Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Nowy sołtys w Wylatowie

2023-06-01 00:23
 

W środę, 31 maja w świetlicy wiejskiej w Wylatowie odbyły się wybory uzupełniające sołtysa sołectwa Wylatowo. Nowym sołtysem została Sylwia Kulas.

W związku ze złożoną rezygnacją przez Agnieszkę Wietrzykowską odbyły się wyroby uzupełniające. W spotkaniu wzięło udział 100 osób (zgodnie z listą obecności). Uprawnionych do głosowania było 560 mieszkańców. Na początku wybrano przewodniczącego zebrania. Został nim Józef Pawela. Kolejnym punktem porządku obrad było przedstawienie sprawozdania z działalności ustępującego sołtysa. Następnie zdecydowano o wyborze komisji skrutacyjnej. W jej skład weszli: Małgorzata Szwarckopf, Wioleta Paliwoda, Paweł Szary. Po podjęciu uchwały o wygaśnięciu mandatu sołtysa sołectwa Wylatowo ze strony mieszkańców padły następujące kandydatury: Sylwia Kulas, Karol Gładych, Irena Dudlik, Violetta Skorupińska. Irena Dudlik nie wyraziła zgody na kandydowanie. Ostatecznie na karcie do głosowania znalazły się nazwiska pozostałych trzech osób.

Przed głosowaniem kandydaci przedstawili zarys pracy i działalności, jakie podejmą w momencie zostania sołtysem. Udział w głosowaniu wzięło 98 mieszkańców sołectwa. Sylwia Kulas otrzymała 67 głosów, Karol Gładych - 14, a Violetta Skorupińska - 17. Nowym sołtysem sołectwa Wylatowo została więc Sylwia Kulas. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [38]

 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » Zdanie (Roman | 06-06-2023, 21:05:13)

Teraz poznalisie prawdę o tym całym moim zdaniu i obserwacjach teraz przynajmniej nie będziecie musieli znosić naszych działań jak to jest określone że jak się jest długo przy władzy to się wszystko wie i umie ale to nie prawda a slowa które wybrzmiało niedawno ty jeszcze zyjesz że zdziwieniem do chorej osoby obróci się w drugą stronę ale czas pokaże my się rozwijać i pracowac będziemy ale nie tu życzę miłej pracy Sylwia i naprawdę sił bo po policzku na sali gdzie wiedziałaś jak to wszystko zostało zmanipulowane przed pandemia na dobrą waszemu duetowi na zdrowie nie wyjdzie i tyle w temacie Sylwia pracuj abys tylko miała pomoc nie tylko na starcie bo robiąc sobie kampanię trzeba być w kilku miejscach dziennie aby były fotki Poprostu nie wchodzimy sobie w drogę I pamiętaj że to Ty jesteś Sołtysem a nie wykonawcą czyich poleceń!!!!

 » Do radnej (Skorupki | 04-06-2023, 04:56:01)

My nie przegraliśmy to były wybory przegrała wies bo już teraz będzie tylko na wszystkich zdjęciach Radna czy to szkoła czy inne miejsca pierwszy plan a Wylatowo już jest pod jej władza To czego wszyscy sołtysi we wsi oddalali i tak dopięła swego Stowarzyszenie Z Sercem do Ludzi pracuje i pracować będzie ale nie dla takiego środowiska tylko dla innych a działania przynoszą rezultaty Najwieksza przegrana to wieś współczuję soltysce żyć pod zaborem manipulantką która obieca wszystko aby mieć tu władze bo bo inni poznalisie na tej pani teraz po czasie chyba stwierdziłem że opaczności nad nami czuwała Sylwia sama wiesz że udezylas w czuły punkt i żeby nie obrzucili się to przeciw Wam To do wiosny zobaczysz na czym polega manipulacja a kij zawsze ma dwa końce Poznasz swoich przyjaciół którzy staną się wrogami Życzę ci dużo siły iSamodzielnosci a przede Wszystkim Zdrowia bo kto mieczem wojuje ten od miecza ginie W końcu niech będzie jak być powinno tylko bez podbierania pomysłów powodzenia A szkolenia szkoda przenosić na ten grunt bo i tak to tu nie działa Roman S

 » Radna (Skorupka | 02-06-2023, 22:03:47)

Widzę że Skorupki atakują panią radna ..czas wielki pogodzić się z porażka i tyle...proponuje też zmienić nazwę stowarzyszenia. Serce dla ludzi..na .., Nienawiść do ludzi..

 » Do (Obserwator | 02-06-2023, 20:39:09)

Oczywista sprawa , szkolenia mają pogłębić wiedzę i umiejętności ale głównym ich zadaniem jest przeniesienie na grunt praktycznej aktywności tej wiedzy i umiejętności.Obserwując środowisko Wylatowa jakoś nie widać tego wsparcia.Marazm,bylejakość i jak ktoś napisał najlepszą "wizytówką" jest wasze miejsce kąpielowe nad jeziorem-to wystarczy na takie a nie inne podsumowanie-wstyd i sromota.

 » Do JA (Makak | 02-06-2023, 14:07:51)

Zbudować tak długie zdanie... hmm ... ???

 » Pokora (Ja | 02-06-2023, 09:44:14)

Wybory są zawsze dużym wyzwaniem każdy ma prawo do wyboru tylko tak naprawdę nic się nie zmieni może więcej pikników oczyszczenie rynku porządek ale aby nadrobić zmarnowane3 lata to brak miejsca dla dzieci rozebrany plac zabaw a tenogrudek przy szkole że zniszczona niby siłownia trudne wyzwanie tylko trochę szkoda że sołtys Wylatowa nie potrafi. Sama reprezentować Wieś tylko z radna która u siebie w sołectwie po odejsciu Jarka nie radzi sobie wiec aby zaistniec zostaje Wylatowo wchodząc w kompetencje Sołtysa i wygada na to że główną rolę w Sołectwie będzie grała radna która odziwo gdzie indziej nie ingeruje w sołectwa bo inni lsotysi i radni przejrzeli intencje po trupach do celu a wszystko i wszystkich na drodze zdeptać oszukać i zniszczyć jak ponajblizszym sasiedzie

 » Do podtoznika (Ja | 01-06-2023, 19:35:34)

Wyjazdy szkoleni mają na celu aby zapoznać się z współpraca z mieszkańcami a podnoszenie kwalifikacji służy tylko po to aby odnaleźć się w obecnych naszy polskich realiach samorządowych ale wciąż jeśli wiesz coś więcej i mógł podążyć za zmianami a nie pozostawać gdzieś daleko z tyłu jest się odmieńcem i jest się nie dopuszczany do zmian zostają tylko pikniki i przędzenie pieniędzy które mogły by służyć edukacja nowym wyzwaniom dla polepszenia bytu mieszkancow ale mentalność z pokoleni na pokolenie i nic się nie zmieni a świat ucieka do przodu szkoda że tak się dzieje a jest wiele nowych pomysłowych rozwiązań aby było lepiej powodzenia w działaniu w tym trudnym środowisku a nauka i szkolenia przydają się zawsze i wszędzie które można przekazać tam gdzie są mile widziane a takich miejsc i ludzi z pasją wolontariatu nie brakuje i na brak pracy nie narzekają idą coraz wyżej zamieszani. I to jest motto dobrej pracy dla potrzebujących ale co to środowisko o tym wie!!!! A szkoda

 » Do ja (Mieszkaniec | 01-06-2023, 16:33:43)

Nie chodzi o zazdrość a wyłącznie o sprzedanie sołectwa niespełnionej p radnej

 » Wybór Sołtysa (Ja | 01-06-2023, 13:54:05)

Widać że kogoś zazdrość zżera, każdy może kandydować, ale lepiej pisać anonimowo , proszę o więcej pokory ..

 » grajdoł (ziomo | 01-06-2023, 13:40:14)

Ale jaja,stoły takie puste???Kompromitacja tych bez(radnych),ale selfie ulubione bylo??

 » (...)radna (Wyborca | 01-06-2023, 11:21:10)

Drogi Mieszkańcu, zapewniam Ciebie że ani duża sala, ani sołtys na postronku, ani akompaniament miejscowego gitarzysty fontannowego, ani nawet objawienie na ścianie świetlicy nie pomogą radnej w kolejnych wyborach. I w tej kwestii mogę się założyć z każdym.

 » Wybór sołtysa (Podróżnik | 01-06-2023, 11:04:01)

Do wyboru sołtysa wprost się nie odnoszę ale do sołectwa.W stolicy sołectwa - Wylatowie jest jezioro zdatne do kąpieli.Przed laty coś tam próbowano działać z marnym skutkiem.Dziś to miejsce odstrasza przybywających.Wejście do wody zarosło-w powstałej zatoczce plażowej syf i kożuch z glonów i śmieci.Kilka stołów i ławek drewnianych w kompletnej rozsypce.Plac zabaw zniknął z powierzchni.Na pomost strach wejść.Mini plaża,bo taka była nie istnieje.Czy tak trudno przy niewielkim nakładzie było usunąć z brzegu rosnącą trzcinę,nawieść piasku,zakonserwować ławki i stoły. Dla miejscowych i nie tylko to fajne wypoczynkowe miejsce gdyby było zadbane.Gdyby się postarano i chciano.Ważne,że mieszkańcy z ambicjami samorządowymi jeżdżą po świecie na różne szkolenia,promują się-ważne dla jeżdżących ale nie dla miejscowych żyjących nad tym szambem plażowym.

 » sołtysi (II | 01-06-2023, 09:26:53)

Mieszkaniec, pewnie ma dużo racji, tylko powiedz chłopie wprost, a nie na okrągło

 » do Mieszkańca (Wylatowianin | 01-06-2023, 08:07:19)

Niestety opisał Pan całą prawdę i nie mam w tej kwestii nic do dodania.

 » Wybory (Mieszkaniec | 01-06-2023, 06:29:24)

W końcu po długich latach radna z Zabienka zdobyła to chciała ma teraz duża sale w Wylatowie posłusznego dla siebie sołtysa i kampanię na przyszłe wybory jak środowisko w którym zamieszkuje majej dość to trzeba po trupach trzymać się koryta choć latka już są widoczne p sołtys współczuję pracować pod tym tyranem bo i tak cię radna cię zniszczy jak pwszystko na swojej drodze aby osiągnąć cel życzę dużo wytrwałości i Zdrowia w uporządkowaniu tego bałaganu jaki zostawiła poprzednia sołtyska po 3 latach nierubstwa Wylatowo popadło na dno i zostało Zabienkiem Nastepny wstyd ale wieś jak zawsze była jest i będzie podzielona ale z parobkiem i funduszem dla radnej seniorki

 » Piniendzy nie ma i nie będzie (Hary | 01-06-2023, 06:03:45)

Gratulacje dla nowo wybranej Pani sołtys. Oczekuję diametralnej różnicy od poprzedniczek. Jednak zadziwia mnie jedno - postawa niektórych wobec tego burmistrza. Mówi on, że piniendzy nie ma i nie bezie, musi dokładać ze swoich i tego typu głodne kawałki - rzygać się chce a najlepiej jakby sołtys zrobił drogi ,kanalizę itd. Szczytem możliwość jest wyremontowanie salki, i pokupowanie gratów do niej z czego każdy zakup dwa razy obwieszczany jako sukces. Zamiast oklasków przed salą powinna stać taczka. Współczuję nowej Pani sołtys współpracy z kimś dla kogo nie są ważne potrzeby ludzi i zadania gminy, tylko zdrowa woda w fontannie i trawka na pogoni.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Festyn na boisku (5)
 » Militarny weekend w Chabsku (7)
 » Nagroda dla SP Gębice (2)
 » GĘBICE: Zabawa na boisku (3)
 » Rozrywkowy początek wakacji (5)
 » Otwarto strefę kibica (3)
 » Podziękowanie (0)
 » 2 jednostki OSP z dofinansowaniem (22)
 » Dzień Dziecka w Czarnotulu (1)
 » Prezes Mogilno Sport odwołany (57)
 » Zlot w Chabsku (0)
 » Straciła ponad 77 tysięcy zł. (10)
 » Poszukiwani członkowie rady (13)
 » Śpiewają, bo lubią (0)
 » Sala sportowa w Wójcinie (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ