W poniedziałek, 28 stycznia odbyła się sesja Rady Gminy w Jeziorach Wielkich, podczas której radni musieli zmierzyć się z tematem podwyżek cen za odbiór odpadów komunalnych. W budżecie gmina miała na rok 2019 przeznaczoną kwotę 553 397,00 zł brutto, jednak po przetargu okazało się, że najtańsza oferta złożona przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. z Kleczewa opiewa na kwotę 697 148,50 zł brutto. Tym samym radni musieli podjąć decyzję o podniesieniu cen, aby gmina nie musiała dokładać pieniędzy, a całość finansowała się z pobieranych opłat od mieszkańców.
Poniżej znajdują się miesięczne stawki opłat, jakie od 1 marca 2019 roku będą uiszczać mieszkańcy:
– śmieci zbierane selektywnie (segregowane) 11 zł (jest 8 zł)
– śmieci zbierane nieselektywnie (mieszane) – 22 zł (jest 16 zł)
Stawka opłaty za pojemnik, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny:
1) o pojemności 120 litrów – w wysokości 14 zł (jest 10 zł)
2) o pojemności 240 litrów – w wysokości 28 zł (jest 20 zł)
Stawka opłaty za pojemnik, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny:
1) o pojemności 120 litrów – w wysokości 28 zł (jest 20 zł)
2) o pojemności 240 litrów – w wysokości 56 zł (jest 40 zł).
Za przyjęciem uchwały podwyższającej opłaty byli: Aneta Barczak, Jerzy Burzyński, Joanna Jędraszczak, Jerzy Kamelski, Agnieszka Kowalska, Wanda Krzesińska, Halina Płachcińska, Lidia Sucharska, Jolanta Toda, Anna winiecka, Marek Wysoki. Przeciw uchwale zagłosował Marcin Czaplicki, natomiast od głosu wstrzymał się Cezary Cichocki, Paweł Glanc i Elżbieta Krzewina. (PK)
















W środę 30 stycznia od godzin porannych odbędzie się strajk rolników na DK15 od ronda w Goryszewie do Wylatowa.Strajk będzie mieć na celu zwrócenie uwagi naszego kochanego rządu na nas rolników na Polska wieś oraz na to co się dzieje na polskim rynku
Najgorsze co mogli zrobić to WSTRZYMAĆ SIĘ OD GŁOSU. Dziękujemy Wam bardzo. Dobrze że wiemy kto nas tak \”wspiera\”
nowa rada gminy pokazuje na co ją stać
Prawda jest taka że gmina Strzelno podniosła opłaty za odpady komunalne o 100% gmina Wilczyn o 50% Skulsk 45% a Mogilno na przyszłej sesji ma podnieść opłaty aż 60% a najmniej podniosły opłaty gminy Dąbrowa i Jeziora Wielkie. Takie napuszczanie w Internecie ludzi na radnych urzędników i wójta jest po prostu chore jeśli ktoś nie zna faktów.
Wybraliście teraz macie . Byle starczyło na podwyżkę dla wójta. Teraz jeszcze radni muszą sobie podnieść diety, przecież im się należy. Kto się liczy z mieszkańcami ? nikt . Przed wyborami to byli aniołami ,teraz pokazują kim naprawdę są.
Wójt dokładnie wyjaśnił jakie są koszty i dlaczego jest podwyżka. Dla mnie jest wszystko jasne, 3 firmy w formie przetargu dały oferty bardzo zbliżone do siebie. Posłuchajcie wypowiedzi na YT
Ci co krytykują radnych i wójta za podniesienie cen za odbiór odpadów nie mają już się czego czepiać .Uprawiają krytykanctwo. Podnoszenie cen za odpady to trend ogólnokrajowy . W naszych okolicach wszystkie gminy podniosły ceny za odbiór odpadów (niektóre drastycznie). W naszej gminie – fakt podniesiono opłaty – ale najniżej jeżeli chodzi o okoliczne gminy. Pozdrawiam hejterów.
Podnoszenie pensji Wójtowi to trend gminy. Wysłał bym wójta na szkolenie do Burmistrza Kleczewa , by nauczył się jak należy dbać o finanse gminy.
Brawo i uznanie dla wszystkich mieszkańców którzy
chodz trochę starają się zrozumieć i działać dla dobra wszystkich