W Radzie Powiatu zasiada 17 radnych. Zaświadczenie o wyborze na kadencję 2018-2023 odebrali i złożyli ślubowanie: Wojciech Baran (KO Platforma .Nowoczesna), Tomasz Barczak (PSL), Jan Bartecki (PSL), Waldemar Ciesielczyk (Prawica Ziemi Mogileńskiej), Magdalena Harasimowicz-Zawodniak (KO Platforma .Nowoczesna), Lucyna Heinich (PSL), Paweł Jankowski (Prawica Ziemi Mogileńskiej), Jacek Kraśny (Prawica Ziemi Mogileńskiej), Tomasz Krzesiński (SLD Lewica Razem), Mirosław Leszczyński (PSL), Mateusz Lisiecki (SLD Lewica Razem), Jerzy Łaganowski (Prawica Ziemi Mogileńskiej), Marian Mikołajczak (KO Platforma .Nowoczesna), Robert Musidłowski (SLD Lewica Razem), Bartosz Nowacki (KO Platforma .Nowoczesna), Krzysztof Szarzyński (PSL), Agnieszka Ziółkowska (KO Platforma .Nowoczesna).
Na przewodniczącego rady padły dwie kandydatury – Jacka Kraśnego i Roberta Musidłowskiego. Podczas tajnego głosowania dziewięcioma głosami wybrano Roberta Musidłowskiego na przewodniczącego Rady Rady Powiatu Mogileńskiego. Na Jacka Kraśnego zagłosowało ośmioro radnych.
Wiceprzewodniczącymi zostali: Magdalena Harasimowicz-Zawodniak (13 głosów) i Wojciech Baran (12 głosów).
W trakcie sesji zaproponowano poszerzenie programu sesji o wybór starosty, wicestarosty i zarządu. Radni w głosowaniu przystali na tę propozycję. Tym samym na starostę zgłoszony został Bartosz Nowacki oraz Waldemar Ciesielczyk. Ostatecznie po głosowaniu dziewięciu rajców zdecydowało, aby nowym starostą został Bartosz Nowacki. Jego konkurent w głosowaniu otrzymał osiem głosów. W czasie sesji wybrano również wicestarostę, którym został Marian Mikołajczak (11 głosów) oraz członków zarządu – Agnieszkę Ziółkowską (12 głosów) i Pawła Jankowskiego (12 głosów). Nowy starosta zaznaczył, że na jednej z najbliższych sesji zaproponuje poszerzenie składu zarządu o etatowego członka, którym miałby zostać Tomasz Krzesiński.
Presja i rządzenie z tylnego fotela
Co ciekawe, w kuluarach cały czas trwały rozmowy radnych oraz władz niektórych gmin z Pawłem Jankowskim i do ostatnich chwil każda ze stron przekonywała go do siebie. Oprócz tego jeszcze przez sesją na jednym z portali społecznościowym wywierano presję na radnym Jankowskim, gdzie udzielali się również nowi radni powiatowi i osoby związane z nowym burmistrzem Strzelna. W dniu dzisiejszym, podczas jednej z przerw miał on powiedzieć, że nie chce mieć nic wspólnego z Prawicą i PSL-em i zostaje radnym niezależnym. Presję można było także wyczuć ze strony burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego oraz burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Jednym z takich przykładów może być na przykład niepewność Tomasza Krzesińskiego, kiedy to nerwowo spoglądał na burmistrza Duszyńskiego i gdy ten w geście aprobaty kiwnął głową w jego kierunku, ten wstał i zgłosił na przewodniczącego Roberta Musidłowskiego. Tym samym można stwierdzić, że z tylnego siedzenia powiatem najprawdopodobniej będą rządzili burmistrzowie Mogilna i Strzelna. Choć ten ostatni, gdy zobaczył cieszących się członków SLD po ogłoszeniu wyników głosowania na przewodniczącego skomentował to słowami \”Patrz, komuchy się cieszą\”.
Oficjalne przekazanie starostwa i przedstawienie pracowników nowemu staroście i zarządowi ma odbyć się w najbliższy poniedziałek. (PK)
















































































Leda!
Oj boli boli PSL…boli…cóż jeszcze ciekawego napiszecie…
Cudownie, lepiej być nie może!!! Nowi radni jesteście the best!!! Pięknie ograliście starą władzę!!! Wielkie gratulacje i brawa!!!
To ciekawy komentarz burmistrza Strzelna, bo po ogłoszeniu wyników wyborów na przewodniczącego rady D.Ch. pierwszy wyskoczył z krzesła z brawami – kto oglądał transmisję ten widział.
Mi najbardziej pierwsze co się rzuciło w oczy to stroj dwoch pan ktore sa teraz przy wladzy. Pani czlonki zarzadu zamiast ubrac sie w stylu na galowo przyszla znowu z jakias narzuta jak na impreze a pani wiceprzewodniczaca z ta skora i dekoltem to jak na impreze w klubie. Nowy pan starosta naszczescie chociaz ratowal wizerunek wizualny swoich kolezanek z PO.
Co najciekawsze psl wygral wybory a zadnego stanowiska nie ma. Widac nie warto wygrywac wyborow 😀
Pan Jankowski nie chce miec nic wspolnego z psl i prawica a czemu startowal z listy prawicy??? Widac PO lepsza funkcje mu zaproponowal to poparl ich
Też właśnie, kto powiedział że to co napisano jest prawdą
A po co etatowy członek zarządu ?? Nie było do tej pory !! A co by dodatkowo robił ?? Czy nie szkoda kasy przecież potrzeb jest dużo dla mieszkańców Powiatu .
Znowu baran będzie mieszał spółdzielni mieszał ty wraz w powiecie kolej
Pan Nowacki to zwykły karierowicz… Gdyby byl naprawde dobry nie skakałby z kwiatka na kwiatek
To prawda co pisze Pan Redaktor z portalu CMG24 że pan Paweł J.stwierdził -;nie chce mieć nic do czynienia i wspólnego z Prawicą i PSL-em i zostaje radnym niezależnym bo TAKIEJ KORUPCJI POLITYCZNEJ NIE JEST WSTANIE ZNIEŚĆ; ,zapomniano tylko w tym artykule dopisać że to był nie wymuszony wybór pana Pawła.Niestety mocny zielony mur rozsypał się jak domek z kart – MUR BERLIŃSKI TEŻ PADŁ przecież wszystko kiedyś się kończy.Co do kierowania z tylnego fotela to też prawda że pan Poseł L.i pan Marszałek K.chcieli pokierować tym korupcyjnym spektaklem ale coś nie odpaliło i plan spalił na panewce.Jeszcze jeden aspekt -, niepewność pana radnego Tomasza K.,owszem i była ale zupełnie z innego powodu a mianowicie z takiego, czy sukces jaki odniosło jego ugrupowanie czyli SLD-LEWICA RAZEM i jego przedstawiciele to nie bajka(nie zapominajmy że pan Tomasz ma wejść w skład Zarządu Powiatu).NA KONIEC NASZEGO MINI RAPORTU ŻYCZYMY WSZYSTKIM NOWO WYBRANYM DO PRACY W POWIECIE MOGILEŃSKIM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO AŻEBY TO CO OBIECALIŚCIE SWOIM WYBORCOM NIE POSZŁO W LAS – POWODZENIA I WYTRWAŁOŚCI-A POKONANYM ŻEBY PAMIĘTALI ŻE NIEMA LUDZI NIE ZASTĄPIONYCH.
Bardzo dobrze Pan zrobił Panie Jankowski. Był Pan między młotem a kowadłem. Polityka to jest bagno zwłaszcza w naszym powiatowym wydaniu. Jak to mówią są plusy ujemne i dodatnie a do piekła niech każdy idzie swoją drogą. Powodzenia życzy Pana anonimowy Wyborca.
Po pierwsze wielkie gratulacje dla zwycięzców, pokerowa zagrywka bo podobno pan Barczak jeszcze przed wyborami był pewny że zostanie Starostą bo \”dogada\” się z PIS. Po drugie jako wyborca czekam na rozliczenie poprzedniej władzy. Otrzymaliście duży kredyt zaufania….nie zmarnujcie tego!!!!!
Serdeczne gratulacje dla nowego Starosty Pana Bartosza Nowackiego! Ogromne brawa!
Wreszcie pozbyliśmy się całej poprzedniej elity.Bardzo sprawiedliwie została podzielona władza w Powiecie. Wielkie brawa dla Pana Jankowskiego. Bardzo dobrze, ze jak to piszecie „z tylnego fotela” rządzić będą obaj Burmistrzowie.Sa to ludzie na poziomie, a kto ma rządzić?Moze Barczak?? Przestańcie się ośmieszać!!Obrazacie Pana Chudzinskiego za to, ze potrafi walczyć o swoje?! Wymyślacie bzdury ! Strzelno jest szczęśliwe, ze ma takiego Burmistrza, bo być może teraz nastąpi równouprawnienie w Powiecie i przestaniecie spychać nas na dno.
To przecież była zwykła korupcja polityczna – dlaczego nie napisaliście gdzie ten sprzedajny Pan pracuje ? A mawiano do tej pory że w Strzelnie to mieszkają sprzedajne niewiasty , a tu masz od dzisiaj nie tylko niewiasty ! Od 2 kadencji p.Burmistrz Mogilna zarzekał się że z PO nic Go nie łączy i dla zmylenia wyborców zakładał jakieś dziwne swe komitety wyborcze – dziś razem z nowym słońcem Strzelna pokazali platformerskie zachowanie korumpując radnego Prawicy .Brawo ich wyborcy – takich standardów oczekiwaliście ?
Brawo dla Pana ze Strzelna, który dał się zmanipulować i zastraszyć jak małe dziecko. Brawo!
Jestem ogromnie szczęśliwy że radni pozbyli się pana Barczaka!!! To był arogancki i pewny siebie cwaniaczek, Panie Barczak powiedziałem kiedyś panu że człowiekiem jest się całe życie a starostą się tylko bywa i co miałem rację a pan się wtedy gburowato śmiał a teraz ja śmieje się z pana! Papa panie Barczak! Gratuluję nowemu Staroście, czeka pana masę ciężkiej pracy bo bałagan po poprzedniku jest ogromny ale wierzę w pana i w nową radę. Proszę rozliczyć poprzednika za błędne decyzję i za śmieci które są w naszym powiecie. Panie Barczak wiele bym dał by zobaczyć teraz pana minę a taki był pan pewien że kolejna kadencja przed panem a tu proszę jaka niespodzianka hahahaha.
Brawo dla MARIANA , właściwy człowiek na właściwym miejscu, witaj w-ce starosto
Haha…koniczyna zaorana. Czas najwyższy.
Szok po oderwaniu od koryta…a szpitala jeszcze nie ma…
Marian Mikołajczak to porządny człowiek.
A jednak udało się zburzyć beton! Brawo Wy!
PSL!!!! Bye!!! Bye!!
Czy mozna klaskać za to,że ktoś startuje z listy jednej- dostaje mandat( bywa na połowie banerów , plakatów z osobą do sejmiku z PIs panem Banaszakiem promuje sie z tym człowiekiem i partią Pis, pewnie korzysta ????w jakimś stopniu w kampanii z ich pieniedzy??? m.in na banery itd. ???? budzetu przeznaczonego na powiatowa – wojewódzką kampanie DOSTAJE MANDAT od WYBORCY m.in TEGO UGRUPOWANIA WYBIERAJA GO )
a po dwoch tygodniach ,,, idzie\”\” się w zasadzie do innego ugrupowania ?? no z tymi oklaskami, brawami i pewnie za chwile porównaniami do Wallenroda to bym sie wstrzymał
to tylko mała polityka -i bez względu na prywatną może nawet sympatie do tego człowieka – taka mała polityka- a zasadzie malutka polityka i zachowanie jest wątpliwa moralnie i etycznie
jeśli nawet bardziej odpowiada mi ten starosta rozdanie polityczne – czy oddał bym głos ( A ODDAŁEM )jeszcze raz na tego miłego, sypatycznego człowieka
NIE!!!!! – PONIWEWAŻ takiego zachowania NIE AKCEPTUJE -ALE MOZE ZAAKCEPTUJĄ TO ZA 5 LAT INNI WYBORCY
I TŁUMACZENIE, ŻE NIE MA LEGITYMACJI PARTYJNEJ – JEST ZBĘDNYM TŁUMACZENIEM
Dzięki transmisji oglądałem dzisiejsze obrady Rady Powiatowej , jak wybrano nowego przewodniczącego w/w rady to bardzo żałośnie wyglądało prowadzenie przez niego obrad ,w tym roku na dzień wiosny mój syn chodzący do 2 klasy szkoły podstawowej prowadził lekcję zamiast swej pani nauczycielki i uwierzcie mi był w tym profesjonalny – nie to co owy hodowca gołębi i gminny nierób . Kompromitacja tak poważnej funkcji – brawo wy .
Panie Barczak a co taka kiepska mina na zdjęciu, czyżby był pan zdziwiony? Oj ciężko będzie dupsko odklejic od cieplutkiego fotelika. Zasłużył pan sobie na to, współczuję nowemu Staroście bo zostawił pan potężny syf w całym naszym powiecie, ale na szczęście dalej już bałaganu robić pan nie będzie !!!! Bye bye panie Barczak !!!!!
Nie było żadnej innej możliwości na usunięcie ZSL = PSL od władzy i w STRZELNIE jak i w POwiecie! Brawo Paweł !Cieszmy się ! Od tej pory patrzmy nowej władzy na ręce ! Starą trzeba rozliczyć i DO ROBOTY! Za pięć lat was ocenimy przy urnach a Pan Mikołajczak wspierany przez \”czarną\” blond Damę ma okazję zaprezentować swoją SKUTECZNOŚĆ POLITYCZNĄ (czekam na jej owoce)!
Jak można tak zacięcie walczyć o stołek w takim małym nierozwijajacym się miasteczku, przy tym krzywdząc człowieka zwalniając go z pracy?Powinno to być transmitowane w telewizji. Bieda wszędzie, zero rozwoju, niema nic młodzi powyjeżdżali i wyjeżdżają do innych miast, a tu takie fanfary, bukiety kwiatów, pierwsza dama na sesji gminy, jakby zaprzysiężenie na prezydenta Polski.Panowie kwiaty dostają, ja wolałbym połówkę dobrej wódki. Dla młodych nie ma nic, miasto nic nie rozwijające się stu takie ekscesy robią wstyd!!!
posłuchaj pana ćwierć intelygenta Dworczyka czy jak mu tam, na temat p kałuży, nic złego nie widział w jego zachowaniu
Czy Pan Przewodniczący Rady Powiatu ma maturę, pytam jako absolwent jego szkoły, było bardzo cieniutko.
Panie Starostwo, moze wkoncu ktoś nam pomorze i zajmie się tym co dzieje się w szkole i fundacji . Sami sobie nie poradzimy.
Wreszcie barczak został wyautowany!!! Cóż za ogromne szczęście dla powiatu mogileńskiego!!! Super!!!
osobiście gardzę ludźmi, którzy zmieniają partie i poglądy jak rękawiczki dla osobistych korzyści. Teraz dopiero nastąpi wysyp takich ludzi!
….ale co więcej ,co poza tym ? Jaki program dla Strzelna ?
Bielice co tam się dzieje w tej fundacji że trzeba ją uzdrowić ?
Panie Marianie od pewnego czasu śledzę wpisy na tym portalu i widzę, że ma Pan gorącego \”fana\” ukrywającego się pod pseudonimem \”wyborca\”. Niech się Pan nie przejmuje takimi wpisami, za panem stoi blisko tysiąc obywateli. Pytanie to oni się mylili w wyborach czy myli się jeden zakompleksiony peeselowski burak? Odpowiedź nasuwa się sama.
Podczas oglądania transmisji sesji na żywo zniesmaczyło mnie zachowanie Radnego Pana Barana podczas liczenia głosów na Przewodniczącego Rady – żenada.Wstyt Panie Radny tak nie powinno się robić. Jakby to wyglądało, gdyby wszyscy Radni zachowali się tak jak Pan.
Oj Wyborco z twoim intelektem i znajomością funkcjonowania samorządu jest bardzo cienko. Nie wiesz że będąc wicestarostą nie można pracować w innym miejscu. co znaczy słowo prywatne w odniesieniu do szkoły i starostwa. Może warto abyś wrócił do szkoły bo braki są u ciebie ogromne.
Panie Jankowski, sprzedać swój honor i dobre imię za 650zł?
Zdrajców nikt nie szanuje ani zwycięzcy ani pokonani. Dla Chudzińskiego jesteś tyle teraz wart co ogryzek od jabłka.
Stańczyku nie opłakuj ZSLu , przystawki PełO . POzrywają się układy i układziki .
Mieszkańcy Strzelna są dumni że swoich radnych.Wszyscy poszli razem-ponad podziałami i tak powinno być. Żadnych partii, tylko ludzie.Teraz wreszcie nasz piękne miasteczko powoli odzyska blask i honor.A PSL? Raz NA wozie, raz pod wozem. A oni mieli wczoraj prawdziwy BLACK FRIDAY. Teraz proszę ich rozliczyć i posadzić.
Na porażkę PSL-u składa się kilka zachowań: 1/ słaby wynik wyborów = tylko 5 radnych na 17. To jest: tylko 1 radny PSL ze Strzelna ( efekt \”pracy\” E. Matczaka) i brak radnego PSL z Jezior Wielkich ( w minionej kadencji był M. Maruszak), 2/ Pewność PiS, że koalicja z PSL będzie trwała i że J.Kraśny zostanie przewodniczącym rady powiatu (wg mnie w ogóle się a tę funkcję nie nadaje).Tak samo sądził PSL (wyłącznie w osobach T. Barczaka i J. Barteckiego). To po co podpisywali inne umowy koalicyjne?, 3/ Fatalne wyczucie sytuacji przez byłego starostę T. Barczaka. Po co podpisywał dwie umowy koalicyjne? Tak czy owak zmiana warty nastąpiła. Zobaczymy co będzie dalej. Tym bardziej, że nowi starostowie to zupełna \”surówka\”. Martwi mnie zupełnie co innego, a mianowicie to, że tak naprawdę powiatem będzie rządził burmistrz Mogilna i burmistrz Strzelna. To przeraża.
Gratulacje dla zarządu,wreszcie sie skonczy kumoterstwo i praca w starostwie po znajomosci robote dla jednego wykonuja 3 osoby i to za jakie pieniądze,w Marcinkowie były miejsca pracy a gdzie było ogłoszenie o nabor,przejzec te kanty i powstajace etaty nie potrzebne w starostwie na picie kawkimniejmy nadzieje ze nowy starosta sie wezmie za to ,oszczednosci sa tylko z biednych ludzi a pierdzacy w stolki zarabiaja krocie i jeszcze ciagna po 2 etaty w 8 godz.Wywalic obciac pensje i dołozyc roboty zeby nie lazili z kata w kat.Wyborcy szli do urn z jakas idea i za 5 lat bedą rozliczenia.
Skończy sie jedno kumoterstwo zacznie sie drugie ! Brak mi słów na to wszystko… ech teraz nie mamy starosty tylko dwóch burmistrzów którzy beda rządzić a Pan Bartek będzie tylko pionkiem.
dorwaliście się do koryta ale nie wiecie jak trudne decyzje będziecie musieli podejmować. Budżet powiatu to nie prywatna kasa starosty aby zatrudnić trzeciego funkcyjnego członka zarządu,na dodatek mieszkańca gminy Kruszwica. Ta osoba nie ma zielonego pojęcia o samorządzie i szkoda na nią pieniędzy.
Pytanie zasadnicze – po co nam tylu radnych?
Osobiście uważam , ze wybór przewodniczącego jak również starosty jest trafnym wyborem. Są to właściwe osoby , na właściwym miejscu. Śmiem również twierdzić , ze wszystkie negatywne komentarze piszą osoby , które z kretesem przegrały lub ślepo popierały przegranych. Nowo wybranym życzę samych sukcesów .
Co to są stołeczuniunie?
Brawa dla zmian dość juz rządów psl!!!
Gratuluje Panu Staroscie i Zarządowi wyboru.
Zycze sukcesów a za 5 lat będzie pdsumowanie.
Szkoda wielka szkoda że nie ma prawicy w koalicji.
To przez Jacka Krasnego ona nie powstała.
Pan byly burmistrz myśli że jest postacią i to jest jego problem który torpeduje dobre rozwiazania.
Mam nadzueje że ten Pan zakonczy swoją dzialalnosc polityczną.
I co z tego że pan Musidłowski ma średnie bez matury, nasz prezydent Polski był po wykształceniu zawodowym, jak ktoś ma głowę na karku to sobie poradzi, niektórzy mają studia a siedzę na stołkach nie wiadomo po co bo nic nie umieją, nie wiem jak oni kończą te studia, liczy się doświadczenie i olej w głowie.
jakim cudem ktoś oddał głos na barana?
dobrze że coś się zmienia,bo pamiętam czasy gdzie w niektórych urzędach traktowano ludzi jak gówno,mianowicie chodzi o biuro rejestracji aut-kiedyś były panie ,że człowiek czekał godzinami a teraz jak weszłem i zobaczyłem mężczyzne który podchodzi do człowieka z sercem i nie krzyczy tylko jeszcze pomaga to znów wierze że są w Mogilnie dobrzy i uczciwi ludzie.
Pieski pslowskie szczekają, bo już nic innego im nie zostało, tylko ujadanie, ha, ha.
fajny przykład dla młodzieży. Po co się uczyć. Bez matury mozesz szefować powiatowi. Po co w ogłoszeniach o pracy podaje się konieczność posiadania wykształcenia i to coraz wyższego. Bo za tym idzie wiedza, umiejętności. Na zdjęciu 32 nie ma p.J a jest p.K. Już pewniak? O nie!!!
o ile to mozliwe chcialbym aby Nowi wlodarze Naszego powiatu przeprowadzili audyt we wszystkich wydzialach i opublikowali wyniki dla wiedzy opinii publicznej Moze wtedy ludziom oczy sie otworza co ,,dobrego\’\’przez tyle lat zrobili poprzednicy i przestana tak po nich lamentowac
Brawo wreszcie koniec betonu PSL ps anafalbeci nauczycie się pisać
Panie Starosto Nowacki i Panie Wicestarosto Mikołajczak rozliczcie Dyrektora Cieślika z zrujnowanego boiska przy ul. Kościuszki 15 w Strzelnie. Pan Barczak i Szarzyński nic z tym nie zrobili. Od paru lat boisku służy tylko do nauki jazdy – to jest skandal. Dyrektor Cieślik z dyplomem wuefisty powinien być dyscyplinarnie zwolniony że stołka. Gdzie uczniowie mają ćwiczyć biegi, skok w dal itp. Jak w tej szkole wuefisci program nauczania realizują. Tyle czasu minęło jak boisko jest zrujnowane a Cieślik nic z tym nie robi. Dla Cieślika dyscyplinarka.
Zmień repertuar, bo ciągle piszesz o tym samym, zadusisz się nienawiścią do dyrektora ZS Strzelno. Zajmij się czymś użytecznym , a nie pisz ciągle tych samych głupawych tekstów, może zazdrościsz temu, kto prowadzi naukę jazdy? Zdecyduj się, bo to już obsesja, skończysz w Gnieźnie.
A gdzie ty widziałeś listy PiS do powiatu? Jerzy Łaganowski tworząc \”mogileńską prawicę\” po raz kolejny udowodnił, że zrobi wszystko, aby dobra zmiana nie dotarła do Mogilna. Ludzie w lokach wyborczych szukali PiS-u na listach. Dla tych, którzy oburzają się zmianą barw politycznych przez Pawła Jankowskiego powiem tylko, że nie on pierwszy i nie ostatni. W polityce nie ma etyki i moralności, liczy się tylko koryto. Szkoda tylko, że tacy wychowują młode pokolenie, ale ciągoty sporej ilości \”ciała pedagogicznego\” do polityki jest faktem. Nie miałem dobrego zdania o ekipie byłego starosty, ale czy ci nowi są lepsi? Czas pokaże. Przecież Nowacki, Musidłowski, Baran, Mikołaczak, Harasimowicz-Zawodniak, Krzesiński nie mają wybitnych osiągnięć zwłaszcza w polityce. Bez litra i na trzeźwo tego nie rozbierzesz. To teraz w Mogilnie zatrzymają budowę szpitala? Co na to wyborcy? Jaja jak berety.
Do Wyborca… Sprzedaż alkoholu odbywa się w oparciu o prawo miejscowe-uchwałę rady gminy. To ona określa w niej zasady wydawania koncesji. W Gdańsku lub Gdyni, na jednym z osiedli przedszkole i sklep z koncesją mieszczą się w…tym samym budynku. I wszystko zgodnie z przepisami.
Do Dżoana..nie stresuj się. Teren \”od zaplecza\” tej szkoły wygląda koszmarnie i widać, ze ktoś kto tym rządzi powinien się za swoja robotę zabrać, a nie pchać do samorządu…
Co do boiska to skandal żeby w XXI w tak wyglądało..
Mnie dziwi fakt, ze nikt nie zobowiązał inwestora do np remontu chodnika wzdłuż posesji, wykonania ogrodzenia od strony szkoły.. W miastach, którymi rządzą ludzie z jakimkolwiek pojęciem, taka sytuacja jest nierealna. A kupiec zapewne by te warunki przyjął..
A w sumie to nie ma boiska – tylko jakaś prywatna incjatywa – Pan Cieślik powinnien … tak powinien… może Pan Adam ma po prostu racje??/
Nad funkcjonowaniem tego wydziału nowy starosta również powinien się zastanowić. Nigdzie w najbliższej okolicy nie jest tak ciężko zarejestrować sprowadzonego samochodu. Tylko u nas jakieś wymysły
Po obejrzeniu tych fotek wydaje mi się że teraz to dopiero będzie cyrk albo karuzela,śmiem powiedzieć że nawet cały lunapark.
Co prawda to prawda.Kiedyś kandydaci wybrani przez ludzi byli bardziej honorowi i mówili sobie w oczy a nie jak teraz na cmg .Nikt nie jest na tyle głupi żeby wierzyć tu w czciwe wybory bez przekupstwa więc panowie dosyć tego indorzenia ,łby trochę niżej proszę bo patrzeć na was nie można!
Gerard dobrze piszesz .Wiadomo że wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją,ale w tym grajdole ludzie tak właśnie myślą,mało tego ,wierzą w słowo pisane,nawet w największą brednie -bo w gazecie piszą to musi być prawda.No i tak w tym mieście wszystko funkcjonuje-studia z d..y a ważny jak papież.Ludzie na polityce się nie znają to można im oczy mydlić.I najważniejsze co chce napisać ,to to że imktoś głupszy i z kompleksami tym ma więcej do powiedzenia ale nie na temat niestety.Wszędzie są tacy ludzie w każdym zakładzie i ja jeżeli widzę że ktoś z takimi trzyma ,to się nie zadaje ani z jednym ani z drugim pustakiem i każdemu bym tak radziła a ratusz no cóż tam jest bardzo specyficznie ja zawsze się w duchu śmieje ilekroć tam idę,jeden ważniejszy od drugiego żenua!
Najwyższy czas na zorganizowanie AGENDY WYDZIAŁU KOMUNIKACJI W STRZELNIE ,która obsłuży WYBORCÓW W STRZELNIE I JEZIORACH WIELKICH ! Tylko nie mówić , że jest to niewykonalne !
Po co głosować na prawicę gdy oddaje się na kogoś głos to się jemu ufa ,a jeśli zdradza się to znaczy że ta osoba jest zawsze zdolna do zdrady i to oznaka najgorszej kategori czlowieka . Żałuję że nie odalam głosu na Basię tylko na tego sprzedawczyka wstyd.Po prostu podły człowiek i tyle
Zdjęcie 31z32 .Specjalnie tak go obłapał żeby było na p. J.że niby zdradził swoje ugrupowanie .
Fotka nr.21 …WALORY NOWEJ WŁADZY POwiatowej…. A co dla nas..?
Ma Pani Anno pełne nasze poparcie przecież ten Jankowski jest chyba rudy i do tego na pół łysy A rudy to fałszywy nie .
Paweł, ale Ci zazdroszczą, nawet nie są godni przy Tobie stanąć, jesteś pierwszym radnym, który już na początku tyle zrobił dobrego dla swojej gminy (spełniając po częsci obietnice wyborcze) – dzięki Tobie mamy wicestarostę, wiceprzewodniczącą i członka zarządu (a tak był tylko wice lub wcale) i cały czas muszą się z Tobą liczyć, bo ten 9 głos może być na + lub na minus. Gdyby koledzy z prawicy byli za Tobą to też by coś dostali, a tak od Ciebie wymagali by oni coś dostali, wtedy byś zdradził Strzelno bo mieli byśmy \”figę z makiem\”. Brawo dla Ciebie, a Ci co nic nie dostali (i wkrótce wyjdą różne rzeczy na światło dzienne) to pokory panowie i szacunek, bo Paweł cały czas ma jokera w tali 🙂
No tak wypłata jako nauczyciel i żona też jeszcze jako radny powiatowy i jeszcze jako radny w zarządzie powiatu i do tego Stowarzyszenie to będzie nie zła wypłatka no miał po co się pchać do powiatu widać że dla kasy ułożył się z PO i tymi komuchami
Liceum w strzelanie też miał powiat zlikwidować dlatego Mikołajczak wystartował do powiatu żeby ratować siebie i swoją żonę ktorzy pracują tam i to dla nich była ostatnia deska ratunku
Widzieliście tej nowej radnej powiatowej tej blondyny ubiór trochę przesada chce to nie w tym miejscu pokazywać może pomyliła imprezy rozbierane imprezy to nie tu pomyliła chyba imprezy
Od kilku kadencji nurtuje mnie jedno pytanie: – ilu byłoby kandydatów a w konsekwencji radnych, gdyby wybrańcy ludu w ogóle nie otrzymywali diety, zero pieniążków, całkowicie społeczna, pełna poświęceń funkcja. No ilu? Może ktoś odpowie. A, i jeszcze jedno. Wspomnicie moje słowa. Jednymi z pierwszych uchwał rad miejskiej i powiatowej będzie podniesienie diety radnym oraz pensji burmistrzowi i staroście. Bo przecież inflacja jest 🙂
Z moich obserwacji wynika -pan Mikołajczak może jest dobrym nauczycielem historii ale jako dyrektor Liceum i jednocześnie radny Rady miejskiej doprowadził do jego upadku . Nie zaproponował żadnego rozwiązania jak zatrzymać młodzież żeby została w Strzelnie w tym naszym historycznym Liceum .
Kto Tobie zabronił startować na radnego ? Przygotuj się do następnych wyborów uzyskaj mandat radnego i zmieniaj świat według własnego pomysłu. To lepsze niż pomawianie kogoś na forum publicznym. Brawo Panie Pawle . Powiatowy układ okrągłostołowy przewrócony . Szkoda ,że tak późno .
No cóż,uderz w stół a nożyce się odezwą,no i wyszło szydło z worka ,czyż nie panie gwidonie ?Co się tak panu nie spodobało?Dlaczego zareagował pan tak napastliwie ? Czyżby ukryte kompleksy?No na to ,to ja już nic nie poradzę.Mogę współczuć.I do pańskiej wiadomości ,z moim wykształceniem jest wszystko ok ! Fakt ,nie pracuję przy biurku aczkolwiek takowe w mojej pracy posiadam ale jestem szczęściarą bo w przeciwieństwie do pana kocham to co robię .Niestety ,głupota ludzka ,hamstwo zakłamanie tudzież snobizm tak na mnie działają-wzbudzają śmiech i tyle.Szanuje prawych ludzi ale chyba pan do takich nie należy.Pozdrawiam bez odbioru .
Ludzie po co was tyle nienawiści? Przecież ktoś powiatem i gminą musi rządzić, jak nie jeden to drugi, ludzie wybrali jak wybrali. Piszecie że ci ludzie pchają się do władzy po to żeby więcej zarobić, żeby mieć układy, żeby wepchnąć swoich ludzi, ale zwróćcie uwagę że te osoby są ciągle na świeczniku i są ciągle osądzone co też na pewno nie jest łatwe dla nich. Jeśli wybraliby któregoś z was to też innym by się to nie podobało, bo zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie pasuje, ale to nie powód żeby nie okazywać sobie szacunku, padają tu takie słowa że szkoda mówić…
Pchali się do rady powiatu tylko po to żeby chronić swoje dupy jeden nauczyciel Mikołajczak i ten Jankowski nie lepszy tylko walka o utrzymanie własnej pracy egoisci . Wstyd że się pchają na radnych kogo my wybraliśmy
Widać gołym okiem, że jesteś niewykształconą analfabetką z kompleksami, atakującą wszystkich i wszystko!!! Bełkot, który sobą reprezentujesz wyraźnie pokazuje u ciebie brak wykształcenia, ponieważ robisz byk na byku śmieszna mądralo!!! A twój tok rozumowania, jest po prostu jedną wielką żenadą. Zawiść cię zżera, bo jesteś wyjątkowo agresywna i napastliwa w swoich komentarzach. Bez odbioru.
Nie znam gościa p.przewodniczącego nowego ale nie macie wrażenia że dla niektórych jeszcze nie skończyło się święto z 31 października czyli halloween ,albo przyszedł na obrady w masce z tego święta !
Mało miasteczkowa \\\\\\\”elito\\\\\\\” kop dołki
SYLWEK NIE PO…J SIĘ Z WRAŻENIA PIERDOŁO- MIKOŁAJCZAK JEST TAKI MĄDRY JAK TY CWANIAKU ZOBACZYMY CO ZROBI ZOBACZYMY CZY NASZ SZPITAL BĘDZIE RATOWAŁ CZY WYPROWADZI RUCH KOŁOWY PO ZA MIASTO I CZY WYBUDUJE OBWODNICE I CO ZROBI DLA MIASTA RYNEK NA NIEGO CZEKA DO ZROBIENIA I PARK BO PO TO DOSTAŁ TE GŁOSY ŁAMAGO JEDEN
RAZEM Z CHUDZIŃSKIM -MAGDĄ H BO JANKOWSKI TO SAM NIE WIE CZEGO CHCE KMIOTEK TAKI STAŃCZYK.
Wymień co konkretnie dla STRZELNA zrobił radny Mikołajczak ?
Panie P.J. – sumienie daje spać po nocy? Mi, by nie dawało. Ale, świat się dzieli na ludzi i nauczycieli.
Do dzidek
Chłopie ogarnij się!!! Poczytaj sobie o kompetencjach/ o ile znasz takie słowo/ samorządu na poszczególnych szczeblach, a potem się wypowiadaj….
A tak nawiasem to z Twojej wypowiedzi wynika, że marzy Ci się deptak w całym Strzelnie skoro oczekujesz wyprowadzenia ruchu kołowego. Może prościej przejść się Szlakiem Szulczewskiego w lesie odetchniesz zdrowszym powietrzem i przestaniesz głupoty pisać.
Zamiast cieszyć się ze Strzelno ma wicestarostę oczerniacie człowieka ale to charakterystyczne dla tego grajdołu jakim jest Strzelno. Mieszkam tu od 15 lat i zastanawiam się nad wyprowadzką. Ludzie są tu fałszywi i zawistni ciągle mają o coś pretensje. Z czwórki naszych radnych powiatowych pan Mikołajczak wydaje mi się najlepszym kandydatem na wicestarostę. Zamiast mu pomagać i wspierać rzucacie klody pod nogi. Wstyd mi za niektórych mieszkańców strzelna.
Krytykanci za szpital to ścigajcie Wicestaroste Szarzyńskiego a nie Mikołajczaka.
Człowieku po co zdradzasz skąd się wywodzisz. Używając takiego słownictwa dajesz dowód iż zwierzątka których przednią część ciała nazywa się ryjem są ci szczególnie bliskie niemal wywodzisz się z nich. Panie wicestarosto nich pan olewa tę peeselowską hołotę pan jest ponad nimi i to ich strasznie boli.
Przepraszam bardzo a KRZESIŃSKI Tomasz to jako 6 po co, tak publiczne pieniądze wydajecie łatwo ja płacę podatki , a ta pani ze Strzelna to czym się chlubi będzie obecna na sesji bo u nas rzadkość ale jaja jak berety co ja tam widzę ŻENADA PANY
Zofia potwierdza ,że to nie Paweł Jankowski przyczynił się do utraty władzy powiatowej i trwania przy korycie PSL = ZSL lecz MARIAN MIKOLAJCZAK dla ratowania koalicji \”wskoczył \”na fotel vice starosty. Sołtysie dobrze ,że potwierdzasz kolejny raz słabą skuteczność byłego radnego Strzelna Mikołajczaka twierdząc ,że jedyna jego działalność sprowadzała się do krytykanctwa Matczaka .A tym czasem Mikołajczak sprawując funkcję dyrektora LO nie potrafił udowodnić swojej skuteczności w zarządzaniu szkołą i utrzymaniem stanowiska. Teraz role się odwróciły i my WYBORCY wkrótce ocenimy vice starostę Pana Mariana Mikołajczaka. Byłoby dobrze gdyby pan Mikołajczak publicznie przedstawił swój pomysł wyborczy dla Strzelna i powiatu! Czas biegnie….
Czy wiecie kto ma ksywę Tomek kłamca ?
wyborco weź na wstrzymanie bo się tak w nienawiści do Mikołaczaka zagalopowałeś że zaprzeczasz sam sobie oskarżasz go że jest nieskuteczny ale dodajesz że dzięki niemu odsunięta została władza PSL w powiecie a przecież p. Marian do tego dążył. to jak jest skuteczny czy nie.
KASY NIE MA ANI W STRZELNIE ANI W POWIECIE WIĘC PRZESTAŃMY
PISAĆ GŁUPOTY.
Zostałeś rozjechany przez innych czytelników tego forum, porównaj sobie argumenty swoje oraz innych, na pewno jesteś kimś z otoczenia tego nieudacznika Matczaka musisz przeboleć przegraną i stanowisko dla pana Mikołajczaka a z jego oceną poczekajmy jak się nie sprawdzi to przyznam ci rację. Przestań się już pienić bo złość piękności służy chociaż w twoim przypadku nie wiem czy może jeszcze ci coś zaszkodzić.
TOMEK KRZESIŃSKI SLD TO TERAZ PRZYKLEILI SIĘ DO LIBERAŁÓW
RAZEM WSPÓLNIE LEWICA BĘDĄ PRÓBOWAĆ PRYWATYZOWAĆ I LIKWIDOWAĆ CO SIĘ DA .PANIE STAROSTO POW. PEWNIE JEST TAK BOGATY ŻE KRZESIŃSKI WCHODZI DO ZARZĄDU COŚ NIE SAMO WITEGO TO WY TEN POW ZAŁATWICIE PIENIĘDZY NIE MA NA NIC ALE WY MOŻECIE WSZYSTKO JA JESTEM MIESZKAŃCEM MOGILNA I SIĘ NA TO NIE ZGADZAM
Przesadzasz że Mikołajczak zaistniał w polityce dzięki Matczakowi. Co innego Zowczak. Mikołajczak nigdy nie był związany z PSL owszem popierał Matczaka krótko w pierwszej kadencji i jak pamiętam szybko opuścił to towarzystwo.
Nie Przesadzam ! Mikołajczak odbył \”staż \” POlityczny w koalicji Pana burmistrza Matczaka w pierwszej kadencji . Wolę usłyszeć od Ciebie jaki program dla powiatu i jego mieszkańców ma pan vice starosta Mikołajczak bo On sam o tym milczy. Czy odważy się zorganizować agendę wydziału komunikacji w STZELNIE ?Czym głosami STRZELNIAN i wyborców Jezior Wielkich może sobie zagwarantować drugą kadencję na STAROSTĘ !? Kurzawa nawet nie wspomniał o takim rozwiązaniu ! Teraz może do tego pomysłu się przyłączyć i wesprzeć Mikołajczaka i burmistrza Chudzińskiego! Powodzenia! Do roboty! WYBORCY CZEKAJĄ NA DZIAŁANIA NOWEJ WŁADZY !
Ciekaw jestem jaką bajeczkę wymyślisz żeby usprawiedliwić bezsensowne zamówienie przez Matczaka tuż przed wyborami wizualizacji zmiany naszego rynku piszą o tym ostatnie Pałuki. Była to rozpaczliwa próba zyskania poparcia która kosztowała gminę 20 tys. zł. Oczywiście nie zapłacił za tę niepotrzebną usługę. Ponaglenia spłaty otrzymuje teraz Chudziński. I co ty na to zaślepiony Wyborco. Będziesz miał odwagę mi odpowiedzieć. Gdyby Matczak miał krztynę honoru to powinien oddać te pieniądze gdyż była to jego prywatna kampania wyborcza/
halo Wyborca, żyjesz dlaczego mi nie odpowiadasz na temat wizualizacji Rynku w Strzelnie zamówionej przez Matczaka. Wstydzisz się za swojego guru?
PROJEKT TO ZA WIELKIE SŁOWO ALE MATCZAK URZĄDZIŁ POŚMIEWISKO Z SIEBIE NA WŁASNE ŻYCZENIE I DLATEGO UWAŻAM ŻE TO MATCZAK POWINIEN ZAPŁACIĆ ZA TEN SWÓJ PRYWATNY RYSUNECZEK I PAN BURMISTRZ CHUDZIŃSKI NIE POWINIEN PŁACIĆ ANI GROSZA A JAK CZŁOWIEK KTÓRY NAMALOWAŁ OBRAZEK NA PRYWATNE ZLECENIE MATCZAKA TO NIECH TERAZ WALCZY Z MATCZAKIEM A NIE Z URZĘDEM, DLACZEGO STRZELNO MA PŁACIĆ ZA DURNE POMYSŁY MATCZAKA.
Sam projekt koncepcji podoba się oceniam go pozytywnie. Skoro został wykonany i kupiony za pieniądze PODATNIKOW można go w przyszłości zrealizować i np. wykorzystać do uzyskania pieniędzy unijnych na jego realizację.