Podczas festynu zbierano pieniądze na zakup pompy insulinowej dla Zuzi Kosińskiej – uczennicy IV klasy, która choruje na cukrzycę typu I. Na przybyłych mieszkańców czekał kiermasz, loteria fantowa oraz liczne licytacje. Nie zabrakło przy tym stosik z potrawami i ciastem, a także występów artystycznych.
Patronat medialny nad akcją sprawował portal CMG24.pl. (AS)
AKTUALIZACJA!
19.12.2018 r.
Jak informują organizatorzy – na zakup pompy insulinowej dla Zuzi Kosińskiej udało się zebrać 15 839,41 zł.
– Społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie składa gorące podziękowania sponsorom, rodzicom i wszystkim ludziom wielkiego serca, za ogromne zaangażowanie w zbiórkę środków finansowych na zakup pompy insulinowej dla Zuzi Kosińskiej. Dzięki Państwa wielkiej szczodrości zebrano 15 839,41 zł (w tym kwota 3 850 zł- wpłaty od sponsorów na konto „Stowarzyszenia Sympatyków Gimnazjum im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie „STRZELNIOKI”). Zebrana suma w zupełności wystarcza na zakup pompy przez Stowarzyszenie. Dziękujemy za bezcenne wsparcie, zrozumienie potrzeby pomocy choremu dziecku. Jesteście dowodem na istnienie ludzi dobrej woli – mówi Tadeusz Twarużek, dyrektor placówki.

















































































































Super festyn. Wspaniała inicjatywa. Oby więcej szkół wspieralo swoich uczniów bo na wielu szkolnych festynach niestety nie wiadomo na co idzie zarobiona tam kasa. Gratulacje dla p. Anny za przygotowanie festynu i dla wszystkich występujących.
POMPY INSULINOWE SĄ W CAŁOŚCI REFUNDOWANE PRZEZ NFZ WSZYSTKIM PACJENTOM DO 26 ROKU żYCIA .
Szacunek dla organizatorów za przygotowanie festynu i pomoc Zuzi, ale gwiazdor totalna porażka. Mógł chociaz ten strój wyprasować.
Piszesz brednie,gdyż sam zapis w przepisach jeszcze nie oznacza refundacji.Jak tak dobrze wszystko wiesz, to napisz jaki jest termin i kiedy znajdzie się chory na liście oczekujących. Życzę, abyś nigdy nie musiał znaleźć się na tej liście.
Gwiazdor wygląda jakby wyszedł z mamra. Dziwię się Panu żeś Pan to na siebie włożył. Dzieci będą wspominać takiego obdartusa ze starą pończochą pod nosem jeszcze do następnych świąt. Taki strój teraz w każdym sklepie po 20- 30 zł się kupi a nie takie szmaty serwować.
Uważam, że zebrana kwota powinna być podana do informacji publicznej. Jestem ciekaw dlaczego nie podano żadnej informacji. W zeszłym roku potrafiono napisać ile udało się uzbierać