Budżet gminy Strzelno na 2019 rok pomimo poukładania go pod sugestie bydgoskich urzędników, otrzymał negatywną opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Jego największym mankamentem był brak ujęcia w wydatkach zwrotu blisko 5 milionów złotych nienależnie pobranej subwencji oświatowej, którą wkrótce będzie trzeba zwrócić do budżetu państwa. Według propozycji urzędników z RIO, dla gminy należy przygotować program naprawczy, który może przywrócić płynność finansową.
– Niesłychanie trudna sytuacja, z którą się spotkaliśmy. Kosztowało nas to dwa wyjazdy do Regionalnej Izby Obrachunkowej, podparcie się dwoma dodatkowymi skarbnikami, którzy próbowali pomóc pani skarbnik, żeby ten budżet poukładać w sposób akceptowalny dla Regionalnej Izby Obrachunkowej (…) Propozycja RIO jest jednoznaczna – opracujcie program naprawczy wspólnie z nami, następnie zacznijcie go realizować, a następnie wystąpcie, bo jest taka możliwość o pożyczkę. Zbijmy te wszystkie wasze zaległości, które topią gminę w jedną i wystąpcie o pożyczkę do Ministerstwa Finansów, do Skarbu Państwa, rozłóżmy ją na długie raty i zacznijmy normalnie funkcjonować – mówił Dariusz Chudziński.
Ze wstępnych wyliczeń wynika, że gmina Strzelno musiałaby z budżetu państwa pożyczyć ponad 10 milionów złotych, które oprocentowane byłoby na 3%. Jednak droga do tego momentu jest bardzo długa i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami ze strony samorządu i mieszkańców.
– My dzisiaj nie mając pozytywnej opinii RIO do budżetu, nie mając płynności finansowej nie możemy prowadzić tak naprawdę żadnej działalności oprócz wegetacji. (…) trzeba podjąć szereg niepopularnych decyzji, ale ja się z tym potrafię zmierzyć. To nie jest sytuacja nie do udźwignięcia (…) To jest raport, który nie pozostawia żadnych wątpliwości, że gmina Strzelno znajduje się w sytuacji jednego z najgorzej funkcjonujących samorządów w Polsce (…) Konieczność wzięcia na barki lekkiego życia przez lata dzisiaj niestety wygląda tak, a nie inaczej (…) Sytuacja jest na tyle poważna, że musimy dzisiaj podjąć działania, które będą niestety ciężkie przez trzy lata, bo program naprawczy zgodnie z przepisami uchwalamy na trzy lata, ale efekty będą widoczne za chwilę. Musimy to wszystko pozbierać razem, rozłożyć na raty dzięki taniej pożyczce z rządu i niestety zmierzyć się z tym problemem – mówił burmistrz Strzelna.
W trakcie sesji w miniony czwartek, 27 grudnia, 13 obecnych radnych pomimo negatywnej opinii RIO opowiedziało się za przyjęciem budżetu na 2019 rok. Tym samym wkrótce bydgoscy urzędnicy nakażą, aby władza przygotowała w ciągu 45 dni program postępowania naprawczego. Natomiast gmina musi obecnie skupić się na spłacie dotychczasowych zobowiązań i przywróceniu płynności finansowej. Jednocześnie najbliższe 3 lata będą musiały być nakierowane na oszczędzanie i spłatę zadłużenia, co w perspektywie tego okresu znacznie ma poprawić sytuację finansową gminy. Wprowadzenie programu postępowania naprawczego, choć niesie ze sobą ograniczenia w działaniach podejmowanych przez gminę, to nie stanowi ich całkowitego paraliżu. Jednakże w tym czasie samorząd musi ograniczyć wiele wydatków, jak np. zlikwidować fundusz sołecki, nie podwyższać diet radnych i wynagrodzenia burmistrza, ograniczyć inwestycje jedynie do realizowanych z własnych środków bez pomocy pożyczek, nie może także udzielać pomocy finansowej innym jednostkom samorządowym oraz wydawać funduszy na promocję. (PK)

















Może jakiś bogaty obatel by sobie kupił gminę??? Cena w miarę!!!
\”Zwrot blisko 5 milionów nienależnie pobranej subwencji oświatowej\”… Interesujący temat. Proszę o szersze i bardziej szczegółowe jego opisanie. Kto te pieniądze brał i na co były przeznaczane? Teraz trzeba je oddać. My-mieszkańcy gminy będziemy to musieli robić poprzez podwyżki cen m.in. za wywóz śmierci. Jeszcze raz pytam-kto z tych pieniędzy korzystał???
A co by się stało jakby tak ogłosić upadłość? Tak naprawdę co mnie to obchodzi, czy ja tą gminę wpędziłem w długi żeby ją teraz ratować za wszelką cena? Płacę wszystko co trzeba i ile trzeba. Jeśli nie wystarczyło to trzeba było podnieść podatki albo wymagać od innych żeby też płacili. Co się stanie z miastem Strzelno jak zbankrutuje, zamkną mi ulicę, zgaszą światło. Z mojego własnego domu nikt mnie wypędzi. Sprzedać ten burdel na licytacji może jakiś frajer kupi. Tak, widzę tyko czubek własnego nosa i nie obchodzi mnie reszta tak jak nigdy gmina mnie nie obchodziła. Nie mam tam ciepłej posadki ani nigdy nie byłem po cokolwiek. Nie jest mi ona do niczego potrzebna więc wisi mi jej ratowanie.
Racja fundusze sołeckie to wyrzucanie pieniędzy w błoto,sołtys niech sobie radzi ma radę sołecką niech myślą jak zdobyć pieniądze na różne okoliczności są mieszkańcy i można dużo z działać w tej sprawie, a nie czekać na gotowe, jest również komentarz o likwidacji straży miejskiej dobry pomysł są nie potrzebni tym bardziej w Strzelnie proszę sobie wyobrazić ile pochłaniają z budżetu pieniędzy rzecz nie możliwa do likwidacji.Chętnie jeszcze zrobić parkingi płatne też można pozyskać sporo pieniędzy.
Widac na przykładzie Strzelna, że psl do zarządzania sie nie nadaje. W ZECu lipa od wielu lat, gmina bankrut. Tak to rządzili jeden w gminie drugi w ZECu zanim na stołek w powiecie wskoczył. PSL do pługa i nic więcej.
A cały sprawca siedzi sobie na d..pod lasem i pewnie się śmieje..
Czy skarbnik gminy/główna księgowa budzi zaufanie nowego burmistrza???
Straż miejska w tej miescinie jest do niczego niepotrzebna. Tu się nic nie dzieje, to nie warszawska Praga itp…
Tu nie chodzi tylko o STRZELNO do INOWROCŁAWIA ! Tu chodzi o bezsens w ogóle istnienia karłowatego powiaciku Mogilno i około stu innych podobnych w skali kraju. To wszystko my PODATNICY DŹWIGAMY NA SWOICH BARKACH . Takie decyzje zapadają na poziomie najwyższej władzy! Prędzej czy później to nastąpić musi ! Tym czasem nadal utrzymujmy tę kastę lokalnych polityków gminnych czy powiatowych działających bez żadnej osobistej odpowiedzialności za szastanie naszymi pieniędzmi! Tych ,którzy na przemian przesiadają się ze stanowiska na stanowisko , z rady powiatu do rady gminy . I tak z kadencji na kadencję .TE same twarzycki !
A Pani skarbnik to gdzie była przez te wszystkie lata?????
Widziały galy co brały !!? Burdel bez burdel mamy to fikcja, nowa burdel mama nie zarobi na prowizję
Zlikwidować fundusze soleckie jak i tak samo zlikwidować te hamskie festyny przy PKS na które wszyscy że strzelona tak biegną żeby się nawalic i zostawić smietnisko. Szkoda na to kasy podatników.
ja oszczędzać to oszczędzać, po co komu strzelanina w sylwestra i jakieś tam światełko do nieba ile to kosztuje ? straż miejska ile etatów ? ile to kosztuje – mamy policję , tabun pań rzekomo sprzątających kiedyś sprzątała 1 słownie jedna osoba ile to kosztuje , biblioteka o gabarytach akademickiej , ile to kosztuje , niby to ośrodki kultury , co śie dzieje w Strzelnie ? może ktoś podpowie , ile to kosztuje , no a referaty w URZĘDZIE , tylko w jednym siedzi trójka a może i czwórka ludzi ostro grających na komputerach ,ile to kosztuje , a pomoc ty rzekomo biednym , mieszkania ogrzewanie itd , bezpłatne parkowanie przez cały dzień , przyjezdny się nie zatrzyma bo nie ma gdzie i tak grosz do grosza , grosz do grosza
Ten cały bałagan w Strzelnie to dzięki temu z brodą -ale to nie tylko on sam odpowiada ,bo gdzie byli ci z biur i zapewne widzieli co jest grane ale po co robić sobie wroga z wodza jak lepiej siedzieć cicho i grać na komputerze w czasie pracy i brać wypłatki udając że wszystko gra a ci jego wyborcy dzisiaj trzęsą portkami bo nie wiedzą co zrobi nowy Burmistrz a nowy Burmistrz powinien dać im wilcze bilety w strone Jaworowa.SZanowny Burmistrzu w Strzelnie i okolicy jest dość pracy a nie brodaty urządził zatrudniak w Urzędzie GMINY a co dziwne nazatrudniał młode osoby,bo poszła ciocia ,kuzynka,znajoma i mówi Ewuś przyjmij go/ją do pracy bo musi (a to długi oddać ,a to nowy samochód kupić) tak było i wszyscy po kątach szeptali ,bo nie wolno było sprzeciwić się,bo jak już mówiłem -posadka najważniejsza
po pierwsze należy rozliczyć wszystkich z poprzedniej Rady. Przecież to oni brali czynny udział w demontażu całej Gminy. Jeżeli nic się nie zmieni i pozostaną na ciepłych posadkach to zakrawa na absurd. Śmieją się w twarz! i jeszcze stanowiska dostają. Nowy przewodniczący Rady to chyba jakiś żart. Sprawa 5mln subwencji to powinien byc z miejsca PROKURATOR. Tłumaczenie p. burmistrza ze będzie ostatnią osobą, ktora złoży wniosek do prokuratury zakrawa na kpine. No ale co sie dziwić kol…. trzeba bronić. Dla dobra całej Gminy interesuje mnie to aby uciąć wszelkie podejrzenia i wyjaśnić wszystkie afery. Następnie sprawy funkcjonowania Mops, a w szczególności kierowania tą jednostką. Poziom wiedzy i przygotowania do pełnienia objętych funkcji w ramach wykonywania urzędniczych etatow to następny gwóźdź do trumny. Porażka przez duże P. Dla dobra wszystkich mieszkańców odciąć pępowinę wszystkim pasozytom u wyciac ropne wrzody.
Popieram szanownego podatnika ,że trzeba rozliczyć poprzednio władzę i radnych ale wielu też siedzi w biurze i dobrze wiedzieli co wyrabiał były Burmistrz i nikt z tych osób nie prubował powstrzymać tej machiny zniszczenia a tak szczerze to każdy wykorzystał chwile by ktoś z bliskich ,znajomych został zatrudniony -mamy przykład PRZYKERZEŻE MOPS I TO PRZYKRE ALE W TYCH INSTYTUCJACH PRZYJMOWANO JAK TO MÓWIĄ PO PLECACH .JESZCZE RAZ POPIERAM ,ROZLICZYĆ RADNYCH A POTEM DAWAĆ CIEPŁE POSADKI A JAK CZUJĄ SIĘ NIE WINNI TO NIECH ZREZYGNUJĄ Z DIET
Skoroś taki mądry to proszę o więcej szczegółów dotyczących tych 5 milionów/!!!/ nienależnie pobranej subwencji. Zapytam raz jeszcze: kto odpowiada za jej bezpodstawne pobranie? na co konkretnie tak ogromna kwota została wydatkowana? z czyjej kieszenie te pieniądze będą oddane? kto ponosi i poniesie za taki stan rzeczy konsekwencje??? Życzę sobie i mieszkańcom gminy aby w Nowym 2019 roku ten temat został wyjaśniony.
Na dzień dobry \”ci\” wszyscy potakiewicze poprzedniego burmistrza powinni 31grudnia2018r złożyć wypowiedzenia bądź mandaty radnych, gdyż ta naprawdę zamiast kontrolować pracę burmistrza i strzec interesu gminy i miasta, woleli pierdzieć w stołki i udawać, że to nie ich sprawa. OTÓŻ TO JEST SZANOWNI PAŃSTWO KIEROWNICY WYDZIAŁÓW W UG i SZANOWNI RADNI POPRZEDNICH KADENCJI WASZA SPRAWA I WASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!! TO WŁAŚNIE PAŃSTWO RADNI POWINNI TERAZ ZASUWAĆ ZAMIAST CHUDZIŃSKIEGO I PONOSIĆ KOSZTY TYCH WSZYSTKICH SKARBNIKÓW, EKSPERTYZ I PLANÓW NAPRAWCZYCH. Jak brakuje Wam wyobraźni to wyszukajcie sobie w wyszukiwarce hasło : gmina Ostrowice w zachodniopomorskiem – od 1 stycznia 2019r idzie pod nóż z podziałem do dwóch sąsiednich gmin. Tak szczerze żałuję, że to Matczak nie wygrał
ostatnich wyborów, bo był na ostatniej prostej , żeby mu dali komisarza. Zresztą Chudzińskiego może to samo spotkać za grzechy jego poprzednika. Ale największą winę ponoszą tutaj poprzednie trzy rady. Jest takie powiedzenie : Nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz. I dedykuję je wszystkim psl-owskim radnym i ich satelitom w podziękowaniu za ostatnie 12lat waszego \”radzenia\”. A teraz mały quiz: do jakich gmin sąsiednich chcielibyście dołączyć poszczególne sołectwa/wioski i miasto w ramach rozbioru zbankrutowanej gminy. Do Siego Roku PSL-owska Waszmości – toście sobie porządzili. To doprawdy sztuką jest zadłużyć się i nic z tego nie mieć.
To się nazywa samorządność. Teraz wiesz czemu PO i PSL tak bardzo bronią samorządności przed zakusami PiS, żeby pod płaszczykiem \”samorządności\” kręcić lody, trwonić publiczne pieniądze i nie ponosić za to odpowiedzialności. Strzelno i powiat mogileński jest tego jaskrawym przykładem. Żeby mieć porządny szpital powiatowy w imię \”samorządności\” wydaje się 30 milionów na budowę nowego szpitala w Mogilnie, kiedy za 5 milionów włożone w szpital w Strzelnie będzie ten sam a nawet lepszy efekt. Różnica wynosi, bagatela, 25 milionów, które z powodzeniem można by spożytkować na inny społeczny cel w województwie, powiecie czy kraju. Podobnie, budowa obwodnicy Mogilna, którą jeździ 5 samochodów na godzinę i ludzie jeżdżą na wrotkach. Uważam, że włodarze i radni gmin, powiatów, województw, miast powinni ponosić materialną odpowiedzialność za gospodarkę finansową zarządzanym przez nich samorządów. Podobnie do odpowiedzialności zarządów spółek.
Zgadzam się z \”podatnik\”. Wina poprzedniego gospodarza jest oczywista ale poprzednie Rady mu w tym pomagały (skoro otrzymywał ich poparcie), powinny zostać wyciągnięte konsekwencje prawne wobec wszystkich, którzy doprowadzili do takiego stanu. Swoją drogą wszyscy Radni, którzy mieli mandaty w poprzednich kadencjach jeśli mieliby choć odrobinę kultury i honoru powinni teraz zrezygnować ale jak głosi stare przysłowie przy korycie są tylko świń.. (tu aluzja też do tych, którzy na nich głosowali)
Do tej pory dziwnym zrządzeniem wszyscy byliśmy przekonani, że gminę można zadłużać w nieskończoność i nic się nie stanie. Niedaleko, jak przed świętami, usłyszałem, że pierwsza w Polsce gmina ogłosiła upadłość. Tereny jej rozparcelują na sąsiednie i pozamiatane. Gminie Strzelno już dużo nie brakuje. Zawsze może zająć drugie miejsce na podium. Wszystkiego dobrego życzę.Z.
Proszę mi nie wmawiać, że tylko poprzedni burmistrz jest winien. Według mnie winę ma w 20%, a rada miejska Strzelna w 80%. I zdania nie zmienię.
Szanowny Zdzisiu Szyderco.Chyba szydzisz sam z siebie,jeśli nawet nie wiesz, że zarówno od umowy o pracę, jak i umowy zlecenia, trzeba za emeryta lub rencistę płacić składki tzw.ZUS.Jak to jest się szczęśliwym,kiedy nie zna się przepisów,a chce się komuś doradzać.Wszystko wtedy jest proste i dochodowe.Gdybyś się nudził poczytaj trochę ustaw.
jeśli wiesz coś o tych nadgodzinach itd. to rzuć konkretami -a nie takie ,,pierdu, pierdu\”, i itp. jak subwencje 5 mil.,
Po co mi ta gmina ja i tak z tego nie mam nic tyle lat po komunie i nic się nie zmieniło. Jakby tak usunąć samochody z ulic to by można Koronę Królów kręcić sodoma i gomora mi jest po prostu wstyd że mieszkam w tak biednej gminie
a co w tym jest śmiesznego?to,to że sytuacja kraju jest taka sama jak sytuacja gminy Strzelno.
Na jakiej podstawie sądzisz że z Panem Sz byłoby lepiej i na jakiej podstawie już sądzisz że z Panem Burmistrzem będzie źle?
Odpowiedź sama się nasuwa:zazdrościsz,pękasz ze złości,jesteś nikim i powinnaś się zbadać a jak nie zbadać to mocno nad sobą zastanowić 🙂
Chcieliście macie swojego idola PO-NOWOCZESNA KOALICJĘ -wsie głosowali również, to teraz nie możecie mieć nic do burmistrza śmieci do góry-podatki o 200%, psy podatek 120zł rocznie i KGW kobiety macie się utrzymać .Gmina nie jest dojną krową, zagnać wszystkich do komunalki od ciążyć gminę zaraz straż miejska do likwidacji zrobić parkingi płatne. BURMISTRZ DZIAŁAJ BRAMA STOI OTWOREM
Jak tak czytam te twoje komentarze to tylko jedno mi przychodzi do głowy pytanie. To samo, które zadał Stefan „Siara” Siarzewski Wąskiemu w filmie \”Kiler-ów 2-óch\” a mianowicie: Czy tobie czasem, kmita, sufit na łeb się nie spadł?
Dopóki nie rozliczycie poprzedniego rządu to nigdy nie będzie dobrze ,bo dlaczego uczciwi ludzie mają płacić za cwaniactwo poprzednich rządzących ,,Panie Burmistrzu ktoś gdzieś wspomniał o zajmowanych mieszkaniach gminnych a posiadają i mieszkają w innych a weżmy w Bożejewicach stoi puste mieszkanie a pani wyszła za mąż i mieszka u męża i dlaczego sołtys mieszkając w jednym domu nie zgłasza takich spraw a żeby było śmieszniej to ten pan jest radnym i macie przykład że im chodzi o te diety a nie o interesy Strzelna
Stwierdziłam tylko fakty i oczywistą oczywistość – aktualnie w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość (wszystko wskazuje, że porządzi jeszcze dłużej). Że Strzelnu grozi komisarz jest jasne od kilku dobrych lat. Wiadomo, że rząd pomagać będzie swoim. Przecież Brejza, Olszewski czy inni platfusy tej kasy Chudzińskiemu nie załatwią, to czego xxx nie rozumiesz i czemu mi ubliżasz?
Los Ostrowic niestety nieuchronny.
Szanowny xxx rok 2018 się kończy! Przeproś Kicię jeśli masz klasę i zdrowie psychiczne ! Pomyślności w NOWY 2019r. ŻYCZĘ Kici i Tobie i wszystkim FORUMOWICZOM bez względu na różniące nas poglądy . Niech żyje nasza OJCZYZNZ – POLSKA !
Likwiduje straz miejska a komendat już stanowisko załatwione w komunalce znajomości ja jestem za komisarzem rozwali caly ten bałagan i klike strzelenska
Porażająca jest szczerość PiS-owskiej propagandystki \”kici\”. Okazuje się, że dla PiS-owskich władz najważniejszym kryterium przyznawania gminom pomocy, nie są obiektywne przesłanki lecz jedynie przynależność polityczna władz gminy. PiS-owski rząd przecież pomaga wyłącznie swoim! Ponieważ Strzelnem rządzi obecnie burmistrz, kojarzony przeze mnie bardziej z Kukiz 15 niż z PO a gminę zrujnowali samorządowcy z PSL-u, to dzisiaj mamy bezwzględne RIO i perspektywę programu naprawczego lub zarządu komisarycznego (oczywiście z PiS-owskim komisarzem – późniejszym zapewne Burmistrzem Strzelna). Gdyby Burmistrz Strzelna był z PiS-u, to zgodnie z deklaracjami z jego programu wyborczego, mielibyśmy w Strzelnie m.in.: przebudowany stadion miejski, zmodernizowane ulice i obwodnicę Strzelna, miejski szpital i wszystkie szkoły znajdujące się na terenie gminy, sieć ścieżek dla rowerzystów i basenów letnich! Przecież \”PiS zawsze dotrzymuje słowa\”!
Panie BURMISTRZU prosze wziąć się za tych co nie płacą za mieszkania a co biektórzy mają samochody dobre sprzęty w domu to komornik wszystko zarekwiruje
Jestem za rozliczeniem beznadziejnych rządów EW i radnych poprzednich kadencji. Przecież ta grupa bezmózgowców ekonomicznych doprowadziła do obecnego stanu zadłużenia i nadal rządzi. Gdzie była p. skarbnik, przeciez miała największa wiedzę o sytuacji ekonomicznej gminy. Dlaczego jeszcze pracuje? Analizując wystąpienia radnych można mówić o cudownym uzdrowieniu ich mózgu. Przez poprzednie lata przytakiwali głupocie EM, więc sa tak samo odpowiedzialni za obecny stan. Słuchając, czytając ich wypowiedzi śmiało mozna powiedzieć ,ze chca się wybielić popierając działania obecnego burmistrza. Ciekawe czy gdyby DCH kazał im skoczyć w ogień to pomni poprzedniego podwładztwa tak by uczynili. Zauważyłem ,że logicznie i profesjonalnie do obecnej sytuacji podchodzi nowy radny RK. Tylko czy sam bedzie miał odpowiednią siłe przekonania. Burmistrz DCH z tak małym zapleczem radnych z wiedzą ekonomiczną, pozostaje bez merytorycznego wsparcia. Mam też obawy kto ułoży dobry program naprawczy by zadowolił RIO i był korzystny dla Strzelna.
Proszę rzetelnie sprawdzić koszty wszystkich gminnych inwestycji ujętych w programie wyborczym PiS. Następnie proszę to wszystko dokładnie zsumować i dodać koszty związane z funkcjonowaniem tych wszystkich nowych gminnych instytucji. Otrzymany wynik, proszę następnie odnieść do jednoznacznego stanowiska RIO w Bydgoszczy, w sprawie katastrofalnego stanu gminnych finansów. Bardzo Pana proszę, proszę przestać traktować nas jak głupców! Co do głównego celu programu wyborczego PiS, to jestem zdziwiony, iż PiS-owi najbardziej zależało na \”uniezależnieniu Naszego Miasta od struktur Powiatu Mogileńskiego\”. Przecież tymi właśnie powiatowymi strukturami miał zarządzać starosta z PiS! PS: ciekawym wątkiem w Pańskiej wypowiedzi, są uzgodnienia czynione przez przedstawicieli PiS-owskiego Rządu RP z kandydatem PiS na urząd Burmistrza Strzelna. Ujawnienie przez Pana treści tychże uzgodnień powinno zapewne pomóc naszej gminie w jej katastrofalnej sytuacji finansowej. Jeśli chce Pan pomóc naszym mieszkańcom, to proszę to rozważyć. Pozdrawiam Pana.
Trudno dyskutować z kimś anonimowym, ale wyliczę tylko krótko jeden przykład: zagospodarowanie parku przy ul. Parkowej – środki RPO – do 65% wartości kosztorysowej zadania, 1% – środki budżetu województwa, pozostałe środki po stronie beneficjenta, w tym środki MKiDN oraz pozostałe źródła w tym między innymi środki WKZ. Koszty własne – opracowania tzw. białej karty – ok. 2.000,00 zł i koszty dokumentacji konserwatorskiej – około 6.000,00 zł. Myślę że wystarczy. Nadmieniam,że nikogo nigdy nie traktowałem \”jak głupków\”. Poza tym budowa skatepark czy też ścieżek rowerowych to wystarczy wejść na stronę MSiT lub właściwych KE. Jeżeli ktoś chce bliżej poznać zagadnienie to wystarczy wejść do biura PiS. Nie piszę tutaj już o innych punktach programu, ponieważ wymagają zbyt dużego wyjaśniania bo są to programy partnerskie.
Szkoda, że nie wykazał Pan kosztów związanych z przejęciem i prowadzeniem szkół oraz szpitala, przejętych w zamiarze PiS-u, od powiatu. Zakładam, że doskonale zna Pan sytuację finansową naszej gminy. Możliwości są więc dwie. Albo mówi Pan nieprawdę o możliwości realizacji inwestycji wpisanych do programu wyborczego PiS-u, albo RIO w Bydgoszczy i Wojewoda Kujawsko-Pomorski celowo, z przyczyn politycznych, ze szkodą dla naszych mieszkańców, pod kłamliwym pozorem katastrofalnej naszej sytuacji finansowej, blokują możliwości finansowe gminy i straszą nas programem naprawczym oraz wprowadzeniem zarządu komisarycznego. Tak na marginesie, czy w interesie naszych mieszkańców, zdecydował się już Pan na ujawnienie rzekomych uzgodnień pomiędzy obecnym rządem RP a Panem?
Nie zamierzam prowadzić jakiejkolwiek dyskusji anonimowo. Zostałem gdzieś tam przywołany i stąd moje wpisy. A szpital jest instytucją non profit. Pozdrawiam.07021
Pajace !! JA JA JA ? ????????5