Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

STRZELNO: Stworzą dokumentację obwodnicy

2021-05-12 22:24
 

Rozpoczynają się prace nad dokumentacją m.in. dla obwodnicy Strzelna. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - szacunkowa długość obwodnicy to około 8,5 km.

Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą "Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R)". Są to trzy z sześciu obwodnic, które powstaną w województwie kujawsko-pomorskim w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

- Program budowy 100 obwodnic wchodzi w kolejną fazę w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś rozpoczynają się prace przy dokumentacji projektowej dla obwodnic Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego. Obwodnice te wyprowadzą ruch tranzytowy, co wpłynie na komfort życia mieszkańców tych miejscowości - mówił Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Konsorcjum firm TRAKT Sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz TRAKT Sp. z o. o. (partner) zaoferowało najkorzystniejsze oferty na opracowanie dokumentacji dla obwodnic Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego. Oferty zwycięskiego konsorcjum wynosiła dla obwodnicy Strzelna 1  996  167 zł. Zadaniem projektantów będzie wykonanie "Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R)" oraz materiałów do wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z ich uzyskaniem.

- Inwestycja ta umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście. W Strzelnie krzyżują się drogi krajowe nr 15, 25 oraz 62. DK15 i DK25 prowadzą od strony północnej z Torunia i Bydgoszczy, dalej na południe do korytarzy drogi ekspresowej S5 oraz autostrady A2. Ponadto od strony wschodniej ruch do Strzelna doprowadza DK62, biegnąca od Włocławka i autostrady A1. Obwodnica ma na celu wyprowadzenie ruchu z kierunków najbardziej zatłoczonych. Szacunkowa długość obwodnicy to około 8,5 km - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnice powstaną  w ramach "Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030". Okres przygotowawczy dla obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim przewidziany jest na lata 2020-2024. Realizacja inwestycji w systemie "Projektuj i  buduj" planowana jest w latach 2025-2029. (I)

Strzelno

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » PIS (Waldi | 25-05-2021, 10:27:32)

I nie zapomnijcie kochani że te wszystkie inwestycje to tylko dzięki rządom PIS.

 » obwodnica Strzelna (Olek | 23-05-2021, 21:41:24)

moim zdaniem wykonana zostanie obwodnica Kruszwicy,którą już rozpoczęto(rondo,nowy most na Noteci)- na obwodnicę Strzelna zabraknie pieniędzy - chciałbym się w tym temacie mylić,ale znając realia pan wojewoda dopilnuje wykonanie obwodnicy Kryszwicy

 » Do Bezradna Rada (Stary Rak | 18-05-2021, 14:52:29)

Najlepiej wg Ciebie wysłać spychacz i zrównać fontannę z ziemią. Nie pisz więcej takich bzdur. Fontanna potrzebuje tak jak wszystko remontu. Chociaż uważam, że powinna być też na bieżąco konserwowana i dokonywane naprawy co potem by nie kumulowało takich kosztów.

 » Do Rada (Ziomu | 17-05-2021, 16:22:33)

Niestety byłem w parku przy weekendzie i szkoda że fontanna wyłączona.

 » Obwodnica (xyz | 17-05-2021, 10:37:23)

Ile jeszcze będzie takich dokumentacji ??? Pierwsze zmianki dotyczące obwodnicy Strzelna były już w latach 80-tych na planach wszystko się skończyło. Oby tak samo nie było teraz

 » komentujące dna (ble | 16-05-2021, 20:49:06)

Po komentujących widać że analfabeci z patologicznych rodzin.

 » Już dawno (Ktos | 16-05-2021, 16:06:49)

Strzelno już dawno powinno mieć obwodnicę A nie Mogilno gdzie ruch na obwodnicy jest żaden A miasto zatłoczone. Czemu i komu ma służyć ta pusta obwodnica i jej kolejna drugą część

 » A na rondzie ciemno (g | 14-05-2021, 19:21:58)

Od kilku tygodni na Niezłomnych na rondzie ciemno że oko wykol. Energetyka widocznie czeka na wypadek

 » obwodnica (leon amtor | 14-05-2021, 11:04:57)

BRAWO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ !!! WRESZCIE !!!

 » Bezradna? (Rada | 14-05-2021, 00:33:03)

A w Mogilnie radni dadzą się nabrać burmistrzowi, który oto nagle znalazł pieniądze w trakcie roku budżetowego na remont 11 ulic. Ciekawe. I uwaga w czym tkwi cały myk? Mędrzec z Pewnego medium od wchodzenia w pewną część ciała stanie się jeszcze bardziej ciemny. Szanowni radni nie dajcie się nabrać na ten dywanik asfaltowy. Czy te wszystkie ulice są wyposażone w media w na tyle dobrym stanie aby zalać te ulice nowym asfaltem. Oby się nie okazało, że po wylaniu dywanika nagle trzeba remontować jakiś wodociąg lub kanalizację.O tym ten pseudospecjslista od wszystkiego i niczego nie wspomina. Kiedyś ten sam mędrzec prawie nominował do Nobla za te pseudo drogi że smoły i grysu. Przypominam, że radni nie muszę słuchać tych "cennych" wskazówek. Czekam na rozstrzygnięcia. PS. Chcesz przepchnąć jakąś bzdurny wydatek np. 360 tys. na remont fontanny i radni nie chcą tego poprzeć. Co się robi? Wrzuca się do jednego wora inne wydatki, które mają przekonać radnych aby całość pomimo wszystko przegłosowali. Tak nie musi być. Wystarczy złożyć wniosek o wykreślenie konkretnego kontrowersyjnego wydatku i przegłosować taki wniosek. Proste? Proste. Trzeba tylko chcieć to zrobić a nie mamić społeczeństwo, że się nie da.

 » Obwodnica (Mmmm | 13-05-2021, 17:06:17)

Zaorać wiochę

 » Hmm... (tomasz z Mogilna | 13-05-2021, 11:22:33)

Obwodnicę zrobią, a drogi w Strzelnie będziecie mieli ja u nas w Mogilnie...dziura na dziurze. Już o cudownych rondach, które sprawiają korki nie wspomnę. No ale mamy galerie w środku miasta.

 » Wreszcie coś się dzieje w tym temacie (Cmgbike | 13-05-2021, 07:02:02)

Długo przyszło nam czekać na tę obwodnicę. Mam nadzieję, że teraz temat ruszy sprawnie do przodu.

 » obwodnic (nemo | 12-05-2021, 22:44:48)

Ja już nie wieże że będzie?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Numer 998 będzie przekierowany (0)
 » Będą pomagać chorej Gabrysi (0)
 » Kredyt gotówkowe 2021 (0)
 » Porzucone beczki w lesie (6)
 » Czerwcowa edycja MAF (0)
 » Poszukują złodzieja alkoholu (3)
 » MOGILNO: Awaria oświetlenia (3)
 » Przerwa w dostawie wody (0)
 » Nieobyczajne zachowanie w parku (8)
 » Nowy pojazd dla KPP w Mogilnie (8)
 » Kolejny projekt stowarzyszenia (0)
 » Poduszki Visco (0)
 » Kierował mając 2,1 promila (0)
 » Zderzenie samochodu z motocyklem (10)
 » Kto zgubił kluczyk samochodowy? (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ