Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Kryminałki

LENARTOWO: produkcja narkotyków

2024-07-03 23:02
 

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się przemytem, produkcją i handlem dużymi ilościami narkotyków w darknecie. Z naszych informacji wynika, że w trakcie realizacji funkcjonariusze weszli m.in. na teren jednej z posesji w Lenartowie, gdzie odbywała się produkcja narkotyków.

Policjanci od dłuższego czasu zajmowali się rozpracowaniem jednego z forów internetowych, które z założenia umożliwiało jego użytkownikom pozostanie anonimowym, między innymi dzięki używaniu szyfrowanych komunikatorów. Na forum oferowane były do sprzedaży przeciwbólowe leki narkotyczne, psychotropowe oraz bardzo duże ilości narkotyków tzw. kryształu w postaci 3-CMC i 4-CMC (pochodne mefedronu). Są to bardzo niebezpieczne substancje psychoaktywne pobudzające układ nerwowy. Ich przedawkowanie prowadzi do zaburzeń sercowo-naczyniowych (tachykardii, zwiększenia ciśnienia tętniczego) i znacznego podniesienia temperatury ciała (hipertermii). Wywołują one również niepokoje i lęki, drgawki, zaburzenia świadomości oraz zaburzenia ze strony układów krążenia i oddechowego, w tym nagłego zatrzymania krążenia. O wzroście zgonów związanych z zażyciem syntetycznych katynonów (3-CMC i 4 -CMC) ostrzegał w sierpniu 2023 roku Główny Inspektor Sanitarny. W 2023 roku wg raportu GIS w Polsce zmarło z przedawkowania tych substancji 15 osób.

Policjanci CBZC ustalili tożsamość osób zamieszanych w produkcję i handel narkotykami na terenie całej Polski. Pod koniec czerwca na terenie woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, blisko 100 policjantów przeprowadziło jednocześnie realizację w wytypowanych 8 lokalizacjach. W jednym z domów jednorodzinnych pod Koninem, podczas procesu wytwarzania narkotyków, zatrzymano m.in. dwóch mężczyzn w wieku 52 i 29 lat, jeden z nich okazał się magistrem chemii. Ujawniono również miejsca, w których ukrywano dokumenty służące do legalizowania majątku pochodzącego z przestępczej działalności, gotowe narkotyki, prekursory oraz linie produkcyjne służące do ich wytwarzania.

Zabezpieczono 1770 kilogramów środków odurzających, psychoaktywnych i ich prekursorów, dwie linie produkcyjne, gotówkę w kwocie około 400 000 zł, szereg nośników elektronicznych i ustalono sposób prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Jest to dotychczas największa ilość narkotyków zabezpieczonych przez komórki zwalczające cyberprzestępczość w Europie.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi ponad 17 mln złotych. Zabezpieczone linie produkcyjne pozwalały wytwarzać tygodniowo 700 kg narkotyków. Z zabezpieczonych narkotyków można było wytworzyć kilka milionów porcji dilerskich.

Czynności na terenie nielegalnej fabryki trwały 4 dni i brali w nich udział funkcjonariusze laboratoriów kryminalistycznych z KWP w Łodzi i KWP w Bydgoszczy oraz trzech wyspecjalizowanych jednostek do zwalczania zagrożeń chemicznych Państwowej Straży Pożarnej.

We wcześniejszym etapie sprawy zatrzymano cztery osoby zajmujące się wewnątrzwspólnotowym nabywaniem i przewozem do Polski marihuany i kokainy. Przedstawiono im zarzuty przemytu 100 kg marihuany oraz wprowadzenie do obrotu 400 kg narkotyków. Zabezpieczono również leki psychotropowe, nasenne i przeciwbólowe, które ostatecznie nie trafiły na rynek. Zatrzymani mężczyźni w przeszłości nie byli karani.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Krajowej, Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt.

Za przemyt narkotyków, ich wytwarzanie i posiadanie oraz inne przestępstwa, aresztowanym grozi kara 20 lat pozbawienia wolności. (PK | fot. CBZC)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [9]

 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » Ł.S (TAZ | 08-07-2024, 13:04:54)

Największa 60-tka.

 » Szkoda (Mordapapierza | 07-07-2024, 14:29:05)

Biedne chłopaki - strata dla społeczeństwa, teraz posucha będzie masakryczna w skutkach dla wielu ludzi :(

 » D.Z.konfiden internetowy (Bogdan dwl | 06-07-2024, 15:51:06)

Haha widać jak się sypie na kolegów w internecie żałośni

 » Gwozdz I chomik bezkarni (Dilerzy Cmg | 06-07-2024, 13:34:54)

Sprzedają śmierć w proszku od lat i cisza ...dobry temat do telewizji ...może wyjaśnia dlaczego trują całe CMG i okolice od lat i bezkarnie!,jeszcze się chwala ze są nietykalni i że policję mają w kieszeni....ciekawe...ale patrząc na to co robią to chyba tak malolaty na panelu latają po mieście...małżeństwa się rozpadają....ludzie umierają...a oni śmieją się ciągle bo za mało skóry na zębach mają bracia G.nacpany z materiałem lata dlaczego testów na narkotyki nie ma robionych???aż jak brat kogoś przejedzie nacpany

 » Dramat z narkotykami (Masa Manti cwel art60 | 06-07-2024, 08:44:46)

Tylko możecie pisać z anonima i chodzić na komedie walić z du*y wiecy zasadowcy tfuu na to miasto dobrze ze od 4 lat tam nie mieszkam

 » sukcesy (Malanowski | 05-07-2024, 12:29:55)

najważniejsze że na stawiskach 40 km/h

 » Śmierć powolna za pieniądze (Piotr H. ps. 60tka | 05-07-2024, 02:02:46)

Może teraz się posypią inne głowy w cmg, ludzie którzy sprzedają pseudo narkotyki z aliexpress np, w dodatku mieszanki gówniane, czas ujawnić układy policyjne z dilerami/sprzedawczykami , wziąć się do roboty hołota z komendy za G****, M****w, braci A i M i tych wszystkich którzy trują społeczeństwo tym syntetycznym syfem. Ale nie, skunksy z policji wolą wyłapywać pijanych dziadków na rowerach bonyo szczyt ich ambicji.Tyle lat w Mogilnie jedne i te same osoby handlują pod nosem a milicjanty udają, se nie widzą, nie chcą widzieć bo siedzą w ich kieszeni w zamian za marne informacje o małolatach z jednym workiem w kieszeni. Dilerzy teraz nie mają kszty honoru, jeden anonimowo donosi na drugiego, żeby pozbyć się konkurencji, wielcy zasadowcy, was też dojadą, każdy wie,KAŻDY, tylko milicja udaje że nie wie. Pozdrawiam z UK, Petek 60tka i co mi zrobicie hahaha

 » Udajemy ze nie ma problemu (Zzz | 04-07-2024, 18:43:03)

Radnym w Mogilnie nie przeszkadza smrod z oczyszczalni codziennie w nocy na witosa i powstańców ??? Zajmijcie sie w końcu problemami mieszkańców po cos zostaliscie wybrani..

 » Dilerka na calego (Gwóźdź i Chomik | 04-07-2024, 14:17:48)

Teraz niech się w końcu wezmą za szajkę z Mogilna i Janikowa.Tyle bródu sprzedają wiele lat i co nic?Ludzia życie rujnują G****** tchórze leniwe.

 » Lenartowo ,Produkcja narkotykow (Sprawiedliwy | 04-07-2024, 11:41:59)

Brawo może teraz nareszcie polecą Ci nasi słynni Dealerzy śmierci....bo jak z jeti...wszyscy wiedzą a nikt nie zatrzymuje robią co chcą od lat@!!do roboty przerwać tą zmowę milczenia!!przetrzeć oczy policji bo zaraz w cmg co drugi będzie cpu.....Jest Nowy burmistrz niech też weźmie się za tą sprawę...

 » Diler (Cm | 04-07-2024, 09:23:38)

A mega Grubas...

 » Mogilno (Heisenberg | 04-07-2024, 08:30:59)

Normalnie mogileński breaking bad.

 » !!! (Prawdziwy Polak | 04-07-2024, 07:16:30)

Za takie przestępstwa powinny być kary jak w Chinach - pluton egzekucyjny i do piachu.

 » modlący (bezrobotny | 04-07-2024, 06:17:03)

Nie,każdy otrzymuje pracę "archiwisty",zasiadania w radach nadzorczych miejskich spółek,więc sobie "dorabiali",jako "płoteczki" w myśl hasła "róbta,co chceta".

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża ciśnień - konkurs (23)
 » Dachowanie na DW 255 (3)
 » Orkiestra przenosi się do Kruszwicy (35)
 » Nowi sołtysi i przewodniczący (6)
 » Ile kosztują mieszkania? (0)
 » Nowy prezes Mogilno Sport (46)
 » 5 osób wpadło podczas akcji (8)
 » Wakacyjny festyn w Żabienku (8)
 » Włamali się i ukradli lody (6)
 » Jak zorganizować wywóz gruzu? (0)
 » 284 zgłoszenia na KMZB (5)
 » Uderzył w drzewo (0)
 » Czołowe zderzenie (11)
 » Teatr i festyn w ten weekend (8)
 » Zderzenie w Olszy (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ