Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Przyłapani przez strażników

2022-06-22 13:45
 

Strażnicy miejscy w ostatnim czasie zlokalizowali dwa miejsca, w których gromadzi się młodzież zakłócająca spokój publiczny oraz spożywająca alkohol.

Jednym z priorytetowych zadań straży miejskich i gminnych jest ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Strażnicy w codziennych patrolach z własnej inicjatywy oraz w odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców patrolują rejony, w których potencjalnie dochodzić może do łamania przepisów prawa.

Dzięki czujności mieszkańców w ostatnim czasie strażnicy zlokalizowali dwa miejsca, w których w godzinach popołudniowo-wieczornych gromadzi się młodzież zakłócająca spokój publiczny oraz spożywająca alkohol. Pierwsze z nich to teren zielony przy boisku sportowym, znajdującym się w bezpośredniej styczności z halą widowiskowo-sportową, tzw. "małpi gaj". Drugie znajduje się przy wyjeździe z Mogilna, w okolicy nieczynnych torów kolejowych w kierunku Strzelna. Nieletni zaaranżowali tam "pokój schadzek", poustawiali stare kanapy, fotele oraz rozłożyli dywan. 3 czerwca zostali przyłapani przez patrol straży miejskiej na spożywaniu alkoholu. Jak ustalono, młodzież świętowała urodziny jednego z kolegów. O zakup alkoholu - piwa, wódki oraz whisky nieletni poprosili młodego mężczyznę, którego spotkali przy jednym z osiedlowych sklepów. Ze względu na niepełnoletniość uczestników schadzki, zostali oni zobowiązani do stawienia się w siedzibie straży miejskiej z opiekunami prawnymi, celem złożenia wyjaśnień. Nieletni przyznali się w obecności rodziców do spożywania alkoholu, podali dane sklepu, w którym dokonano zakupu oraz przedstawili rysopis osoby, która kupiła im alkohol. Był to szczupły, wysoki mężczyzna o blond włosach, nie znali jednak jego tożsamości. O dalszych losach młodych ludzi zadecyduje sąd rodziny. Straż miejska zabezpieczyła nagranie monitoringu ze sklepu. Mężczyźnie, który dokonał zakupu alkoholu osobom niepełnoletnim grozi odpowiedzialność karna. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Straż Miejska w Mogilnie.

- Dziękujemy mieszkańcom za czujność oraz współpracę z nami. Dzięki niej udało się nie tylko wyeliminować miejsca, w których dochodzi do zakłócania spokoju i porządku publicznego. Być może nasza interwencja otworzyła oczy niektórym rodzicom, być może uratowaliśmy któregoś z młodych ludzi przed uzależnieniem. Pamiętajmy, że alkoholizm zaczyna się bardzo niewinnie - od jednego piwa z kolegami. Zbliżają się wakacje, czas beztroski i swawoli, nie ulegajmy pokusom, nie dajmy używkom przejąć kontroli nad naszym życiem. Apelujemy również do dorosłych, aby pod żadnym pozorem nie ulegali nieletnim, nie kupowali i nie podawali alkoholu, czy innych substancji psychoaktywnych młodym ludziom. Na szczęście w tym przypadku tory kolejowe były nieczynne, aż boję się pomyśleć, do jakiej mogłoby dojść tragedii, gdyby ci młodzi ludzie pod wpływem alkoholu zechcieli się pobawić na torach, na których odbywa się ruch pociągów - mówi komendant Mirosław Kuss. (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » życie (x | 30-06-2022, 10:17:14)

Mogilno tętni życiem jak wielkomiejska aglomeracja - a to przyłapany ks. po pijaku, a to złodziej perfum, kolizje na skrzyżowaniach, próby samobójcze, narkotyki, romanse czarnych, przepychanki władz,ploty, ploteczki - życie.

 » Młodzież taka zła... (Złe Miasto | 26-06-2022, 21:40:50)

Dobra dobra, każdy miał swoje lata swoje przeboje.. Serio to gdzie w tym zapyziałym mieście można się rozerwać? Wyjść ze znajomymi? Bo co bo pili alkohol? Bo świetnie się bawili w czasie gdzie wszystko jest zamknięte.. Bez waszej interwencji wrócili by do domu i nic by się nie stało.. Młody wiek? Chyba nie widzieliście co potrafią mohery po 40 w centrum.. Dajcie żyć bo w tym mieście policja i straż wiejska jest tam gdzie nie powinna. Zacznijcie od patologii a nie młodzieży która nikomu nie szkodzi...

 » młodzież (turysta | 26-06-2022, 18:24:06)

Proszę wskazać miasto powiatowe w Polsce bez skateparku. Oczywiście Mogilno!!! W tym mieście powinno być ich kilka.

 » Likwidacja (Kandydat | 23-06-2022, 15:56:09)

Zebrać podpisy i pogonić towarzystwo adoracji.

 » Dajcie tej młodzieży spokój... (Anonim | 23-06-2022, 11:03:53)

Dajcie tej młodzież spokój. Większość już pewnie zapomniała co sama robiła jak była w podobnym wieku. Każdy z nas to przechodził i każdemu z nas ktoś starszy zgodził się kupić artykuły 18+

 » dzielna straż miejska (w krótkich spodenkach) (małolat-kiedyś | 23-06-2022, 10:13:07)

no to tera pan podpułkownik będzie brylował, ja nie mogę taka akcja, taki sukces, powinni to w głównych ogólnopolskich wiadomościach puścić,

 » Dajcie tej młodzieży spokój... (Anonim | 23-06-2022, 08:40:08)

Dajcie tej młodzież spokój. Większość już pewnie zapomniała co sama robiła jak była w podobnym wieku. Każdy z nas to przechodził i każdemu z nas ktoś starszy zgodził się kupić artykuły 18+

 » Brawo (Zdzichu | 23-06-2022, 07:41:19)

Rozpędzić tę dzicz w piz...u. Brawo.

 » Alkohol (Mike | 23-06-2022, 07:19:34)

A pod przychodnią na 900 leci a to samo,matki z dziećmi do lekarza idąc oglądają pijakow.

 » 962 tyś, prawie MILION tylke kosztuje nas zbrojne ramie gminy (nie zdąży | 23-06-2022, 05:38:44)

czas już zlikwidować to coś, co podwaja kompetencje innych instytucji. Jest to priorytetowy problem gminy zaraz po korkach. Nie liczyłbym na tego burmistrza bo on trzęsie się by dotrwać jeszcze ostatnią kadencję do emeryturki na obecnym stanowisku. Przylepiony stołek ciężko będzie oderwać, nowy ład by się przydał.

 » Rogacz (Rogacz | 22-06-2022, 22:42:04)

Brawo,brawo ale sukces

 » Straż miejska (Marta | 22-06-2022, 22:33:45)

Spożywanie Alko na plantach na ławkach wzdłuż jeziora jak się idzie od biblioteki miejskiej wstrone klasztoru tam trzeba poszukać

 » kuss (jakub | 22-06-2022, 22:00:31)

W końcu sukces kuss coś zrobił i dostaie wypłatę i w końcu może iść na emeryturę

 » Młodzież (Meduza | 22-06-2022, 21:50:43)

Wielkie mi osiągnięcie! Ludzie to jest młodzież! Każdy przecież w Życiu robił tak samo !Dajcie im spokój! Z Parku ich przegnaliście to sobie znaleźli miejsce ,gdzie nikomu nie przeszkadzali! To jakaś paranoja ! Panie Kus Weź Się Pan Zastanów!

 » Brawo Panie Mirosławie (abc | 22-06-2022, 21:08:48)

A jakby w przyszłości była tam ścieżka rowerowa i matka........?

 » Miejscówka (Adam | 22-06-2022, 18:13:33)

20 lat temu też mieliśmy takie miejscówki ale nie takie luksusowe jak te na zdjęciu . Były krzaczory i koce . Nikt na nas nie polował,nie wyganiał nie stawiał pod sąd rodzinny . Ech to były czasy aż łezka mi w oku się zakręciła .

 » Między hala a stadionem (Cm. | 22-06-2022, 17:35:45)

Niech sie przejdą między hala a stadionem. Żniwa murowane

 » Buahaha (Mieeetek | 22-06-2022, 16:20:49)

co to za bełkot? jaki "pokój schadzek"? Może jeszcze świadczyli tam usługi seksualne? Małpi gaj to teren dla dewiantów katolickich czy kogo,że młodzież nie może tam przebywać? Dobrze że nie spałowano i zgazowano dzieci na placu zabaw.. Ci to dopiero ryja drą i zakłócają spokój publiczny... Dziadki u władzy budują jakieś GeeSy..dla pierników, biblioteki, gdzie w Polsce ludzie czytają co najwyżej daty ważności na kupowanym żarciu. Gdzie ta młodzież ma w tym waszym skansenie iść, co robić? Piętnuje się dzieciaki bo sobie dywan i fotel przytargali.. To wasze miasto jest chore i zapyziałe... a podsumowaiem niech będzie cytat z tego tekstu mówiący wszystko: "...aż boję się pomyśleć.." w i d a ć...

 » bohaterscy strażnicy (Arleta | 22-06-2022, 16:01:11)

Prawdziwy sukces naszych strażników, odkryli "pokój schadzek", przecież młodzież musi się gdzieś bawić i kotłować.

 » Menele (Cm35 | 22-06-2022, 15:43:19)

Proponuje zająć rodzina meneli z miejscowości Iskra

 » Nie trzeba pić żeby się dobrze bawić. (Ktoś | 22-06-2022, 14:30:37)

A gdzie mieli iść? Nie pochwalam picia alkoholu przez nieletnich, ale gdzie mieli iść i co robić? W tym mieście dla młodych ludzi nie ma ani miejsca ani rozrywki.

 » powietrze z dętek trza było upuścić, tylko nie swoich (kolarz | 22-06-2022, 13:52:14)

... a mogli się w GS rozerwać

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » XIX Wielki Festyn Pomidorowy (3)
 » Powiatowe zawody w Bielicach (0)
 » Festyn z młodzieżową radą (4)
 » Jak wybrać wygodne buty? (0)
 » Pyszadło 2023 (3)
 » Pijany z sądowym zakazem (7)
 » Wywrócił się na drodze (13)
 » DĄBRÓWKA: Piknik rodzinny (3)
 » Chleb, miód i polne kwiaty (6)
 » "Wpadł" na drodze w Procyniu (6)
 » Uroczyste otwarcie hali sportowej (10)
 » Młodzieżowa inicjatywa (2)
 » Piknik w Dąbrówce (2)
 » Bajkowy Dzień Dziecka (2)
 » Kradli samochody (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ