po co dwie osoby , z powiatu ? Jankowski rozumiem radny powiatowy że Strzelna , ale Mikołajczak nie ma co robić? Potrafi tylko jeździć i się stroić w nowych garniakach ,, mądruś\” przemądrzały . Nie za to dostawaja wysokie pensje , za ,,latanie\” tyle kasy. Wogole Mikołajczaka to rzadko zastać w biurze , np. urząd jest do 15 30 , a o 15 go nie ma – wstyd Panie Mikołajczak!!!. Do roboty !!! Obudźcie się wszyscy !!!!
Wyborca , dobry jesteś , ale chociaż prawdę piszesz , a wiesz prawda w oczy kole
Wyborco ale \”dołożyłeś\” wicestaroście Mikołajczakowi to co według ciebie miało być zarzutem, że uczestniczy w sesji w Strzelnie faktycznie jest jego pochwałą to samo dotyczy eleganckiego ubioru wicestarosty. Znam pana Mariana i jego sumienność dlatego nie wierzę aby urywał się z pracy. Widać ze zioniesz nienawiścią do tego człowieka, lecz się.
Czy nasi szanowni radni i pan burmistrz nie widzą stert śmieci zalegających przy kontenerach? Przecież to jest chore. Kto jest odpowiedzialny za wywóz nieczystości z naszego miasta? Jeden raz w miesiącu wywóz odpadów segregowanych? To my mamy kisić przez miesiąc te biodegradowalne u siebie przed domami? Jeden radny chwalił się na facebooku jak to gruz ładował w big bagi. Może zamiast lansu zabralibyscie się za to co jest istotnie uciążliwe dla mieszkańców miasta? Co?
Wydaje ci się, że znasz. Pojęcia nie masz jakie bzdury piszesz.
Czy ty się człowieku słyszysz? Nielimitowany czas pracy np .do 14 . Jeżeli urząd jest czynny do 15 30 to zostajesz do 15 30, a nie to że cię nie ma !!! Myśl człowieku . Jestem ciekaw czy Mikołajczak po skończonej sesji wrócił do starostwa czy miał już wolne , bo znając życie miał wolne i marzył w obłokach , a poza tym nie potrzebnie uczestniczył w sesji w Strzelnie skoro był Jankowski , ale co najlepiej się wystroić ,posiedzieć i pomyśleć o swoich sprawach na sesji niż pracować w Mogilnie jak to robi starosta Bartek . Na sesji powinni uczestniczyć radni powiatowi , i informacje , prośby mieszkańców przekazywać na zarządzie , do starosty ,a nie aby starosta przesiadywał na sesji , on ma inne zajęcie . Obudź się Mikołajczak , przemyśl swoje zachowanie!!!
Wyborco a raczej G.K. daj sobie z tym spokój, widzisz jaki marny masz odzew i do tego te byki ortograficzne, pogódź się że zostałeś odsunięty od koryta. Lepiej kup sobie słownik ortograficzny, ty wielki działacz a nie znasz języka polskiego. Jeśli chcesz to mogę cię zdemaskować i podać pełne dane zamiast inicjałów.
oj masz człowieku problem. to już obsesja Mikołajczak i Mikołajczak, a jeśli chodzi o jego ubiór to ja nie widzę w tym nic szczególnego. Wicestarosta odkąd pamiętam zawsze jest bardzo gustownie ubrany. i tak powinno być, w końcu reprezentuje nasze środowisko na różnych swpotkaniach w różnych sytuacjach i nie ubierze się jak na działke. a jeśli chodzi o te twoje obsesje to słyszała że to się leczy z dobrym skutkiem. podobno w Mogilnie przyjmuje już psychiatra. Radze udać się do lekarza bo może być gorzej.
Hahaha Dobry jesteś , a mogę być tym g k czy jak tam piszesz , prawda w oczy kole i cię boli i nerwy puściły , o prawdę się gniewasz ,ciekawe co wymyślisz kim jestem , może tajemniczą istotką hahaha
Jestem za tym aby smieci podnieść 100 procent do góry może wtedy ludzie zaczeliby segregowac i dbac o porządek cielo 100 procent do góry wtedy ludzie zaczna dbac o to aby cieplo zostalo w domach blokach a nie szlo na prózno w powietrze przez komin. A radny sie nie lansował tylko pokazał ze za wyższe opłaty jestesmy sami sobie winni bo dajemy firmie wiecej pracy co idzie za tym wiecej godzin musi poswiecic na segregacje itd a za tym idzie wieksze pensje dla pracowników a nam z kieszeni ubywa także prosze nie płakac tylko najpierw samemu zadbać a pożniej szukac winnych.
Wyborca masz rację, prawda w oczy kole i nerwy puściły , ten człowiek nigdy się nie zmieni !!! Ciekawe co znów napsze hahaha
Ja nie mogę znaleźli się obrońcy,zobaczcie jaka bezczelność i buta wyszła z Mikołajczyka. Ja osobiście jestem z niesmaczony postawą radnego.
Teraz wszystko składa się w pewną całość,że radni z PO tak naprawdę kochają świecić.
Najjaśnieszą gwiazdę mamy w osobie burmistrza Strzelna.
Za przykrywką domu kultury mydli oczy naiwnym,że miasto się rozwija.
Naiwni w was siła. Chudziński takich potrzebuje.
Na zlecenie burmistrza ten komentarz,bo to w jego stylu?
Łatwo było głosami radnych zlikwidować sklep w Rynku ! Remontu lokalu nie widać ! Tak działają radni …żyjący z naszych PODATKÓW – \”by ludziom żyło się lepiej\” (naszym !-OCZYWIŚCIE) !
PANIE BURMISTRZU DLACZEGO NIE MA DARÓW -JUŻ MA PAN STRZELNO W NOSIE BO POZAŁATWIAŁ PAN STANOWISKA SWOIM ZNAJOMYM-NASTĘPNEJ KADENCJI NIE BĘDZIE ,BO LUDZIE ZROZUMIELI ŻE PAN NIGDY SIĘ NIE ZMIENI