Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Art. Spons.

Ergonomiczne biuro

2021-10-13 20:52
 

Ergonomiczne biuro - biurka z regulowaną wysokością, fotele biurowe i inne. Biuro to miejsce, w którym pracownicy spędzają większą część swojego dnia, tygodnia - ogólnie rzecz biorąc, swojego życia. Ta świadomość rośnie, podobnie jak rośnie świadomość pracodawców, którzy znacznie częściej zaczynają dbać nie tylko o siebie i swoje dobre samopoczucie, ale również o swoich pracowników. Skutkuje to tym, że w biurze zaczynają pojawiać się ciekawe, nowoczesne meble, a także inne dodatki, które znacznie zwiększają komfort pracy. Doskonałym przykładem są krzesła biurowe, które powinny być wygodne, dobrze wyprofilowane, ale także mogą nieco zmusić pracownika do ruchu.

Wygodnie urządzone biuro - jak ćwiczyć w pracy?

Wygodne, ergonomiczne biuro powinno zostać urządzone w bardzo przemyślany sposób. To ono wpływa nie tylko na pracę, ale również na samopoczucie pracowników, którzy siłą rzeczy spędzają w nim większą część swoich dni. Ergonomiczne meble do biura powinny zostać zaprojektowane w taki sposób, by dbały jednocześnie o zdrowie oraz komfort użytkowników. Do tych mebli zaliczyć można biurowe bieżnie, rowerki treningowe z sukcesem zastępujące tradycyjne krzesła, czy też aktywne fotele oraz biura z regulowaną wysokością wymuszające niekiedy pracę stojącą.

Choć wielu osobom praca stojąca może się wydawać czymś zaskakującym, badania dowodzą, że podczas stojącej pracy spalamy znacznie większą ilość kalorii, niż podczas pracy siedzącej. Chodzi tutaj bowiem o to, iż podczas stania angażujemy większą liczbę mięśni do pracy. Ponadto, co bardzo ciekawe, siedzenie bardziej męczy nasz kręgosłup, aniżeli stanie. Warto więc przełamać się oraz wymazać szkodliwe stereotypy o staniu podczas pracy, zwłaszcza tej przy komputerze. Po kilku dniach czy tygodniach z pewnością zauważysz pozytywne strony zmieniania pozycji pracy.

Dbaj o swój kręgosłup i postawę z dobrymi jakościowo produktami

Współcześnie coraz większą popularnością cieszy się praca na stojąco. Biuro to nie jest miejsce, w którym pracuje się fizycznie. Zazwyczaj to nasza głowa odgrywa największą, najważniejszą rolę. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by podczas pracy umysłowej, postawić również na nieco więcej wysiłku fizycznego. Doskonałym narzędziem do tego są biurka z regulowaną wysokością. Czując się na siłach można z łatwością biurko podnieść do góry i pracować przez jakiś czas na stojąco. kiedy kręgosłup nieco się zmęczy, można wtedy biurko obniżyć i usiąść na wygodnym krześle, by kontynuować pracę na siedząco.

Fotele biurowe - czym powinny charakteryzować dobre fotele dla pracowników?

Fotel biurowy to bardzo ważny element wyposażenia wnętrza każdej firmy, która zatrudnia pracowników i chce zadbać o ich wygodę oraz komfort. Fotele ergonomiczne powinny zapewniać maksimum wygody podczas pracy. Wygodny fotel biurowy znajdziesz z pewnością na stronie producenta AJ Produkty. Do najpopularniejszych krzeseł należą fotele obrotowe. Często dopasowują się do ruchów użytkownika, a ponadto umożliwiają wygodne ułożenie ciała. Wśród krzeseł biurowych znajdziemy również fotel gamingowy, który należy do najwygodniejszych z możliwych opcji. Taki typ fotela stworzony został z myślą o pracownikach, którzy naprawdę bardzo dużo czasu spędzają przy biurku. Fotel ergonomiczny powinien zasilić biuro obsługi klienta w każdym miejscu i każdej firmie. To tam najczęściej pracownicy muszą siedzieć, odbierać telefony, doradzać innym oraz odpowiadać na liczne pytania.

Fotele skórzane pokryte skórą ekologiczną to dość częsty wybór w ostatnich czasach. Są to rewelacyjne krzesła, które zbierają wśród pracowników rewelacyjne opinie. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego śmiało można odróżnić się od innych biur. Szeroki wybór to coś, co charakteryzuje ofertę AJ Produkty.

Nietuzinkowe krzesła biurowe - jak zadbać o siebie i swoje ciało?

Na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny fotel? Koniecznie sprawdź stabilność i zauważ, czy krzesło posiada pięciopodporową podstawę, która może, ale nie musi być wyposażona w kółka. Istotne jest wygodne oparcie oraz siedzisko, które w pełni zapewni swobodę ruchów. Regulacja pochylenie oparcia, podłokietniki, regulacja wysokości siedziska oraz oparcia, a także siedzisko odpowiadające naturalnym wygięciom kręgosłupa to kolejne istotne aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Wybór fotela dla pracowników może być bardzo trudny. Dlatego warto wybrać kilka modeli, a każdy pracownik znajdzie coś idealnego dla siebie. Chcąc zapewnić pracownikom także optymalną dawkę ruchu, zamiast fotela zakupić można rowerek, którym śmiało można operować podczas pracy umysłowej. W sytuacji, kiedy pracownik preferuje pracę stojącą, można zafundować mu platformę, która będzie ćwiczyć jego równowagę podczas pracy. Niezależnie od tego, czego oczekujesz Ty i Twoi pracownicy, z pewnością znajdziesz to w asortymencie sklepu AJ Produkty. To tam dostępne są najwyższej jakości elementy wyposażenia biura, o których obecnie jest tak głośno. Warto odchodzić od typowych, standardowych krzeseł, foteli, mebli i stworzyć biuro, do którego pracownicy z ogromną chęcią wracają każdego dnia. (Biurka)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [0]

Możliwość komentowania została zablokowana...
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Duży pożar w Bielicach (3)
 » Piesi na celowniku policji (11)
 » Samochód dla OSP Parlin (4)
 » MARCINKOWO: Uderzył w drzewo (7)
 » GĘBICE: Świętowali 100-lecie klubu (14)
 » Bez uprawnień i po alkoholu (5)
 » Pożar domu w Strzelnie (7)
 » Harcerski złaz seniorów (10)
 » 100-lecie KS Noteć Gębice (5)
 » PRZYJEZIERZE: Zasłabł w wodzie (6)
 » Akcja "Trzeźwy kierujący" (14)
 » Remont przejazdu kolejowego (5)
 » DZIERZĄŻNO: Wakacyjne spotkanie (0)
 » Parafialne obchody w Kwieciszewie (8)
 » Lord Bishop z zespołem (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ