Inwestycje jakie znajdują się w budżecie gminy Jeziora Wielkie na rok 2021:
1. Dotacja do studni głębinowej – 10 000 zł
2. Przebudowa drogi gminnej Lenartowo – Berlinek – 30 000 zł
3. Przebudowa drogi gminnej Siedlimowo – Lenartowo – 25 000 zł
4. Przebudowa drogi gminnej Siemionki – Lachmirowice – 654 000 zł
5. Wykup działek pod przepompownie w Wójcinie – 25 000 zł
6. Poprawa jakości i efektywności oświetlenia drogowego w Wójcinie – 50 000 zł
7. Dotacja celowa na modernizację oświetlenia w Przyjezierzu – 12 000 zł
8. Dotacja celowa na modernizację pomieszczeń socjalnych i biurowych w Przyjezierzu – 130 000 zł
9. Dotacja celowa na montaż internetu i monitoringu na polu namiotowym i parkingu w Przyjezierzu – 15 000 zł
10. budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Jeziorach Wielkich – 5 800 000 zł
Łącznie na inwestycje w 2021 roku wydane ma zostać 6 821 000 zł. Budżet ma wynosić 23 101 232,84 złotych, natomiast gminne wydatki wyniosą 26 183 118,84 zł. Deficyt budżetowy wynoszący 3 081 886 zł zostanie sfinansowany przychodami pochodzącymi z kredytu długoterminowego w kwocie 2 400 000 złotych oraz przychodami z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu w kwocie 681 886 zł. (PK)
















Hala to poroniony pomysł. Tylko koszty które wcale nie będą małe dla tej małej gminy. To moje zdanie i mam nadzieję,że ten pomysł upadnie .
Nie przypadkowo portal cmg24 wybrał zdjęcie z Panem Bogdanowiczem, które było zrobione podczas symbolicznego ogłoszenia budowy hali sportowej z datą zakończenia w 2021r. Każdy obiektywny mieszkaniec wie, że sala nie powstanie. Co innego prywatne „koloseum” Zakładu Komunalnego w Jeziorach Wielkich.
Mimo wszystko życzę powodzenia bo nadzieja umiera ostania.
Zgodzę się, że hala nie jest najlepszym pomysłem, może jedynie wynikać to z zamiłowań pana wójta do sportu i tyle dlatego ta inwestycja nie jest do końca trafiona, pozostałe inwestycje to raczej decyzje innych bardziej kompetentnych osób w gminie, którzy się na tym znają a pan Dariusz nie koniecznie. Ważne aby, dobrze słuchać. Może w następnych wyborach pojawią się konkretni kandydaci znający się pracy w gminie.
A wiesz pofatygowałem się i sprawdziłem rozkład dróg powiatowych na terenie gminy i droga powiatowa nr 2457C to droga biegnąca od drogi krajowej aż do samych kościeszek przez Dobska ofcourse.
A droga na nozyczyn to droga powiatowa nr 2459C. Są to informacje z ogólnodostępnego geoportalu.
Miejmy nadzieję,że to ostatnia kadencja tego wójta. Jednym zdaniem marazm i brak perspektywicznego myślenia . Zasada mało robić się sprawdza i jest bezpieczna. Kiedy ta gmina się wybudzi z letargu i czasów minionych ?
To jesteś źle poinformowany w Jeziorach Wielkich oraz w samych Dobskach ( przy zakręcie) jest to droga gminna i wielki czzas Ciesielczyk do roboty . Są zresztą inne drogi do pilnego remontu . Drogi to wizytówka gminy , nie hala sportowa dla paru osób. Wstyd.
Przejeżdżałem ostatnio przez Gaj. Droga tragedia, tylko usiąść i płakać. Ale cudowny Pan Wójt na zrobienie czegoś w Wójcinie kasę zawsze da. Wstyd!!!!
Hala to kula u nogi na wiele lat dla gminy i mieszkańców .
Pisowska gigantomania człowieka o małym rozumku za pieniądze mieszkańców gminy i nikt nie policzył kosztów utrzymania takiego hangaru. Proponuję wójtowi i jego radnym klakierom pojechać do pobliskich Racic zobaczyć jak można wybudować halę przy szkole tanim kosztem.
Bardzo dobre decyzje panie Darku.wszystkie inwestycje trafione I potrzebne.gmina sie podnosi.zazdrosnicy zawsze beda.dorzucilbym jeszcze budowe plazy,mola,pomostow nad pieknym jeziorem w Wojcinie.jestesmy z panem panie wojcie.tak trzymac.
Gaj to droga powiatowa . Gmina może razem z powiatem remontować drogi .
Brawo panie wojcie.tak dzialac.rozsadne kroki budzetowe.hala tez jest potrzebna.a jesli drog to droga z wojcina do kownat potrzebuje kompletnej przebudowy.to poczatek wojewodztwa,powiatu,gminy.powinla byc wizytowka a nie tak wygladac niebezpieczna okropnie tylu ludzi tam zginelo.
hala to pomyłka , lepiej by zainwestować w czystość wody do picia to w końcu jest dla naszego zdrowia . to co leci z kranu to jedna wielka porażka …..
Wszystko rozumiem, że jest potrzebna, ale pani Darku proszę o odbycie szkoleń, które podniosą pana kwalifikacje w dziedzinie inwestycji środków w gminie, by były one racjonalnie wykorzystywane. Nie będę czepiać się pana wykształcenia, bo odbiega od pełnionej funkcji, ale czas zainwestować w siebie w swój autorozwój, rzecz jasna. Kadencja się skończy i co dalej …., liczę na to że w końcu w gminie pojawi się ktoś kompetentny z wizją rozwoju a nie przetrwania, panie Darku nie mam nic przeciwko panu ale, może czas przemyśleć czy kandydowanie w kolejnych wyborach ma sens a nie liczyć na głosy od sąsiadów, itp.
Gmina sie zmienia na lepsze.to przecierz widac.zarzucanie komus wykszkalcenia jest chore.wojt dobrze dziala.jest odwazny.probuje dzialac,remontowac,budowac.prawda boli niedowiarkow ze sobie radzi w tak biednej gminie zrujnowanej przez poprzednikow.jak bylo wczesniej???poprzednie wladze nic nie robily tylko przyjezierze widzieli bzdurnie tam inwestowali.pan Darek jest mlody I rozwojowy.poprzednie wybory wygral z ogromna przewaga.nastepne tez spokojnie wygra.na bank.my o to zadbamy9
W końcu bierze nie małe pieniądze za te swoje pożal Boże rządzenie. Ważne ,że swoje sprawy dla kolesi przede wszystkim.
,, słynni działacze PSL ” jak ich z przekąsem nazywasz, wyprowadzili naszą gminę z długów i teraz możemy się obawiać że wójt, który nie zna zasad ekonomii nierozważnymi decyzjami inwestycyjnymi zadłuży gminę ponownie. ***** ***
„mieszkaniec” dobrze napisał. Poprzednicy wyprowadzili gminę na prostą aby obecny wprowadził w długi.Dobrze planuje się z nie swojego, z kredytów bo ludzie to spłacą. To ci dopiero „gospodarz”.
Wójt dobrze zarządza gminą i to co robi robi dobrze tylko zazdrośni będą go opisywać i nagadywać stawiać w złym świetle. Któryś sobie już ostrzy kły aby zostać Wójtem Panie Darku nich pan nie bierze ich poważnie .Hala jest najw, młodzież będzie zadowolona z poważaniem.
Ciesielczyk zlikwidował Komunalkę i powołał rodzinno- kolesiowską Spółkę w myśl pisowskiej zasady ,,rodzina na swoim”, która ma zajmować się również zbieraniem odpadów. Czy to prawda że od nowego roku mieszkańcy będą płacili za zbiór odpadów 100% więcej?