Autobus należący do gminy Strzelno zatrzymali do kontroli w sobotę, 22 czerwca na autostradzie A4 Inspektorzy ITD z Sekcji Południowej Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej z Krakowa. Już w trakcie zatrzymania uwagę inspektorów zwróciła druga oś pojazdu, spod której zaczął wydobywać się dym. Kord opony znajdującej się na drugiej osi groził wystrzałem. Wyraźnie wyczuwalny swąd spalenizny i dym unoszący się spod kół drugiej osi wskazywał na usterkę układu hamulcowego. W autobusie nie było również koła zapasowego, które stanowi obowiązkowe wyposażenie tego rodzaju pojazdu.
Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy do czasu usunięcia wad. Na miejsce kontroli przyjechał mobilny serwis, który miał doprowadzić autobus do prawidłowego stanu, a tym samym umożliwić podróżującym bezpieczne dotarcie do celu. (PK | fot. GITD)



















To skandal by ryzykować życie pasażerów tej wyprawy na górskie tereny! To nie miało prawa się wydarzyć ! Kto sprawdził i odpowiada za taki skandal. To świadome narażenie życia ludzi!
gdzie sa wladze gminy ??takim autobusem to za komune sie jezdzilo na wycieczki .Włodaz powinien zamartwic sie wyslac autokar na wwypasie zeby szczesliwie wrocili do domu iswoich rodzin !!!!!!czekaja na tragedie???temat wart dla tvnu napewno zaciekawilo by ich to
Do przewozu wycieczki winno się wynająć autokar z firmy przewozowej, która jest w stanie podstawić autokar turystyczny. Autobus taki jak ten na foto sluży do przewozu na małe odległości. No ale jak się chce du*ki wozić za pół darmo to trzeba się pogodzić z niewygodami. A kierowca zanim ruszy w trasę ponad 500 kilometrową powinien sprawdzić do czego wsiada. Strzelno to taki dziwny kraj…
He he takim autobusem to można Maks 20 km jeździć w około domu a nie do Zakopanego. Nie te standardy w dzisiejszych czasach
Panie Ładny na mandaty Pan zbirej. Hah.
Osoba odpowiedzialna za takie cos powinna wyleciec z roboty dyscyplinarnie. Podobnie jak kierowca. Pomyślał ktoś co by było gdyby ten złom miał wystrzał opony na autostradzie? 3 dni żałoby narodowej i flagi do połowy..
To przy tej okazji może policja zainteresuje się resztą autobusów jeżdżących po naszej gminie? Za tymi autobusami nie da się jechać,emisja spalin przekroczona 100%, stan techniczny, oświetlenie też gołym okiem widać że przeglądy robione \”Stara metodą\”
W tym luksusowym autobusie nie było nawet koła zapasowego.. co można doczytać na stronie ITD…
Brawo!
Jak takim czymś można w góry jechać?
Dobrze, ze już PGR nie ma bo by traktorem z bonanzą ich wysłali…
Wstyd na całą Polskę…
Marka zobowiązuje
Sorry,sama rejestracja \”cmg\” do czegoś zobowiązuje.Jaka władza,gmina taki i ich \”wycieczkowiec\”.Obciach na całą Polskę,gmina zaistniała.Po,powiecie jeżdził i nie był zatrzymywany,przez policjantów—–pytanie dlaczego??Nie czuli,nie widzieli,a może to \”koleś\”??
Jaki włodarz gminy taki własnie autobus więcej to szkoda pisania skandal
to chyba jakiś żart, wypuścić ludzi na wycieczkę takim pojazdem, sprawa nadaje się do prokuratora, przecież to jawne wysłanie ludzi na śmierć, tylko opatrzność nasłała inspekcję, szok po prostu szok, mam nadzieję że tego nie zamiotą pod dywan
Kto na taki wyjazd zezwolił ,kto kontrolował ten autobus przed wyjazdem zabrana rejestracja kto za ten wyjazd będzie obciążony jestem ciekawy czy znów zapłaci podatnik,radni z gminy Strzelna myślę że tak prostą sprawę wyjaśnicie na komisji przecież ci ludzie mają wielkie szczęście że nic się nie stało wstyd na całą Polskę takim złomem wysłać ludzi winnych ukarać z poważaniem..
Czy ten autokar wozi na codzień dzieci do szkół na terenie gminy? Jeżeli tak to nie mam więcej pytań. Ktoś naraża życie naszych dzieci. Kto jest odpowiedzialny za stan tego autokaru?
Ktoś odpowia da za te oszczednosci…..przesadne
Winnych nigdy nie było i nie będzie !Kierowca zapłaci za to że jechał nie sprawnym złomem ,
pewnie na taką trasę wybrali autobus w najlepszym stanie 😀
Tymi autobusami każdego dnia szkolnego dowożone są wasze dzieci i pomyślcie że pewnego dnia może stać się tragedia ,dlatego nie pozwólcie żeby te autobusy woziły wasze dzieci.kruszwica ma super autobusy i te właśnie wożą dzieci i nawet żadnych opiekunek tam nie ma .
Ciekawe jaki warsztat serwisuje te autobusy w strzelnie
Ale przywitanie tych gości z gór w Strzelnie witało ich tłumy ludzi i orkiestra dęta grała marsza witającego,można powiedzieć że wycieczka udana i program się wydłużył i jak można liczyć na gminne autobusy ale od września będzie się działo.
Pan Burmistrz dobrze wie że te autobusy to złomy ,bo jak opiekunki -kursantki chcieli jechać autobusem na szkolenie to pan Burmistrz powiedział że one się nie nadają do jazdy -to dlaczego nie powiedział pan tego tym kobietom ,tylko pozwolił pan żeby jechali tym złomem w góry,normalnie wstyd.
Kazek tak było z tymi kobietami? Podaj więcej…
Czy kontrola RIO dalej siedzi w Urzędzie Gminy i ciekawe że szukają i co nie dają rady to chyba kiepskie te szukacze.
Panie Burmistrzu a dlaczego te panie z autobusu pracują na cały etat,przecież teraz są wakacje a w Przyjezierzu nie pracują całe dnie ,bo nawet nie wolno jak już ludzie chodzą i tak pan oszczędza pieniądze że jednych zwalnia a innym płaci ,tylko za co?
A ciekawe czy ten co pisze o paniach pracujących w przyjezierzu widział ten bałagan jaki tam był , czy może pójdzie i weźmie się do roboty to wtedy zobaczy jak trzeba tam harac tak nie pracować tylko harac w tym gnoju to wtedy może się wypowiadać a jeżeli chodzi o wypłatę to jest wypłata która powinna być płacona na pół etatu więc niech się niewypowiada jakiś jakaś idiotka idiota na ten temat nie.11
już widać jak strasznie pracujecie że pieniądze które dostajecie to za pół etatu to co ma powiedzieć ten na polu lub na budowie,oj drogo sobie liczycie za troszku pracy.no bo jak jesteście z urzędu tak jak mówiliście to 1630 zł za te troche pracy to raczej za dużo,ale widocznie urząd nie jest taki biedny jak twierdzi Burmistrz Strzelna.
A co nie widać jakie jest czyste wręcz wylizane a ty tam pojedziesz i napaskudzisz jak zresztą każdy brudas
Ty jesteś pieprzony babsztyl ty jesteś piepszonym nierobem i ty oddawaj kasę za gminę bo to ty ją okradlas i wszyscy co przy korycie siedzą ty się weź do roboty nierobie bo z nygustwa bzdury wypisujesz i weź się odczep bo nic nie robisz tylko ludzi oczerniasz a co do błota to ja chodzę po piasku a po piasku i za ten komentarz powinnaś być ukarana
szkoda słów na takich nierobów co to boją się innej pracy tylko w gminie trzymają się jak tonący brzytwy ,bo gdzie indziej za wryko nie płacą.
Widocznie pracowałaś za friko skoro te bzdury wypisujesz nic więc dziwnego że nierobem jesteś i o sobie w tej chwili piszesz pierdusie Strzeliński żenada
Jak nasmiecilas to sprzątaj w tym Strzelnie harytatywnie bo kasy masz dość za darmo możesz pracować całe życie nic nie robisz tylko obgadujesz innych ty powinnaś za…..lać na ulicy to byś nie miała czasu puerdolami się zajmować wstydu nie masz żenada