Święto plonów w gminie Dąbrowa rozpoczęła msza święta dziękczynna za plony w kościele pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na teren świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się oficjalna część dożynek. Głównym punktem uroczystości było przekazanie dożynkowego chleba i okolicznościowych wieńców na ręce gospodarzy niedzielnego święta. Nie zabrakło przy tym dzielenia chlebem oraz wręczenia dyplomów i odznaczeń. Starostami tegorocznych dożynek byli – Paulina Zachwieja z Krzekotowa i Marek Bergmann ze Słaboszewa.
Dla przybyłych przygotowano także występy artystyczne, stoiska gastronomiczne i zabawy z animatorami dla dzieci. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.
Organizatorami dożynek byli: Gmina Dąbrowa, GZRKiOR w Dąbrowie, sołectwo Krzekotowo i Słaboszewo. (PK)








































































































































































